Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

vip321, tu sprawa jest podobna. Po pierwsze, kierownik zrobi tyle ile będziesz wymagał - też trzeba tego przypilnować. Po drugie, jeżeli chodzi o stawki - też wszystko zależy, bo przecież tacy kierownicy tez wszystko kalkulują. Przykładowo jeżeli kierownik bierze na przykład 2000 zł to przyjedzie 10 razy ale nie więcej. Inny może bierze 3000 zł, ale umawia się na 15 wizyt. Ja bym nie podchodził do pana Koniecznego jako do jedynie słusznej opcji. Nawet tu w tej dyskusji padały namiary na innych kierowników. Spotkaj się z trzema i wybierz. Pamiętaj też, że jest efekt tego o czym piszesz, że kierownik, który ma zbyt wielu klientów siłą rzeczy będzie miał miej czasu, ale też to jest kwestia poukładania sobie wszystkiego - mam wrażenie, że nie wezmą sobie na głowę więcej niż mogą ogarnąć. Ja mam pana Koniecznego i nie narzekam, zawsze na wszystkie pytania dostałem odpowiedzi a watpliwości były rozstrzygane na moją korzyść. Tylko ja mało wymagający jestem chyba...Zresztą teraz jak już mieszkam, to wszystkie problemy wydają mi się miej istotne (oczywiście te rozwiązane na etapie budowy:)

Podsumowując na forum jest kilka namiarów na dobrych kierowników. Nie ufaj nikomu za bardzo w sprawie opinii o kierownikach, dla jednego może być super to co dla drugiego jest nie do przyjęcia, dlatego spotkaj się z 3 osobiście. No i tak jak z wykonawcami, od kierownika też musisz wymagać bo sam zrobi tylko tyle ile musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiem tak :) przeczytanie naszego pięknego forum z rodu Pyrlandii 126 stron zajeło mi 3 nocki - podsumowanie - Aga&Maciej, brachol, Atika, Egon, mikadia, Esiak, Gębal, Lipka71, lion, kejti30,myszownik, amyF, Jarek Em08 i pewnie wielu innych ale czytając te forum poczułem się ,jak bym was już od dawna znał :p

[Ciach...]

 

nic innego nie pozostaje tylko działać! ;)

 

Nie nie zapominać o bardzo ważnej zasadzie podczas budowy... Kontrolować i sprawdzać wcześniej polecanych fachowców, aby nie okazało się, że na Twojej budowie z braku odpowiedniego nadzoru, zaczynają odwalać fuszerkę i pracować jak "fahofcy"...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownik, który ma zbyt wielu klientów siłą rzeczy będzie miał miej czasu, ale też to jest kwestia poukładania sobie wszystkiego - mam wrażenie, że nie wezmą sobie na głowę więcej niż mogą ogarnąć. (...)

 

Pewnie tak, ale nie do końca. Niestety bywa, że zainteresowanie kierownika budowy budową maleje z czasem. O ile błędy wykonawcze lub niedopatrzenia w pierwszym etapie budowy (do SSO), które nie zostały skorygowane przez zły nadzór, mogą skutkować poważnymi konsekwencjami dla KB, to prace od SSO nie mają już takiego charakteru i budowa przestaje być priorytetowa. Zwykle płacimy KB za kierowanie budową przez cały okres jej trwania, czyż nie? A ilu z nas polecało swoich KB po całkowitym skończeniu budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie wylewki, ktoś ma antyhydratową? Opinie są różne, ciekawe jaka cena.

 

Był gdzieś cały wątek na temat posadzek. Jeśli planujesz parkiet to zapytaj najpierw parkieciarza, który ma doświadczenie z obu podkładami jakie jest jego zdanie. Ostatecznie to on daje potem gwarancje na wierzchnią wykładzinę. Poza tym jeśli masz klatkę schodową, różne dziury na piony etc., to zapytaj się wykonawcy anhydrytów co zrobi jeśli okaże się, że szalunek nie był idealny i anhydryt "uszedł" odsłaniając rurki podłogówki (i czy on za to bierze odpowiedzialność). Zapytaj też czy przyjedzie drugi raz usunąć mleczko anhydrytowe po tym jak anhydryt zwiąże i czy jest to w cenie. Sprawdź też czy masz równe poziomy posadzki. Jeśli nie, to z 5cm w umowie może się miejscami zrobić 8cm wylewki i cena odpowiednio wzrośnie. Zabezpiecz się w umowie z wykonawcą na wypadek gdyby anhydrytu przyjechało za mało i posadzka wyszła za cienka. Nie jestem pewien czy można dolewać drugą warstwę anhydrytu, a specjalistyczne wylewki samopoziomujące są drogie.

 

Z tego co mówią materiały marketingowe anhydryt ma lepsze właściwości od betonu w przypadku podłogówki, choć nie jest polecany do pomieszczeń bardzo wilgotnych. Oba rodzaje posadzek można zrobić dobrze lub źle w zależności od tego jaką ekipę się wybrało. Posadzki betonowe mogą być różnej jakości w zależności od tego jaki dano cement i jakie kruszywo.

 

PS. Ja wybrałem tradycyjną posadzkę betonową z mikrokreta i jestem zadowolony, więc siłą rzeczy nie mogę być obiektywny. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale nie do końca. Niestety bywa, że zainteresowanie kierownika budowy budową maleje z czasem. O ile błędy wykonawcze lub niedopatrzenia w pierwszym etapie budowy (do SSO), które nie zostały skorygowane przez zły nadzór, mogą skutkować poważnymi konsekwencjami dla KB, to prace od SSO nie mają już takiego charakteru i budowa przestaje być priorytetowa. Zwykle płacimy KB za kierowanie budową przez cały okres jej trwania, czyż nie? A ilu z nas polecało swoich KB po całkowitym skończeniu budowy?

 

Ależ neko, oczywiście, że tak. I dlatego właśnie należy wymagać wymagać wymagać. Tylko niestety na końcu budowy to co ten nasz kierownik może powiedzieć? Że kolor brzydko wyszedł? Żart oczywiście, ale masz rację, im dalej w las, tym kierownik mniejszą atencję przykłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ neko, oczywiście, że tak. I dlatego właśnie należy wymagać wymagać wymagać. Tylko niestety na końcu budowy to co ten nasz kierownik może powiedzieć? Że kolor brzydko wyszedł? Żart oczywiście, ale masz rację, im dalej w las, tym kierownik mniejszą atencję przykłada.

 

Na tym forum i nie tylko tutaj można wiele usłyszeć o błędach wykonawców z wczesnych etapów budowy, które przy brak właściwego nadzoru wychodzą na wierzch dopiero w fazie wykończeniówki, albo już po zamieszkaniu, np.:

 

- przeciekających kominach (=> cegła dziurawka),

- pękających ściankach działowych (=> niewłaściwe związanie ze ścianą nośną),

- zaciekach (=> źle wykonane obróbki blacharskie lub brak spadku),

- wodzie w piwnicy (=> źle zrobiona hydroizolacja)

- zarwanych podłogach na parterze (=> nie ubity piach),

- za niskich lub za wysokich progach, schodach, sufitach (=> brak kontroli zgodności wykonania z projektem)

- itp.

 

Wykonawcy którzy tak spartolili robotę powinni - całkiem słusznie - trafić na czarną listę. Jeśli powyższe błędy są odkrywane po czasie, to należałoby wpisywać na czarną listę także KB, że do tego dopuścił. Ostatecznie KB ma kierować budową i nawet jeśli przyjeżdża na budowę tylko sporadycznie, np. do odbioru poszczególnych etapów, to powinien być w stanie wykryć większość z tych błędów na etapie SSO, a nie wtedy gdy jest już "kolor" na ścianach. W wykończeniówce też wiele rzeczy można spartolić i to KB też powinien kontrolować. Inwestor niekoniecznie musi wiedzieć jak np. poprawnie zrobić stelaż pod płyty gk, aby ściany czy sufity za kilka lat nie pękały na łączeniach płyt.

 

Nie zauważyłem ani jednego KB na czarnej liście, więc wnioskuję, że wszyscy wymieniani na tym forum są godni polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budował ktoś z was mury phorotherm na klej, a nie na zaprawe murarską ? Macie jakieś doświadczenie w tym zakresie ?

 

Witaj,

 

stosując metodę na klej ekipa musi być bardzo precyzyjna np bardzo pilnować poziomu każdej warstwy pustaków uzyskuje się to poprzez

 

 

-szlifowania powierzchni pustaków

 

-warstwa kleju max 1,5 mm

 

-jak ekipa popełni błąd murowaniu to cięzko go potem naprawić

 

-podobno klej jest słabszy od tradycyjnej zaprawy -opinia murarzy

 

- prace postępują wolnej niż przy tradycyjnej zaprawy

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was może polecic ekipę od tynków cementowych w przystępnej cenie?

Może też orientujecie się ile może kosztowac materiał na takie tynki? Nie wiem ile powinniśmy na nie przeznaczyc, a np. ktoś nam podał cenę za samą robociznę i mówi, że materiał musimy zapewnic we własnym zakresie, nie wiem ile mam dodac do tej ceny robocizny, żeby wyszło mi mniej więcej ile zapłacę za metr tynku, nie mam pojęcia jaki to koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was może polecic ekipę od tynków cementowych w przystępnej cenie?

Może też orientujecie się ile może kosztowac materiał na takie tynki? Nie wiem ile powinniśmy na nie przeznaczyc, a np. ktoś nam podał cenę za samą robociznę i mówi, że materiał musimy zapewnic we własnym zakresie, nie wiem ile mam dodac do tej ceny robocizny, żeby wyszło mi mniej więcej ile zapłacę za metr tynku, nie mam pojęcia jaki to koszt.

u mnie cena za tynki cw z listopada 2011 to 26pln z materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

proszę o pomoc potrzebuję namiary na projektanta instalacji gazowej tzn projekt przylącza do domu, i projekt instalacji wewnętrznej .

 

Pozdrawiam

projekt przyłącza gazowego wykonuje na swój rachunek zakład gazowniczy...

projekt instalacji wewnętrznej (od licznika/zaworu redukcyjnego do odbiorników) zrobi Tobie projektant pracujący w gazowni ;)

np. p. Tomek 604 260 570, koszt: 400-450zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...