Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

projekt przyłącza gazowego wykonuje na swój rachunek zakład gazowniczy...

projekt instalacji wewnętrznej (od licznika/zaworu redukcyjnego do odbiorników) zrobi Tobie projektant pracujący w gazowni ;)

np. p. Tomek 604 260 570, koszt: 400-450zł

 

wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nadal buduję chyba najdłużej z całej ekipy i jeszcze nei mieszkam

Zaglądałem do Twojego Dziennika Budowy. Rzeczywiście jesteś tu "weteranem"...

Myśmy wystartowali z fundamentami w marcu 2010 i wg zapewnień generalnego wykonawcy mieliśmy się wprowadzić do gotowego domu po ok. 3 miesiącach (budujemy "szkieletora"). Niestety, firma po wykonaniu fundamentów nie zrobiła już nic. No, może tylko to, że wzięli zaliczkę na kolejny etap a pieniędzy nie odzyskaliśmy do dziś :-( Teraz różnymi dziwnymi sposobami walczymy sami, większość prac wykonuję osobiście (jak są jakieś pieniądze na materiały), trudno też mówić o szybkich postępach jak cały tydzień chodzi się do pracy a na budowie można porobić tylko w weekendy.

O historii budowy naszego domu można by książkę napisać, mamy tylko nadzieję, że w tym roku (może latem?) uda się nam nareszcie wprowadzić.

Nie mam czasu na pisanie Dziennika Budowy, ale - jeżeli ktoś jest zainteresowany - zapraszamy do obejrzenia zdjęć (link poniżej)

Pozdrawiamy wszystkich wytrwałych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kończy się układanie c.o. i wod-kan, poza tym wykorzystując brak opadów ekipa dekarska solidnie walczyła z opierzeniem komina i przy okazji położyli papę na tarasach + obróbki blacharskie, a w przyszłym tyg. wylewanie posadzek; potem zabudowa G-K poddasza i ocieplenie zewn.

pozdrawiam i wytrwałości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nadal buduję chyba najdłużej z całej ekipy i jeszcze nei mieszkam

 

To na małe pocieszenie Ci napiszę, że wczoraj Google Maps zaktualizowało zdjęcia satelitarne/lotnicze Poznania (i troszeczkę okolic) i możesz sobie pooglądać aktualniejsze zdjęcia domu. Porównując ze zdjęciami z 01.08.2009 z Zumi widać, że przestawiłeś na inne miejsce wóz Drzymały... ;)

 

Inni grupowicze z okolic mogą ew. sprawdzić, czy się załapali na nowych zdjęciach.

 

Więcej tutaj:

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,11288286,Google_uzupelnia_Earth_i_Mapy_o_nowe_zdjecia_Polski.html

http://www.gisplay.pl/google-maps/nowosci-googlemaps/2655-google-earth-nowe-zdjecia-lotnicze-polskich-miast-.html

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak wszyscy, mieszkam, ale pracy jeszcze dużo, głównie na działce, gdzie nie jest zrobione dokłanie nic. W środku to już "pierdoły"... Z błotem też walczyłem trochę, co prawda nie na działce bezpośrenio, ale na dojeździe, chyba będę musiał się z nim bardziej polubić, przeżyłem jesień, zimę to i wiosnę przeżyję. A mój dom widać w guglu jak na dłoni, a jeszcze kilka dni temu bez dachu się wyświetlał. Z dobrych stron błotnistych dróg, to dzieciaki straszna frajdę mają z ofroadów, zwłaszcza jak ostatnio mój syn (5 klasa) zaprosił na weekend pół klasy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jednak się odezwaliście :) własnie siedze nad wyborem dachówki, myślimy nad futurą czarny finesse i sirius 13 z ruppceramika. A jakie dachy macie u siebie i czy na ten moment jesteście zadowoleni? Narazie wyceniono nam dach na 17200 zł jeżeli chodz o future. Projekt aksamitka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...