Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

U nas jest ceramiczna Roben, fleming, kolor tobago, glazurowana - nadal mi sie podoba:rolleyes:

 

A'propos niespodzianki to panownie układający kostkę przed domem chyba uszkodzili gdzieś instalację drenażową lub co gorsza wod-kan i coś się nam skrapla w piwnicy:mad: Skrapla to chyba złe określenie - w czasie deszczu ok 20 l/dobę:sick::sick::sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja jestem bardzo zadowolony ze swojej, mam karpiówkę z Koramic. I myślę, że z dachem to jest tak, że po prostu musi się podobać - ostrożnie podszedłbym do pojedynczych opinii na temat konkretnej firmy czy wręcz dachówki na plus czy na minus. Nie zrażałbym się, że ktoś gdzieś kiedyś wyraził na temat waszej wymarzonej dachówki złą opinię i tak samo nie podpalałbym się, gdyby ktoś z całej siły polecał mi konkretny model. Najpierw chciałbym, żeby mi się podobała, a potem bym pogadał na jej temat z dekarzem i wypytał może w kilku firmach dekarskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie dachy macie u siebie i czy na ten moment jesteście zadowoleni?

 

U nas jest ceramiczna Roben, fleming, kolor tobago, glazurowana - nadal mi sie podoba:rolleyes:

 

No właśnie... bądź tu mądry i pisz wiersze... Szef mojej ekipy budowlanej mówił, że Röben, to robi świetne cegły, ale dachówki są kiepskie... I wyrób sobie teraz człowieku własne zdanie...:sick:

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam napisałem caly dach, a to przecież nic nie mówi :p w Baranowie futura czarna glazurowana finesse 4,40 brutto, dachówka skrajna 25 zł, gąsior 26 zł, dodatkowo gość chciał mi wcisnąć własnego dekarza, ale kto wie, może mają sprawdzonego i jak bym skorzystał zarobił bym już na vat'cie bo wtedy dachówke sprzedają z 8%. I też odsyłał mnie do okien roto, a nie fakro. Ponieważ roto mają ocieplane ramy z takiego szarego styropianu i ogólnie twierdził ,że są lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Robena mam dachówkę i cegły :) ze wszystkiego wszyscy zadowoleni, a dachówka to dokładnie Monza Plus antracyt

 

Jakieś zdjęcie? :) Byłbym wdzięczny, bo też taką planujemy.

 

Nasz przyszły dekarz polecał Robena, mówił, że zdarza się nierówny, ale on to układa i jego w tym głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zdjęcie? :) Byłbym wdzięczny, bo też taką planujemy.

 

Nasz przyszły dekarz polecał Robena, mówił, że zdarza się nierówny, ale on to układa i jego w tym głowa.

 

poniżej kilka fotek z 2011 - sorry za jakość, ale przy wrzucaniu zdjęć doszła kompresja

http://images35.fotosik.pl/1232/cd00acb8e95af314.jpg

http://images49.fotosik.pl/1373/ca14903f230fdb0e.jpg

http://images46.fotosik.pl/1377/68ff3aa2dfea6240.jpg

http://images41.fotosik.pl/1365/1a7e7fdbff51fe91.jpg

http://images49.fotosik.pl/1373/e92852a1be6e4e02.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeźdźiliśmy po hurtowniach i gość na Obornickiej 324/326 bardzo zachwalał dachówke Rubin z ruppceramika. Twierdził, że troszkę lepsza od futury z creatona i większa jest także jej dostępność. I nawet można ją zwrócić gdy będzie za dużo. A o creatonie nie ma takiej opcji. Co wy o tym myślicie ? A i dodatkowo okno dachowe do łazienki plastikowe bo lepsze, skoro lepsze to może wszędzie plastiki na dach ? Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeźdźiliśmy po hurtowniach i gość na Obornickiej 324/326 bardzo zachwalał dachówke Rubin z ruppceramika. Twierdził, że troszkę lepsza od futury z creatona i większa jest także jej dostępność. I nawet można ją zwrócić gdy będzie za dużo. A o creatonie nie ma takiej opcji. Co wy o tym myślicie ? A i dodatkowo okno dachowe do łazienki plastikowe bo lepsze, skoro lepsze to może wszędzie plastiki na dach ? Pozdrawiamy

ruppceramika dobra dachówka, twardsza od robena i ma ważna cechę, jest barwiona w masie...

co do okien dachowych to nie są one stricte plastikowe, a jedynie ich drewniany rdzeń jest pokrywany poliuretanem...

oczywiście, że względu na wilgoć, do łazienek powinno się montować okna dachowe "plastikowe"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jednak się odezwaliście :) własnie siedze nad wyborem dachówki, myślimy nad futurą czarny finesse i sirius 13 z ruppceramika.2

 

My wybieraliśmy pomiędzy sirius 13 a rubinem i padlo na siriusa...jesteśmy mega zadowolenia. Co do hurtowni to było tylko dwóch faworytów, kolmax swarzędz i pimar poznań. Obie firmy bardzo konkretne. Wybór padł jednak na pimar, finansowo wyszło ciut taniej,a co nas zaskoczyło handlowiec był już kilka razy u nas na budowie zobaczyć jakie postępy prac...no i całkowita możliwość zwrotu nadwyżek, jak zabrakło to dowieźli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście coś o panie Jerzym Bobrowskim z Pniew Cieślo dekarz. Poleca mi go Bud - mar i dzięki takiemu mykowi mam na dachówki 8 , a nie 23 % vat

 

ok już znalazłem :p gość mało solidny - bubel z bud-maru - może sam bud mar ma coś nie tak :) kupował ktoś coś u nich

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vip321 ja miałam wyceny od nich i z kolmaxu, oni mieli taniej, ale powrzucali mi w wycenę oprócz dachówek różne najtańsze rzeczy, bez komentarza czy to się nadaje czy warto na tym zaoszczędzić czy nie

w kolmaxie zdecydowanie bardziej fachowo podeszli do mojego dachu, wiem że oni też mają jakiś dekarzy na współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my niestety też jeszcze na placu budowy ale kasy brak na wykończenie - czytaj drzwi, podłogi i sciany - i tak tyle o ile robimy powolutku :(

i tak strasznie żal że już prawie moglibyśmy sie wprowadzać ale troche zostało...już nawet żadko na forum zaglądam bo mnie szlag trafia :(

 

co do dachowca Bobrowskiego z bud-maru to ja go wpisałam na listę niesolidnych bo - dużo by pisać....ale mało solidny to mało powiedziane

kupowałam dachowkę w bud-marze - roben monza plus brązowoczarna i mi się podoba- na dachu wygląda jak czarna- co do cen podobne do innych hurtowni bo porównywałam i wszystko z dostawą grało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...