Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

hej równiez polecam p. Przemka Cierpiała. szybko i solidnie wykonana praca.

ps. ja też kupowałem okna Amberline na Hetmańskiej. Profesjonalne podejście do tematu. Okna mają bogate wyposażenie w standardzie i są ładnie wykończone ( wąskie zgrzewy ).

 

Witam,

 

Jakiś czas temu obiecywałem podać namiary na polecane ekipy, ale zapomniałem hasła i musiałem założyć nowe konto [jak nic SKS ;) ]

 

Podaję jak leci - kolejność zupełnie przypadkowa:

 

Schody drewniane : Elżbieta Zygadlik 504-155-902;

Murarka + dekarze: Rafał Mytkowski: 796-580-336

Domy Inteligentne: Arkadiusz Kaczmarek 513-129-293

Domy energooszczędne: Marek Nowicki 888-519-972

Elektryk: 601-731-917 (facet z polecenia - nie znam imienia, u mnie nie miał już terminu)

Kominki: Pan Zając 601-798-945

Dekarze z Pobiedzisk (baaardzoo polecam): 666-399-975

Okna zdecydowanie Amberline z Hetmańskiej (wybraliśmy ich po chyba pół roku wertowania ofert i póki co jesteśmy mega zadowoleni): 503-397-399 Pan Maciej

Okna dachowe Velux i Fakro napewno czy Roto nie wiem: 691-741-007

Tynki i posadzki Maszynowe, GK: Pan Zalewski 606-677-779 / 509-309-490 (mam zapisane dwa numery nie pamiętam już który aktualny)

Ocieplenia Przemysław Cierpiał: 515-817-949

Instalacje Pan Zdzisław Tucholski: 504-039-169

Wykończeniówka Waldemar Merda: 508-292-338

Parkiety Maciej Nowak: 793-441-699

Kuchnie Pani Paulina Majewska: 781-370-506 (salon Polskie Meble)

 

Gdyby ktoś szukał naprawdę dobrych szkoleń dla swoich handlowców polecam Energia-Mind Hanna Łowicka: 602-326-316

, a mechanik samochodowy najlepszy jest w Suchym Lesie :) 609-610-492 Artur

 

Mam nadzieję że choć trochę pomogłem :)

 

P.S. Szukam taniego autka na gaz, do 7.000 pln :)

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

niedawno skończyła się u mnie elewacja także przekazuję dalej pozytywną opinię o wykonawcy -ekipa wcześniej polecana przez Esiaka (tu przy okazji dzięki Esiak za namiar):

Arek tel. 511-467-524

chłopaki robili od A do Z tj, styro, klej, siatka, podkład, tynk silikonowy - elewacja wyszła rewelacyjne, a jestem tym bardziej zadowolony, że wybór odcienia był trafiony;

poza tym wykonali zabudowę G-K całego poddasza, szpachlowanie tynków tradycyjnych, szlifowanie, gruntowanie... i tu też się spisali.

Ekipa solidna, słowna i przede wszystkim miła atmosfera, a cenowo gdzieś po środku stawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Szukam kogoś do postawienia kabiny prysznicowej w kształcie koła z luksferów.Przeglądałem biała listę,podzwoniłem,ale niestety nikogo nie znalazłem.Moze znacie kogoś wartego polecenia.

Też długo szukałem kogoś specjalizującego się w tego typie materiale,namiary przesyłam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Zakończyliśmy budowę w stopniu pozwalającym na zamieszkanie w maju 2010. W planowaniu budowy bardzo pomogły nam opinie i kontakty Forumowiczów, z kim warto a kogo lepiej unikać. Dzięku formum trafiliśmy również do osób które wybudowały wcześniej ten sam projekt domu, bardzo nam to pomogło w planowaniu budowy. Nie braliśmy udziału w czasie budowy w dyskusjach, ale obiecałam sobie, że po zakończeniu budowy podzielę się opiniami co do fachowców, być może komuś z Państwa ułatwi to budowę. Opisałam,t ylko tych których bym poleciła lub zdecydowanie nie.

 

1. Jarek Jessa prace murarskie do dachu 602682177 podpisana umowa - miał lekki poślizg (dwutygodniowy), ale budowali sprawnie, ekipa około 7 osób, każdy wiedział co ma robić, ustalał wszystkie szczegóły, słuchał naszych oczekiwań, starł się też doradzić, materiał sprowadzaliśmy sami, umówiliśmy się, że dwa tygodnie wcześniej informuje nas o dokładnym zapotrzebowaniu i wcześniej do zakupu jakich materiałów można się już przymierzać. Pozwalało nam to na poszukiwania dobrych cen. Telefony odbiera, jak nie może oddzwaniał. Po roku od zakończenia budowy, rposiliśmy o odkopanie tarasu i lepsze zaizolowanie. Przyjechał, sprawdził, umówił sie na termin. Przyjechali Panowie, poprawili. Nie płaciliśmy żadnych zaliczek, umówieni byliśmy na kolejne płatności po zakończeniu etapu budowy i jej odebraniu. POLECAM

 

2. Pan Krzysztof - cały dach (więźba i dachówka, prace blacharskie, rynny i nadbitka) 603 444 434, may materiały, Pan Krzysztof robocizna. Wymierzył , podał ile, robota sprawnie. Czekalismy trochę na zrobienie daszku nad wejściem (był to kolejny etap po jakimś czasie). Były drobne poprawki, ale wynikały bardziej z niedopilnowania i opinii na ten temat Pani kierownik budowy której nie polecam (Renata Lisewska). Pan Krzysztof poprawił, nie było nerwów, spokojna rozmowa, doszliśmy do porozumienia. A trudno uniknąć na budowie dyskusji i braku poprawek. Ważne jest tylko czy można się z fachowcem dogadać. POLECAM

 

3.Renata Lisewska - kierownik budowy, pilnoiwała tylko przy murach, później nie mogliśmy się doprosić, po dyskusjach dotyczących dachu obraziła się. Dobrnęliśmy razem do końca budowy, ale już tylko formalnie, na zakończenie zarządała większych pieniędzy niż się umawialiśmy, nie mieliśmy podpisanej umowy. NIE POLECAM

 

4.Stanisław Palak kanoldy, bloczki betonowe 602 520232 (Pobiedziska), zamówione, przywiezione na czas, bez problemów, miał dobre ceny

 

5.Dekodach, Anna Wołyńska 666843048 pokrycia dachowe 660406184 Gruszczyn, ceny były najniższe (negocjowaliśmy), przywieźli na czas, sprawnie. Niestety nie podobało się nam przy domówieniu towaru ponownie (na daszek nad wejściem). Cena wzrosła i to moge zrozumieć, ale nie zostaliśmy o tym poinformowani, niespodzianka była dopiero przy fakturze.

 

6.Marek Walaszczyk oknoplast montaż okien 692442564, 614261409, zamawialiśmy okna trzyszybowe i drzwi do garażu, trochę nas kosztowały,ale z perspektywy roku czasu uważam że warto było. Okna przyjechały na czas, montaz sprawnie. Był problem z oknem tarasowym, suwane duże, ciężkie. Zostało zamówione ze specjalną klamką (do łatiwejszego otwierania) i niestety klamka nie była sprawna. Pan Marek porozumiał sie sam z Oknoplastem (producentem), zgłosił problem, przyjechali, zrobili. Nigdy nie było braku chęci współpracy ani ze strony Pana Marka, ani ze strony Okonoplastu. Okna (okucia) jakościowo dobre. Po zakończeniu budowy prosili o telefon, że zrobią regulację, pozakładają klamki. Przyjechali, zrobili. POLECAM

 

7.Jodełka Pani Agnieszka tel. (61) 662 17 70, podłogi drewniane, zakładaliśmy dębowe. sprawnie, ładnie założone, pojawili sie w ustalonym terminie, doradzili w którym momencie mogą wejść. Rzadnych problemów, dobra jakość zarówno materiału jak i roboty. POLECAM

 

8.Bol-ann, Adrian Krupa hurtownia 600469963 Gniezno, Materiały budowlane. Kupowaliśmy przez nich w CRH cegłę klinkierową (CRH miało wówczas wyprzedaże i kupowaliśmy ją rok przed rozpoczęciem budowy)). Można się dogadać. Cegła leżała w hurtowni rok czasu (była oczywiście zapłacona). Przywieźli na telefon. Kupowaliśmy część materiałów budowlanych, terminowe dostawy, maja sprzęt do rozładunku. Ceny trzeba sprawdzać, nie wszystko mieli w dobrych cenach, kupowaliśmy wówczas w innych miejscach. Ale maja naprawdę sprawny dowóz, zarówno co do dnia jak i godziny.

 

9. Pan Andrzej Glanz i Pan Szymon (500 256 171) , po zrobieniu kawałka muru i otrzymaniu pierwszych pieniędzy za etap, podziękował bo znalazł lepszą robotę

Jak sie okazało na nasze szczęście, trzeba było kawałek rozbierać po panu i poprawiać. Podejrzanie nam wyglądała ta jego robota, zaczęliśmy dyskutować i artysta sie obraził. Jak już napisałam, na nasze wielkie szczęście. Niestety nie łatwo nam było znaleźć ekipę do zrobienia klinkieru po kimś i to jeszcze wśrodku sezonu. Po pierwsze sprawa podejrzana, że odszedł fachowiec (pewnie inwestorzy nie chcieli płacić), po drugie był środek sezonu. Na szcęści robota Pana Andrzeja (po obejrzeniu przez innych fachowców) nie wymagała szczególnej reklamy, sami łapali sie za głowę. Nie ukrywam, że był to trudny dla nas etap. NIE POLECAM TO MAŁO POWIEDZIANE

 

10.Pan Bartek 792 584 197, robił u nas klinkier na cały dom po nieszczęnym poprzedniku. Był on wynagrodzeniem za nasze skołatane nerwy. Robota zrobiona dobrze, dużo doradzili. Okazało sie później, że podejmują się równiez budowy całych domów. Jest jeszcze ekipa ojca Pana Bartka, równie dobra. Wada - maja dużo pracy, więc trzeba pomyśleć o nich wcześniej. Warto, jeżeli ktoś nie ma czasu na doglądanie budowy o nich pomyśleć. Doradził nam parę miejsc z dobymi cenami, rozwiązań w domu. POLECAM

 

11. Piotr Pawlicki instalacje 888918475 i jego syn Bartosz Kulas (na którego Pan Piotr spisał umowę, bo nie chce płacić podatków), instalacje. Najlepsze u tego Pana jest "gadane". Wszystko wie, wszystko załatwi, gwarancje daje jak nikt na 15 lat. Rzeczywistość jednak jest inna. To była druga nasza kula u nogi, najgorsza i prawdopodobnie skończy się w sądzie. Nie dokończył nigdy prac i nie założył sprzętu, za który chciał pieniądze z góry bo musi go zakupić. Po kilku tygodniach od wprowadzki okazało sie że ściana przez którą przebiega rura kanalizacyjna jest mokra. Łazienka jest nieużytkowana. Pan nie powiem co nam powiedział przez telefon bo to brzydko. Umowa oczywiście jest, dlatego tym bardziej się dziwię temu Panu. W przyszłym tygodniu jest umówiony biegły sądowy. Będzie nas to jeszcze kosztowało trochę nerwów, ale nie można pozwalać pseudofachowcom i cwaniaczkom, bo będa sie mnożyli. Dlatego PRZESTRZEGAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to Panie różne firmy działają na różnych terenach...

poza tym teraz wg zmian w prawie, w najbliższym czasie za wywóz śmieci będzie odpowiedzialna dana gmina...

 

U mnie - umowa z gminą - nie ma innej opcji - tylko oni działają na moim terenie. Ale są tani - płacę dokładnie połowę tego co w Poznaniu za Remondis-Sanitech.

Teraz za kubeł 120l 2x w tygodniu 23zł. za miesiąc (jeden wywóz 11,50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Czy ktoś z budujących w Poznaniu i okolicach zamawiał okna w firmie STOLPOZ z Poznania - okna Vetrex?

Poszukuję pilnie opinii na temat zrealizowanych przez tą firmę montaży okien.

Okna Vertex cieszą się raczej dobrą opinią, ale wiadomo, że istotny jest montaż.

Szukam opinii o montażu STOLPOZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie,

Czy ktoś może polecić mi kogoś do drewnianej elewacji ?

 

Poszukuję również wykonawcy przęseł ogrodzeniowych i barierek na taras - może ktoś współpracował z kimś takim i podzieli się kontaktem?

 

u nas wlasnie zaczynają robić taras, mają skonczyc do połowy wrzesnia więc napisze jak się spisali, ale widzielismy ich 2 roboty (taras z modrzewia i elewacje z sosny) i nam się podobały, wiem ze robią tez przesla i ogrodzenia więc moze warto zagadac: http://www.sdolata.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
cicho wszędzie - nikogo juz tu nie ma :(

 

witam, odpowiadam z cytatem bo forum szwankuje i nie ma możliwości zamieszczenia postu, ale jakby w temacie:

 

jutro - piątek 28.12 wybieram się do stolicy, oczywiście Naszej - Poznania (swoją drogą czy w kraju Polska, gdzieś tak kochają swoją siedzibę województwa na prowincji jak u Nas?) ale bywam częściej więc i na późniejsze wpisy też liczę:

 

szukam sklepów w Poznaniu z wyposażeniem łazienki: płytki, baterie, kabiny, ceramika. Kilka znam, ale na pewno nie wszystkie. Interesują mnie 2 kategorie sklepów:

- tanie (może coś z Allegro),

- z dużym wyborem (porównanie).

 

Żebyście mnie dobrze zrozumieli - tanie to takie gdzie sprzedają Grohe i Hanse ale w cenie z Allegro, Ceneo itp. Jeśli wątek był już gdzieś to proszę o linka, nr stron. Niestety do jutra 150 kilku paru stron wpisów nie "przelecę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...