Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

Futurę też rozważaliśmy, ale w kolorze, który nas interesuje (kolor łupka glazurowany) futura wygląda, hmmm... zaskakująco?

Kolor łupka akurat w tym modelu dachówki żadnego łupka nie przypomina już prędzej statek kosmiczny - jest po prostu bardzo, bardzo srebrzysta... co ciekawe ten sam kolor dachówki w premionie wygląda już zupełnie inaczej, dokładnie tak jak chcemy.

W każdym razie dzięki za cenne ostrzeżenie, jeśli dojdzie do tego, że będziemy kładli creatona może znajdziemy jeszcze jakiś inny model wart rozważenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My wybralismy meyer holsena- tandem głeboka czerń. Ale drogi cholernie. Jeszcze bardziej podoba mi sie dachowka plaska z MH - ale to juz koszt zbyt wysoki jak na nasze zalozenia. Co do creatona- tez bralam go pod uwage, ale jest zbyt wiele krytycznych uwag co do firmy, problem z reklamacja, podejscie do klienta itd., Chyba odpuscimy.

Ja chce ciemna dachowe- czarna lub antracyt. Mam kilka ofert ale jakos zadna mi teraz nie pasuje po MH.Zobaczymy.

Wczoraj bylismy zamawiac wiezbe w Kiszkowie. bierzemy impregnowana cisnieniowo.

Myslalam, ze zmiescimy sie z wiezba ( razem z latami i murlatami) w 10 000 ale nie dało rady ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybralismy meyer holsena- tandem głeboka czerń. Ale drogi cholernie. Jeszcze bardziej podoba mi sie dachowka plaska z MH - ale to juz koszt zbyt wysoki jak na nasze zalozenia. Co do creatona- tez bralam go pod uwage, ale jest zbyt wiele krytycznych uwag co do firmy, problem z reklamacja, podejscie do klienta itd., Chyba odpuscimy.

Ja chce ciemna dachowe- czarna lub antracyt. Mam kilka ofert ale jakos zadna mi teraz nie pasuje po MH.Zobaczymy.

Wczoraj bylismy zamawiac wiezbe w Kiszkowie. bierzemy impregnowana cisnieniowo.

Myslalam, ze zmiescimy sie z wiezba ( razem z latami i murlatami) w 10 000 ale nie dało rady ;-)

Meyer - holsana tandem tez rozważamy, ale teraz jescze bardziej podoba nam się zwiling lub vario:)

Tylko te nuieszczęsne ceny...

Aniu a jaki macie dach ( w sensie powierzchni, stopnia skomplikowania)?

P.S. i skąd bierzecie dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik:

Aniu a jaki macie dach ( w sensie powierzchni, stopnia skomplikowania)?

P.S. i skąd bierzecie dachówkę?

 

Mam prosty, dwuspadowy dach, bez okien dachowych i lukarn. Okolo 200 m+daszek nad tarasem 18m.

Mam ofertę z Dach Budu i jakies hurtowni z interentu z lodzi. Ceny porownywalne.

Kiedy planujesz zamawiac dachowe? Jesli wybierzecie MH moze zmowimy sie i zamowimy ja razem? Pewnie latwiej byloby negocjowac z hurtowniami.

 

Taki pomysl na goraco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecydujemy sie na ten tartak w Kiszkowie, bylismy tam i wyglada calkiem profesjonalnie.

Zamawialismy wiezbe impregnowanan cisnieniowo- jak przyjada opisze Wam napewno jakiej jakosci jest to drewno

 

egon- jeszcze raz dzieki za namiary.

 

Polecicie mi jakiegos ciesle i dekarza ktory upchnolby nasz maly daszek w najblizszym terminie?

 

Mam jednego poleconego, ale niestety idzie na 2 tygodniowy urlop i nie wiem czy na niego czekac, czy szukac ,.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na razie wycenę dachówki z Bud - Maru w Przeźmierowie i Decodachu (to mój potencjalny wykonawca), ale wyceniali mi różne dachówki, bo w Bud - Marze tandema, a potem w decodachu zobaczyłam w katalogu zwilinga i vario i kazałam te wycenić, więc wyceny się różnią z uwagi na różny rodzaj dachówki.

Dam je jeszcze do wyceny w jakimś 3 miejscu, aby mieć porównanie.

Co do terminu zamówienia to jeszcze nie wiem - póki co nie wyszliśmy z ziemi, więc bardzo nam się nie spieszy, muszę jeszcze porównac inne oferty i obejrzeć na żywo dachówki, które na wzór z katalogu sprwadzi i decodach i wtedy będę ostatecznie decydowała.... może się okazać, że fundament tak mnie zrujuje, że będę musiała zrezygnować z M-H:(

Myślę, że zamówienie na dachówkę będę robiła najwcześniej w 2 połowie sierpnia - w zależności gdzie ją ostatecznie zamówię i jak długo będą mi w stanie przechować...

Co do wspólnego zakupu jestem za. o ile uda nam się zgrać terminami... pewnie nie, skroo już jesteście dalej będziecie tej dachówki potrzebować wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecicie mi jakiegos ciesle i dekarza ktory upchnolby nasz maly daszek w najblizszym terminie?

 

Mam jednego poleconego, ale niestety idzie na 2 tygodniowy urlop i nie wiem czy na niego czekac, czy szukac ,.....

 

Witam.

Ja może się załapię na 2010 r. dlatego podczytuję Wasz wątek :cool: - na razie walczę z papierami... ale temat wałkuję od pewnego czasu więc mogę polecić - jeśli chodzi o dekarzy:

 

Pan Krzysztof 603 444 434

Pan Henryk - 607 44 1975

Pan Janusz - 509 400 929

 

wszyscy sprawdzeni, polecani na forum, są na Białej Liście Wielkopolski. Może któryś akurat znajdzie czas. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik,

ja jednak juz teraz chce zamawiac, szczegolnie, ze czeka sie na dostawe MH ok 2-3 tygodni.

 

atika- dzięki ;-)

Dziekuje za namiary na dekarzy- obdzwonie - zobaczymy.

Mamy prosty dach, niewiele roboty, ponoc moze nas gdzies wcisnac nawet dobra ekipa.

 

aniu

tak myślałam, ja jeszcze nie zamawiam, bo nie mam co z tą dachówką zrobić,a poza tym nie wiem czy mi się budżet nie zawali i nie będę musiała jakiegoś robena położyć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ posta machnęłam i mi go zżarło, przez to, że nie umiem cytować tu...

więc jeszcze raz witam, chciałabym do Was dołączyć jak budująca dom w południowych okolicach Poznania. Budujemy wg projektu Gracjan z paroma zmianami. Aktualnie jesteśmy na etapie robienia stropu.

Widzę, że wszyscy polecają tu jako kierbuda p. Zbyszka, a ja polecę swojego kierbuda, którego mamy też z polecenia i jesteśmy z niego niesamowicie zadowoleni. Pan Jurek za kierbud bierze od nas 1500, wydaje mi się to niezbyt wygórowana cena. Ma także uprawnienia i wykonał nam adaptację projektu, projekty przyłączy, załatwiał także wszystkie formalności do pozwolenia na budowę, gorąco polecam.

Ekipe murarską mieliśmy już zaklepaną 2 lata temu :) jak jeszcze nie mieliśmy projektu, niesamowicie pędzą nam z robotą. Widzieliśmy ich robotę u naszego znajomego i dlatego się zdecydowaliśmy na nich, a szczerze to długo nie szukaliśmy :) Będą nam też wykonywać większość pracy wykończeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...