Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

Niestety,właśnie dlatego, jak juz kiedys pisałem, też zrezygnowałem z jego usług.Znajomi u których prowadził budowę byli początkowo zadowoleni niestety teraz mają problem z wewnętrznym ociepleniem dachu wykonanym pod jego nadzorem.(prawdopodobnie nie zastosowano dyletacji przy pełnym deskowaniu).Niestety poprawka będzie się wiazać z dewastacją juz zabudowanych sufitów.A wszystko niestety wyszlo najaw po zakończeniu budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a propos dachówek

 

osobiście wybrałem Creatona (karpiówka). nie miałem żadnych braków, przebarwień, była tylko jedna pęknięta podczas transportu ale machnąłem ręką.

A propos zwrotów - brałem w Dek-polu i mogłem zwracać (np. trójniki zwracałem). a dachówki można zwracać jeśli są w paczkach. Zresztą ważne jest aby wszystkiego nie zwracać - a nuż za kilka lat odpukać coś sie stanie i trzeba wymienić (Creaton wypala dachówki chyba 2 razy w roku i co każdy cykl odcienie mogą być różne). Chyba, że przesadnie ktoś policzył ilość dachówek.

 

Opinia na temat Dek-pol:

- ogólnie na 4 (skala ocen jak w szkole),

- zostało mi pół palety dachówek (ale może położe na altankę),

- zabrakło 10 gąsiorów (to mnie zastanawia najbardziej),

- źle policzyli rynny (np brak rur spustowych?),

- transport ok,

- nie zapytali w ogóle o kominki wentylacyjne (dachówki wentylacyjne były),

- dali sztywty do rur spustowych nie pytając o grubość ocieplenia.

- mołem trzymać towar u nich na magazynie przez 4 miesiące bez opłat.

 

A propos też innej korespondencji powyżej i firm. Jest też jeszcze firma Jacobi - ale to cholerstwo drogie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiało grozą. Jestem na razie na etapie stanu zerowego, może rzeczywiście warto się nad tym zastanowić żeby uniknąć takich sytuacji. Nie wątpię w kompetencję p.Zbyszka ale chyba ma za dużo klientów i nie panuje nad przyjętymi zleceniami.

 

niestety ostatnio mam te same odczucia. Trudno go dorwać. Chociaż dzisiaj sam zadzwonił abym sprawdził kominy po ulewie czy czasem nie przecieka (ostatnio u mnie uszczelniali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widze, ze wszyscy mamy tego samego kierownika budowy!

 

Co do dachowek-procz Mejer Holsena zastanawiamy sie nad dachówka ceramiczna Nelskamp. Ogladalismy taka wielka dachowe DS 5. (6 dachowek wchodzi na m2!) Jutro bedziemy mieli wycene. Wyglada naprawde ciekawie. Przy naszym bardzo prostym dwuspadowym dachu bez lukarn i okien dachowych wyobrazam sobie, ze bedzie to wygladalo calkiem niezle. Zobaczymy jak wyjdzie cenowo.

Co do robocizny za dach- ja place za ciesle 28 zl/m a za dekarza 33zl/m. Cena normalna- ciesla specjalista. Dachowa ceramiczna. dach okolo 220m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja mam tego samego KierBuda. Faktycznie ma mało czasu, ale u mnie posprawdzał co trzeba, więc narzekać nie mogę.

Co do dachówek wybrałem Siriusa RuppCeramika i targuję się już tylko z dwiema hurtowniami, które przedstawiły najlepsze oferty, nie są na Czarnej liście i wykazują zainteresowanie klientem:

- Kolmax Swarzędz

- Dach-Bud, ul. Obornicka 324/326 (Centrum Pokryć Dachowych); druga firma o tej samej nazwie, z główną siedzibą na ul. Samotnej, nie wykazała większej uwagi obsługą inwestora domku jednorodzinnego.

Czekam na wycenę z gnieźnieńskiego Boll-Annu, który także zareagował na mojego mail'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat z oknami. Dostalam fajna oferte z firmy budvar z łodzi. okna 6 komorowe, energooszczedne, super.takie jak chce. 5 lat gwarancji. Cenowo ok.

Maja takie fajne okna tarasowe, przesuwne- dzielone na 2 a nie na 3- to mi sie spodobalo najbardziej.

 

Ale poszperalam troche w sieci i ludzie strasznie pluja na Budvar, ze slabe te okna, slabo wykonanne, montaz nieciekawy, obsuwy w dostawie.

no i sama nie wiem...

spotkaliscie sie moze z ta firma?

Mam kilka ofert na okna, ale ciagle cos jest nie tak- a to cena, a to parametry techniczne.... Ktos kupil ostatnio okna? i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egonbyłam w Dach Budzie 324 mieli na wystawce M-H, ale to po za moim zainteresowaniem. Dostaliśmy dziś w końcu wycenę z Nadstagi. Podam ceny dachówki, bo cały dach to nic nie powie nikomu czy dużo czy mało.

Creaton Futura Noblese brąz glazurowany - 4.28 netto

Koramic E32 holenderka orzech - 3,16 netto

Cały dach wyszedł taniej w Creatonie o 800 zł

Natomiast wycena, którą przyniósł nam cieśla na Ruppa Sriusa 13 brąz, pochodzi z Dach Budu 324 2.99 brutto i cały dach w związku z tym o ok 10 tyś taniej niż Creaton czy Koramic. Jednak bardziej mi się z Ruppa podobał Rubin Ruppa tekowy, więc poprosimy o wycenę tejże dachówki także. I jeszcze wyceniamy Creatona w Baranowie. Jeśli chodzi o resztę akcesoriów na dach, to tak przy okazji wyceniamy też całą resztę. Będziemy deskować dach. Więźbę mamy wycenioną 690 zł/m3.

Czekamy za resztą wycen, mam nadzieję, że w tym tygodniu podejmiemy decyzję, bo już chcę to mieć za sobą i będę mogła zająć się oknami, kolejny ciężki orzech do zgryzienia.

Generalnie, to nastawiłeś mnie optymistycznie na Rubina Ruppa :)

myszonikdzięki za info na temat cen w Nadstadze, wszystko wyjdzie w praniu, już się powoli klaruje cenowo sytuacja :)

amyFu nas póki co prowadzi Rupp Rubin, zobaczymy jak cenowo to wypadnie

mikiadaja właśnie polecam Pana Stróżyka, bo współpracujemy już od pół roku i jesteśmy bardzo zadowoleni. Na pewno nie ma tylko jednej budowy, którą dogląda, ale jeszcze nie zdarzyło się żeby nie kojarzył z inwestorem której budowy rozmawia. Jest generalnie pomocny, doradza nam w różnych sprawach, dzwonimy gdy tylko nad czymś się wahamy, zawsze można liczyć na jego radę. Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć konkretnego to pytaj.

 

No i proszę o wieści na temat sprawdzonych firm od okien, bo chcemy wypuszczać wici :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monmark, Siriusa wycenili mi w Dach-Budzie na 2,31 brutto. Teraz analizuję, jak pisałem, czy wybrać Dach-Bud czy Kolmax. Boll-Ann, póki co, się nie zgłosił. Jeśli Twój cieśla wycenił Siriusa na 2,99 zł, to .... ;) chyba chce zarobić też na dachówce.

Okna dachowe i membrany polecam z Folnetu - mają osobna stronę z oknami dachowymi. Z moich ofert, jakie dostałem z hurtownii dachowych, nikt ich nie przebił cenowo. Nie dajcie sobie wciskać jakiegoś szajsu, jeśli chodzi o membrany, zwłaszcza osoby, które nie deskują dachu. Od razu powiedziałem im, że interesuje mnie tylko Tyvek Supro, membrana z najwyższej półki z 30-letnią pisemna gwarancją (w Folnecie 7,40 zł/m2). I odpuścili.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania_74 a gdzie spotkaliście dachówkę Nelskapa. Kto wam wyceniał. Sam się zastanawiam nad tą dachówką.

 

Wycene na Nelskama mam z Dach Budu na obornickiej 324. Dostalam fajna cene, pod warunkiem, ze kupie u nich wszystko razem z membranami i rynnami. A chyba jednak tego nie chce. Podpisalam umowe z ciesla , ze wiezmiemy od niego wszystkie materialy dodatkowe na dach z membranami, tasmami i rynnami. Teraz jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen za dachowki- mam pewne spostrzezenie. wycenialam dachowke w 4 firmach i nie mozna porownywac tylko kosztu dachowki podstawowej.

W jednej hurtowni mialam bardzo tanio podstawaowa, za to dowalili na gasiarach i bocznych. W innej podtawowa miala wyzsza cene ale dodatki byly tansze.

Zrobilam sobie zestawienie w exelu. porownywalam konkretne ilosci i wartosci dla calego dachu. Wtedy dopiero mozna sprawdzic ile nas wyjdzie za daszek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egonwiem też że często cena dachówki zależy także od koloru...czyli mówimy o tym samym Dach Budzie (Obornicka 324)? Mi nie wyceniał cieśla, tylko przyniósł wydruk z Dach Budu. A może jeszcze porównamy kilka innych dachówek:

boczna L, P -24,92

gąsior podstawowy 14,84

g. początkowy 50,70

gąsior z podwójną mufą Konisch 38,70

 

A i czy dałeś po prostu do wyceny, czy na starcie się targowałeś przedstawiając np. wyceny z innych miejsc? Bo tak też można uzyskać cenę niższą niż tak którą nam zaproponowali na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egonwiem też że często cena dachówki zależy także od koloru...czyli mówimy o tym samym Dach Budzie (Obornicka 324)? Mi nie wyceniał cieśla, tylko przyniósł wydruk z Dach Budu. A może jeszcze porównamy kilka innych dachówek:

boczna L, P -24,92

gąsior podstawowy 14,84

g. początkowy 50,70

gąsior z podwójną mufą Konisch 38,70

 

Mam wycenę na Siriusa 13 kolor miedziana angoba w Dach-Budzie na Obornickiej 324/326. Podaję ceny brutto:

dachówka podstawowa - 2,31 zł (3900 szt.)

dachówki boczne L,P - 24,09 zł (u mnie zaledwie 8 szt.)

gąsior podstawowy Sattel - 15,74 zł (198 szt.)

gąsior początkowy Muszla Sattel - 49,67 zł (8 szt.)

kominek wentylacyjny 238,37 zł (6 szt.)

 

A i czy dałeś po prostu do wyceny, czy na starcie się targowałeś przedstawiając np. wyceny z innych miejsc? Bo tak też można uzyskać cenę niższą niż tak którą nam zaproponowali na starcie.

 

Zaniosłem plan dachu do wyceny. Targować będę się dopiero uzbrojony w wycenę z Kolmaxu. Wkurzyła mnie tylko pozycja "palety bezzwrotne i rozładunek" na kwotę 439,20 zł. W Kolmaxie obsługa, czyli dowóz i rozładunek kosztuje 340 zł, ale oni są w Swarzędzu. Mam budowę kawałek za Suchym Lasem, więc z Dach-Budu to przysłowiowy poznański "żabi skok" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...