Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja kupowałem siatkę leśną w Luboniu w Siatkolandzie.

 

http://www.siatkoland.com.pl/index.php?s=7

 

Proponuję przedzwonić, bo nie jestem pewien czy cennik na ich stronie jest aktualny.

 

Ja natomiast w Czerwonaku: http://www.siatkogrod.pl Polska firma, dobre siatki. Jak bez faktury dają parę % taniej. Wybór duży i od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

:welcome:

ponownie, udało się podpisana umowa z wykonawcą, zaczeliśmy już................. :)

fundamenty wykopane, zazbrojone i zalane, poszło sprawnie :)

 

teraz czekamy na transport pustaków, bloczki są i się muruje :))

 

pozdrawiam

 

Majkadom, a mogłabyś mi zdradzić gdzie kupiliście m6 i beton? Mam już parę namiarów ale nie zaszkodzi zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monmark:

wiem że creaton ma różne dachówki - wycene mam na premion łupek kryształ czarny

ale cena zwaliła mnie z nóg (w sumie za samą dachówkę jakies 25 tys netto!!!) i wczoraj nie pamiętałam dokładnej nazwy modelu a chciałam się dowiedzieć czy to dużo za samą dachówkę...bo do tego dochodzą jeszcze koszty dodatków ...

 

co do okien oknoplastu z Krakowa to ja dałam wycenę na Górecką i w Szamotułach też jest przedstawiciel

Szamotuły nieznacznie droższe od Gniezna i Poznania ale ponoć montaż nie bardzo

 

 

hać do Gniezna żeby omówić szczegóły no ale dostałam info na priv że u nich przy montażu trzeba pilnować pracowników....

 

i teraz jestem w kropce :(

Amy a ile masz metrów dachu? I skomplikowany jakiś? Bo ta cena za creaton premiona jest kosmicznie wysoka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyFno żesz, napisałam posta i mi wcięło, jeszcze nie umiem się tu poruszać....to jeszcze raz

ja mam wycenę futura nobles brąz glazura, ale mi małż gdzieś wcisnął, jak odnajdę to Ci napiszę ile wyszło, ale nie było to zbyt optymistyczne, mimo dużej zniżki.

Co do okien, to mam wycenę z Gniezna, ale okien Aluplast, bo podobno są dwa biura i w tym pani wycenia tylko aluplasta, ale przekaże do drugiego biura i mi wycenią Onoplast, więc nadal czekam. Dałam jeszcze do wyceny do Swarzędza i na Jeżycką (tu nie polecą Egon, bo ślizgają się z montażem, ale my mamy jeszcze spory zapas czasu, po za tym mam nadzieję, że do mnie się nie spóźnią :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, porównywanie czegoś do Mercedesa nie jest zbyt fortunne. Jeszcze do niedawna Mercedes w rodzinnych Niemczech był jedną z najgorszych marek. Mercedes jeszcze parę lat temu dawał 1 rok gwarancji na swoje samochody, a zadowolenie niemieckich posiadaczy Mercedesa to było dno. Na ok. 25 marek samochodów, Mercedes był na 2 pozycji od końca. Tak że czasami myślę, że jedynimi krajami, w których Mercedes ma dobrę markę to Polska, USA i Chiny Ludowe... ;-)

 

Jarek EM08, tak dla odprężenia od budowy, podzwonne naszej małej dyskusji o niemieckich autach POCZYTAJ :-)

 

Z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy grodziliście działkę ?

 

Nie grodziłem i nie zamierzam. Po pierwsze mam lepszy dostęp do własnej działki (i zgodę właścicielki sąsiedniej, pustej na wjazd) dla ciężkiego sprzętu. Po drugie grodzenie nic tak naprawdę nie daje poza wyrzucaniem kasy na siatkę leśną. Po trzecie grodzenie dobrą siatką naraża ją na uszkodzenia podczas robót ziemnych z użyciem koparki (zasypywanie fundamentów, niwelowanie podłoża pod taras, plantowanie ziemi w ogródku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla tych z Was, którzy jeszcze nie zalewali stropu i będą potrzebowali tzw. szpilek, czyli śrub do mocowania murłat.

Potrzebowałem fi 16 mm w ilości 45 szt. Dzwonię do hurtowni, w której zaopatrywałem się ostatnio w materiał na ściany i strop. Nie mają. Dzwonię do drugiej, gdzie kupowałem bloczki M6 i cement. Mają po 11 zł/szt. Ponieważ do tej pierwszej mam bliżej, a telefon odebrała kobieta (niech kobietki mi wybaczą), pomyślałem sobie, że po drodze zajrzę i się upewnię, czy aby na pewno nie mają. Nie mieli, ale od pani, z którą rozmawiałem, dostałem namiar na hurtownię producenta śrub, złączek ciesielskich i wszelkich materiałów tego typu, leżącą na sąsiedniej posesji, dosłownie za płotem. Wpadam i co się okazuje? Za szpile fi 16 mm zapłaciłem po 4,95 zł/szt., nakrętki i podkładki to już drobiazgi, które wyniosły łącznie 62 zł.

Bilans: + 162 zł, nie licząc podkładek i nakrętek, za które nie wiem ile by mnie jeszcze skasowali na górkę.

 

Gdyby ktoś chciał skorzystać podaję namiary:

MARCOPOL sp. z o.o.

Biuro Handlowe "Poznań"

Stara Droga 48

62-002 Suchy Las

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyF

Ja miałam podstawową creatona premion kolor łupka glazura w cenie 4,19 netto (w decodachu, wronki) i czarą glazurę premiona za 4,10 netto i futurę czarną glazurę za 3,15 netto (bud - mar), więc cena 4,99 netto jest jakaś przerażająca..

Kto Ci tak tę dachówkę wycenił?

Dodam, że te ceny,które podaję to z zebranych ofert nienegocjowane, coś na pewno dałoby się jeszcze urwać w negocjacjach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik i monmark dzieki za info w sprawie dachówek :)

ta cena też wydawała mi się dość wysoka....wycena z hurtowni pimar w szczepankowie bez rabatów

muszę poszukać w innych hurtowniach, dzwonilam na złotowską i gościu mi powiedział że roben plus też mozna połozyć na 15 st dach

zobacze jaka będzie róznica w cenie pomiędzy creatonem i robenem chociaż na innych forach opinie są bardzo rózne która dachówka jest lepsza

a jak u was budowa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyFjak czytałam na temat dachówek, to dostawałam już oczopląsów. Na temat każdej można było znaleźć dobre i złe opinie. Więc przestałam już czytać, zdecydowałam, że podejmę decyzję na podstawie kosztów (czyli wezmę taką na którą mnie stać) i tego czy mi się podoba. Mam nadzieję, że poniedziałek podejmiemy decyzję. Pewnie to będzie Rubin Ruppa,a le jeszcze nie przesądzam. Poza tym dalszy ciąg dylematów okiennych, mamy wycenę ze Swarzędza, czekamy na Gniezno i Jeżycką. A co do domu, to własnie wczoraj zalał nam się strop nad częścią mieszkalną, więc teraz cały parter zastropowany już :) A jak u Was budowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...