Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

Dziś mieliśmy właśnie pomiar, czekaliśmy aż murarz skończy murować, bo nie było czego mierzyć:) Okna będziemy montować gdzieś na początku października jak dach się skończy robić. Wiesz nie boję się o ewentualne poprawki, oni mają tyle już klientów w Poznaniu i okolicach, że gdyby coś było nie tak, to ludzie by pisali na forum.

Jeśli chodzi o wizualizacje, prześlij mi mail na PW, to Ci wyślę

 

monmark - odnosnie montazu to my tez mielismy miec wczoraj - gosciu pewnie sobie zaplanował nas razem żeby mieć po drodze :) ale niestety chłopaki nie wyrobili sie z wieńcem i musiałam przełożyć pomiar na za tydzień...

odnośnie poprawek to czytałam gdzieś na forum że forumowicz musiał jednak czekać aż będą w jego rejonie (gdzieś koło Poznania)...., no ale pewnie przedstawiciel z Poznania też na drugi dzień ci nie przyjedzie jak będzie miał montaże okien gdzieś indziej...poza tym my już są dwie w rejonie północy więc jakby co to jadą do dwóch klientów np. do regulacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skad bierzecie bloczki na fundamenty, stal? Wykonawca polcea hurtownie Wesolka, ale pierwsze wyceny wygladaja drozej niz srednie oferty z allegro. Mam tez pytanie, gdzie najlepiej zamowic cegle silikatowa? Najlepiej nie XELLA, gdyz ta jest wszedzie najdrozsza, tylko cos innego ;)

 

co do bloczków to nie pomogę bo nie byłam zadowolona z dostawcy (smirnow z ceradza)

a stal braliśmy z Szamotuł - Markhen ale to chyba troche za daleko do ciebie....co do hurtowni Wesołek to słyszałam że drożyzna i wogóle tam nie sprawdzałam materiałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo,

jakie macie kominy systemowe i gdzie kupowane?

Ja cały czas myślałam, że kupię na allegro, ale jakoś nie mogę znaleźć sprzedawcy z okolicy, a wszędzie odbiór osobisty -na Śląsk to mi sie nie opłaca jechać:0

A może gdzieś stacjonarie są w rozsądnych cenach?

 

Ja kupowałem w firmie Plewa moim zdaniem dobre i dobrze sie je stawiało samodzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki atika:)

muszę się jeszcze tylko dowiedzieć jaki ten komin potrzebuję...

Ktoś wie od czego zależą te średnice? od rodzaju paliwa? może jakieś wskazówki jakiego komina potrzebuję do pieca gazowego kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania?

 

do pieca kondensacyjnego nie ma sensu murować komina, nawet systemowego, stawiasz z pustaków wentylacyjnych powiedzmy plewy 24 x 24,5 x 20 cm po 6zł za sztukę i kupujesz gotowy przewód powietrzno-spalinowy, które w swojej ofercie maja np i vaillant i viessman, wszystko zależy na jakiej firmy kocioł się zdecydujesz, tam pytaj o systemy powietrzno-spalinowe dla danego kotła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pieca kondensacyjnego nie ma sensu murować komina, nawet systemowego, stawiasz z pustaków wentylacyjnych powiedzmy plewy 24 x 24,5 x 20 cm po 6zł za sztukę i kupujesz gotowy przewód powietrzno-spalinowy, które w swojej ofercie maja np i vaillant i viessman, wszystko zależy na jakiej firmy kocioł się zdecydujesz, tam pytaj o systemy powietrzno-spalinowe dla danego kotła....

A to nie jest tak, że tylko do określonej mocy kotła (21 czegośtam) nie trzeba mieć komina, a potem on musi być?

W projekcie mam komin, a projektant od początku wiedział, że będzie kocioł kondensacyjny, chyba, że w tym temacie też dał ciała :p

Muszę w taki razie uderzyć do jakiś speców od ogrzewania w tej sprawie.

Dzięki za info:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kocioł ma moc do 21kW to przewód powietrzno-spalinowy może być wystawiony na zewnątrz przez ścianę. W przypadku kotłów o większej mocy trzeba go wyprowadzić nad dach. Więc do pieca o większej mocy kupujesz odpowiedni przewód powietrzno-spalinowy umieszczasz go w kanale wentylacyjnym i wystawiasz ponad dach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w projekcie powinnaś mieć zapotrzebowanie na ciepło dla Twojego budynku, dzięki temu można dobrać moc kotła, później decyzja czy ma być to kocioł jednofunkcyjny wiszący z dostawionym zasobnikiem czy też może kocioł typu lodówka z wbudowanym np zasobnikiem warstwowym, tego ostatniego typu, dość dobrze wypadają produkty vaillanta VSC ecoCOMPACT lub z zasobnikiem solarnym (gotowy do podłączenia solarów) VSC auroCOMPACT lub viessmana: vitodens 222-F lub vitodens 333-F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo,

jakie macie kominy systemowe i gdzie kupowane?

Ja cały czas myślałam, że kupię na allegro, ale jakoś nie mogę znaleźć sprzedawcy z okolicy, a wszędzie odbiór osobisty -na Śląsk to mi sie nie opłaca jechać:0

A może gdzieś stacjonarie są w rozsądnych cenach?

 

Myszonik, w sprawie kominów systemowych radzę się najpierw skontaktować z przedstawicielem regionalnym, on pomoże wybrać hurtownię dającą największe upusty. Wybrałem Schiedla (nie będę uzasadniał dlaczego, bo wszyscy chyba wiedzą :-)). Zadzwoniłem do Patryka Wawrzyniaka (namiary na stronie Schiedla), przedstawiciela na Poznań i okolice. On, na podstawie przesłanych planów domu, doradził jakie kominy wybrać do kotła gazowego i kominka (modele rekomendowane w projekcie były przestarzałe). Zadzwonił do mnie, dał długi wykład z uzasadnieniem tego wyboru, podał hurtownię, w której dadzą najlepszy rabat. Na podstawie sporządzonej przez niego specyfikacji elementów do kominów i wentylacji zrobiłem sobie wycenę w kilku innych hurtowniach. I rzeczywiście on wskazał najtańszą. Z katalogowej wyceny 9 359 zł , w hurtowni po rabatach zrobiło się 7 600 zł.

Plewa, z siedzibą w Poznaniu-Pokrzywnie, sprzedaje swoje kominy bezpośrednio.

 

I jeszcze jedno. Na Allegro nie kupowałbym takiego towaru, jak kominy systemowe. Jeśli po odjeździe kuriera zauważysz, że rura ceramiczna jest uszkodzona (a to najdroższy element), komu wyślesz reklamację?

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tu troszkę sprostuję, byłam tam dziś po pręty gwintowane do murłat fi 16, potrzebowałam 18 szt. Niestety, to jest hurtownia i nie sprzedają tyle ile się chce, pakowane po 10 szt, więc wzięłam 20szt, 2 będą w zapasie. Nakrętek i podkładek to już w ogóle Pan nie chciał mi sprzedać (36szt) - za mało. Cena za pręt - 7zł z groszami, nie pamiętam dokładnie

No to jeszcze jedno sprostowanie odnośnie firmy Marcopol, handlującej m.in. "szpilami" do murłat.

Zakupiłem dokładnie 45 szt. po 4,95 netto, czyli 6,04 brutto, do tego 100 podkładek (łącznie 30,50 zł brutto) i 5 kg nakrętek (łącznie 31,72 zł brutto).

Monmark, jaki Ty masz dach, że do mocowania murłat potrzebujesz tylko 18 szpil?

 

Pozdrowienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...