Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

Egon

dzieki za obszerne wyjaśneinia w sprawie kominów.

A jeszcze zapytam to do kominka też musi być komin systemowy? Bo ja myślałam, że tylko do kotła?

Oj muszę się szybko doedukować.

dzięki za namiary, my również myśleliśmy o schiedel'u więc na pewno się do tego przedstawiciela odezwę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Egon

dzieki za obszerne wyjaśneinia w sprawie kominów.

A jeszcze zapytam to do kominka też musi być komin systemowy? Bo ja myślałam, że tylko do kotła?

Oj muszę się szybko doedukować.

dzięki za namiary, my również myśleliśmy o schiedel'u więc na pewno się do tego przedstawiciela odezwę:)

 

Wiesz, nie chciałbym, aby do kominka murarze wznosili mi komin ze zwykłych cegieł. Widziałem taki u sąsiada ... koszmar. Tym bardziej, że jeśli istnieje ryzyko zaczadzenia, pożaru, to właśnie przede wszystkim stamtąd. To jest komin, który powinien być poddawany co najmniej raz w roku "obdukcji" kominiarza. Jeśli - nie daj Boże - zapaliłaby się chata, firma ubezpieczeniowa zażąda kwitów z przeglądów kominiarskich. W przypadku ich braku, nie wypłaci odszkodowania, nawet jeśli pożar wywołany był innym czynnikiem (tak słyszałem).

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim kominy systemowe są szybsze do postawienia i nie sa wcale droższe a można kupić pustaki z dodatkowym wentylacyjnym i wtedy od razu załatwi sie sprawę wentylacji. Ja w Plewie za 3 kominy 1 do kominka wysokość 9,2 m, drugi do piecyka wysokość 7,5 m i trzeci do pieca gazowego wys 7,5 m zapłaciłem jakieś 7,5 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monmark- gosciu pewnie sobie zaplanował nas razem żeby mieć po drodze :) ale niestety chłopaki nie wyrobili sie z wieńcem i musiałam przełożyć pomiar na za tydzień...

raczej nie, bo byłam z Panem wstępnie umówiona na poniedziałek, ale mi się plany zmieniły, więc przełożyłam Pana na wtorek, więc to nie była jego inicjatywa z tym wtorkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących,

ja również poszukuję szamba. Mogę prosić onamiary na tą firmę.z góry wielkie dzięki

 

Bez problemu załatwiliśmy od nich szambo ( w zeszły piątek), co tydzień mają transport do Poznania i okolic: cena 2300 + 650 transport.

 

P.H.U. "JESBET" Honorata Rybska

Wielogóra, ul. Warszawska 66

26-660 Jedlińsk

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 8:00 - 20:00

sobota 8:00 - 15:00

 

tel.kom. 502 037 636

tel.kom. 500 200 036

tel. (048) 3215 385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dach mam jaki mam :) Nie potrzebne nam pręty metrowe, murarz je przecinał i zrobiło się 40 szt., a potrzebowaliśmy 36 :)

 

Monmark, mój murarz też ciął metrowe pręty na pół, to norma. Ale u mnie wyszło ich ponad 80 szt. (kupiłem 45 całych). Ale ja mam parterówkę z dachem kopertowym, więc obwód ścian jest większy :)

 

A tak przy okazji. Deskujesz dach? Jaką wybrałaś membranę i gdzie kupujesz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monmark,Ale ja mam parterówkę z dachem kopertowym, więc obwód ścian jest większy :)

 

Pozdrawiam

My mamy dwuspadowy dach, więc dlatego mniej tego wychodzi :)

Długo się zastanawialiśmy czy deskować czy nie, czytaliśmy różne fora, pytaliśmy znajomych co się budowali, cieśli, dekarza, kierbuda, zdania były podzielone. Jedni zachwalali, mówili, że deskować, a inni znowu, że efekt końcowy nie jest współmierny do poniesionych kosztów. Zdecydowaliśmy się deskować. Nie kładziemy papy, kierbud powiedział, że tak już się nie powinno robić, tylko właśnie membranę, ale zabij mnie nie pamiętam jaką, małż wyjechał to mi nie pokaże, którą wybraliśmy, jak się dowiem to Ci napiszę. Wszystkie akcesoria do dachu bierzemy w Kolmaxie w Swarzędzu, bardzo się upierali i "walczyli, zeszli z ceny, wyszło taniej niż w Dach Budzie. A drewno bierzemy jeszcze gdzie indziej niż mieliśmy. Brał u nich nasz znajomy, wybudował się parę lat temu, wychodzi po 670 zł/m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do membrany- to nam polecono Tyvex Ultra i taka polozylismy.

Wyglada na dachu bardzo porzadnie.

Dają na nią 30 letnia pisemna gwarancję. Niby papier wszystko przyjmie, ale to mnie ostatecznie przekonało.

Kupilismy ją w Folnecie- mieli najlepsza cene.

 

a kładłaś samą mebranę (ja też chcę zakupić Tyveka) czy masz deskowanie ??

I jeszcze podpytam - czy wybrałas któregoś z dekarzy, których Ci kiedyś wypisywalam czy padło na kogoś innego - i czy jesteś zadowolona.

 

U mnie budowa jeszcze nie ruszyła, jak sie uda ruszy jeszcze w tym roku - więc zbieram informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...