Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Ja też dołączę do szanownego grona budującychw w poznańskich oklicach. My zamierzamy budować się w fantastycznym Kicinie.

Działka kupiona, projekt wybrany, adoptuje sie właśnie u Pani architekt.

Szukamy ekipy, zobaczymy jak to bedzie....

Zupełnie nie znamy sie na budowaniu, uczymy się wszystkiego od początku. Od załatwiania formalności po wentylację mechaniczną.....

Jak dobrze, że jest internet........

Pozdrwiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, papierologia może potrwać. Projekt omawiamy z architektem, w przyszłym tygodniu zobaczymy od środka taki sam domek, jaki chcemy wybudować, już zamieszkany oraz inny dom, też wg projektu "naszego" architekta, ale zaprojektowany i zbudowany w standardzie energetycznym domu pasywnego (też już "eksploatowany").

Mapki do celów projektowych do odbioru, musimy jeszcze omówić kwestię przyłącza wody i prądu - tu obawiam się najbardziej, że zajmie nam (im) to duuuużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga, ważne pytanie mam:

 

jak szukaliscie ekipy?

 

bo ja juz nie wiem jak mam ludzi znaleźć co by mi ten dom postawili

wszyscy krewni i znajomi królika przepytani, nikt się nie buduje, nikt się nie budował, nikt nic nie wie.

czy mam ksiazke telefonicza czytac, a nawet jakby to jak się upewnic że to napewno ci co powinni się znaleźc??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz białą liste dla woj wielkopolskiego. Jest tam wielu polecanych wykonawców. na bank wyszperasz cos dla siebie :)

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=4082735#4082735

 

Zapomniałam zupełnie o białej liscie, dzięki :wink:

 

Jak narazie mamy na oku jedna ekipę ale narazie nie rozmawialismy o cenie

I kolejne pytanie z serii :wink:

 

Na jakiej podstawie budowlańcy wycenili Wam swoją robotę?

Czy dawaliscie im projekt?

Czy tylko np ogólne rzuty?

Jak ogólnie to wygladało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dac projekt , poniewaz w opisie projektu masz zawarte dane ktore nie koniecznie znajduja sie na rzutach (zalezy jak wykonal go projektant).

Dzieki temu bedziecie posiadac dokladniejsza wycene i nie bedzie pozniej sporow z wykonawca , ze czegos nie wycenil i chce doplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się chętnie dopisuję i serdecznie witam z Towarzystwem.

Póki co porad realnych nie mam, bo jesteśmy na etepie projektowania i papierologii (szczegóły w moim dzienniku) i namawiam abyście również zalożyli dzienniki będziemy mogli na bieżąco śledzić swoje poczynania.

Gdyby ktoś mógł polecić jakieś hurtownie materiałów gdzie warto się zwrócic po wycenę?

ja właśnie dostalam zestawienie potrzebnych materiałów i chciałabym jeszcze przed wiosną coś kupić, może uda się taniej?

ktoś pisał o niemieckim porothermie, mogę prosić o jakiś namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszkat

Witam wszystkich,

ja też chętnie się dopiszę do grona budujących Poznaniaków- może troszkę za szybko ale co mi tam :lol:

U nas wszystko od końca: projekt domu mamy wybrany (parterowy lub z użytkowym poddaszem- w zależności od warunków zabudowy), ekipa też prawie wybrana, do szczęścia brakuje tylko działki, więc szukamy, szukamy, szukamy.. Prawdopodobnie zdecydujemy się na dewelopera, który wszystko nam załatwi "od a do z"- czekamy tylko na efekt jego negocjacji w sprawie zakupu działki w Zielińcu. Jeśli to nie wyjdzie to pewnie kupimy działkę w Spławiu, bo na Zieliniec nas nie będzie stać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...