Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

Witam,

w lipcu tego roku wystartowaliśmy z budową Naszego domu w. projektu "Amaltea" w Kicinie.

W tej chwili jesteśmy na etapie stropu, i w związku z tym pytanie o beton z gruch z pompą B20 w dobrej cenie.

Dotychczas beton brany był z lafarge, ale już zaczynają mnie irytować, doliczaniem za wszystko pieniążków i cena samego betonu tez nie jest niska.

Jeśli mogę prosić o namiary na dobry tartak oferujący więźbę w przyzwoitej cenie (dotychczas wysłałem zapytania do Kiszkowa;Skrzynki;Nekla;Koło).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

juri80 polecam tartak z drezdenka...- [email protected] tel.95 7 624 553 nie jest blisko, ale dowożą. Wszystko załatwiłam przez telefon, było szybko, sprawnie, płaciłam u kierowcy. Cieśla bardzo chwalił drewno. Nie sugeruj się tylko ceną.. ja też tak myślałam ale cieśla uświadomił mi że na wielu budowach ludzie kupowali tanio, a potem było pelno odpadów. Belki muszą format prostokąta, bez oflisów, lepiej wybierać impregnację tradycyjną.. bo ciśnieniową to musiałbyś zamawiać pół roku wcześniej (nie znam sie ale tak mówił mi cieśla) Płaciłam chyba 735zł /m2 (można się dogadać:) Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robię źle że posty moje się dublują?... Muszę zniwelować teren i chociaż myślałam że ogrodę zajmę się później, muszę już teraz uwzględnić ew. spadki, więc temat ogrodu ,. no chociaż ogólnej koncepcji, stał się pilny . CZy możecie polecić kogoś od projektowania ogrodów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon

Masz jakieś namiary na warte sprawdzenia miejsca z drzwiami zewnętrznymi.

Tak pytam, bo jesteś super reasercherem:)

 

Myszonik, dziękuję za komplement, chociaż niezasłużony ;)

Drzwi stanowią teraz moją piętę Achillesową, bo muszę mieć boczne naświetle (otwór 150 cm). Propozycja p. Michaliny w gnieźnieńskim Oknoplaście nie za bardzo przypadła mi do gustu, podobnie jak mojej małżce. Cenowo też szału nie ma. Gerda nie robi tak szerokich drzwi i naświetli, natomiast u Hormanna zarówno ceny, jak i wzornictwo pozostawiają wiele do życzenia. No ... i jestem w kropce. Szerokie drzwi z naświetlem robi Porta, ale myślę, że zewnętrzne wrota z drewna to nie jest najszczęśliwszy pomysł (drewno będzie się wypaczać). Pozostaje jeszcze kwestia firmy, która na czas wykonywania tynków i wylewek wstawiłaby "robocze drzwi" - KierBud i p. Michalina uczulali, że fachowcy mogą zniszczyć nowe drzwi podczas tych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Muszę się pochwalić - 15.10 dostałem pozwolonko :) Choć radośc jest to mam do Was pytanie:

- warto w tym roku robić "0" z pełną izolacją???

- mam już kilka ofert, ale jak macie dobrą ekipę budowlną z zachodniej strony Poznania (pow.szamotulski) to z chęcią z nimi przedyskutuję ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

Czy zastanawialiście się już nad przydomową oczyszczlanią ścieków? My mamy zgode z gminy i będziemy takową zakładać.

Tylko na razie nie bardzo wiemy jaką, skąd i po ile?

Moze ktos z Was orientował się juz cos na ten temat?

 

Witam,

słuszny wybór, nam też się udało zdobyć zgodę gminy na budowę oczyszczalni. Wybraliśmy firmę HABA z Grodziska Wlkp. Oczyszczalnia już zamontowana, działa bezproblemowo - jesteśmy bardzo zadowoleni. Ofertę mieli szeroką i dopasują coś do każdych warunków na działce (glebowych i wymiarowych). U nas był problem z gruntem i wąską działką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon

No właśnie my się ostatecznie zdecydowaliśmy na drewniane od urzędowskiego.

Powiem tak po sobotnim rajdzie w sprawie drzwi: wszystkie PCV-ki i stalowe są wizualnie bardzo dalekie od ideału.

Zdecydowaliśmy się na drewniane, drzwi mamy osłonięte od wpływu warunków atmosferycznych balkonem, więc aż tak bardzo słońce ani deszcz czy śnieg nie powinny na nie oddziaływać, a poza tym chyba każde mogą się wypaczyć?

Nie wiem, ostatecznie małżonek stwierdził, że ślubu z tymi drzwiami nie bierze i jak się coś stanie to wymienimy.

Co do ewentualnych uszkodzeń też się nieco martwię, ale nijak nie mogłam wykombinować nic zastępczego. Też ma otwór do naświetla 160 cm, jakiekolwiek drzwi gospodarcze czy coś w tym stylu nie wchodzą w grę.

Poza tym chciałam budowę ubezpieczyć, a kto mi ją ubzpieczy jak wmontuję zamiast drzwi jakiś własnej roboty wyrób drzwiopodobny?

Mam nadzieję, że się nie zniszczą, a podczas mokrch prac wewnątrz będę wietrzyć...

Oczywiście dam znać po montażu czy jestem zadowolona.

 

A tak na marginesie aktualnie czas oczekiwania na drzwi we wszystkich miejscach w Poznaniu, w których pytałam to 6-8 tygodni, więc jakby co to trzeba się spieszyć, bo ja jak zwykle się zagapiłąm i musiałam drzwi kupować na gwałt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos drzwi zewnętrznych: kupiliśmy w sobotę w Biedronce drzwi zewn. za 449,00 zł. Może i niezbyt dobre, ale po pierwsze dysponujemy bardzo ograniczonym budżetem, a po drugie - ew. za jakiś czas (jeżeli będzie taka potrzeba) wymienimy na inne. Cena w każdym razie bardzo zachęcająca.

Jeżeli ktoś chciałby się skusić to proponuję szybciutko, bo nie wiem jak długo jeszcze będą w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może nawet mam, pełno różnych rzeczy się na mojej budowie znajduje. Musiałabym się zorientować. Interesują Cię używane?

No i czy opłaca sie Tobie je odebrać z Szamotuł.

A kupowane w tartaku w Uścikowie chyba.

 

Sorki, że odpowiadam tak późno ale przez weekendnie wchodziłam na forum.

 

Jasne, że używane wchodzą w grę. Napisz proszę jaką masz ilość i za jaką cenę. Moze być na priv.

Napisz proszę, jak to wygląda z transportem - czy to jest duża ilość? Mam przyczekę więc w jakiś sposób mogę je przewieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka_em[..............]

 

Paweł i Ewa

naprawdę w Biedronce sprzedają drziw?

człowiek się całe życie uczy...

 

Też się zdziwiliśmy, ale jednak im się zdarza. Drzwi są oczywiście chińskie i jak na swoją cenę całkiem przyzwoite. Ościeżnica z blachy 1,2 mm, drzwi blacha 0,7 mm, wypełnienie wełna mineralna. 9 rygli antywłamaniowych, w komplecie oczywiście klamka i zamek. Mamy nadzieję, że przeżyją parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował kominy systemowe? Gdzie mają wybór i sensowne ceny? Interesuje mnie coś w miarę sprawdzonego.. niekoniecznie Leier czy Schiedel (bo drogie).

 

A może IBF? Tu masz cennik: http://www.ibf.pl/cennik/IBF-Kominy-2007.pdf

Prawdę mówiąc nie robiłem zbyt dużego rozeznania cenowego i zamówiłem przy okazji wyceny dachówek w Dach-Budzie przy Obornickiej 327a.

Koszt trzech kominów IBF o wys. 7 m ( z tego jeden to potrójny wentylacyjny plus dwa jednociągowe z wkładem ceramicznym i wentylacją) to około 7000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...