Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ktoś kupował kominy systemowe? Gdzie mają wybór i sensowne ceny? Interesuje mnie coś w miarę sprawdzonego.. niekoniecznie Leier czy Schiedel (bo drogie).

 

Coś w miarę sprawdzonego to właśnie Schiedel, Leier lub Plewa. Taniej możesz dać wymurować chłopakom z pełnej cegły i wsadzić "kwasówkę". Chociaż nie wiem, czy to wyjdzie aż tak tanio ... Zgłoś się do regionalnego przedstawiciela, on da Ci namiary na najlepszy cenowo sklep.

Za Schiedel'a (komin do kotła + komin do kominka + całość wentylacji) zapłaciłem 7600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poszukuję ekipy która zrobi mi sufit (10m2) z płyt gipsowo kartonowych i zamontuje schody stryszkowe, a także zrobi zabudowę kominka(od dołu do sufitu w kształcie prostokąta. Miałem jedną wycenę 2tyś za samą robociznę.

 

Spróbuj tu p Michał 501 519 293.Umnie wykonywał pełną zabudowe z gk(sufity,ścianki,ocieplenie itd)śolidny i rzetelny wykonawca,a jestem wymagającym inwestorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyF

klinkier na całe dwa kominy ( w sensie na całej długości) za 2500 zł?

Gdzie? Jaki?

Ja za klinkier na 2 kominy powyżej wysokości dachu dałam z zaprawą ponad 2000.

A co do całości kominów murowanych to jest ryzyko ich złego wymurowania jeśli specjalistów ma się takich sobie... jak się ma dobrych to można murować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyF

klinkier na całe dwa kominy ( w sensie na całej długości) za 2500 zł?

Gdzie? Jaki?

Ja za klinkier na 2 kominy powyżej wysokości dachu dałam z zaprawą ponad 2000.

A co do całości kominów murowanych to jest ryzyko ich złego wymurowania jeśli specjalistów ma się takich sobie... jak się ma dobrych to można murować:)

 

Podpisuję się pod zdaniem myszonik. U mnie samo wymurowanie ponad poziom dachu zabrało ponad 1500 zł (3 zł/szt.), o koszcie cegieł i zaprawy (Kreisel) już nie wspomnę.

Jacy to więc fachowcy, jaki to klinkier, jaka zaprawa, że dwa kominy - które zwykle mają co najmniej 7 m - kosztowały tylko 2 500 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie odpowiadałam na pytanie teco bo on pytał o kominy systemowe a o nich nie mam bladego pojęcia... tak tylko chciałam napisać jak to jest u mnie bo może komuś się przydać ta informacja (o kosztach tez) :)

ale dosyć juz tych kominów bo przez nie - a raczej ich brak - mamy trzy tygodnie opóźnienia :( ale dzisiaj mają skończyć dach i wchodzi ekipa z oknami !!! pięknie :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy możecie polecić kogoś od podłogówki, kto ma doświadczenie w układaniu podłogówki w całym domu (dodatkowo tylko drabinki w łazienkach)? Budowa na wschód od Poznania (okolice Pobiedzisk). Pytałem na białej liście, ale niestety bez odzewu - może tu zajrzy ktoś kto miał takich instalatorów i był z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy możecie polecić kogoś od podłogówki, kto ma doświadczenie w układaniu podłogówki w całym domu (dodatkowo tylko drabinki w łazienkach)? Budowa na wschód od Poznania (okolice Pobiedzisk). Pytałem na białej liście, ale niestety bez odzewu - może tu zajrzy ktoś kto miał takich instalatorów i był z nich zadowolony.

 

Właśnie dzisiaj odebraliśmy ofertę - wycenę na instalację c.o. (podłogówka + grzejniki) oraz wod.-kan. Firma z polecenia, więc mamy nadzieję, że będziemy zadowoleni. Jeżeli to się potwierdzi podamy namiary. Dodam tylko, że na wstępie bardzo pozytywnie zaskoczyli nas cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wyszukać na wcześniejszych stronach kontaktu do polecanego przez Was - forumowiczów Pana Zbyszka Koniecznego. Nasza budowa ruszyła w marcu, by po wykonaniu fundamentów (odbiór 10 kwietnia), stanąć z pracami na 5 miesięcy z winy wykonawcy. Udało nam się we wrześniu ruszyć dalej, ale teraz budujemy "sami" i przydałby się kierownik budowy. Dom jest w technologii szkieletu drewnianego z wypełnieniem ścian zewnętrznych keramzytem. A może ktoś z szanownych forumowiczów mógłby polecić dobrego kierbuda do "szkieletu", który oceniłby jakość dotychczasowych prac i pokierował dalszą realizacją?

W necie można znaleźć wiele informacji na temat budownictwa szkieletowego, ale mnie - laikowi trudno ocenić czy to co zrobią wykonawcy jest zgodne z zasadami sztuki.

Z góry dziękujemy za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Ewa

ja nikogo konkretnego od szkieletów nie polecę, bo nie znam, ale zatrudnijcie jak najszybciej kierbuda, bo możecie sobie napytać niepotrzebnie biedy.

Kierownik budowy jest na budowie obowiązkowy. Nie daj losie, aby się jakiś nadzór dowiedział...

 

Kierownik budowy aktualnie jest, ale ze strony budującej firmy. tyle że - po pierwsze: nie pojawia się na budowie, więc nie kontroluje jakości wykonanych prac, po drugie: ja nie znam się na tym na tyle by móc to ocenić. Mam już wiele wątpliwości dotyczących różnych drobiazgów. Na dodatek obecny wykonawca ma ceny jak z kosmosu, teraz jesteśmy po rozmowach i pewnie trochę go utemperuję. Wiem... pewnie powiesz, że ceny ustala się przed wykonaniem pracy. Generalnie tak teraz jest, a wcześniej z pewnych względów nie mogliśmy się dogadać.

A tak swoją drogą: umówiłem się już z Panem Zbyszkiem :)

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik budowy aktualnie jest, ale ze strony budującej firmy. tyle że - po pierwsze: nie pojawia się na budowie, więc nie kontroluje jakości wykonanych prac, po drugie: ja nie znam się na tym na tyle by móc to ocenić. Mam już wiele wątpliwości dotyczących różnych drobiazgów. Na dodatek obecny wykonawca ma ceny jak z kosmosu, teraz jesteśmy po rozmowach i pewnie trochę go utemperuję. Wiem... pewnie powiesz, że ceny ustala się przed wykonaniem pracy. Generalnie tak teraz jest, a wcześniej z pewnych względów nie mogliśmy się dogadać.

A tak swoją drogą: umówiłem się już z Panem Zbyszkiem :)

Pozdrawiamy

Ja dokładnie wiem jak to jest z wykonwcami i ustalaniem cen....

I wiem, że nawet ich uzgodnienie na początku nie powstrzymuje wykonawców od wymyślania, kombinowania i prób naciągania inwestora...

Mam takich artystów na stanie, na szczęście już kończą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Ewa Pan Zbyszek jest u mnie kierownikiem budowy nie wiem jak poradziłabym sobie bez niego. Pilnuje ekip, doradza. Budowa domu z nim naprawdę przebiega spokojnie. Pojawia się zawsze kiedy tylko mamy jakieś wątpliwości lub potrzebuję pomocy w rozmowach z budowlańcami. Na początku trochę miałam wątpliwości, bo był trudno dostępny, nie można się było do niego dodzwonić, ale teraz przy każdym kontakcie z nim przekonuje się że to był jedna z nalepszych decyzji. Naprawdę polecam bardzo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...