Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do tynków wewnętrznych to jak macie robić za 2 tygodnie i potrwa to pewnie jakiś tydzień około czyli razem będzie już grudzień i jak przyjdą mrozy to tynki będą długo schnąć co może wpłynąć na twardość tynków w późniejszym czasie no chyba, że zaczniecie grzać to powinno być ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też waham się z tynkami wewn. - chcę cementowo wapienne, dom mam z sillki i troche już nasiąkła deszczem..

na szczęście dekarz wkroczył do akcji, na koniec listopada montaż okien. Gdzie kupowaliście wełnę mineralną i styropian? Marzy mi się szary...

Muszę też obsypać dom piaskiem, zapytałam firmę od zakładania trawników o niwelację terenu i obsypanie domu piaskiem - ludzie sumienia nie mają.. taką mi dali wycenę! więc muszę znaleźć Pana z koparką i piasek w dobrej cenie - jak macie jakieś swoje namiary będę zobowiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja styropian Austrotherm kupowałem tutaj dostawa na budowę bez problemów, styropian prosty, równy dobrze się kleiło

 

mikada

jak teraz masz nieprzykryty dom to nabrał dużo wilgoci i po przykryciu dachem lepiej by było żeby troche postał bez okien bo szybciej wyschnie. Jak dasz tynki na mokre ściany to będzie to bardzo wolno schło. Chyba, że będą okna na przestrzał otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew ale chodziło mi o tynki wewnętrzne ...:) tynki na domku czekaja nas pewnie na wiosne

 

Wewnętrzne... jeszcze nie mamy, na razie wewnątrz stawiamy konstrukcje pod ścianki działowe, później instalacje i dopiero zamknięcie ścianek. Okładamy płytami GK, więc tu o schnięcie się nie obawiam. Największym naszym zmartwieniem są ściany zewnętrzne. Ze względu na pogodę i temperatury ani nie można ich pozostawić w aktualnym stanie na zimę, ani porządnie wykończyć z zewnątrz. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol dziękuję za namiary, chętnie skorzystam. Dach już przykryty:) na razie zafoliowany, ważne że woda nie leci już. Z tynkami to zobaczymy jak będzie, rzeczywiście nei ma co ryzykować... może zima będzie łagodna i jeszcze jakieś kilka dni z temp. ok. 15st. sie trafi... a co pomarzyć można:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol dziękuję za namiary, chętnie skorzystam. Dach już przykryty:) na razie zafoliowany, ważne że woda nie leci już. Z tynkami to zobaczymy jak będzie, rzeczywiście nei ma co ryzykować... może zima będzie łagodna i jeszcze jakieś kilka dni z temp. ok. 15st. sie trafi... a co pomarzyć można:)

 

a instalacje masz już wykonane? Bo to też przed tynkami przynajmniej elektryczną ale najlepiej całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie -ryzyko jest :(

instalacja elektryczna połozona w calosci,instalacja c.o. i wodna zrobiona - bez podłogówki bo to wiadomo po tynkach .... jeszcze odkurzacz centralny w tym tygodniu i najprawdopodobniej (oby!!!) w następnym tygodniu tynki wewn. :)

plan jest taki - jak oczywiscie pogoda sie utrzyma - tzn. jak nie przyjdą kilkunastostopniowe mrozy...:

ogrzewać nagrzewnicą , piecykiem na butle gazowa i ewentualnie kozą - choc ta nagrzewnica powinna wystarczyć bo ogrzewa teraz duza halę :) - i wietrzyc wietrzyc wietrzyc...

zobaczymy - trzymajcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z rana a my wlasnie jestesmy na etapie fundamentow.za tydzien mamy skonczyc .

no i teraz przykra niespodzianka z soboty na niedziele ukradli nam garaz, betoniarke m"ajstrowi, zniszczyli pompe bo sie nie chcialo wykrecic. zginelo jeszcze pare rzeczy.garaz byl ocynkowany 3x2 m betoniarka na 230 v.jakby ktos chcial sprzedac to poprosze o kontakt.budujemy sie kolo mosiny.policja niby dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyF niech Ci słońce świeci, deszcze omijają i pogoda rozpieszczała:) trzymam kciuki żeby wszystko się udało. Zadowolona jesteś z instalatora co i wody? Jeśli tak to podaj namiary, bo ja mam ofertę ale jedną i nie wiem czy jest ok.

 

 

Też, jeśli można, poproszę o namiary na instalatora co i wody.

Rozmawialiśmy z jednym, ale nie możemy się doczekać oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIA - ja mam ofertę na razie od jednego instalatora - p.Mazur tel. 513 142 603, polecał go nasz kierbud, wzbudza zaufanie, ale jeszcze czekam na wycenę od drugiego instalatora - p.Artur tel. 603 549 017. Pan Mazur wycenę robi dość szybko, p. Artur.. trochę dłużej. Jutro sądny dzień.. pewnie któregoś z nich wybiorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikiada - bardzo jestem zadowolona z instalatorow :) mężulek ma tel do nich ale postaram sie przesłać tobie na priv jeszcze dzisiaj :)

 

Jeśli godni polecenia to podaj tutaj a nie na priva. Innym też się przyda, a instalatorzy zadowoleni też pewnie będą, że mają nowych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto namiary.

Owocnej lektury i powodzenia!

 

 

Dziękuje za takie namiary. To już czytałem, ale liczyłem raczej na jakieś namiary niezależnie od białej listy, bo niewierze każdy tam wykazuje dobrą wole i wpisuje godnych polecenia wykonawczy. Ale ok. Jak by ktoś miał jakie w miarę aktualne namiar na sensowna firmę to chętnie skorzystam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...