Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

ja sobie wstawiłem ostatnio kozę i palę jak na razie jest ok ale jak bedą większe mrozy to nie wystarczy chyba że bedzie już ocieplony dach to będzei lepiej i może wystarczy. co do nagrzewnicy to nie wiem czy opłaca się wynajmować zależy na jak długo przewidujesz użytkowanie. Zawsze po budowie można sprzedać i odzyska się część kosztów

Koza to dobry wynalazek :) Wczoraj zamknęliśmy dom oknami, bramą garażową i drzwiami (dostaliśmy takie "na czas budowy"). Kozę też już podłączyłem i od jutra grzejemy w środku!

http://lh5.ggpht.com/_bey2VM5eJeQ/TPVXf_pMkbI/AAAAAAAAAIc/LZiaeTbjYMU/11_widok%20od%20frontu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem, że sezon na okna pomału się kończy, ale może się komuś przydadzą kolejne namiary:

Z czystym sumieniem gorąco polecam Firmę BEREŹNICKI z Suchego Lasu. Miło, kompetentnie, dobre ceny, solidny i sprawny montaż. Jestem bardzo zadowolony.

Dodam tylko, że dostałem tam okna na profilach VEKA taniej niż u Pani Michaliny z Gniezna (i taniej niż w kilku innych firmach gdzie robiono mi wycenę). Do tego w bardzo dobrej cenie brama garażowa Wiśniewski wraz z napędem i gratis drzwi wejściowe na czas budowy. Dobra, solidna firma. Wpisuję na białą listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem gorąco polecam Firmę BEREŹNICKI z Suchego Lasu. Miło, kompetentnie, dobre ceny, solidny i sprawny montaż. Jestem bardzo zadowolony. Dodam tylko, że dostałem tam okna na profilach VEKA taniej niż u Pani Michaliny z Gniezna (i taniej niż w kilku innych firmach gdzie robiono mi wycenę). Do tego w bardzo dobrej cenie brama garażowa Wiśniewski wraz z napędem i gratis drzwi wejściowe na czas budowy. Dobra, solidna firma. Wpisuję na białą listę.

 

Możesz podać jakiego rzędu oszczędności udało Ci się uzyskać w porównaniu z wyceną u p. Michaliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Forumowiczów, którym - sądząc po treści ostatnich postów - wzrosło ciśnienie z powodu mroźnej pogody uniemożliwiającej kładzenie tynków wewnętrznych. Rozumiem, że macie spinające warunki kredytowe, które narzucają konieczność rychłego ukończenia prac i przeprowadzkę. Stąd ten pośpiech, tak?

 

niestety masz racje :( nie dosyć ze juz płacimy odsetki bez spłaty zadłuzenia to jezeli przekroczymy rok od rozpoczęcia budowy wzrosnie nam oprocentowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety masz racje :( nie dosyć ze juz płacimy odsetki bez spłaty zadłuzenia to jezeli przekroczymy rok od rozpoczęcia budowy wzrosnie nam oprocentowanie...

 

Współczuję! Ale głowa do góry, na pewno w przyszłym tygodniu mrozy odejdą i ruszycie pełną parą.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakiego rzędu oszczędności udało Ci się uzyskać w porównaniu z wyceną u p. Michaliny?

Na samych oknach u Bereźnickiego taniej o ok. 2100 zł. Razem z bramą garażową różnica na korzyść Bereźnickiego spada do 1000 zł ponieważ u p. Michaliny miałem wycenianą bramę "noname" (przepraszam, nie pamiętam firmy a na wycenie nie jest podana) a u Bereźnickiego zaoferowano nam Wiśniowskiego. Krótko mówiąc: okna podobne, brama lepsza, 1000 zł w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samych oknach u Bereźnickiego taniej o ok. 2100 zł. Razem z bramą garażową różnica na korzyść Bereźnickiego spada do 1000 zł ponieważ u p. Michaliny miałem wycenianą bramę "noname" (przepraszam, nie pamiętam firmy a na wycenie nie jest podana) a u Bereźnickiego zaoferowano nam Wiśniowskiego. Krótko mówiąc: okna podobne, brama lepsza, 1000 zł w kieszeni.

 

Dzięki za odpowiedź! Pozostanę jednak przy p. Michalinie, choć żałuję, że nie ma do zaoferowania "drzwi na czas budowy".

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama u p. Michaliny jest firmy Krispol - jest to dość dobry producent bram i wcale tak nie mówię że ją mam :p po prostu przed zakupem sprawdzalismy, czytalismy i nawet w kilku opracowaniach była porównywalna do bram hormana...

a odnośnie okien to producentów profili "veka" jest mnóstwo - jedni gorsi drudzy lepsi więc nie porównywałabym po prostu okien na profilach veka bo jakosciowo mogą to być zupełnie różne okna (choć nie mówię ze akurat Bereznicki ma gorsze okna ...)- tak mówią specjaliści - polecam watek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien/page795&highlight=oknoplast+krak%C3%B3w

ja w każdym razie postawiłam na znanego producenta okien z Krakowa i mam nadzieje ze bedą się sprawować :)

 

ps. dzisiaj jest jakaś masakra pogodowa - chyba koniec świata sie nie zbliża ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama u p. Michaliny jest firmy Krispol - jest to dość dobry producent bram i wcale tak nie mówię że ją mam :p po prostu przed zakupem sprawdzalismy, czytalismy i nawet w kilku opracowaniach była porównywalna do bram hormana...

a odnośnie okien to producentów profili "veka" jest mnóstwo - jedni gorsi drudzy lepsi więc nie porównywałabym po prostu okien na profilach veka bo jakosciowo mogą to być zupełnie różne okna (choć nie mówię ze akurat Bereznicki ma gorsze okna ...)- tak mówią specjaliści - polecam watek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien/page795&highlight=oknoplast+krak%C3%B3w

ja w każdym razie postawiłam na znanego producenta okien z Krakowa i mam nadzieje ze bedą się sprawować :)

 

amyF, trudno się z Tobą nie zgodzić! OKNOPLAST to jednak duża firma i uznana marka. Na profilach Veka rzeczywiście wielu producentów montuje plastikowe okna, ale to nie jest wyznacznik ich jakości.

Co do bram, patrzyłem na Krispol dość nieufnie, bo wokół wszyscy chwalą Hormanna. Dałem więc im do wyceny moją bramę. Wyszło jakieś 2500-3000 zł drożej, a do tego kolor byłby kombinowany. Przejrzałem ponownie ulotki, stronę internetową Krispolu (5 lat gwarancji) i myślę, że powinno być OK.

Podsumowując, jak dotąd jedyny minus oferty p. Michaliny to brak opcji "drzwi na czas budowy". W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej pojadę do Gniezna podpisać umowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej pojadę do Gniezna podpisać umowę :)

 

Jeśli chcesz podpisać umowę to radzę się pospieszyć.

Z tygodnia na tydzień maleją rabaty zimowe.

Już (od 1 grudnia) jest mniej o 3% niż było na początku promocji ( w połowie listopada) a od 3 tygodnia grudnia ma być znowu mniejszy rabat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podpisać umowę to radzę się pospieszyć.

Z tygodnia na tydzień maleją rabaty zimowe.

Już (od 1 grudnia) jest mniej o 3% niż było na początku promocji ( w połowie listopada) a od 3 tygodnia grudnia ma być znowu mniejszy rabat...

 

Wiem, wiem, ale my czekamy na zwrot kasy z US i prędzej się nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tu taka cisza? wsyzscy zapadli w sen zimowy :p

 

w pon zaczelismy tynki wewn i wczoraj widziałam większosc zrobionych i jestem zachwycona - jak na cemntowo wapienne są naprawdę proste !!!

w sob tynkarze skonczą a my grzejemy i grzejemy... mówią ze po skonczeniu jakies 5 dni intensywnego grzania nagrzewnicą zeby ta najwieksza woda wyszła a pozniej starczy koza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ci zazdroszczę, u nas dekarze powiedzieli dwa tygodnie temu, że z górki będzie już, tymczasem chyba jest pod górkę. Wczoraj znowu na budowie cicho i pusto... A na przyszły tedzień mam okna umówione. Masakra.

Dobrze Cie rozumiem. U nas okna gotowe czekają tylko na nieco cieplejsza pogodę, a dekarze wciąż tylko przesuwają terminy.... :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...