Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

No u nas się trochę ruszyło w poniedziałek na dachu. Niestety dzisiaj znowu pogoda się załamała, my jeszcze nie.

 

Z jednej strony wygląda na skończony, http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=34001&d=1292362985

 

, ale z drugiej już nie tak bardzo

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=34000&d=1292362982

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a co tu taka cisza? wsyzscy zapadli w sen zimowy :p

 

w pon zaczelismy tynki wewn i wczoraj widziałam większosc zrobionych i jestem zachwycona - jak na cemntowo wapienne są naprawdę proste !!!

w sob tynkarze skonczą a my grzejemy i grzejemy... mówią ze po skonczeniu jakies 5 dni intensywnego grzania nagrzewnicą zeby ta najwieksza woda wyszła a pozniej starczy koza :)

 

To jak Ci skończą te tynki i dalej będziesz zadowolona, to zapodaj na nich namiary... ;-)

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczenie wszystkich i gratuluję postępów w budowach - my dopiero ruszamy, więc budowa tak naprawde w 2011 ale nie ma chyba sensu zakładać nowego wątku tym bardziej że wielu z Was będzie kontynuowało w przyszłym roku :)

My budujemy w Bolechówku, projekt typowy - dom przy zamkowej - z małymi zmianami - np okno w łazience + zamiana kuchni z pokojem obok jadalni

http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb171-dom-przy-zamkowej,117L.html

aktualnie projekt jest u architekta i po nowym roku zamierzamy wystąpić o pnb, chcemy wystartować jak puszczą mrozy i wprowadzić się jak najszybciej - a co wyjdzie życie pokaże :cool:, pryzmierzam się do telefonu do pana ZKoniecznego w sprawie kierowania naszą budową i poszukuję własnie wykonawcy, czytam wszystko co piszecie tutaj i zaczytuję się dyskusjami o pompach ciepła (670 stron :eek:) bo na takową jestesmy skazani jakoze nie mamy szans na gaz - a widzę ze wy większosci na gazie? ;)

 

Jeszcze tylko jedna mały komentarz, ktoś tu polecał p.Mazura jako instalatora - jeżeli chodzi o p Roberta Mazura z Obornik to ja szczerze go odradzam, mamy z nim bardzo nieprzyjemne doświadczenia z budowy domu teściowej w Kórniku - niewłasciwie zrobił przyłącze i potem były problemy zeby je odebrał aquanet (no bo jakze inaczej) a on miał wszystko głęboko, nie odbierał telefonow, dzwonilismy z różnych komórek do niego, straszenie sądem pisma itp, no cięzko się "współpracowało" i duzo nerwów nas to kosztowało więc odradzam, a pana w ogóle poleciła nam znajoma :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Świąt, które już tuż, tuż za rogiem życzę serdecznie i z całego serca utonięcia w atmosferze rodzinnej radości, ciepła, spokoju, wytchnienia od codzienności, marzeń, zapachów i smaków.... jednym słowem czerpania pełnymi garściami z magii Bożego Narodzenia.

http://lh5.ggpht.com/_A0A2CO3ZnuI/TRRF0xtF8aI/AAAAAAAAAuQ/OpanAHdhavM/s720/DSC02708.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze z naszej pięknej Wielkopolski! Krajanie :)

 

Niech magiczny Wieczór Wigilijny przyniesie Wam spokój, myśl pogodną

i nadzieję na lepszą przyszłość, pozwoli zapomnieć o troskach dnia codziennego.

 

Nowy - 2011 - Rok niech obdaruje Was tym,

co najcenniejsze - zdrowiem i pogodą ducha.

Wszystkim życzę ponadto rychłego ukończenia budowy

i pięknych chwil w wymarzonym domu.

 

Wesprzyjmy akcję upamiętnienia rocznicy Powstania Wielkopolskiego i wywieśmy 27 grudnia falgę powstańczą

 

http://www.lechpoznan.pl/pliki/cms/572/flaga_400.jpg

 

Szczegóły akcji TUTAJ

 

 

PS. Myszonik, dzięki za życzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś polecić swojego kierownika budowy w miarę bezproblemowego i w rozsądnej cenie. Czy są tacy kierownicy co biorą w Poznaniu poniżej 1500 PLN. Oczywiście przejrzałem białą listę a tam przewija się tylko Pan Z.K. ale chyba są w naszych okolicach jeszcze inni kierownicy.

Proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś polecić swojego kierownika budowy w miarę bezproblemowego i w rozsądnej cenie. Czy są tacy kierownicy co biorą w Poznaniu poniżej 1500 PLN. Oczywiście przejrzałem białą listę a tam przewija się tylko Pan Z.K. ale chyba są w naszych okolicach jeszcze inni kierownicy.

Proszę o info.

 

Chyba z lekka przeginasz pałę szukając w Poznaniu kierbuda poniżej 1500. Kierbud ma być Twoim pomocnikiem w trudnym procesie jakim jest budowa domu. Wyszukując jakąś "taniochę" musisz się liczyć z tym, że będzie w tę cenę wliczona ściśle określona liczba (czyt. niewielka) wizyt, a za każdą dodatkową będzie trzeba zapłacić parę stówek ekstra, albo jego (niska) cena jest proporcjonalnie adekwatna do jego (niskich) umiejętności...

No chyba, że masz głowę jak zestaw 5 roczników Muratora i szukasz byle jakiego kierbuda tylko i wyłącznie do wypełniania wymaganych prawem papierków, bo cała budowa będzie pod Twoim nadzorem... ;-)

 

A co do pana Z.K. (co do którego kwalifikacji osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń), radzę wszystkim szukającym kierbuda przemyśleć, czy ze względu na jego bardzo wysokie "obłożenie" na (pod)poznańskich budowach, nie będzie kłopotu z jego dostępnością w wymaganym przez inwestora czasie, albo czy po prostu nie będzie miał kłopotu ze skojarzeniem inwestora i/lub inwestycji... :rolleyes:

 

odnośnie tynków wewn. maszynowych cementowo-wapiennych. z których jesteśmy bardzo zadowoleni:

firma KOSBUD z Obornik Michał Kosmowski tel. 606226183

nam robiła ekipa Marcina

 

Dzięki amyF za namiary, bo się mogą w najbliższym czasie bardzo przydać...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, trudno się z Tobą nie zgodzić, oszczędzanie na KierBudzie nie jest zbyt roztropne.

Ja ze złapaniem pana Z.K. nie miałem kłopotów, dobrze również kojarzył moją budowę i mnie. Ważne było także to, że jeżeli nie mógł odebrać telefonu, zawsze oddzwaniał (z fachowcami było pod tym względem różnie). Kwalifikacje, oczywiście, bez zarzutu. :)

 

amyF, pytanie o p. Michała Kosmowskiego, polecanego speca od tynków - czy robi także te "gorsze" (miękkie) gipsowe? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egon - bardzo proszę :) oni robią tez posadzki (co prawda inna ekipa ale ta sama firma) ale wypowiem sie dopiero ja zrobią i bedzie ok ....

w piatek wchodza instalatorzy i koncza podłogowke - mam nadzieje ze ocieplenie w koncu przyjdzie i wylejemy posadzki bez ogrzewania bo ogrzewanie tynków kosztowało nas prawie 3 tys :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...