Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich w nowym roku i od razu mam pytanie.Szukam fachowca do postawienia scianek z luksferów.Mój dotychczasowy wykonawca(z którego prac"wewnętrznych" jestem zresztą b.zadowolony)nie podejmie sie tego ze względu na ich kształt i rozmiar(powiedział wprost,że nie bedzie się uczył na mojej budowie-i chwala mu za to).Tak więc szukam kogoś bardzo solidnego i sumiennego.Przegladałem biała listę ale nic nie znalazłem,a firma z którą bylem gotów podpisać umowę poinformowała mnie,że przygotowuje się do wejscia na rynek niemiecki i rezygnuje z prac w naszym kraju.Z góry dzięki za jakiekolwiek namiary na sprawdzone firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałam z instalatorem co i wody i wymyślił, że rury układa się po tynkach. Dla mnie to trochę nielogiczne, ale może ma rację hm...

Ktoś może mnie oświecić w tym temacie?

Z góry dziekuję za pomoc.

 

Ponoć to często stosowane podejście. Niektórzy instalatorzy/inwestorzy uważają, że tynkowanie wpływa niekorzystnie na instalację i preferują rycie w świeżo wytynkowanych ścianach.

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałam z instalatorem co i wody i wymyślił, że rury układa się po tynkach. Dla mnie to trochę nielogiczne, ale może ma rację hm...

Ktoś może mnie oświecić w tym temacie?

Z góry dziekuję za pomoc.

 

Od dawna uwazam ,że instalatorzy niczym sie nie przejmują.Przecież rury od instalacji trzeba ułożyć,a że przy okazji rozryją swieze tynki (które pózniej trzeba naprawić),to przecież nie ich wina.Wogóle to odnoszę wrazenie,że oni takie rzeczy lubią.U mnie w złym miejscu poprowadzili przez ścianę jedną z rur i musieli to poprawić.Efekt-na odległosci 1m rozpruta sciana na wylot,bo przecież po co robić takie coś ręcznie.A tak na marginesie-bo nie wiem jak masz mieć rozprowadzaną instalacje-czy w podłodze też rozprowadza się rury po jej wylaniu?W każdym razie u mnie instalacja rozprowadzana była przed tynkami,jedynie podłączenie pieca co wykonane było na samym końcu(po położeniu płytek w kotłowni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna uwazam ,że instalatorzy niczym sie nie przejmują.Przecież rury od instalacji trzeba ułożyć,a że przy okazji rozryją swieze tynki (które pózniej trzeba naprawić),to przecież nie ich wina...

Niestety też mam takie wrażenie. Robią tak jaki jest im wygodnie albo jak się dawno dawno temu nauczyli, a potem "ubierają" to w jakąś wygodną sobie teorię.

Pewnie gdyby za ponowne kładzenie tynków mieli sami płacić, szybko by stwierdzili że jednak można kłaść rury po tynkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie przemawia kolejność kładzenia instalacji po tynkach, bo nie wyobrażam sobie że po położeniu ogrzewania podłogowego ekipa od tynków będzie uważać na wszechobecne rurki na podłodze i ciekawe jak będą ustawiać rusztowanie:)... a najgorsze co może się stać to jak okaże się że potem ogrzewanie podłogowe nie działa... to lepiej chyba załatać dziurkę po wykuciu rury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie przemawia kolejność kładzenia instalacji po tynkach, bo nie wyobrażam sobie że po położeniu ogrzewania podłogowego ekipa od tynków będzie uważać na wszechobecne rurki na podłodze i ciekawe jak będą ustawiać rusztowanie:)... a najgorsze co może się stać to jak okaże się że potem ogrzewanie podłogowe nie działa... to lepiej chyba załatać dziurkę po wykuciu rury.

 

można też zrobić to co ma być w ścianach przed tynkami a to co na podłodze po tynkach. Niektórzy robią też tynki po wylewkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyF ile płacicliście za tynki?

 

u nas cisza do tej pory była spowodowana problemami z wodą i szambem

co do szamba to udało mi się wygrać z planem zagospodarowania i mam prawomocne pozwolenie

co do wody to po nieudanym odwiercie studni pojawiła się możliwość rozbudowy wodociągu i czekam właśnie na warunki

 

na razie zakupiliśmy pustaki i czekamy na wiosnę, którą już czuć w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku i od razu mam pytanie.Szukam fachowca do postawienia scianek z luksferów.Mój dotychczasowy wykonawca(z którego prac"wewnętrznych" jestem zresztą b.zadowolony)nie podejmie sie tego ze względu na ich kształt i rozmiar(powiedział wprost,że nie bedzie się uczył na mojej budowie-i chwala mu za to).Tak więc szukam kogoś bardzo solidnego i sumiennego.Przegladałem biała listę ale nic nie znalazłem,a firma z którą bylem gotów podpisać umowę poinformowała mnie,że przygotowuje się do wejscia na rynek niemiecki i rezygnuje z prac w naszym kraju.Z góry dzięki za jakiekolwiek namiary na sprawdzone firmy.

 

Zadzwoń do gościa 723262911. Stawiał mi prysznic z luksferów. Bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do gościa 723262911. Stawiał mi prysznic z luksferów. Bardzo ładnie.

 

A może wrzuciłbyś fotkę tego prysznica, bo też chętnie bym sobie taki sprawił. Kabina prysznicowa z suwanymi drzwiami to koszmar - hodowla kamienia i grzybów.

Jak ten facet się nazywa, bo jakoś trudno dzwonić do kogoś i zwracać się z konkretną sprawą, nie znając nazwiska lub imienia tej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,jako nowy użytkownik forum.Budujemy się w Kostrzynie-projekt Magda(z pewnymi zmianami) z pracowni Horyzont.Jak na razie mamy juz wylewki i tynki(instalacje były rozprowadzane przed ich wykonaniem),a teraz jestesmy na etapie wykonywania ocieplenia i montazu płyt gk.Trzymamy kciuki za wszystkich budujacych sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik ja zaczęłam zbierać oferty na wm - dostałam od rekuperatory.pl i zabili mnie ceną i od klima-polu ale jeden z forumowiczów miał bardzo nieciekawe przejscia z nimi więc podaruje ich sobie, dostałam dosyć rosądną od pana z martech.bydgoszcz.pl na Vaillant recoVAIR 275/3 - wraz z montażem ok 15k pln, ale czytałam dużo o BRINK RENOVENT HR 300 i chyba taki bym chciała bo mysle ze cenowo podobnie, tylko jakiegos rozsądnego instalatora-dystrybutora musze znaleźć do tego :eek:

 

a jakie macie namiary na kuchnie? bo ja mam tylko pluciennik.pl od znajomych ale chciałabym więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paprotnik19 - witamy :) chociaż dość zaawansowani w budowie jestescie! mam pytanie - ile czekaliscie na wyschnięcie posadzek zanim zaczeliscie ocieplac i kłaść płyty?

myszonik - nie pomoge bo robimy grawutacyjną wentylacje - tradycyjnie

 

odnośnie kuchni - to mamy propozycje od jednego goscia ze robi kuchnie pod wymiar ale jeszcze osobiscie z nim nie rozmawiałam. ponoć przygotowuje projekt w 3D i można sobie wybrac co i jak. ale jeszcze troche przed nami zanim kuchnie bede urządzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...