Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

Kejti30

 

Tymczasem my nie mając jeszcze dziury w ziemi kupiliśmy wczoraj kafle do salonu, kuchni i holu. Ale te co nam sie podobały akurat są na promocji 30% taniej więc grzechem byłoby nie skorzystać

 

:) ja "dziury też nie mam" a od 4 miesięcy panele na korytarz i jadalni zakupione ;) wiec w tym szaleństwie nie jesteście sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z Was pokusił się może, a może ma w planie, o zrobienie tarasu z kostki brukowej lub kamienia ciosanego na sucho? Chodzi mi taki po głowie, bardzo intensywnie :)

 

Mam w planie zrobienie tarasu z bruku klinkierowego na 99,9%. Ale to na razie pieśń przyszłości, bo na początku marca będą mi dopiero okna wstawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was pokusił się może, a może ma w planie, o zrobienie tarasu z kostki brukowej lub kamienia ciosanego na sucho? Chodzi mi taki po głowie, bardzo intensywnie :)

 

Ja mam obecnie z poz-bruku. Może nie to samo - ale jest dobrze położony i od 6 lat bezobsługowy. Jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak.

Taras na szerokość całego domu - obecnie połówka bliźniaka - więc nie za dużo bo 8m. Więc tu mamy "opór domu".

Taras jest zrobiony ze spadem i przechodzi płynnie - bez stopni "w ogród" czyli dochodzi do niego ziemia i trawa.

Na końcówce, na całej długości jest zakopane wzmocnienie takie "L"

Po bokach - z jednej strony dochodzi do ogrodzenia, z drugiej wzdłuż tarasu są posadzone tuje.

Nie ma murków oporowych. Jest wszystko pod spodem wzmocnione - czyli ostatnie 2 rzędy były kładzione na "suchy beton".

Beton też mam wylany w miejscu gdzie stoi grill - taki betonowy - by sie nic nie zapadło od sporego obciążenia.

U mnie wszystko jest ok.

Poluźnił sie tylko jeden z elementów, ale to w miejscu gdzie miałam wyprowadzoną rynnę - ale to bardziej wina rynny niż poz-bruku, gdyż rynna ściekała na taras.

Teraz jest wyprowadzona przedłużka i jest ok.

Ogólnie jestem zadowolona - choć w zeszłym roku mieliśmy problem z mrówkami, które wyłaziły pomiędzy kostkami i wysypywały piasek.

Ciężko było je wytępić, ale na szczęście nie podkopały sie na tyle, by taras się zapadł.

Aha i chyba 2 czy 3 razy laliśmy jakiś niszzyciel mchu, bo ten niestety też nieraz potrafi wyjść pomiędzy kostkami.

 

Ja mam taras z tego - http://bruk.pozbruk.pl/puzzle,40,87.html - na taki kilka lat temu starczyło kasy ;)

 

I jest duży - niezadaszony - 24m2.

Teraz będę miała 2 małe tarasiki, zadaszone i "podłogi" będą pokryte plastivanem. http://www.plastivan.pl/oferta/deski-tarasowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SZANOWNĄ GRUPĘ!!!

Wprawdzie do Poznania mam 100 km, ale przy dzisiejszych warunkach to "okolice". Z resztą mój mąż codziennie dojeżdża tam do pracy... A mieszkamy w okolicach Pleszewa, no i też wiosną zaczynamy budowę. Wybraliśmy z firmy Dobre Projekty W 19. 12 a. Czy ktoś może buduje taki domek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SZANOWNĄ GRUPĘ!!!

Wprawdzie do Poznania mam 100 km, ale przy dzisiejszych warunkach to "okolice". Z resztą mój mąż codziennie dojeżdża tam do pracy... A mieszkamy w okolicach Pleszewa, no i też wiosną zaczynamy budowę. Wybraliśmy z firmy Dobre Projekty W 19. 12 a. Czy ktoś może buduje taki domek ???

 

Witaj Kathy15 wśród swoich, czyli Pyrlandczyków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze prosze jaki ruch sie zrobił na forum jeszcze przed wiosną :D ale to bardzo dobrze :)

 

atika- jakby co to ja na szambo sie pisze chociaz teraz jestesmy zalani niestety :( trzeba konkretne odprowadzenia wody zrobić bo na tej glinie wszystko stoi ....

mysle ze jak sie ociepli i woda opadnie to będziemy sie zabierać do wsadzenia tego szamba :)

aha i rozumiem ze mowa cały czas o szambach betonowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dawno mnie nie było, ale i tak sledzilam forum.

My skonczylismy i wprowadzilismy sie do nowego domu 2 tygodnie temu. Udalo nam sie wybudowac chaupke 150m w 7 miesiecy- naprawde jestem z siebie dumna.

Pozostały jakie sdrobne prace wykonczeniowe, ale bedziemy sobie przy nich grezbac juz mieszkajac.

Wszyskiem budujacym cierpliwosci i powodzenia zycze.

 

Myszonik- odezwij sie jak tam rozmowy z firmami od wentylacji mechanicznej. My mamy zamonowany juz rekuperator i polecam to urzadzenia bardzo.

Jesli potrzebowalabys namiary na goscia od rekuperacj- daj znac podam Ci namiary na goscia ktory monowal rekuperator u nas w domu. Dal nam naprade przyzwoita cene.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania_74 Przede wszystkim gratulacje szybkiej budowy i mieszkania juz na swoim !!!

 

A o reku i went. mechanicznej myśli więcej osób to może byś sie podzieliła na forum ?? jeśli nie to ja też proszę o info na priva - i jeśli można oprócz namiarów na instalatora, proszę podaj jaki masz reku i ile kosztowała cała instalacja - jeśli to nie tajemnica.

 

A może pochwalisz sie fotkami swojego domku !!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania74 ale super!!! gratuluję i zazdroszczę :) ;-)

Ja także poproszę namiary na WM i ceny - w tym tygodniu spotykam się z Panem polecanym na forum, ktory nazywa sie Stanisław Kowalczyk i podobno jest specjalistą w tej sprawie, poleca Renoventa a że i jak skłaniam się ku temu to może się dogadamy. Może zostanie także naszym kierbudem, bo poszukujemy a on ma uprawnienia i hobby "domy energooszczedne" a takiego własnie szukamy :o

W sobotę chyba dogadalismy się z firmą która będzie budowała nam SSO i zaczynamy w połowie kwietnia, pod warunkiem ze wszystko z pnb sie uda :yes:. Od jutra zaczynam szukać ekipy do dachu :lol2:

 

a co do szamba, to ja naczytałam sie o nieszczelnych i kurde nie wiem jak sie przed tym zabezpieczyć, nawet już myślałam o plastiku ale mamy dosyć wysoko wody gruntowe i ze względu na to musi być betonowe :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atika

mamy rekuperator Vallox Digit 2. Za rekuperator, rury, i wszystko inne razem z robocizną zapłaciliśmy 14 tys.

Domek mamy ponad 150m

Najpierw chcielismy kupować sami rekuperator i materiały (przeszukalismy wszystkie ulubione porównywarki internetowe)i zlecic instalatorowi montaz.

ale najtaniej w sieci sam rekuperator to byl koszt okolo 8 brutto

(Tak budowalismy dom- kupujac materiały i szukajac fachowcow tylko do robocizny)

Ale pan wycenil nam komplet za 15 tys, Wytargowalam 14. I chyba dobrze.

 

Nie pytalam czy moge podac jego namiary publicznie, dlatego nie podalam telefonu.

Zapytam- w koncu reklama na forum to chyba fajna sprawa dla wszytkich wykonawcow.

 

Pochwale sie fotkami - jak tylko porobie jakies swieze.

 

Na razie walczymy z wszech ogarniajacym blotem wkolo naszego domku.

Mamy oczyszczlnie ekologiczna i takie blocko to tez jest dla niej problem.

Na razie daje rade ;-)

 

takiego slonka jak dzis wszystkim zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniu

GRATULACJE!!!

jesteś pierwsza z tej grupy:)

serdecznie gratuluję i zazdroszczę bardzo mieszkania już u siebie, no i tego, że większość budowlanych przebojów już za Tobą.

Również przyłączam się do prośby o namiary na pana od wentylacji. Ja rozesłałam już zapytania w różne miejsca i czekam na oferty, ale im większy wybór, tym lepiej...

Poza tym dużo osób na forum pytało o te kwestie, więc na pewno się przyda.

A wykonawca chyba powinien być wdzięczny za taką reklamę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...