Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

aniu pogratulować i pozazdroscic ci mieszkania w domku:)

mysle ze takie tempo budowy mozna utrzymać przy ekipach, ktore robią wszystko w terminie, chyba ze miałas jakies przeboje?

u nas juz 3 tygodnie opóźnienia z powodu czekania na ludzi od posadzek wiec wzielismy kogos innego i ponoc dzisiaj mają zacząc a tu taki mróz :( zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj grupo!

 

Gdyby ktoś z Was budujących w Poznaniu tego nie wiedział i zastanawiał się, gdzie należy załatwić sobie oficjalny świch p.t.

USTALENIE NUMERU PORZĄDKOWEGO NIERUCHOMOŚCI to informuję, że robi się to w Geopozie.

 

Opis całego biurokratycznego procesu mającego uprzykrzyć inwestorowi życie ;-) znajduje się pod tym linkiem:

http://www.geopoz.pl/bip/index.php?t=200&id=107

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za gratulacje ;-)

Wy tez dacie rade, trzymam kciuki.

 

I nie martwcie sie tymi wszystkimi przebojami z budowa. Oczywiscie, ze tez przerobilismy te wszystki obsuwy terminow, niesumiennych i nieslownych wykonawcow... itd

Czlowiek sie martwi, nocami nie spi bo cos tam zlego dzieje sie na jego budowe, ale po wszystkim bardzo szybko zapomina sie o tych wszystkich klopotach.

Prawie jak porodzie- ktora przezyla ta wie o czym mowie ;-)

Nie jestem z grupy, ktora sie juz pobudowala. Chyba zalozycielka grupy yulia skonczyla pierwsza.

 

Ja tez jeszcze nie mam zatwierdzonej nazwy ulicy ani nadanego nr domu ;-) Mieszkamy na działce

 

Podaje nr do mojego pana Rafała od rekuperacji- 606 98 88 93

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania74[/

 

a co do szamba, to ja naczytałam sie o nieszczelnych i kurde nie wiem jak sie przed tym zabezpieczyć, nawet już myślałam o plastiku ale mamy dosyć wysoko wody gruntowe i ze względu na to musi być betonowe :/.

 

Szamba kupowaliśmy wraz z sąsiadami z Radomia tyle,że przez allegro.Z powodu wysokiego poziomu wód gruntowych odpadła oczyszczalnia i szamba plastikowe.(niezłe ceny na nie miał jeden z producentów poznańskich-poszukam namiary to podam).Za radą kierbuda nie podłączyliśmy go od razu podczas montazu do kanalizacji.I całe szczęście bo po ok dwóch tygodniach bylo w nim prawie 50cm wody-okazało się nieszczelne.I właśnie brak jego podłączenia okazał się dla nas głównym atutem przy zlozeniu reklamacji.Przydała się rownież f.v.Po dość dlugim okresie od złozenia reklamacji,najpierw czymś je od srodka wysmarowano (celem uszczelnienia) a w końcu(z uwagi na brak oczekiwanego rezultatu) wymieniono.Montujacy je ponownie pracownicy firmy powiedzieli wprost,że podłączajac je od razu firma stara pozbyć się odpowiedzialności za ewentualne nieszczelnosci zbiornika,których udowodnienie staje sie trudne dla inwestora.Może więc warto zrezygnować początkowo z jego podłączenia do kanalizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kejti,

 

tak przy okazji... Wy budujecie taki ładny dworkowy domek...

 

 

Może jakiś dziennik byście założyli co???? ;-)

 

:bye:

 

PS. Mam nadzieję, że nie zrezygnujecie z czerwonej dachówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz specjalnie dla grupy Poznań mały post administracyjny o nowościach na forum (ale tylko dla tych, którzy o tym nie wiedzą)...

 

Gdyby komuś przeszkadzało, że po kliknięciu na linku prowadzącego do obcego, nieprzyjaznego i niebezpiecznego dla forumowiczów świata FM, pojawia się na 5 sekund strona informacyjna, przestrzegająca przed popełnieniem tego pochopnego, nierozważnego i nieodpowiedzialnego kroku, donoszę, że można to następująco zmienić:

 

INSTRUKCJA-OBSTRUKCJA

 

1. Wklikujemy się do naszych ustawień: http://forum.muratordom.pl/profile.php?do=editoptions

2. zjeżdżamy na dół strony,

3. odszukujemy opcję "Wyłącz ostrzeżenie o opuszczeniu bezpiecznej strefy forum",

4. "zaptaszkowujemy" się,

5. klikamy przycisk http://img341.imageshack.us/img341/5664/18992293.png deaktywując tym samym tę dziadowską opcję...,

6. delektujemy się niezakłóconą głupkowatymi przerywnikami wizytą w świecie zewnętrznym!

 

Działa to oczywiście tylko dla zarejestrowanych forumowiczów. Obcy, niezarejestrowany na forum element musi się z tym superanckim przerywnikiem dalej zmagać...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekEM DZIEKI za te instrukcje bo juz mnie to mega irytowało i nawet nie wpadłam na to żeby gdzieś wyłączyć ten badziew :mad:

ad domku to dziennik chyba założe żeby potem pamiątke mieć, obym tylko czas znalazła, bo na razie to nawet dzieciom mi sie za bardzo zdjec robic, ale w sumie domek to co innego hehe ;-) :p

a co do dachowki to własnie waham sie bo wymysliłam 2. koncepcję - czyli ciemny dach + biała stolarka i jestem w kropce :o

 

Paprotnik no własnie takie mam obawy co do szamba, ale dobry pomysł z tym zeby nie podłączać od razu, jedna z firm w któej pytałam o cenę opisała mi proces montażu szamba w ten sposób (cytuję ;-)):

Szanowni Panstwo kompleksowa usluga osadzenia zbiornika bezodplywowego o pojemnosci 10 tys.litrow (10m3) tj.transport,osadzenie hds-em zbiornika w wykopie,poziomowanie ,podlaczenie do budynku w pe 160 grubosc scianki 4,0,zrobienie spadkow na przylaczu,osadzenie plyty najazdowej podwojnie zbrojonej nosnosc 20 ton grubosc 17cm,osadzenie komina i wlazu zeliwnego,dodatkowe uszczelnienie i zabezpieczenie polaczen oraz robocizna i pelna dokumentacja to koszt 4300zl Zbiorniki nasze sa podwojnie zabezpieczone w fazie produkcji a po okresie 3-4 tygodni podwojnie wymalowane masa aswaltowo kauczukowa co daje 100% szczelnosci (7barow).

i to mi sie dosyć spodobało, ale znalazłam ich w necie i nie wiem czy są wiarygodni - moze komuś się obiło: Roman Figlak PHU-ROMBUD???

 

a dzisiaj małżonek zadzwonił do starostwa zapytać jak tam nasze pnb (przyjęlismy taktykę nękania hehe) i miła pani poinformowała go że mamy pozwolenie :o normalnie w szoku jestem ale poki nie zobaczę nie uwierzę :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kejti30

zakładaj dziennik, chwal się postępami, będziemy czytać i na bieżąco kibicować.

 

Ogłoszenie duszpasterskie.

Z uwagi na kraniec kompletnego obłędu, na jakim się znajduję w związku z koniecznością wyboru wykonawców dwóch poważnych elementów domowej inwestycji tj. zabudowy kuchni oraz zabudowy kominka zwracam się z uprzejmą prośbą o polecenie przez Grupowiczów wykonawców tychże, o ile rzetelni i porządki są im znani.

Uprzejmie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik,

ja mam fajną, duza kuchnie, nie powalił mnie pan ceną i poszło sprawnie,

podaję Wam namiary na kuchnie: 501 24 72 54

Starszy pan, doswiadczony i poukładany, oczywiscie na projekt musiałam trochę poczekac- rozrysował mi wszystko na kartce A4, wycenił, troche pokombinowalismy, pozmienialismy i gotowe.

Ale musisz miec swoja koncepcje, tego jak to widzisz,

Ja znalazlam jego nr gdzies gleboko na bialej liscie, moze warto sprobowac.

 

Co do kominków- rozumiem, ze kominek juz stoi, potzrebujesz tylko zabudowy?

W tym nie pomoge- u mnie kominek jest zamontowany i palimy w nim ale zabudowywac bedziemy za jakis czas- kasa sie skonczyla ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad domku to dziennik chyba założe żeby potem pamiątke mieć, obym tylko czas znalazła, bo na razie to nawet dzieciom mi sie za bardzo zdjec robic, ale w sumie domek to co innego hehe ;-) :p

 

kejti30 zakładaj dziennik, chwal się postępami, będziemy czytać i na bieżąco kibicować.

 

Załadaj, zakładaj... http://www.exsite.pl/engine/data/emoticons/brawo.gifJeszcze tu nie czytaliśmy dziennika budowy wielkopolskiego dworku...

 

a co do dachowki to własnie waham sie bo wymysliłam 2. koncepcję - czyli ciemny dach + biała stolarka i jestem w kropce :o

Bardzo dobry pomysł! Biała stolarka to jest to co lubię! I to do czerwonej dachówki! http://www.exsite.pl/engine/data/emoticons/ok.gifZachęcam Cię do czerwonej dachówki! http://www.exsite.pl/engine/data/emoticons/ok.gifCzerwona dachówka to jest to! http://www.exsite.pl/engine/data/emoticons/ok.gifWidziałaś kiedyś taki dworek z ciemną dachówką? Bo ja widziałem i mi się nie podobał...:D

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł! Biała stolarka to jest to co lubię! I to do czerwonej dachówki! http://www.exsite.pl/engine/data/emoticons/ok.gifZachęcam Cię do czerwonej dachówki! http://www.exsite.pl/engine/data/emoticons/ok.gifCzerwona dachówka to jest to! http://www.exsite.pl/engine/data/emoticons/ok.gifWidziałaś kiedyś taki dworek z ciemną dachówką? Bo ja widziałem i mi się nie podobał...:D

 

:bye:

 

Powiem tak - nie lubię czerwonych dachów, ale tu przyznam rację - Dworki to tylko z czerwoną dachówką ;) grafity jakoś nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik,

ja mam fajną, duza kuchnie, nie powalił mnie pan ceną i poszło sprawnie,

podaję Wam namiary na kuchnie: 501 24 72 54

Starszy pan, doswiadczony i poukładany, oczywiscie na projekt musiałam trochę poczekac- rozrysował mi wszystko na kartce A4, wycenił, troche pokombinowalismy, pozmienialismy i gotowe.

Ale musisz miec swoja koncepcje, tego jak to widzisz,

Ja znalazlam jego nr gdzies gleboko na bialej liscie, moze warto sprobowac.

a możesz napisać gdzie ma warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik,

ja mam fajną, duza kuchnie, nie powalił mnie pan ceną i poszło sprawnie,

podaję Wam namiary na kuchnie: 501 24 72 54

Starszy pan, doswiadczony i poukładany, oczywiscie na projekt musiałam trochę poczekac- rozrysował mi wszystko na kartce A4, wycenił, troche pokombinowalismy, pozmienialismy i gotowe.

Ale musisz miec swoja koncepcje, tego jak to widzisz,

Ja znalazlam jego nr gdzies gleboko na bialej liscie, moze warto sprobowac.

 

Co do kominków- rozumiem, ze kominek juz stoi, potzrebujesz tylko zabudowy?

W tym nie pomoge- u mnie kominek jest zamontowany i palimy w nim ale zabudowywac bedziemy za jakis czas- kasa sie skonczyla ;-)

Aniu, a możesz tu lub na priv wrzucić jakieś foty jak ta kuchnia wyszła?

Pan miał jakieś prezentacje swoich poprzednich dzieł?

Bo tak kota w worku to nie bardzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również gratulacje dla pierwszych wybudowanych!

mam pytanie do tych co przechodzili już przez stolarkę - możecie napisać jakie okna wybraliście i czy jesteście zadowoleni z wykonanej roboty? będę wdzięczny za namiary na firmy (o ile polecacie );

z góry dzięki

 

lion

a jakie chcesz okna: plastiki czy drewno?

jeśli plastikowe to serdecznie polecam Oknoplast w wykonaniu osławionego Forplastu z Gniezna. Opinie o nich na forum nie są przesadzone. Ja byłam bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...