Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czekalismy na pozwolenie miesiąc. Byłoby o tydzień wczesniej ale Pani ze Starostwa nie mogła jednoznacznie stwierdzić na podstawie dokumentów jak przebiega u nas nieprzekraczalna linia zabudowy i musiałam załatwiac pisemne oświadczenie z urzędu miasta.

 

Nie, nie składałam w Poznaniu mieszkamy 40 km od Poznania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Dopisuję się i ja - chcemy zacząć w połowie roku na wschód od Poznania (gmina Pobiedziska). Póki co projekt "się adoptuje" :lol:

 

Natomiast ja z innym tematem: orientuje się może ktoś jak to będzie wyglądać w tym roku z dofinansowaniem do "ekologicznych źródeł energii"? W zeszłym roku Starostwo Powiatowe w Poznaniu dopłacało 50% do pomp ciepła i solarów. Ponoć w tym roku miało być podobnie, a tu nagle wczoraj pojawiła się informacja:

http://bip.powiat.poznan.pl/index.php?strona=490

W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2010 roku zmian do ustawy Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25 poz. 150 ze zm.), informujemy, iż likwidacji uległ Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki Funduszu stały się dochodami budżetu powiatu.

W świetle obowiązujących przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska i ustawy o finansach publicznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 157, poz. 1240 ze zm.) nie można udzielać wsparcia finansowego bezpośrednio osobom fizycznym lub prawnym realizującym inwestycje prywatne np. z zakresu odnawialnych źródeł energii.

 

Zna się ktoś na tym temacie na tyle żeby to jakoś zweryfikować czy to już bezpowrotnie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki Lukarna !

 

Patrz od razu po tym jak dostalas pozwolenie to sie ladna pogoda zrobilla i wiosna juz na powazniej zaczyna zagladac...

 

Witam, kolejnych którzy planują budowę na wschod od Poznania. Ja swoje starostwo zamienie z poznanskiego na gnieznienskie, nawet nie wiedzialem ze mam szanse zalapac sie na jakas zapomoge w zwiazku z wykorzystaniem pompy ciepla, przy okazji zlustruje starostowo i sprobuje sie dowiedziec co moga mi zaoferowac, troszke kiszka z tym co piszesz odnosnie starostwa poznanskiego...

 

Ciao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dawno tu nie zalądałam i tylu nowych forumowiczów dołączyło :D

Czy orientujecie się może ile czeka się na pozwolenie w poznańskim starostwie? Mam nadzieję, że uda nam się złożyć wniosek pod koniec kwietnia i nie wiem jak długo będziemy musieli czekać na pozwolenie. Od tego przecież zalezy na kiedy umawiac sie z ekipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba jednak w ten miesiąc w poznańskim starostwie zwłaszcza na szczycie sezonu budowalanego nie liczyła... :cry:

ka_em może poczytaj na grupie 2009, wydaje mi się, że tam były takei dane z zeszłego roku, nie jestem pewna, ale o przebojach z czekaniem na PNB chyba też się ludzie rozpisywali.. Albo tam zadaj pytanie będą bardziej zorientowani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do szczęśliwych posiadaczy pozwolenie na budowę!

My wniosek złożyliśmy na pocz. lutego, więc w sumie 1,5 miesiaca. Były prośby o dowóż dokumentów, uaktualnienie licencji urbanisty itd. Dużo nerwów nas to kosztowało, ale jest! Teraz podobno trzeba jechać do wydziału urbanistyki, nawet jeszcze przed uprawomocnieniem, by zgłosić budowę. I 2 kwietnia możemy wbijać łopaty.

Przy okazji ponawiam prośbę o namiary na ekipę od płotui podmurówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yulia19791 równiez gratuluję kolejnej szczesliwej posiadaczce PNB:)

 

My zaczynamy troszkę z innej strony,ale formalnosci beda troszkę trwać, także musimy cos innego w tym czasie popchnąć ...Mamy kierownika i kilka firm na oku:) jedną juz jesteśmy dość mocno zainteresowani, ponieważ podali cene za SSO 25tys-wydaje się nam się że cena w miarę przyzwoita, no a poza tym ekipa sprawdzona:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatka49

 

Czyli bez dachu....

Ja mam 2 oferty na robocizne- SSO - jadna na 30 tys- ale jakis nie bardzo przekonujacy ten pan...., druga za 39 tys Z DACHEM- ale cos klopot z terminem panowie maja.

 

Nam bardzo zalezy na czasie. Chcielibysmy wprowadzic sie przed zima, chocby na parter, a potem spokojnie wykonczyc gore. Zobaczymy czy sie uda.

 

Nasz madry pan kierownik budowy mowi, ze jak postawimy SSO do koncza sierpnia- to napinajac sie, ale damy rade.

 

Jaki podaja Wam budowlancy termin budowy SSO?

- u mnie od 2 m-cy do 5....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat z terminem się nie spinam bardzo, więc tak mnie nie interesuje, mam założenie, że do końca roku chcę SSZ, rozpoczynam według założeń na przełomie czerwca i lipca i według obietnic budowlańców nie ma problemu, ale kiedy skończą tego nie wiem..

A co do szybkiego tempa to aniu_74_ spójrz sobie do dziennika Karoliny i Artura, którzy w super ekspresowym tempie i to w więszkości w zimie wybudowali i prawie wykończyli domek, a właściwie całkiem duży dom, czyli się da.. Choć w takiej pilnej sytuacji ( kiedy bardzo zależy) pewnie będziecie musieli bardzo budowlańców pilnować czy dotrzymują terminów i w razie czego stać z batem i poganiać.. i modlić się o pogodę..

Jakkolwiek życzę powodzenia i mogę tylko trzymać kciuki.

A te ceny które podajecie za SSO bez informacji o tym jaki dom jest budowany tak na prawdę w ogóle nie poddają się weryfikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik- dzieki za podpowiedz - poczytam dzienniki

 

Co do cen za SSO - zgadza się, słabo można je zweryfikować, choć akurat porównanie samej robocizny to pół biedy...

 

Ja planuję budowe 140 m domu + garaz ok 25m. - z uzytkowym poddaszem, latwy dwuspadowy dach, prosta konstrukcja bez udziwnien, balkonow, skomplikowanych okien.

Ma byc tani, prosty, łatwy w budowie.

Mam nadzieje, że tak właśnie się stanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...