Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

Gdzie zamawialiście drzwi zewnętrzne?

 

U urzędowskiego w salonie na góreckiej. generalnie jestem zadowolona, choć montaż przesunął się o około 2 tygodnie w stosunku do pierwotnych ustaleń (po drodze były święta i nowy rok). Z serwisem chyba nie powinno być problemu, jak nam coś się nie podobało, że w zamku skrzypi przyjechali bez problemów sprawdzić i podregulować.

Ale Wy pewnie drewnianych nie chcecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To i ja mam pytanie:

Jadę jutro rozmawiać z murarzem. W zeszłym roku jesienią umówiliśmy się z nim wstępnie, wydaje nam się że zna się na tym co robi, ma dobre referencje, podał nam mnóstwo adresów gdzie budował itd...

Problem jest tylko jeden: podał nam cenę za postawienie ścian, a reszty nie dogadaliśmy.

I teraz moje pytanie do Was:)

- co jeszcze musimy z nim ustalić? przychodzą mi do głowy - działówki, kominy (szt 3) oraz schody (wewnętrzne do piwnicy i na poddasze) oraz zewnętrzne (wejściowe, z tarasu, z pomieszczenia gosp za garażem)

- o czym jeszcze zapomniałam?

 

ps. piwnicę do stropu robi nam teść, murarz wejdzie na stan "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś napisała, co to za murarz i skąd, to może ktoś kto go zna, mógłby podpowiedzieć, czego można się po nim spodziewać. Jest on znany na grupie?

 

"działówki, kominy (szt 3) oraz schody wew. i zew" już masz, a taras ma wam też robić? A co z samym stropem na poddasze/strych? Bo "same ściany", to mi zalatuje dopłatą za strop...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarku za odpowiedź:)

Murarz to Zdzisław Jaśkiewicz nic tu o nim nie wyczytałam, polecono mi go lokalnie, buduje w okolicach Śremu.

Strop uwzględnił w swoim "kosztorysie". Strop i ściany nośne.

Taras, hmm w sumie to się nad tym nie zastanawiałam czy będzie go robił teść czy murarz, choinka jak mogłam o tym zapomnieć <zawstydzona Lukarna>

Ok, przemyślałam, wiem (chyba:/)Pod tarasem jest pomieszczenie gospodarcze (działka ze spadkiem) połączone z piwnicą, piwnicę i strop nad nią robi teść. Spojrzałam do projektu, zgadza się.

 

Lion, osobno liczą kominy wewnatrz domu i osobno tą część która wystaje ponad dach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły podane są kwoty na dany etap, ponad dach dasz pewnie klinkier, więc to już zmieni cenę;

po za tym znam cieśle, który nie bierze się za dach jeśli są postawione działówki i kominy, a z drugiej strony na takie coś murarz kręci nosem, więc lepiej dopytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie studni to robimy z kręgów - tak z 10 choć poziom wód gruntowych wysoki:) najpierw kopanie catem a później rączkami mężulka...tylko trzeba jeszcze zalatwic kręgi, na razie mam jeden namiar z forum : MatBet

 

z murarzami to mielismy nieporozumienie dotyczące fundamentów - bo stwierdzili ze za ocieplenie fundamentów jeszcze trzeba dopłacić, i za tarasy również choć wczesniej była mowa ze zrobią to w cenie ogólnej na którą się umówilismy.

zapytaj również jak murarz bedzie chciał dostawać kaskę - czy na koniec za wszystko czy etapami bo w tym temacie u nas tez były :małe" problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej kasie tez porozmawiam.

Chcę ustalić z nim konkrety a potem na podstawie tego spisać umowę i koniec.

Boję się tylko, że nasz murarz z najtańszego i polecanego zrobi się tylko polecany. Wczoraj wieczorem przejrzałam wyceny które dostałam od innych, za postawienie domu od stanu "0" do dachu są 10 000-20 000 tys droższe od naszej wybranej. I pewnie ta różnica teraz się znajdzie w wycenie.

Cóż, dobrze że sobie to uświadomiłam teraz a nie przy zapłacie za pracę - byłoby mega zaskoczenie.

 

Wasi murarze chcieli, żebyście zakupili np stemple albo inne rzeczy? Czy mieli swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasi murarze chcieli, żebyście zakupili np stemple albo inne rzeczy? Czy mieli swoje?

 

Wszystko zależy od ekipy i umowy z nimi. Moi mieli wszyściusieńko swoje. Nawet cata do zasypywania pospółką organizowali w swoim zakresie i za swoje pieniądze - chociaż tak na prawdę były to przecież moje pieniądze http://www.free-smiley.info/winking/winking-smileys-emoticons71.gif ...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej kasie tez porozmawiam.

Chcę ustalić z nim konkrety a potem na podstawie tego spisać umowę i koniec.

Boję się tylko, że nasz murarz z najtańszego i polecanego zrobi się tylko polecany. Wczoraj wieczorem przejrzałam wyceny które dostałam od innych, za postawienie domu od stanu "0" do dachu są 10 000-20 000 tys droższe od naszej wybranej. I pewnie ta różnica teraz się znajdzie w wycenie.

Cóż, dobrze że sobie to uświadomiłam teraz a nie przy zapłacie za pracę - byłoby mega zaskoczenie.

 

Wasi murarze chcieli, żebyście zakupili np stemple albo inne rzeczy? Czy mieli swoje?

 

Lukarno, zażądaj szczegółowej specyfikacji kosztorysu, w którym musi być jasno sprecyzowane kto za co płaci oraz jaka jest cena poszczególnych etapów budowy. Szef ekipy, która murowała u mnie miał wyszczególniony harmonogram prac, który podzieliliśmy na etapy i zapłata następowała po ukończeniu i przyjęciu kolejnych etapów przez kierownika budowy. Taki harmonogram robót był załącznikiem do pisemnej umowy i stanowił podstawę rozliczenia wszystkich prac. Znalazły się w nim również informacje o dodatkowych kosztach, jak choćby cena wymurowania cegły klinkierowej na kominach i słupach podpierających zadaszenie tarasu (inna jest "na ziemi", a inna na kominie powyżej połaci dachu, bo to prace alpinistyczne ;) ). Dopiero tak przedstawiony kosztorys będzie porównywalny z innymi ofertami.

Moja ekipa stemple do stropu miała swoje, podobnie zagęszczarkę do pospółki, betoniarkę itd. Małą koparkę do wykonania wykopów pod ławy też oni zamawiali i to było w cenie fundamentów. Między innymi po tym, moim zdaniem, można poznać, czy ma się do czynienia z fachowcami czy też ze zwykłymi ... Nie podpisywałbym umowy z ekipą, która nie ma własnych narzędzi, to wbrew wielkopolskiej roztropności ;)

 

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p. Kaczmarka polecam, wiercił u mnie studnie, 13m, szybko, sprawnie i nie drogo :)

 

Czy przed podejściem do wiercenia stawia jakieś warunki? Dzwoniłem kiedyś do dwóch firm zajmujących się odwiertami studni i zawsze w kosztorysie było zastrzeżenie o konieczności zapłaty za tzw. suchy odwiert. Ale przecież to w końcu oni powinni wiedzieć, gdzie mają wiercić i jak głęboko, czy będzie woda, czy też nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech już widzę że zabraliśmy się do szukania tej ekipy od d... strony:/

Pojadę dzisiaj do tego murarza, poproszę go o szczegółową wycenę z podziałem na etapy jak radzicie.

Jednocześnie dam projekt do wyceny 2 firmom które odrzuciliśmy na wstępie bo miały opinie "drogich".

 

ps. byłam właśnie u Pana Od Okien, (ma biuro obok mojego) żeby wycenił mi okna i bramę garażową - po to aby zorientować się ile mogą kosztować nas okna, to jeszcze daleka przyszłość ale próbuję zrobić jakiś kosztorys tej budowy:/ Ale odbiegam od tematu, chciałam napisać, że pogadaliśmy sobie z Panem Od Okien dłuższą chwilę, jako że on własnie skończył budowę. I co? W rozmowie o murarzach Pan Od Okien wymienił nazwisko mojego murarza jako zupełnego partacza. Bo on jeździ po budowach to się nasłucha podobno. Cholera mnie bierze.

ps.2 Ma ktoś okna Schuco?? Bo Pan Od Okien własnie takowymi dysponuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon nie spotkałam firmy, która by nie brała kasy za odwiert próbny, ja niestety też musiałam ponieść ten koszt a wody brak

oni wiercą studnię, nie zajmują się szukaniem wody

 

ps. udało ci się sprzedać mieszkanie?

 

Tak, w przyszły piątek mamy iść do notariusza podpisać umowę. Sprzedajemy bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zacznę inny temat: skup palet.

 

Zebrało mi się w czasie budowy mnóstwo palet, które powoli zaczynają mi przeszkadzać. Są firmy, które skupują palety, ale jak się zorientowałem, to nie chcą przyjeżdżać i ich odbierać, tylko wymagają aby je im dowieźć, co znów jest dla mnie kłopotliwe. Nie macie jakichś namiarów na paleciarzy, którzy sami je sobie odbiorą w Poznaniu? Bo już wolę z nich zrobić mniejsze lub większe ognisko, niż samodzielnie bawić się w wywóz...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...