Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

Egon: 220m2 z garazem : dół 100m2 plus garaz, gora: 80m. U mnie podłogówka jest w wiatrołapie, dwóch łazienkach, kuchni i części komunikacyjnej. w wycenie jest jeszcze piec oczywiscie, kominek. Wycene ustalałam w listopadzie.. teraz wszyscy narzekają ze wszystko poszlo w gore.. instalator tez narzekal ale nie sugerowal zmiany wyceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Egon: 220m2 z garazem : dół 100m2 plus garaz, gora: 80m. U mnie podłogówka jest w wiatrołapie, dwóch łazienkach, kuchni i części komunikacyjnej. w wycenie jest jeszcze piec oczywiscie, kominek. Wycene ustalałam w listopadzie.. teraz wszyscy narzekają ze wszystko poszlo w gore.. instalator tez narzekal ale nie sugerowal zmiany wyceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon: 220m2 z garazem : dół 100m2 plus garaz, gora: 80m. U mnie podłogówka jest w wiatrołapie, dwóch łazienkach, kuchni i części komunikacyjnej. w wycenie jest jeszcze piec oczywiscie, kominek. Wycene ustalałam w listopadzie.. teraz wszyscy narzekają ze wszystko poszlo w gore.. instalator tez narzekal ale nie sugerowal zmiany wyceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę optymizmu:) ja właśnie dokonuję zakupów.. styropian Austrotherm 031 kosztował 170zł teraz 205zł za m2 to tylko jeden z przykładów.

Styropianem się nie sugeruj, jego ceny falują bez przerwy, bo są uzależnione od komponentów, które trzeba nabywać za granicą i w euro. Latem ubr., kiedy kupowałem styropian na fundamenty było podobnie. Do tego radzę dobrze "prześwietlić" hurtownie, bo różnice w cenach są niekiedy drastyczne ;)

Może się mylę, ale hurtownicy koło maja/czerwca zaczynają pomału wymiękać z cenami. Tak było w zeszłym roku z bloczkami Ytonga i Silką. Takie zawirowanie na początku wiosny, gdy inwestorzy biegają jak koty z pęcherzem, wystraszeni widmem kolejnych podwyżek to dla nich przysłowiowa woda na młyn. A prawda jest taka, że coraz mniej ludzi się buduje, więc zyski im spadają w porównaniu z hossą, jaką mieli w latach 2005-2007 (rozmawiałem o tym z panią z betoniarni WAAB - tylko wzdychała na wspomnienie tamtych "kokosów"). Zejdą z cenami, tylko sami nie róbmy im sprzyjającej atmosfery do nabijania kabzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczescie tamte czasy nie wroca..ale mentalnosc Polakow troche inaczej funkcjonuje w syt. kryzysowych.. pojawił się jeleń niech płaci. Jeżeli budujesz na kredyt to zależy Tobie na tym aby szybko wybudować.. wiec nie wyobrazam sobie czekac na lepsze czasy do czerwca:) Zwiekszona stawka vat spowodowala podwyzki i to nie o 1% tylko srednio 5-10%.. kazdy chce przyokazji zarobic.. poza tym obawiam sie ze przy otwarciu rynku pracy w Niemczech mozemy znowu miec problem z fachowcami, ktorzy tez wola zarabiac w euro. Kazdy material ktory kupuje sprawdzam w wielu hurtowniach, na allegro.. hurtownia moze zejsc ze swojej marzy.. ale to dostawcy reguluja ceny na rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zanim fachowcy zaczną ponownie migrować - co uważam nie będzie tak powszechne, jak wcześniej - my zdążymy się wybudować, więc spoko ;)

Dlaczego wybrałaś Austrotherm na elewację a nie np. Termoorganikę? Cena lepsza, czy jakieś sugestie odnośnie relacji cena-jakość? Na etapie fundamentów chciałem kupić Austrotherm, ale nie jest on popularny w Wielkopolsce (fabryki na południu kraju) i ceny nie były atrakcyjne. Później przeczytałem artykuł pokontrolny o styropianach, z którego wynikało, że tylko Termoorganika trzyma odpowiednią jakość. Ale ich styropian z kolei do tanich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukarna, chodzi mi dokładnie o profil Corona CT 70 AS Cava...

czy ma jakieś gotowe okna na tym profilu?

 

Powiedział, że konkretnie tych nie ma w biurze, w aucie ma narożnik (to pewnie ten wycinek okna taki). Ale mówił, że może pomyśleć gdzie w okolicy ktoś zamawiał takie, żeby podjechac i zobaczyć.

Albo druga opcja, że przywiezie jakieś:)

 

Co do mojego murarza: byłam, pogadałam, nic nadal nie wiem:/ Umówiliśmy się, ze weźmie projekt, przeanalizuje wszystko, zrobi wycenę konkretną i mam zadzwonić za jakiś czas.

I nie wiem czy cholera szukać, pytać o kogoś innego, czekać.

Masakra.

Trochę jestem zdołowana tym, że tak mało wiem na temat budowy i nawet nie wiem jakich doradców słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze oceniasz jego pracę, robi kosztorys i na tej podstawie podpisuje umowę na wykonanie prac - poproszę o namiary :)
dziś tu wrzucę...dodam, że jest to nasz drugi hydraulik...z pierwszego po etapie wstępnym zrezygnowaliśmy, bo nie cierpię jak ktoś mnie olewa...rozumiem, że można nie odebrać telefonu, ale 10 telefonów w ciągu dnia...i nie oddzwonić? na smsy nawet nie odpowiadać...jak dla mnie to masakra, nie po to płace tyle kasy fachowcowi, żeby potem się denerwować, że nie mogę się skontaktować, żeby ustalić jakieś szczegóły. Więc podziękowaliśmy pierwszemu Panu hydraulikowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego murarza: byłam, pogadałam, nic nadal nie wiem:/ Umówiliśmy się, ze weźmie projekt, przeanalizuje wszystko, zrobi wycenę konkretną i mam zadzwonić za jakiś czas.

I nie wiem czy cholera szukać, pytać o kogoś innego, czekać.

Masakra.

Trochę jestem zdołowana tym, że tak mało wiem na temat budowy i nawet nie wiem jakich doradców słuchać.

 

Lukarno, nie ma się co dołować, bo każdy z nas zaczynał z tego samego pułapu. Daj murarzowi kserokopię projektu, bo tych kopii aż tak wiele nie masz, by nimi szastać na lewo i prawo. Zrób jeszcze ze dwie kserokopie i zażądaj od innych ekip podobnie dokładnej wyceny. Jeśli nie chcą tego zrobić, nie wchodź z nimi w jakiekolwiek układy. Nie masz umowy - nie masz faktycznie żadnych gwarancji, że poprawnie wybudują Twój dom, a spieprzony materiał budowlany obciąży tylko Twój budżet.

Jeśli chcesz mieć wzór umowy z etapowym harmonogramem, podeślij mi swojego mail'a na PW, mogę przesłać Ci skan mojej.

 

Pozdrawiam i głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wybrałaś Austrotherm na elewację a nie np. Termoorganikę?
Austrotherm wybrałam na podstawie sondy otoczenia i opinii z forum - sporo osób chwaliło ich jakość... chociaż ze styropianem to loteria, bo niestety producenci nie utrzymują jakości.. i co roku to się zmienia.. niemniej jednak ja znalazłam najmniej negatywnych opinii o Austrothermie..Chociaż mój wykonawca chwalił też Yetico..ale że był w takiej samej cenie wybrałam Austrotherm bo mam większe zaufanie do tego producenta. Kupowałam na allegro - PEM Dystrybucja - mój znajomy tam kupowalam oraz kilka osób na forum ich polecało. Miła obsługa - dzwonią do klienta, pomagają w wyborze.. niestety to rzadkość (czego absolutnie nie rozumiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...