Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

poza tym obawiam sie ze przy otwarciu rynku pracy w Niemczech mozemy znowu miec problem z fachowcami, ktorzy tez wola zarabiac w euro.

 

Egon ma rację. Wszystkim prawie wszystkim fachowcom jak i fahofcą po Anglii i Irlandii raczej przejadły się zagrabaniczne wypady. Wyjadą nieliczne wyjątki. Zwłaszcza, że znajomość niemieckiego na odpowiednim poziomie nie jest zbyt powszechna, nawet u ludzi z lepszym wykształceniem od 'fachowców". 99% procent z nich włada niemieckim na poziomie 'Ja, ja Mercedes' więc nie ma się czego bać...

A niemieckie firmy, też nie będą ich za bardzo potrzebować, bo będą musiały im płacić porównywalne do Niemców stawki, więc po co sobie będą brać na głowę kłopot w postaci Polaków. Zresztą niemieckie firmy miały od dawna możliwości zatrudniania u siebie Polaków i jakoś wielkiego exodusu nie było. Tak więc nie ma się czego bać, nie pouciekają...

 

Przyznać się, który z forumowiczów zna na tyle niemca żeby tam rozpocząć działalność gospodarczą jako hydraulik, kafelkarz, itp.?...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oczywiście że słynny p.Zbyszek:) a któż by inny! Pewnie by się zamknęły .. no było ciut ponad.. gdybym nie dołożyła teraz ładniejszych grzejników (+3 tys.), wpadła na pomysł zrobienia dodatkowego wyprowadzenia pod ew. 3 łazienkę :) jak dzieci podrosną itd.. i zrobiło się już 60 tys. ale materialowo p.Jacek wypada uczciwie, sprawdzalam te oferty w roznych hurtowniach. Sam kominek z płaszczem wodnym to od 5 do 10 tys. - ja wybrałam Lechma z boczna szyba.. (no troche zaszalalam) P.Jacek robi dokladne wyceny... przy kazdej pozycji ile materialu, jaki, w jakej cenie, ile robocizna.

Ado pokaż swój kominek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon, dzięki za słowa otuchy:)

Nie daję projektu, zrobiłam kopie wszystkich rzutów plus podstawowy opis techniczny, powpinałam w teczki i takie daję. Zaczekam jaka kwotę mi powie murarz i taką umieszczę w umowie o ile nie zdecydujemy się na kogoś innego.

 

Chyba zaczynam odczuwać ciężar odpowiedzialności za przedsięwzięcie jakim jest budowa i stąd moje chwilowe zwątpienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich budujących z okolic Poznania jesteśmy tu nowi więc prosimy o wyrozumiałość i pomoc mamy już kupiony projekt domu Sosnowe wzgórze M 63 budowa mamy nadzieje rozpocznie sie w tym roku i jestesmy teraz na etapie poszukiwania ekipy to stanu surowego zamkniętego o co mamy pytać a na co uważać????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monmark

sprawdzałam kamieniarzy trzech, konkretnie tych:

http://www.kagran.pl/

http://www.imperial.poznan.pl/blatykuchenne.html

http://www.primuspoznan.pl/

Robią w kamieniu wszystko, również parapety i płyty do obudowy kominków. Ceny i terminy realizacji wszędzie prawie identyczne (przynajmniej tak było w przypadku blatu do kuchni).

Zamawiam dopiero latem, więc nie mogę powiedzieć czy się sprawdzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój blat z montażem wyszedł ok. 4500 zł, granit czarny absolute black.

Ceny blatów z granitu i konglomeratu kwarcytowego są zbliżone (konglomerat trochę droższy) i nieco się różnią w zależności od kolorów. Generalnie można przyjąć ok. 1200 zł za m2, 150 zł wycinanie 1 otworu, 200 zł zbrojenie otworu jeśli jest potrzebne. Montaż to nie wiem, pewnie różnie sobie liczą w zależności od miejsca montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to my chyba nie mamy nigdzie zestawień z cenami poszczególnych robót?

Może możnaby taką naszą lokalną listę płac fachowców stworzyć?

Aktualnie interesują mnie ceny za: płytkowanie, ocieplanie poddasza (położenie wełny, siatki, stelaży i płyt), szpachlowanie, położenie płytek z ciętego klinkieru na ściany, malowanie.

Zbieram oferty od wykończeniowców i kompletnie nie wiem do czego je przypiąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik - świetny pomysł z tą listą płac.

Najlepszy parkieciarz na świecie:) - p. Bieniek tel. 604 667 147 a parkiet polecam od Romana Pola - Murowana Goślina - dobrej jakości drewno, nic nie wysycha, żadnych szpar. Pan Bieniek kładł mi parkiet 10 lat temu i wygląda idealnie.. polecałam go już wielu znajomym i wszyscy byli zachwyceni. A po ich pracy można doznać szoku.. ktoś na forum pisał że nawet okna umyli:) u mnie też był idealny porządek po ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikiada, dwa pytania do Ciebie ;)

1. Czy nasz słynny KierBud odebrał już robotę polecanego przez Ciebie instalatora p. Jacka Mazura? Czy nadal wystawiasz temu panu pozytywne referencje?

2. Odnośnie p. Bieńka (byłem pod wrażeniem czytając Twoje opinie o nim).

Nie jestem zwolennikiem paneli, choć doceniam ich walory - szybki montaż i, w razie czego, demontaż, prosta konserwacja, łatwe utrzymanie czystości. Mam w bloku od ponad 10 lat panele Pergo i złego słowa nie mogę rzec (no, może trochę "koty" się gromadzą, jak to na panelach). Co do estetyki ... wiadomo, że nie jest to drewno, tylko prawie drewno, a "prawie" robi subtelną różnicę. Od parkietu, który - jak wynika z moich sondaży cenowych - jest porównywalny w kosztach z dobrymi panelami bądź deską barlinecką (na temat tego produktu naczytałem i nasłuchałem się sporo negatywnych opinii) odpycha mnie właśnie konieczność cyklinowania (żeby tylko na początku!), ale i dobrania odpowiedniego lakieru. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy b. ładną mozaikę parkietową, której urok podkreślił dobry lakier ekologiczny (Dural, nie ma już na rynku). Tyle tylko, że lakier ekologiczny jest zwykle miękki i mniej trwały, a lakier trwały to najczęściej trujący śmierdziel (kapon + chemolak), którego nie można wywietrzyć z chaty przez miesiąc. Czy może coś się w tym względzie zmieniło?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w kwestii chemii do parkietu zdaje się w 100% na p.Bienku - nie wiem czym malował mój poprzedni parkiet, ale po 10 latach no moze teraz mozna wycyklinowac...ale nie byl szczegolnie oszczedzany - pies (60kg) zrobil swoje, poza tym nie zaliczam sie do pedantow ktorzy w papciach muzealnych chodza po mieszkaniu...ale to tylko kwestia estetyki, nie mam zadnych szpar pomiedzy deskami.. az czasami mnie to wkurzalo jak znajomi mowili ze ladne panele mam:) bo tak idealnie jest polozony. Podloge obecnie mam kempas, moim znajomi w W-wie tez sie podobalo i niestety u nich po roku zrobimy sie straszne szpary pomiedzy deskami - ale to kwestia dobrego drewna, odpowiednio dobranej chemii i parkieciarza. nie wiem czym p.Bieniek bedzie malowac parkiet ale jak spotkami sie z nim za tydzien lub dwa to dopytam

Dzisiaj jest dzien odbioru prac instalatora. Moj entuzjazm do p.Jacka troche opadl ale tyko dlatego ze mam zal ze rzadko byl na budowie, a prace wykonywala ekipa mlodych chlopakow.. ale moze to nie ma wplywu na efekty.. zobaczymy. Troche tylko nie lubie sytuacji kiedy rozmawiam z kims a potem prace wykonuje ktos inny - ale prace przebiegaja blyskawicznie..tyle moge powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...