Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

GĘBAL

Nie wiem gdzie Kalwy, ale bardzo zazdroszczę Ci już domku w lesie....

jezioro w poblizu też jest?

 

papisia spokojnie, nie w samym lesie bo do granicy lasu mam 200m. Niedaleko - 2km jest jezioro Niepruszewskie, dalej - około 5km jest jezioro lusowskie. Poza tym w lesie jest spory leśny staw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papisia spokojnie, nie w samym lesie bo do granicy lasu mam 200m. Niedaleko - 2km jest jezioro Niepruszewskie, dalej - około 5km jest jezioro lusowskie. Poza tym w lesie jest spory leśny staw.

 

Witam sąsiada - fajnie ze ktoś sie buduje w tych rejonach, wcześniej chyba nikt "tu" nie budował. ;)

 

 

To ja mam las "za płotem" dzieli nas tylko 10m ścieżka ;) a jezioro Niepruszewo widzę z działki - właśnie dla tego lasu kupiliśmy tą działkę. Ta nas zachwyciła i zakochaliśmy się w niej od pierwszego wejrzenia...

 

Sąsiad sie domyśla które to działki ?? Zaraz za uroczą tabliczką "koniec drogi asfaltowej" trzeba skręcić w prawo.

 

I jeszcze mała prywata - Beton, stal i bloczki brałeś z Dora w Buku ?? czy masz inne firmy do polecenia?.

 

 

A tak nie w temacie - stawu kiedyś szukałam i nie znalazłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada - fajnie ze ktoś sie buduje w tych rejonach, wcześniej chyba nikt "tu" nie budował. ;)

 

 

To ja mam las "za płotem" dzieli nas tylko 10m ścieżka ;) a jezioro Niepruszewo widzę z działki - właśnie dla tego lasu kupiliśmy tą działkę. Ta nas zachwyciła i zakochaliśmy się w niej od pierwszego wejrzenia...

 

Sąsiad sie domyśla które to działki ?? Zaraz za uroczą tabliczką "koniec drogi asfaltowej" trzeba skręcić w prawo.

 

I jeszcze mała prywata - Beton, stal i bloczki brałeś z Dora w Buku ?? czy masz inne firmy do polecenia?.

 

 

A tak nie w temacie - stawu kiedyś szukałam i nie znalazłam ;)

 

atika Hej, wiem, które to działki i gdzie się budujecie:) My mamy działkę troszkę dalej i skręca się w lewo. Jest tam kilka no może z 10 budujących się małych domków. Za nimi, w stronę północną (czyli tam gdzie jest Ceradz Kościelny) jest pole, z większymi działkami i tam stoją dwa domy - z czarnym dachem właściciel tego "fyrtla" i z miedzianym - my.

Co do stawu - jeziorka, jak jedziesz z Kalw do Ceradza Kościelnego to równolegle do tej drogi jest podobna 200m z prawej. Najłatwiej trafić tak: przy drodzie Kalwy Ceradz Kościelny jest kopalnia gazu ziemnego po lewej stronie jadąc z Kalw do Ceradza praktycznie jak się kończy las. Teraz odwracamy się i idziemy (jedziemy) w drugą stronę czyli w stronę Kalw i skręcamy w pierwszą w lewo (teraz chyba lepiej rowerem albo terenówką, jak byłem tam osobówką 4 tyg. temu to słabo było) - dojeżdżamy do tej równoległej drogi. Jadąc w lewo dojeżdżamy do Ceradza Kościelnego (po prawej piękna łąka z dużym stawem), jadąc w prawo dojeżdżamy chyba do was (do trasy kalwy lusówko). Po 30-50 m po lewej w lesie jest jezioro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atika Co do betonu i stali itp, my mając 3 dzieci (w tym jedno 5 miesięczne jak startowaliśmy z budową) wybraliśmy opcję budowania z Bartkiem Sękowskim, czyli generalni odbieram stan deweloperski i jako inwestor jestm raczej obserwatorem:)

 

Rozumiem że wspominany Bartek - to Bartki ze Skoków ??

Mieliśmy od nich wycenę, z października zeszłego roku, miła rozmowa, wszystko ok, ale niestety nie mogliśmy jeszcze w zeszłym roku podpisywać umowy na tegoroczna wiosnę, bo nie wiedzieliśmy na czym stoimy. A że Bartki są rozrywani w tym roku nie było szans sie wpisać na listę.

 

Ale ruszamy w pierwszych dniach maja !!! Z MUR-BET em ;) i oczywiście pod kontrolą Pana Zbyszka - jeśli sie zgodzi bo jeszcze nie rozmawialiśmy. Na razie stan 0.

My mamy 2 małych dzieci ale mam nadzieję damy radę z materiałami, chyba że ekipa na stan zero załatwi sama. Resztę mam już dopracowaną.

Lipka byłaś zadowolona ze Smirnowa ?? słyszałam niestety wiele złych opinii o ich opóźnieniach w dostawie, nawet kilka godzin trzeba było czekać na pompę, itp...

 

Lipka a mogłabyś mi podać tu albo na priva jakie ceny dostałaś w smirnowie ?? zobaczę jak wypada przy nich dora.

 

Gębal i jeszcze jedna prywata - mam nadzieję ze mnie forumowicze nie wywalą. W jakim wieku masz pozostała 2 dzieci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atika I jeszcze podpowiedź - jak wejdziesz na stronę http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ w wyszukiwarce wpiszesz kalwy, to jeziorko leśnie znajduje się w południowej częsci działki 471, a 486 to ta równoległa droga

 

To w zeszłym tygodniu byliśmy na rowerach bardzo blisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wspominany Bartek - to Bartki ze Skoków ??

Mieliśmy od nich wycenę, z października zeszłego roku, miła rozmowa, wszystko ok, ale niestety nie mogliśmy jeszcze w zeszłym roku podpisywać umowy na tegoroczna wiosnę, bo nie wiedzieliśmy na czym stoimy. A że Bartki są rozrywani w tym roku nie było szans sie wpisać na listę.

 

Ale ruszamy w pierwszych dniach maja !!! Z MUR-BET em ;) i oczywiście pod kontrolą Pana Zbyszka - jeśli sie zgodzi bo jeszcze nie rozmawialiśmy. Na razie stan 0.

My mamy 2 małych dzieci ale mam nadzieję damy radę z materiałami, chyba że ekipa na stan zero załatwi sama. Resztę mam już dopracowaną.

Lipka byłaś zadowolona ze Smirnowa ?? słyszałam niestety wiele złych opinii o ich opóźnieniach w dostawie, nawet kilka godzin trzeba było czekać na pompę, itp...

 

Lipka a mogłabyś mi podać tu albo na priva jakie ceny dostałaś w smirnowie ?? zobaczę jak wypada przy nich dora.

 

Gębal i jeszcze jedna prywata - mam nadzieję ze mnie forumowicze nie wywalą. W jakim wieku masz pozostała 2 dzieci ??

 

Atika Jeżeli chodzi o beton czy piasek to wystarczy poczytać opinie o Smirnofie. Ja miałem z Lafarge, ale do tynków chłopaki zamówili u Smirnofa piasek. Zaczęli z 1 dniowym spóźnieniem. Dzieci mam w wieku 10, 3 i 1rok +-, najstarszy to chłopak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gębal gdzie młody chodzi do szkoły? Moje od września do Ceradza kościelnego będą chodzić

 

co do Smirnowa to nie wiem jak inni, ale my mamy super obsługę, odpukać :)

 

Lipka ponieważ młodemi zostaje 2 lata podstawówki stwierdziłem, że się poświęcę i będę go dowoził do Poznania...zobaczymy zobaczymy...

Tak poza tym to z rzeczy godnych polecenia mogę jeszcze dodać okna z Niepruszewa, z firmy Sapor - mi się naprawdę podobają i wykonanie wydaje się bez zarzutu. Okna są na profilach veka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałam do Grupy i jakie zaskoczenie... dużo nowych osób a na budowach prace idą pełną parą.

 

Od niedawna moge się pochwalić SSZ:). Niewiele brakowało a dopiero teraz byśmy kończyli etap budowania murów - wszystko przez tą długą i mroźną zimę. Na szczęście od stycznia powoli udawało się zakańczać kolejne etapy i teraz już na budowie działa elektryk.

 

POd koniec tygodnia będzie kończył i jak nadal będzie robił tak jak robi to na pewno polecę go na forum. Na razie jesteśmy baaaardzo zadowoleni.

 

Jeśli mogę podpytać to proszę o informację jak sprawdził się Pan Jacek Mazur - czekam na wycenę i nie wiem czy można brać go pod uwagę.

 

Macie może też namiary na dobre ekipy od tynków c-w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tej cholernej izolacji i czytam i coraz bardziej wszystko mi się miesza:/

Pytałam już na forum eksperckim ale proszę i Was drodzy Wielkopolanie o ocenę planowanej izolacji.

Info wstępne: dom częściowo podpiwniczony, na wzniesieniu, posadowienie ław powyżej poziomu wód gruntowych, piaski drobne, gliny piaszczyste.

 

W projekcie mamy przewidzianą izolację ścian fundamentowych 12 cm styroduru poniżej poziomu terenu oraz 10cm styroduru powyżej poziomu terenu plus oczywiście mazidło uszczelniające pod styrodurem.

Ze względu na koszty (zakup 40m3:/) Panowie zadecydowali, że zamiast styroduru dajemy 12 cm styropianu twardego (prawdopodobnie to EPS100).

Ma to wyglądać tak:

- 2x dysperbit

- 2x EPS100 6cm na zakładkę

- siatka, klej

 

Czy ten plan to dobry plan?

Czy zamiast siatki i kleju na styropian dać lepiej folię kubełkową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukarna nie wiem czy to dobry plan, ale ja też wykorzystałam eps 100 i na to siatka, klej i dysperbit, bez folii

co do folii to opinie są podzielone, u nas dodatkowo grunt suchy, wody mam dopiero około 3 metra a dom bez piwnicy

 

Gębal no też bym się w takim wypadku pewnie poświęciła, ja się będę poświecać w drugą stronę, bo od września będę wozić jako że jeszcze pewnie nie bedziemy mieszkać, ale moje dopiero rozpoczynają szkołę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tej cholernej izolacji i czytam i coraz bardziej wszystko mi się miesza:/

Pytałam już na forum eksperckim ale proszę i Was drodzy Wielkopolanie o ocenę planowanej izolacji.

Info wstępne: dom częściowo podpiwniczony, na wzniesieniu, posadowienie ław powyżej poziomu wód gruntowych, piaski drobne, gliny piaszczyste.

 

W projekcie mamy przewidzianą izolację ścian fundamentowych 12 cm styroduru poniżej poziomu terenu oraz 10cm styroduru powyżej poziomu terenu plus oczywiście mazidło uszczelniające pod styrodurem.

Ze względu na koszty (zakup 40m3:/) Panowie zadecydowali, że zamiast styroduru dajemy 12 cm styropianu twardego (prawdopodobnie to EPS100).

Ma to wyglądać tak:

- 2x dysperbit

- 2x EPS100 6cm na zakładkę

- siatka, klej

 

Czy ten plan to dobry plan?

Czy zamiast siatki i kleju na styropian dać lepiej folię kubełkową?

 

Plan dobry, ale ...

Po co chcesz dawać 2x6cm na zakładkę? Przecież to tylko ściany fundamentowe i jeśli nie masz piwnicy przesadne ocieplanie ich nie ma większego sensu. Kładąc dwie warstwy będziesz musiała kołkować ten styropian do kanoldów, a to już dodatkowy koszt i murarze będą kręcić nosem, bo wiercenie w bloczkach betonowych do przyjemności nie należy. Tutaj ważna jest także izolacja wodochronna, czyli porządnie położony Dysperbit (2x na każdej warstwie), zarówno pod, jak i na styropian pokryty wcześniej klejem na siatce. Zwróć uwagę, że na gotowo musisz mieć tzw. kapinos, a więc ocieplenie ścian parteru powinno wychodzić nad ocieplenie ścian fundamentowych, aby woda deszczowa nie leciała "za kołnierz" ;). Mój KierBud i murarze twierdzili, że powinno być 5 cm naddatku, co oznacza, że dając na ścianę parteru 15 cm (w projekcie mam 12 cm), na cokole powinno być o 5 cm mniej. Dałem więc na ściany fundamentowe 10 cm EPS 100, w projekcie było 11 cm, ale podzielone na 6 cm od zewnątrz i 5 cm od wewnątrz. KierBud uznał, że ocieplanie fundamentów od środka nie ma sensu. Folii kubełkowej też nie polecał, uznając, że jeśli nie ma trudnych warunków hydrologicznych to zbędny wydatek.

U mnie schemat wygląda więc tak:

- 2x Dysperbit

- EPS 100 10 cm

- siatka + klej

- 2x Dysperbit

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipka71, Gębal... Sam dzięki grupie odnalazłem sąsiada (pozdrawiam!) jeszcze bliżej niż Wy siebie i cieszę się z Wami, że i Wy się odnaleźliście, ale delikatnie sugeruję, aby prywatę odstawiać na PW.

 

Poza tym, jako grupa mamy nadzieję, że skoro macie działki w takich urokliwych miejscach, to znajdziecie trochę czasu, żeby zaprowadzić dzienniki?!

 

Pa

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tej cholernej izolacji i czytam i coraz bardziej wszystko mi się miesza:/

Pytałam już na forum eksperckim ale proszę i Was drodzy Wielkopolanie o ocenę planowanej izolacji.

Info wstępne: dom częściowo podpiwniczony, na wzniesieniu, posadowienie ław powyżej poziomu wód gruntowych, piaski drobne, gliny piaszczyste.

 

W projekcie mamy przewidzianą izolację ścian fundamentowych 12 cm styroduru poniżej poziomu terenu oraz 10cm styroduru powyżej poziomu terenu plus oczywiście mazidło uszczelniające pod styrodurem.

Ze względu na koszty (zakup 40m3:/) Panowie zadecydowali, że zamiast styroduru dajemy 12 cm styropianu twardego (prawdopodobnie to EPS100).

Ma to wyglądać tak:

- 2x dysperbit

- 2x EPS100 6cm na zakładkę

- siatka, klej

 

Czy ten plan to dobry plan?

Czy zamiast siatki i kleju na styropian dać lepiej folię kubełkową?

ze styroduru nie rezygnuj, jest o wiele lepszy od najtwardszego nawet styropianu...

możesz dać na całość 10cm warstwę ma lamde lepszą niż styropian...

aby smarować dysperbitem, bloczki muszą być murowane na pełną spoinę i najlepiej jeszcze wyrównane zaprawą...

warstwy co najmniej trzy:

- podkład: rozcieńczony dysperbit z wodą

- 2x smarowanie dysperbitem co najmniej po 6h

bloczki nie mogą byś mokre...

 

na styrodur siatka i klej, jak wyschnie można go posmarować jeszcze dysperbitem 2x :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...