Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poszukuję miejsca skąd można wynająć 1000 litrowy zbiornik na wodę. Tynki zbliżają się wielkimi krokami, a wody u mnie jak na razie niet. Jak powiedział pan od tynków, potrzebna mu woda krystalicznie czysta - wodociągowa - a nie żadna ze studni, strumyków czy rowów. Ponoć da się wypożyczyć taki zbiornik w kształcie prostopadłościanu wstawionego w klatkę z prętów stalowych o poj. 1000l, tylko moje pytanie - gdzie? Czy grupa ma jakieś namiary na takie ustrojstwa w swoich opasłych kajecikach z namiarami?

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję miejsca skąd można wynająć 1000 litrowy zbiornik na wodę. Tynki zbliżają się wielkimi krokami, a wody u mnie jak na razie niet. Jak powiedział pan od tynków, potrzebna mu woda krystalicznie czysta - wodociągowa - a nie żadna ze studni, strumyków czy rowów. Ponoć da się wypożyczyć taki zbiornik w kształcie prostopadłościanu wstawionego w klatkę z prętów stalowych o poj. 1000l, tylko moje pytanie - gdzie? Czy grupa ma jakieś namiary na takie ustrojstwa w swoich opasłych kajecikach z namiarami?

 

:bye:

 

Taki zbiornik można kupić - ok. 130-160zł. - Sprzedają min. po drodze jak się jedzie na Stęszew - po lewej stronie jadąc od Poznania.

Problem większy - jak to napełnić - bo przewiezienie napełnionego wodą będzie problemowe - a bardziej zestawienie tego na ziemię - bo waży ok. 1 tony.

 

też mam ten problem. chciałam kupić zbiornik i podzwonić do Straży Pożarnej, (podobno takie usługi nieraz świadczą) lub Wodociągów, czy może to napełnia wodą z beczkowozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek EM08 wydaje mi się, że 1000l to za mało, musisz mieć 2 takie zbiorniki i sprawnie je na zmianę wymieniać, żeby Ci nie zabrakło tej wody. Ja gdy jeszcze nie miałem to zorganizowałem sobie po prostu lokalnego gościa z beczkowozem, wystarczy popytać, tylko od razu omawiać jakość wody, bo jak tylko zamówisz wodę to Ci pociągną taką ze stawu.

 

lipka71 Ja moge Ci polecić kominki http://www.kominki-batura.pl/ Niestety jest niebezpiecznie, po pierwsze dobry fachowiec, po drugie robi piękne i dobre rzeczy, po trzecie ma też piece kaflowe. No i właśnie będę miał ten http://www.kominki-batura.pl/kaflowy3_7s.html Co prawda do Pana Piotra jest z mojej strony trochę do podjechania (okolice Wągrowca), ale myślę, że warto na pewno podjechać - niesamowite pełne kominków miejsce. Co do cen, myślę, że jest po prostu uczciwie. Pewnie zawsze coś można zrobić trochę taniej, ale na pewno wiele rzeczy można zrobić gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetestowaliście już kogoś od kominków w naszym rejonie?

szukam kogoś kto mi zamontuje kominek bez zbędnych bajerów w rozsądnej cenie

szukam już teraz bo bym chętnie skonsultowała się już na etapie robienia komina

 

Mogę dać Ci namiary na firmy, które sprzedają wkłady, robią projekty, montują kominek i robią obudowy. Taka opcja jest dobra bo robisz wszystko na 8% vacie.

 

Jest to również fajne wyjście gdyż przyjeżdżają oni na budowe, robią pomiary i wykonyują projekt kominka. Ty ustalasz z nimi jaki mniej więcej wkład cię interesuje oraz jaki masz limit finansowy. Wszystko w jednej firmie. Jak dla mnie to wyszło dużo taniej niż gdybym miała załatwiać wszystko osobno (wkład, podłączenie przez instalatora i obudowanie).

POza tym jedna z tych firm ma rewelacyjne ceny na wkłady Sparterma. U mnie wyszło 4 tys mniej na samym wkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie są to najtańsze wkłady:( ... ale jakie piękne.

 

Z tego co się orientuję to wkłady mają różnych firm - oczywiście tez dużo tańszych typu Arysto, Austroflammm czy też inne.

 

http://www.kambud-kominki.pl tam warto pojechać i porozmawiać. Rewelacyjna obsługa, przemili i fachowi panowie poradzą i wybiorą najlepsze rozwiązanie.

http://www.kominkiikominy.pl/ - rozmawiamy z panem Piotrem Świcą. Oni są z Zielonej Góry ale bez problemu przyjechali na budowę i pomierzyli. Szybka obsługa, projekt w kilka dni. Również bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zbiornik można kupić - ok. 130-160zł. - Sprzedają min. po drodze jak się jedzie na Stęszew - po lewej stronie jadąc od Poznania.

Problem większy - jak to napełnić - bo przewiezienie napełnionego wodą będzie problemowe - a bardziej zestawienie tego na ziemię - bo waży ok. 1 tony.

 

też mam ten problem. chciałam kupić zbiornik i podzwonić do Straży Pożarnej, (podobno takie usługi nieraz świadczą) lub Wodociągów, czy może to napełnia wodą z beczkowozu.

 

zbiorniki takie widziałam wystawione przy drodze 92 między Tarnowem Podgórneym a Rumiankiem, ale jaka cena to nie wiem

my na szczęście kupiliśmy wąż ogrodowy 100m i ciągniemy wodę od sąsiada

 

Dzięki za odpowiedzi. Z napełnianiem zbiorników to raczej nie będzie problemu. Wodę dostanę jak nie od jednego, to od drugiego sąsiada. Załatwiając taki zbiornik chciałem uniknąć wiszenia sąsiadowi przez cały czas na kranie. Tynkowanie dużego domu nie trwa dzień, ani dwa, a agregat tynkarski musi w czasie pracy być podłączony do wody na stałe, więc chciałem się podłączyć każdego dnia przed lub po robocie i uzupełniać wodę w zbiorniku na bieżąco. Tylko właśnie ten zbiornik by się przydał...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Czy jest gdzieś grupa budująca 2011? Powoli chcemy się budowac i fajnie by było porozmawiac z ludźmi na tym samym etapie.

 

Grupy 2011 Poznańskiej lub Wielkopolskiej nie ma.

 

Ja, jak i kilka innych osób zaczynamy dopiero teraz - ale grupa 2010 nas nie wywaliła - więc korzystamy z ich gościnności ;)

Kolejna osoba na pewno zostanie przyjęta ;)

 

Ja się witam jako rozpoczynająca budowę - już za ok. 3 tygodnie

 

Jest grupa ogólnopolska zaczynająca wiosną 2011 tutaj i wiele chętnych osób do pomocy ;) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175167-Do-rozpoczynaj%C4%85cych-budow%C4%99-wiosn%C4%85-2011&highlight=2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...