Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oba kominki są do obejrzenia na obornickiej - w pasażu obok płytek Carmen. Firma nazywa się Idea Kamart. Ceny ma masakryczne ale warto podejść - mają tam same Spartermy. No i najłatwiej jest porównać jak wkłady są obok siebie.

 

Ten nowy kominek jest super ale niestety taki typ do mojego domku nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek do Ciebie mam pytania w sprawie montażu okien

1. na jaką wysokość masz wymurowany otwór na okno w kuchni? (widzę, że 4 pustaki i trochę, u mnie na razie 4 pustaki i tak myślę ile dodać, żeby mi nad blatem parapet wyszedł, a też będę mieć 20 styro i 7 wylewki na posadzce)

 

Na jakieś 106 cm od obecnego poziomu podłogi: (24 cm Unipor + 1,5 cm zaprawy)*4 + 4-5 cm betonowej wylewki. Po uwzględnieniu przyszłego poziomu 0, wylądujemy na poziomie ok. 80 cm (żona woli ciut niższe szafki kuchenne), tak, że blat od szafek kuchennych będzie jednocześnie służyć jako wewnętrzny parapet w kuchennych oknach.

 

2. skąd wziąłeś i ile kosztowały podpory pod okno tarasowe?

 

Podpory same pojawiły się na budowie za sprawą montażystów okien, wliczone w cenę montażu.

 

3. dlaczego zdecydowałeś się na montaż na podporach a nie podmurowałeś np.?

 

Ha! Generalnie dlatego, że tak było w projekcie... Zarówno taras jak i drzwi wejściowe nie miały żadnej podmurówki, i tak to zostało zrobione przez ekipę. Tak więc przy montażu okna tarasowego miałem do wyboru: albo zamawiać okna z poszerzeniami albo ustawiać na takich podporach.

Natomiast przed zamontowaniem tymczasowych drzwi wejściowych zrobiłem podmurówkę z pustaków, które mi jeszcze zostały i na niej osadziłem drzwi. Przy montażu drzwi docelowych wyjaśnię, czy ją rozebrać, czy też postawią je na jakiejś dodatkowej "podpórce".

 

4. jak to teraz wykończysz?

 

Na razie o tym szczegółowo nie myślałem, ale ponieważ robienie podłogówki i wylewek zbliża się wielkimi krokami, będę się nad tym musiał w najbliższym czasie zastanowić :rolleyes:

 

5. jakich kotw używałeś do montażu? (też chcę właśnie wystawić okna lekko w ocieplinę, bo całkowity montaż w ocieplinie zbyt drogi)

 

Myślę, że ekipa stosowała zwykłe kotwy, bo przy takim częściowym wysunięciu okien poza lico muru, trzymają i kotwy i pianka, więc nie trzeba było stosować żadnych specjalnych kotw hi-tech :). Co innego, gdy okna wystają całkowicie poza lico muru i trzymają się tylko na kotwach...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek dzięki za odpowiedzi, co do niższych szafek to czy wejdzie ci pod blat zmywarka w takiej opcji?

 

Powinna się zmieścić...

Raz, że z żoną nie znosimy grubych blatów - wolimy, cieńsze, delikatniejsze i zwiewniejsze... ;), dwa, że na dzień dzisiejszy nie planuję robić wylewek/wysypek z miksokreta, tylko wylewać anhydrytową masę samopoziomującą, przez co w porównaniu do zwykłego betonu zyskuje się na wysokości 1-2 cm, trzy, wbrew pozorom jest tam założony mały zapas (w górę), więc powinno wszystko wyjść http://www.exsite.pl/engine/data/emoticons/ok.gif

 

Jak kiedyś będę miał akurat na budowie mój niwelator, to sobie wszystko szczegółowo wymierzę...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, zapytam o tę wełnę szczegółowo. Facet, który będzie u mnie kładł tynki, ocieplał poddasze i elewację, sugerował wełnę jako znacznie lepsze rozwiązanie (to nie podlega dyskusji), szczególnie w kontekście szalejących cen styropianu. Jego zdaniem lepiej dołożyć do wełny, mieć paroprzepuszczalną ścianę, niejadalną dla gryzoni ;), a zaoszczędzić na tynku, dając mineralny. Czy taki wariant wybrałaś? Gdzie kupowałaś wełnę?

 

Egon

Wełnę kupowalismy u Nadstagi w Obornikach. Na razie nie mamy jeszczcze otynkowanego domku, sciany są tylko zagruntowane.

Tynku jeszcez nie wybralismy. Zobaczymy jak będzie z kasą.

Robilismy ostatnio zdjęcia kamerką termowizyjną, raport będziemy mieli w przyszlym tygodniu. Sprawdzimy czy wszystko jest dobrze ocieplone.

W razie czego można będzie to skorygować przed nałozeniem tynku.

 

Poproś o wycenę welny na ocieplenie domu. Będziesz miał konkretne ceny to wybierzesz co lepsze.

My zapłaciliśmy ok 20%wiecej niz za styropian. Trochę byliśmy zmuszeni ocieplić dom wełną, bo jak wybudowliśmy chate z Ytonga, a poprzedni rok jak pamietacie lało strasznie - nie byłoby szansy położyć styropianu na przemoczone sciany garazu (taras!) a z wełną nie było zadnego kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gębal- ale niespotykany kominek.

Zdradz mi z czego są te plytki? Fajne!

My mamy na razie sam wkład, bez obudowy- a taki w płytkach wyglada ciekawie.

Ale pewnie gruba kasa na to poszla?

 

Te płytki to kafle, to jest po prostu piec kaflowy:) tylko z wkładem. Generalnie tak jak rozmawiałem z panem Piotrem z Kominki Batura - kominek i jego cena składa się z: wkład + obłozenie + obudowa. Obłożenie może być wykonane z różnych elementów i jego cena może być różna i to samo z obudową, gdy obudujemy kaflami będzie po prostu drożej, aczkolwiek wcale nie jest powiedziane, ze drożej niż jakimś dziwnym kamieniem. Dla mnie jako laika różnica jest jeszcze w tym, ze w moim piecu są elementy akumulujące ciepło - jak zgaśnie to będzie jeszcze długo długo je oddawał, a i spaliny do komina trafiają nie 500stopni a 200. Co do kasy to powiem tak - mój kolega kupił sobie bajerancjki kominek spartherma i zapłacił tyle samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...