Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

Myszonik, Monmark - cha to niezła grupa sie zrobiła:) to oprócz tematów budowlanych trzeba jeszcze dołożyć wątek o podgrzewaczach i super nianiach:) swoją drogą ciekawe czy to jakaś zależność że wraz z budową domu pojawiają się dzieci.. wielu moich znajomych miało taką sytuację a tu tylko znajduję potwierdzenie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Egon i jak Twój OC?

Zaskoczę Cię, bo po długim namyśle ... zrezygnowałem z OC. Przejrzałem strony EURO-RTV-AGD i jak zobaczyłem, że za niespełna 1000 zł można kupić wypasiony odkurzacz dobrej marki z filtrem antyalergicznym, filtrem wodnym i 9 metrowym przewodem - dałem sobie spokój z OC. Może będę kiedyś żałował, ale ... raczej nie sądzę. Zaoszczędzone pieniądze wydałem na porządny alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczę Cię, bo po długim namyśle ... zrezygnowałem z OC. Przejrzałem strony EURO-RTV-AGD i jak zobaczyłem, że za niespełna 1000 zł można kupić wypasiony odkurzacz dobrej marki z filtrem antyalergicznym, filtrem wodnym i 9 metrowym przewodem - dałem sobie spokój z OC. Może będę kiedyś żałował, ale ... raczej nie sądzę. Zaoszczędzone pieniądze wydałem na porządny alarm.

ale chyba nie będzie tak cicho jak z OC...?

uwielbiam pobudkę w weekend o 8.00 rano przez żonę jeżdżąca odkurzaczem...

albo o 23 łapiącą komary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie będzie tak cicho jak z OC...?

uwielbiam pobudkę w weekend o 8.00 rano przez żonę jeżdżąca odkurzaczem...

albo o 23 łapiącą komary ;)

 

Esiak, popatrz na strony Euro-RTV-AGD lub jakiegokolwiek innego sklepu, taki np. Electrolux Ultra Silencer ZUS3990 (1090 zł) emituje tylko 68 dB, a są odkurzacze jeszcze cichsze. Zasięg pracy 12m, w wyposażeniu filtr antyalergiczny ... to tylko jedna z propozycji. Za OC mogę kupić 3 takie odkurzacze lub dokupić taki, który sam sprząta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik, Monmark - cha to niezła grupa sie zrobiła:) to oprócz tematów budowlanych trzeba jeszcze dołożyć wątek o podgrzewaczach i super nianiach:) swoją drogą ciekawe czy to jakaś zależność że wraz z budową domu pojawiają się dzieci.. wielu moich znajomych miało taką sytuację a tu tylko znajduję potwierdzenie:)
ja już ten temat raz przerabiałam i to nie dawno, ale nie powiem, chętnie bym poczytała :)

Ja znowu znam sytuacje, gdzie młodzi odkłądają decyzje o budowie, bo to albo dzieci malutkie, albo w drzoe i nie ma czasu itp....a tak naprawdę to nie ma co zwlekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie zatopienie kotw w wieńcu to chyba taka kucha wykonawcza, to tak jak rolnik wyjechał na pole i się klepnął w czoło "zapomniałem zasiać". No chyba, że ktoś lubi borować.. Chyba, ze chodzi o wiercenie w murłacie?

ja poczytacie mój dziennik, to będziecie wiedzieć, że wszystkie kotwy są zatopione w wieńcu, oprócz tych, gdzie przedłużeniem wieńca (tam leży dalsza część murłaty) jest u mnie dwuteownik HEA, w którym trzeba wywiercić otwór aby zamocować kotwę przed zalaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poczytacie mój dziennik, to będziecie wiedzieć, że wszystkie kotwy są zatopione w wieńcu, oprócz tych, gdzie przedłużeniem wieńca (tam leży dalsza część murłaty) jest u mnie dwuteownik HEA, w którym trzeba wywiercić otwór aby zamocować kotwę przed zalaniem...

 

A racja czytałem o twoim dwuteowniku, przepraszam za niedopatrzenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raportu termoorganikowego ciąg dalszy.

Lepszego niż standard od ręki nie znalazłam nigdzie (chodzi o styro dach/podłoga), ale można zamówić np. w Dom Bud Plus na Obornickiej, dostawa w góra kilka dni, aktualna cena na golda 198 zł/m3.

Ten namiar dostałam od regionalnej przedstawicielki.

 

W DomBudPlusie kupiłem większość materiałów na etapie stanu surowego. Za Silver Dach/Podłoga żądają teraz 190 zł/m3. "Mocniejszy" mnie nie interesuje, nie będę się poddawał marketingowym sztuczkom styropianowców (Silver lambda=0,037m, Gold lambda=0,036) ;)

Jaki styropian/wełnę planujecie pod wylewkę posadzki na poddaszu? Zastanawiam się nad Termoorganiką Superakustic Podłoga, ale nie wiem ile to kosztuje. W każdym razie, jak policzyłem ile musiałbym zapłacić za wełnę Stroprock Rockwool'a (mam w projekcie izolację płytą grubości 6 cm), omal nie zjechałem z krzesła :jawdrop:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...