Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W DomBudPlusie kupiłem większość materiałów na etapie stanu surowego. Za Silver Dach/Podłoga żądają teraz 190 zł/m3. "Mocniejszy" mnie nie interesuje, nie będę się poddawał marketingowym sztuczkom styropianowców (Silver lambda=0,037m, Gold lambda=0,036) ;)

Jaki styropian/wełnę planujecie pod wylewkę posadzki na poddaszu? Zastanawiam się nad Termoorganiką Superakustic Podłoga, ale nie wiem ile to kosztuje. W każdym razie, jak policzyłem ile musiałbym zapłacić za wełnę Stroprock Rockwool'a (mam w projekcie izolację płytą grubości 6 cm), omal nie zjechałem z krzesła :jawdrop:.

mogę sie dowiedzieć jutro ile kosztuje styropian akustyczny Genderki STYRAK EPS T...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie najtaniej dostanę genderkę EPS100 10cm na ocieplenie fundamentów ?? lub coś innego, dobrego i w nie zabójczej cenie ?

Genderką handluje Budchem (www.budchem.com.pl).

U mnie na fundamencie EPS 100 Kroltherm, produkowany w Obornikach Wlkp. (www.kroltherm.pl). W najlepszej cenie mają w Mag-Budzie (Obornicka 71, tel. 61 652 27 79). Płyty równe, wysezonowane, naprawdę dobrej jakości - murarze przy klejeniu nie mieli żadnych uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genderką handluje Budchem (www.budchem.com.pl).

U mnie na fundamencie EPS 100 Kroltherm, produkowany w Obornikach Wlkp. (www.kroltherm.pl). W najlepszej cenie mają w Mag-Budzie (Obornicka 71, tel. 61 652 27 79). Płyty równe, wysezonowane, naprawdę dobrej jakości - murarze przy klejeniu nie mieli żadnych uwag.

 

Dzięki bardzo.

 

a jeszcze pytanie.

Na fundamenty na zewnątrz idzie EPS100 - to inne oznaczenie 038?? Bo powiedzieli mi że genderkę mają tylko 0,38. Nada sie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DomBudPlusie kupiłem większość materiałów na etapie stanu surowego. Za Silver Dach/Podłoga żądają teraz 190 zł/m3. "Mocniejszy" mnie nie interesuje, nie będę się poddawał marketingowym sztuczkom styropianowców (Silver lambda=0,037m, Gold lambda=0,036) ;)

Jaki styropian/wełnę planujecie pod wylewkę posadzki na poddaszu? Zastanawiam się nad Termoorganiką Superakustic Podłoga, ale nie wiem ile to kosztuje. W każdym razie, jak policzyłem ile musiałbym zapłacić za wełnę Stroprock Rockwool'a (mam w projekcie izolację płytą grubości 6 cm), omal nie zjechałem z krzesła :jawdrop:.

 

Ja już zamówiłam golda:)

I też termoorganikę (z lenistwa) daję na poddasze pod posadzkę.

Myślałam o superakustic, ale one są takiej grubości, że nie wejdą mi pod wylewkę, nie mam zostawione tyle miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo.

 

a jeszcze pytanie.

Na fundamenty na zewnątrz idzie EPS100 - to inne oznaczenie 038?? Bo powiedzieli mi że genderkę mają tylko 0,38. Nada sie ??

Oznaczenie 038 w Genderce bierze się z parametru lambda, czyli z deklarowanego współczynnika przewodzenia ciepła, natomiast EPS 100 (Expanded PolyStyrene - polistyren ekspandowany, czyli spieniony) informuje, że jest to wyrób o poziomie naprężeń ściskających nie mniejszym niż 100 kPa (deklarowanym). Ale tak, to jest ten styropian w Genderce (dach/podłoga), odpowiedni do ocieplenia fundamentów normalnie obciążonych z izolacją przeciwwodną. Prawidłowo powinni go oznaczać EPS 100-038. Zatem możesz śmiało brać.

Dla pełnej jasności polecam lekturę tej STRONKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atika dzięki za życzenia :) od nas również wszystkiego dobrego dla Wszystkich :)

 

a my po starcie wczoraj - ledwie żyjemy hehe, ale dalismy rade, ławy fundamentowe zalane, beton schnie, teraz bloczki zaczynamy w środę.

Chyba jednak założe ten dziennik bo to fajna pamiątka, a także spis błędów i doświadczen może się kiedyś przydać jeszcze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wszyscy teraz strasznie zajęci, szczególnie piękniejsza część forumowiczów, ale po Świętach zaczną znów intensywnie myśleć o budowie. U mnie będą wylewać posadzki zaraz po majowym weekendzie, więc moje myśli intensywnie krążą wokół tego tematu - styropianu, folii izolacyjnej ... ;)

W projekcie mam zarekomendowaną ;)Termoorganikę i podobnie, jak część z Was, wziąłem właśnie ten styropian pod lupę. Oto kilka interesujących, jak sądzę, spostrzeżeń.

Moja posadzka miała być ocieplona 16 cm warstwą styropianu Silver Dach-Podłoga, ale zakup okna tarasowego z niskim progiem spowodował, że bezpieczniej będzie dać 15 cm. Taką wartość otuliny przyjąłem więc do poniższych obliczeń ;)

W kartach technicznych styropianów z grupy dach-podłoga Termoorganiki widnieją, w tabelce u dołu strony, informacje odnośnie deklarowanego oporu cieplnego (Rd) dla poszczególnych grubości warstw ocieplenia. Na tej podstawie łatwo obliczyć (odwrotność) deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Tak więc dla warstwy grubości 15 cm deklarowany opór cieplny wynosi:

- Standard Dach-Podłoga = 4,05 m2K/W, czyli lambda = 0,2469 W/mK

- Silver Dach-Podłoga = 4,05 m2K/W, czyli lambda = 0,2469 W/mK

- Gold Dach-Podłoga = 4,15 m2K/W, czyli lambda = 0,2409 W/mK

Jak widać izolacyjność termiczna styropianu klasy Standard praktycznie niczym nie różni się od Silver, a styropian nazwany zgrabnie Gold jest lepszy od obu w/w o zaledwie 0,006 W/mK.

Pomyślałem, że jakieś różnice muszą jednak być, skoro producent zafundował inwestorom odmienne ceny. Sprawdziłem więc parametry mechaniczne.

Poziom wytrzymałości na zginanie wynosi odpowiednio:

- Standard BS125, czyli większy/równy 125 kPa

- Silver BS135, czyli większy/równy 135 kPa

- Gold BS150, czyli większy/równy 150 kPa

Naprężenie ściskające przy 10 % odkształceniu względnym:

- Standard 80 kPa

- Silver 90 kPa

- Gold 100 kPa

Jak widać z powyższego zestawienie istnieją różnice, ale niemal wyłącznie w parametrach mechanicznych i to nie aż tak znaczące, zakładając, że nikt po domu nie będzie jeździł traktorem ;), a wszystkie styropiany z grupy Dach-Podłoga spełniają wymogi dla posadzek normalnie obciążonych.

Teraz jak wygląda to cenowo (na podstawie Allegro, czyli taniej niż w hurtowniach):

- Standard 163 zł/m3

- Silver 176 zł/m3

- Gold 187 zł/m3

Potrzebuję na cały dom ok. 30 m3 styropianu. Gdybym kupił Standard zapłacę 4890 zł, za Silvera 5280 zł (w hurtowni chcą za niego co najmniej 190 zł/m3, a więc 5700 zł), za Golda 5610 zł. Różnica między Standardem a Goldem przy cenach z Allegro wynosi 720 zł, w hurtowniach jest na pewno wyższa.

Komentarz pozostawiam każdemu z czytających ...

 

Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego, co jest w projekcie, za bardzo nie ma co patrzeć...

dobry projektant powinien podawać wartości, jakie ma spełniać dany materiał, który użył w projekcie, a nie podawać markę produktu...

ja w swoim projekcie mam podany kocioł junkersa, grzejniki purmo, wełnę rockwool'a itd...

wiadomo, że projektanci dostają jakieś "gratisy" jak umieszczą materiał danego producenta ;)

więc Egon, poszukaj po prostu styro o zadanych parametrach, dobrej renomowanej firmy i tyle, a nie koniecznie termoorganikę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę liczyłam w sprawie styro (na cenach netowych). Pod lupę brałam termoroganikę. Różnica pomiędzy silverem a goldem była praktycznie pomijalna (jakieś chyba 100 czy 200 zł na cały dom), ale pomiędzy goldem a platinium to był już 1.000. I dlatego platinium nie mam:)

A co do akcji marketingowej termoorganiki to na pewno promują się świetnie, bo dla mnie to pierwsze skojarzenie jak ktoś pyta o firmę styropianu. O takiej genderce np. to w ogóle nigdy przed forum nie słyszałam...

 

Jeszcze w temacie folii, również szczerze polecam wyszukany przez Egona Folnet.

http://www.folnet.pl/

W środę wieczorem zamówiłam folię przez net, w piątek była już u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jestem ze Swarzędza. W najbliższym czasie zamierzam budować dom Z98 z dachem czterospadowym. Szukam dobrego i niedrogiego murarza oraz fachowca od dachu. Otrzymane wyceny są przerażające.

Z góry dziękuję

 

 

Witam

Jeśli chodzi o dach - polecam firmę DACHFOX p. Krawczyńskiego 518 808 707 - juz pisałam o tej firmie w innym wątku - a tak w skrócie - fachowo, bezproblemowo, ceny konkurencyjne. Dostosowują sie do zyczeń inwestora, trzymają projektu i technik budowlanych, nie biorą zaliczek w przód za niewykonaną pracę, są naprawdę precyzyjni - nic nie szkodzi dać do wyceny projekt, podjechać na ich poprzednie budowy i zobaczyć "dach na żywo" - wtedy wie sie za co sie bedzie płacić i z jakimi fachowcami ma sie do czynienia. Ja osobiście polecam. Zyczę powodzenia w wyborze wykonawców i sukcesów w budowie domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...