Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

ja muszę czekać znów, tym razem na warunki rozbudowy sieci, dopiero potem bedzie można oszacować koszty tego przedsięwzięcia i mam nadzieję równolegle już wystąpić o pnb

jednocześnie będę wnioskować o zmianę w pzp, akurat za 2 tygodnie wystawiają zmiany więc się dobrze składa i mogę wnieść uwagi, tylko czy je uwzględnią ....

 

ciekawe jak z eneą bedzie, póki co 2 tygodnie dawno mineły a warunków ani widu ani słychu, a dodzwonić się do Szmotuł nie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

lipka71 i asiapoz

widzę, że budujecie gdzieś w moich rejonach, bo "energetykę mamy wspólną":)

 

To jesteśmy 3 z tej części okolic Poznania ;) jeszcze ktoś dołączy ???

To zdradzajcie gdzie będziecie się budować.

My co prawda jeszcze mamy dłuuugą drogę ale domek ma stanąć w Grzebienisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja muszę czekać znów, tym razem na warunki rozbudowy sieci, dopiero potem bedzie można oszacować koszty tego przedsięwzięcia i mam nadzieję równolegle już wystąpić o pnb

jednocześnie będę wnioskować o zmianę w pzp, akurat za 2 tygodnie wystawiają zmiany więc się dobrze składa i mogę wnieść uwagi, tylko czy je uwzględnią ....

 

ciekawe jak z eneą bedzie, póki co 2 tygodnie dawno mineły a warunków ani widu ani słychu, a dodzwonić się do Szmotuł nie idzie

 

Ja po ponad tygodniu od złożenia wniosku dostałam wczoraj dopiero pismo z potwierdzeniem, że wnuiosek został złożony...

Wiięc chyba na warunki trezba będzie trochę poczekać, a na dodzwonienie się do enei to faktycznie raczej nie ma co liczyć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik próby dodzwonienia się niestety zakończone niepowodzeniem, tzn. pani w cetrali odbiera od razu a potem można sobie jedynie słuchać muzyczki kiedy łączy z działem

tez miałam tak samo i nic przez telefon nie załatwiłam...

Musiałam się osobiście pofatygować, ale jestem na miejscu, więc to mniejszy problem...

Trzymam kciuki, aby się w końcu odezwali, chociaż z tego co kojarzę to jak skłądałam wniosek to pan coś bąkał, że te warunki to oni wydają około miesiąca, więc pewnie na dniach powinnaś mieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje rozejrzec sie za Eko-szambem , cena niewiele wyzsza od normalnego betonowego ,a koszty exploatacji nieporownywalnie nizsze (prawie zerowe).

 

smoko, jakieś szczegóły?

Masz na myśli szambo z oczyszczalnią SBR? Wydaje mi się że te szamba - ponieważ zrzucają ścieki (pomimo że oczyszczone) do gleby to są traktowane tak jak oczyszczalnie z drenażem rozsączającym. Czyli chyba nie wszędzie można jest zastosować (może sie na to nie zgodzić plan zagospodarowania/warunki zabudowy).

A może jestem w błędzie? Ma ktoś już jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoko, jakieś szczegóły?

Masz na myśli szambo z oczyszczalnią SBR? Wydaje mi się że te szamba - ponieważ zrzucają ścieki (pomimo że oczyszczone) do gleby to są traktowane tak jak oczyszczalnie z drenażem rozsączającym. Czyli chyba nie wszędzie można jest zastosować (może sie na to nie zgodzić plan zagospodarowania/warunki zabudowy).

A może jestem w błędzie? Ma ktoś już jakieś doświadczenia w tym zakresie?

 

Mój znajomy w Swarzedzu (wielkopolska) rok temu postawil sobie takową "oczyszczalnie biologiczna" . Oczywiscie w niektorych planach zagospodarowania nie ma mozliwosci skorzystania z tego dobrodziejstwa ale w wiekszosci miejsc nie robia problemow. Zamiast drenarzu mozna wykorzystac zbiornik chlonny i z niego podlewac ogrod oszczedzajac na kosztach . Przy niewielkich oczyszczalniach nie ma wymogu pozwolenia na ich budowę a jedynie ich zgloszenie oraz oczywiscie spelnienie wszystkich wymogow zwiazanyc z jej montazem (tj. np odleglosci od granicy dzialki itp). W internecie jest jest wiele firm trudniacych sie montazem takich oczyszczalnii. Proponuje podzwonic sobie do przedstawicieli i dowiedziec sie szczegolow , poniewaz mozna sporo zaoszczedzic :) . Ja osobiscie nie moglem skorzystac z tego dobrodziejstwa i musze placic za kanalizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my dziś dostalismy warunki z enei i projekt od architekta

teraz czekam tylko na te warunki rozbudowy sieci wod-kan i składam wniosek, najwyżej bedę potem uzupełniać na wezwania

od pośrednika musze wydostać służebnosc przesyłu dla drogi no i dowiedziałam się, że gosć co na przeciwko nas działke kupił chce się budować od razu więc byłaby szansa na podział kosztów tej nieszczesnej kanalizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się przywitać - Witajcie, przyłączyć i uaktywnić

 

co mamy: pozwolenie na budowę, ZK postawione przez Eneę, wstępnie wyselekcjonowane ekipy do realizacji SSO, pustynię (bo z jednej strony pojawiły się problemy z przyłączem do sieci Aquanetu a z drugiej z wyborem ekipy która wywierci nam studnię), ból głowy przy projektowaniu wentylacji z reku, problem z rezygnacją z karpiówki na rzecz dachówki zakładkowej (ach te finanse..., a propos mamy również złożone wnioski o finansowanie od czterech tygodni... , w czterech różnych bankach...)

 

z czego budujemy : z silikatów

 

gdzie budujemy: wieś Borówiec

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...