Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to napisz jeszcze, czy interesuje Cię Uni-Mata (lambda = 0,039 W/mK) czy Super-Mata (lambda = 0,033 W/mK)?

 

A to zależy jak cenowo wypadną... wolałabym supermatę, ale wątpię czy mnie na nią stać ;)

Jest jeszcze coś pośredniego z isovera ma lambdę 0,035 i zowie się Profit -Mata ale jak cenowo wypada to nie wiem.

Generalnie te ceny katalogowe nie zachęcają...

A jakie znalazłeś oferty?

I przy okazji jaką folie dajesz na ocieplenie dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon

a Ty którą bierzesz i ile potrzebujesz? Bo też się zaczynam rozglądać i pisać do sprzedawców:)

 

Biję się z myślami, bo jeśli chcę dać 18 + 12 cm to w Uni-Macie taka konfiguracja kosztuje mniej więcej tyle, ile 18 cm Super-Maty. Zważywszy na to, że mam gdzieś około 260-270 m2 (dachówki wyszło 300 m2) dachu do ocieplenia, różnice w cenie mogą sięgać 3500-4000 zł.

 

Folia na dach, chodzi Ci o paroizolację? Wybiorę coś z oferty Folnetu, ich mało kto przebija cenowo :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodzi mi o paroizolację właśnie, ale nie wiem czy jeszcze dodatkowo z powłoką o np. coś takiego

http://folnet.pl/towar/strotex-150-al

A jeśli tak to który rodzaj, bo ja jestem oczywiście wygłupiona,a fachowcy mówią, że mam sobie wybrać do mi odpowiada.

Co do tej wełny to o ile się zorientowałam pobieżnie przeglądając allegro (i tak też wynika z info na stronie isovera) to nie ma w ofercie supermaty 20 cm, najgrubsza jest 18 cm, więc w ogóle nie wiem czy ona wchodzi w grę przy moich 22 -23 cm głębokości krokwi. Chyba ta przerwa nie może być aż tak wielka...

A tu kurczę długi weekend i trochę głupio fachmanów czy kierbuda nękać...

A tak swoją drogą to w jaki sposób liczyłeś ilość wełny? Bo podajesz mniej niż powierzchnia dachu (dachówek) a moi ocieplacze stwierdzili, że tyle ile mam dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik, coś z tych paroizolacji wybiorę, może Tyveka (taką mam membranę wysokoparoprzepuszczalną). Jeszcze nie wiem. Ponieważ Folnet jest pod ręką, to mnie w tej chwili nie zajmuje. Co do powierzchni ocieplenia zapewne masz rację. Mój ocieplacz przyszedł na obmiar (robił już tynki wewnętrzne) z laserowym miernikiem i wstępnie wyszło mu jakieś 260 m2, ale rzeczywiście trzeba by liczyć powierzchnię dachu na zewnątrz.

Co do różnych rodzajów maty Isovera. U mnie odpada na przykład Profit Mata, bo nie ma tam 18 i 12 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon a jaką membranę tyveka masz u siebie ?? ja zastanawiam sie między Ultra a Pro.

Różnica w cenie minimalna.

Niby Ultra jest wytrzymalsza, ale Pro jest z 2 warstw. Która lepsza??

 

atika, mam Tyvek Pro z taśmą (płaciłem 7,20, teraz jest po 6,50 zł/m2 w Folnecie). Położona bardzo fajnie, dzięki taśmie samoprzylepnej nie trzepocze, kiedy dach jeszcze nie jest ocieplony. Zamierzam te złączki podkleić jeszcze od wewnątrz taśmą systemową Tyvek, zwłaszcza przy koszach, gdzie dekarze położyli podwójne warstwy i nie leżą one poziomo, a pod kątem. Wyraźnie wzmacnia to sprężystość membrany.

Polecam Ci zakup taśmy do kontrłat Purotec, która uszczelnia miejsca przebicia membrany przez zszywki (nie pozwól, aby przybijali ją gwoździami, najlepiej od razu o to zapytaj!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atika, mam Tyvek Pro z taśmą (płaciłem 7,20, teraz jest po 6,50 zł/m2 w Folnecie). Położona bardzo fajnie, dzięki taśmie samoprzylepnej nie trzepocze, kiedy dach jeszcze nie jest ocieplony. Zamierzam te złączki podkleić jeszcze od wewnątrz taśmą systemową Tyvek, zwłaszcza przy koszach, gdzie dekarze położyli podwójne warstwy i nie leżą one poziomo, a pod kątem. Wyraźnie wzmacnia to sprężystość membrany.

Polecam Ci zakup taśmy do kontrłat Purotec,

 

Dzięki za poradę z taśmą. Rozumiem, że nakleja sie ją na kontrłaty i dopiero to przykłada do folii ??

A co do gwoździ - czyli lepiej z nich zrezygnować i dawać zszywki ?

U mnie dach nie będzie ocieplony, tylko strop. Będę miała wiązary i drewniany strop - na stropie ok. 30-35cm wełny lub granulatu wełny.

A dachu nie ruszam. Więc folię muszę mieć mocną i właśnie nietrzepoczącą by tego nie słyszeć przy wiatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atika - tak, taśmę nakleja się na kontrłaty, a następnie do nich mocuje membranę. Przez to membrana styka się z gładką powierzchnią taśmy, a osadzona zszywka tworzy bardziej elastyczne połączenie. Membrana powinna być mocowana zszywkami, to sposób zdecydowanie bardziej cywilizowany ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik, coś z tych paroizolacji wybiorę, może Tyveka (taką mam membranę wysokoparoprzepuszczalną). Jeszcze nie wiem. Ponieważ Folnet jest pod ręką, to mnie w tej chwili nie zajmuje. Co do powierzchni ocieplenia zapewne masz rację. Mój ocieplacz przyszedł na obmiar (robił już tynki wewnętrzne) z laserowym miernikiem i wstępnie wyszło mu jakieś 260 m2, ale rzeczywiście trzeba by liczyć powierzchnię dachu na zewnątrz.

Co do różnych rodzajów maty Isovera. U mnie odpada na przykład Profit Mata, bo nie ma tam 18 i 12 cm.

 

To jest kosmos dlaczego oni tak dziwnie produkują wybiórczo różne grubości różnych rodzajów wełny... faktycznie nie ma to dla mnie większego sensu...

ja jeszcze jutro dzwonię do moich ocieplaczy czy na 18 wchodziłaby w ogóle w grę i generalnie może jeszcze coś z nich wycisnę wiedzy odnośnie tego co polecają... już mnie powoli denerwują, bo nic nie mówią o materiale, tak jakby im było wszystko jedno na czy i czym robią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport ze zmagań z wyborem wełny na ocieplenie poddasza. Może jeszcze ktoś skorzysta ...

Więźba dachowa zbudowana z krokwi o szerokości 18 cm, zatem przyjąłem 30 cm otulinę termoizolacyjną - 18 + 12 cm. O braku niektórych grubości w poszczególnych materiałach izolacyjnych Isovera pisaliśmy powyżej z myszonik. Ostatecznie mogę zastosować dwa warianty:

1. 18 cm Uni Mata + 12 cm Uni Mata

2. 18 cm Super Mata + 12 cm Uni Mata

Uni Mata (lambda 0,039), Super Mata (lambda 0,033)

Wariant pierwszy przy obliczeniu na podstawie cen z ALLEGRO dla powierzchni 280 m2 dachu wyniesie 8 422 zł. Wariant drugi - 10 886 zł. Różnica wynosi 2464 zł. Pozostaje pytanie, czy warto tyle nadłożyć finansowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon

ja również nie próżnowałam, ale niewiele wskórałam w sprawie tej nieszczęsnej wełny.

Dostałam trochę info od sprzedawców allegrowych i wychodzi na to, że żeby naprawdę coś na transporcie zaoszczędzić to trzeba brać większe ilości (przeliczalne na pełne palety a paleta to średnio 24 rolki) tego samego materiału (ten sam rodzaj i grubość) - wtedy oni przysyłają transportem producenta, który jest cenowo dość korzystny.

W naszym wypadku odpada, bo potrzebujemy różne grubości wełny.

Natomiast jeśli nie bierze się pełnych palet to sprzedawcy z allegro życzą sobie za przesyłkę kurierską w zależności od ilości towaru. Na szybko przeliczając chyba i tak z allegro wychodzi taniej niż te oferty stacjonarne, które miałam, ale muszę to jeszcze na spokojnie i ostatecznie skalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik, hurtownia, w której dotychczas brałem materiały (czyt. możliwość uzyskania największych upustów ;)) zaoferowała mi wełnę Isovera drożej o 4,11 zł/m2 (za 18 cm) i 6,81 zł/m2 (za 12 cm), co daje łącznie przy 300 m2 nadpłatę rzędu 3276 zł. Natomiast Super Matę (18 cm) zaoferowano mi za 38 zł/m2, czyli o 11,81 zł/m2 drożej niż na Allegro.

Gdybym na Allegro kupił kombinację Super Maty (18 cm) i Uni Maty (12 cm), metr kwadratowy wyniesie - 38,88 zł.

Jeśli w mojej dotychczasowej hurtowni w Suchym Lesie wziąłbym tylko Uni Matę (18 + 12 cm) za metr kwadratowy zapłacę - 41 zł.

Komentarz zbędny :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon również jestem zainteresowana kupnem wełny o takich samych perametrach Wiem, że już mamy jakieś wyceny (od El-Bau, Vbudu i Nadstagi) ale ma je mąż i dopiero wieczorem będę wiedzieć konkretne liczby.

 

Dam znać bo może rzeczywiście warto kupić większe ilości na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon również jestem zainteresowana kupnem wełny o takich samych perametrach Wiem, że już mamy jakieś wyceny (od El-Bau, Vbudu i Nadstagi) ale ma je mąż i dopiero wieczorem będę wiedzieć konkretne liczby.

 

Dam znać bo może rzeczywiście warto kupić większe ilości na Allegro.

 

Dobrze :) Czekamy na informacje.

Nadstaga handluje głównie Rockwool'em, z Isovera mają wyłącznie typowe grubości - 5, 10, 15 cm. Ale stamtąd warto wziąć stelaż i płyty g-k (jeszcze muszę porównać z ofertą z Bud-Chemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...