Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

z tego co pamiętam to lepiej jest dać od wewnątrz cieplejszą wełnę przez co uzyskuje się lepszy efekt izolacji

 

Moim skromnym zdaniem nie ma to większego znaczenia, bo gdyby rzeczywiście tak było, styropian starano by się naklejać od wewnętrznej strony ścian ;) Poza tym warstwa ocieplenia, jaką daje się między krokwiami jest zawsze grubsza od tej, którą kładzie się pod nimi. Ale to są moje wnioski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomiędzy ofertą nadstagi na rockwoola o lambdzie 0,039 a unimatą z allegro jest ok. 600 zł, więc aż takiego szoku nie ma, ale zawsze parę stówek w kieszeni...

A od nadstagi na czy siak muszę wziąć wełnę w płycie 5 cm, a to robi chyba tylko rockwool i nie opłaca mi się chyba z all osobno tego transportować.

A jaką masz ofertę z budchemu na wełnę? ciekawa?

I napisz coś proszę o tych płytach k-g i stelażach, pisałeś coś o całym systemie, ale jakiś konkret - producent, nazwa, bo moi fachowcy to oczywiście mówią, że im wszystko jedno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon również jestem zainteresowana kupnem wełny o takich samych perametrach Wiem, że już mamy jakieś wyceny (od El-Bau, Vbudu i Nadstagi) ale ma je mąż i dopiero wieczorem będę wiedzieć konkretne liczby.

 

Dam znać bo może rzeczywiście warto kupić większe ilości na Allegro.

 

Podziel się tymi ofertami.

Bo ja już nie wiem gdzie szukać i czy to szukanie w ogóle ma jeszcze jakiś sens....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomiędzy ofertą nadstagi na rockwoola o lambdzie 0,039 a unimatą z allegro jest ok. 600 zł, więc aż takiego szoku nie ma, ale zawsze parę stówek w kieszeni...

A od nadstagi na czy siak muszę wziąć wełnę w płycie 5 cm, a to robi chyba tylko rockwool i nie opłaca mi się chyba z all osobno tego transportować.

A jaką masz ofertę z budchemu na wełnę? ciekawa?

I napisz coś proszę o tych płytach k-g i stelażach, pisałeś coś o całym systemie, ale jakiś konkret - producent, nazwa, bo moi fachowcy to oczywiście mówią, że im wszystko jedno...

 

myszonik, szef moich ocieplaczy, który twierdzi, że najlepszy do poddasza jest Isover (do ścian Rockwool), sugeruje jednocześnie, aby wybrać stelaż systemowy Lafarge (polskiej Nidy Gips), który jest wykonywany z grubszej blachy (0,55 lub 0,6 mm). Sam natomiast jestem zwolennikiem polskich płyt gipsowo-kartonowych Nida-Gips, bo są wykonywane z naturalnego gipsu (pisałem o tym wyżej). Profile Lafarge są ciut droższe od innych (szczególnie marketowego chłamu), ale zapewniają większą stabilizację konstrukcji.

Wełnę w płycie robi również Isover (na przykład tutaj), pytanie tylko do czego ma być ta wełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi potwierdzili, że profile lafarge są bardzo dobre i świetnie się na nich pracuje. Ucieszyli się jak o nich wspomniałam i mówili, że nie chcieli nic mówić, bo normalnie to robią na tym, co klient daje, a klient daje najczęściej najtańsze.

Chyba dlatego się tak jakoś nie wyrywali żeby coś sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszą wycenę:

 

Super-mata gr 18 cm jest w cenie 26,49 zl brutto za m2

Uni-mata gr 12 cm 12,59zl m2

7 palet wełny Super-mata gr 18 cm to 292,32m2 x 26,49zl = 7743,55zl brutto

1 paleta Uni-maty gr 12 cm to 201,60m2 x 12,59zl = 2538,14zl brutto

Podaje ilosci całopaletowe bo cena jest wowczas nizsza i od 5 palet

transport gratis. Musza byc pełne palety.

 

Wełna dowozona jest samochodem typu TIR.

Rozładunek we własnym zakresie.Nie ma HDS

Czas realizacji 3-7-10 dni roboczych .

Preferujemy zaliczke w wysokosci 1000-4000zl w zaleznosci od wielkosci

zamowienia.

Wpłata na konto .Pozostała czesc rowniez na konto po otrzymaniu wełny.

Fakture VAT wysyłamy poczta po zaksiegowaniu naleznosci na koncie.

Informujemy o dostawie.Kontaktujemy z kierowca .

Wystawiamy fakture proforma.

 

Indywidualny koszt transportu to około 350 zl i ceny sa nieco wyższe.

Do zamowienia potrzebne sa dane do dostawy,faktury i telefon kontaktowy.

 

myszonik, dlaczego w poprzek krokwi chcesz dawać twardą płytę? Do jednego z tegorocznych Muratorów dołączyli płytę CD z multimedialnym wydaniem miesięcznika. Jest tam film o ocieplaniu poddasza i drugą warstwę kładą z miękkiej maty, takiej jakiej używa się do wypełnienia przestrzeni między krokwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/i]myszonik, dlaczego w poprzek krokwi chcesz dawać twardą płytę? Do jednego z tegorocznych Muratorów dołączyli płytę CD z multimedialnym wydaniem miesięcznika. Jest tam film o ocieplaniu poddasza i drugą warstwę kładą z miękkiej maty, takiej jakiej używa się do wypełnienia przestrzeni między krokwiami.

Nie wiem czemu tak chcę zrobić.

Tak mi tu radzili na forum. Wykonawcy też poparli żeby tak zrobić.

Ja chyba oszaleję od tego ocieplenia? Dlaczego do diabła inwestor ma się na wszystkim znać? Nie jestem przecież budowlańcem!

 

Egon

dużo Ci wyszło tej wełny, ale jakim cudem te niecałe 300 m2 to aż 7 palet?

ja liczyłam uni - matę 20 cm i 2 palety to ok. 245 m2. Na palecie 24 rolki, w rolce 5,1 m2.

To tę super - matę jakoś zupełnie inaczej pakują?

A skąd ta oferta? Bo wygląda znajomo, też miałam taką, gdzie transport producenta pow. 5 palet gratis.

Mi wychodzi, że chyba zamówię z all te 2 palety uni maty 20 cm, a płytę rockwolla wezmę razem z k-g i stelażami u nadstagi, bo dla tych paru złotych różnicy na wełnie w 5 centymetrowej płycie nie opłaca mi się płacić za transport.

Czy ktoś jest ewentualnie chętny na uni - matę w całych paletach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta z Henko, Radomsko. Poczekaj z tym zakupem, bo właśnie (pod wpływem wspomnianego filmu z płytki Muratora) lustruję ceny na Toprock Rockwool'a (lambda 0.035). Oglądałaś ten film?

 

Nie filmu nie oglądałam, coś nie umiałam odpalić tych muratorowych płytek.

Zamawiać zamierzam w przyszłym tygodniu. W sumie już mi się tak nie spieszy, bo ocieplacze chyba zapowiadają obsuwę ze startem prac... jutro się dowiem kiedy wchodzą.

Jakby ktoś chętny to możemy połączyć siły....

Ja miałam ofertę od sprzedawcy z all

http://allegro.pl/show_shop.php?shop_id=19861433

transport producenta pow. 5 palet gratis.

U mnie wychodzą 2 palety i to kosztuje 150 zł.

I faktycznie sprawdziłam z ciekawości super mata ma ok. 41 m2 na palecie... nic z tego nie kapuję;)

 

Mam jeszcze taką ofertę

Ponieważ Uni maty 20 cm aktualnie nie mamy na stanie polecam niemiecki zamiennik Schwenk.

http://www.schwenk.pl

 

Niemiecka wełna Schwenk (wełna w rolkach)

rolka Schwenk DF1 - lambda 0,039

 

(rolka)Schwenk DF1 grubość 200mm;247,8m2(59rolek);cena-17,60zł/m2;247,8m2*17,60zł/m2=4361 zł

transport 405 zł (towar na 3 bardzo duzych paletach)

Razem do zapłaty 4766 zł

 

 

Polecam również

folia paroizolacyjna żółta(z atestem) (2mx50m) 1,20 zł/m2

folia paroizolacyjna z aluminium (odbijająca ciepło; z atestem)(1,5mx50m) 2,10 zł/m2

wiatroizolacja (z atestem)(1,5mx50m) cena-2,5zł/m2

taśma dwustronna do sklejania folii 50mmx50m; cena 25 zł/szt

taśma dwustronna do sklejania folii 25mmx50m; cena 16 zł/szt

 

Dachtrade sp. z o.o.

 

Ale to mi się mniej kalkuluje, bo transport trochę drogo wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, polecam zajrzeć do sklepu internetowego z instalacjami co-wod-kan-gaz. Odkryłem go dzisiaj przypadkiem.

Umówiłem się z instalatorem, że poszukam w necie ofert na akcesoria do podłogówki. Majster bierze towar w swojej miejscowości (pod Poznaniem). Już na wstępie okazało się, że rozdzielacz do podłogówki (ten sam, niemieckiej firmy TECE) jest tańszy o 138 zł, skrzynka natynkowa do niego (też TECE) tańsza o 100 zł, maty styropianowe pod wężownice tańsze o 7 zł/m2.

Oto adres - POLMAR ŁAZIENKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyszłam przed szereg:) u nas już krok dalej i trochę mi żal jak patrzę jak wymieniacie się doświadczeniami, namiarami... my teraz walczymy już z każdej strony: elewacja, gładzie i zakładanie ogrodu.. no i właśnie mam pytanie do Was: czy ktoś wie gdzie kupić tanio geowłókninę i korę ogrodową? Z góry dziękuję za namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...