Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

My też się tak podzieliliśmy - mąż od początku budowy, a wykończeniówka na mojej głowie. Teraz mam wątpliwości czy ten podział jest ok. Od tych wszystkich wyborów głowa boli. Póki co zamówiłam płytki, teraz szukam armatury, a mąż pieca - napewno ma łatwiej....;) Równocześnie musimy zająć się ogrodem, ale tam zdamy się chyba na jakąś pomoc bo działka wymagająca....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aga&Maciejno pewnie, że takie wybory wykończeniówkowe są trudniejsze, chociaż mój małż powiedziałby pewnie, że wcale nie, że sama sobie utrudniam (po co ma wszystko do siebie pasować) dla niego co bym nie wybrała, to wszystko będzie się podobać...niby dobrze, niewymagający, ale ja bym na to nie mogła patrzeć przez resztę lat :) U mnie małż to taki zdolniacha, dużo rzeczy sam robi, płytki w kotłowni już położył i wiele innych rzeczy, a w planie malowanie, podłogi i drzwi....fajnie, bo idzie zaoszczędzić na wielu rzeczach, tylko z czasem gorzej, bo po pracy leci na budowę i całymi dniami go nie ma...pocieszam się, że już niedługo taki stan rzeczy potrwa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz konkrety, drogie mamy, żony i .... ;)

Dostałem wycenę na Uni- oraz Super Matę w jednej z hurtowni na Obornickiej i dochodzę do wniosku, że w Poznaniu nie da się kupić Isovera po względnie rozsądnych cenach.

UniMata 18 cm - 21 zł/m2 (wszystkie ceny brutto)

UniMata 12 cm - 15 zł/m2

SuperMata 18 cm - 32 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to i to. Droższy od Isovera, do tego niezbyt miły dla fachowców, bo bardziej gryzący (wolą ocieplać nim elewację niż poddasze).

 

Dokładnie. Rockwool droższy i bardzo fachowcy go nie chcą. Moi zapytani o rodzaj wełny powiedzieli, że wszystko jedno, ale jak się da nie rockwolla to będą zadowoleni.

 

Egon co do cen w hurtowniach lokalnych to ja też już odpuściłam szukanie. Nie ma szans żeby choć zbliżali się do internetowych, nawet po doliczeniu kosztów transportu.

Czekam aż mi wylewka podeschnie żebym miała gdzie tę wełnę składować i pewnie pod koniec tygodnia zamówię. Dowiem się tylko jeszcze ile trzeba na transport czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z Was ma wodę ze studni? my nie mamy wyjścia, i w sobotę zrobilismy odwiert na 10m za jedyne 1,4k pln i teraz zapytalismy pana wiertacza ile by chciał za doprowadzenie odwiertu do stanu używalności (pompa głębinowa, 2 krany i wszystko co trzeba aby potem tylko podłączyć ją rurą z domem) i chce 5,5k - co nas troche zszokowało, ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? bardzo bym była wdzięczna ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejti30: Wiercenie to jedno, ale potem wodę trzeba zafiltrować (chodzi o kolumnę filtracyjną, osypkę filtracyjną - dobierane w zależności od "miąższości warstwy wodonośnej"). Pompę głębinową można kupić zarówno za 300 jak i za 3000 pln, do tego obudowa studni (kręgi betonowe, jakiś właz żeliwny + transport z hds) zbiornik hydroforowy, głowica, wyłącznik ciśnieniowy + niezbędna armatura (u mnie ze wzgl. na głębokość dojdzie jeszcze zakup przewodu zasil. w izolacji do wody pitnej, a to koszt kilkanaście pln/m). Dopytaj o szczegóły wyceny, m.in. jaką pompę studniarz ma zamiar zamontować - jak Grundfos z popularnej sq3 to masz już znaczną część z tych 5,5k PLN. Po badaniu wody jeszcze się okaże czy koszty nie urosną przez zakup np. odżelaziacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...