Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do wycen wełny nie dostałem ich wczoraj, ale powinny być dzisiaj - jakby co dam znać.

w temacie studni mam dwa namiary:

http://systemy-nawadniania.com/wiercenia/studnie-wiercone/

http://www.studnie-poznan.pl/

ceny uzależnione od metod odwiertu i średnicy odwiertu, więc warto przeanalizować jakie się ma warunki, bo u mnie metoda na płuczkę nie sprawdziła się;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo przepraszam za brak informacji z mojej strony. Okazało się, że wyceny mam ale tylko na stelaże do ocieplenia. Teraz czekam na wyceny więc nic jeszcze nie podam. Jestem zainteresowana 18 i 12 ale jakie ilości to jeszcze dam znać. Mogę zamówić razem z Egonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakby co na oko wychodzi 170-180m2 wełny, czyli ~1,5 palety - jutro jeszcze policzę. Co do cen to nędzne oferty dostałem - wszystkie puki co gorsze od Leroy Merlin, gdzie 20cm Unimata była za 18,41/m2, czekam jeszcze za jedną ofertą.

Myszonik - te 5 palet musi być wełny jednego typu, żeby spełnić minimum logistyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lion jeśli chodzi o transport producenta to gratis jest 5 palet, z tego co zrozumiałam to na każdej palecie jednorodny towar, ale na różnych może być różny... dopytam jeszcze jak już będę szczegółowo rozmawiać.

Koszty dostawy wyglądają tak:

 

 

5 palet – GRATIS

 

4 palety – 50 zł netto

 

3 palety – 100 zł netto

 

2 palety – 150 zł netto

 

1 paleta -200 zł netto

 

Połowy palety się nie opłaca zamawiać, bo wtedy transport fabryczny nie wchodzi w grę, a za kuriera ten sprzedawca chce 175 zł/20 rolek.

Co do leroy'a to tam ta cena jest taka na stałe czy to jakaś promocja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo przepraszam za brak informacji z mojej strony. Okazało się, że wyceny mam ale tylko na stelaże do ocieplenia. Teraz czekam na wyceny więc nic jeszcze nie podam. Jestem zainteresowana 18 i 12 ale jakie ilości to jeszcze dam znać. Mogę zamówić razem z Egonem.

 

Z miłymi kobietami zawsze mi po drodze :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z przygotowaniem podkładu pod wylewanie posadzek. Problem - przygotowanie "korytka" pod grzejnik kanałowy (szerokość okna tarasowego 270 cm). Jakiej firmy grzejnik wybraliście: Kermi (totalnie nieczytelna specyfikacja parametrów dla laika, ale planuję pozostałe kaloryfery tej firmy, więc ...), Regulus, Verano czy Purmo? Jak rozwiązaliście kwestię doprowadzenia zasilania do wentylatora? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu śmieci styropianowych - przy robieniu elewacji niestety zbiera sie tych odpadow.. smieci budowlane to w ogole temat masakra.. nie chce Was straszyc ile zaplacilismy juz za wywozy kontenerow.. musze jeszcze zutylizowac pozostalosci styropianowe. W necie znalazlam firmy ktore odbieraja styropian.. niestety nic z Poznania. Jak ktoś zna jakiś dobry pomysl na pozbycie sie styropianu bede wdzieczna (tyko prosze nie piszcie ze mozna spalic.. bo NIE MOZNA), bo znowu bede musiala zaplacic za wywoz kontenera styropianu:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikiada, nie uważam, aby to było podrzucanie. Póki co płacę za wywóz śmieci u siebie w bloku. Ostatnio kasują mnie również (ponad 40 zł/m-c) za place zabaw, z których nie korzystam, ścieżki i parkingi, które spółdzielnia dzierżawi od miasta. Jednak kiedy przyjeżdżam po godz. 18:00 nie mam gdzie zaparkować samochodu i muszę jechać na parking Lidla, ładny kawałek od domu, bo tylko tam jest miejsce. Śmieci ze stanu surowego (było tego ok. 10 dużych worków plastikowych - folie po Silce i Ytongu, taśmy po dachówkach, resztki membrany, worki papierowe po zaprawie klejowej) systematycznie wyrzucałem do osiedlowych kontenerów. I to z czystym sumieniem. Moi sąsiedzi chcą mieć w miarę czysto za płotem, co doskonale rozumiem, a trudno żebym do 10 plastikowych worków z lekką zawartością kazał podstawiać sobie kontener za 250 zł (jeśli nie więcej). Poza tym kasa, jaką ciągną spółdzielnie mieszkaniowe od swoich lokatorów (zobacz wszelkie dziwne opłaty), całkowicie pozbawia mnie jakichkolwiek skrupułów w tym względzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodzę do wniosku, ze z niektórymi handlowcami nie idzie się dogadać...

zawsze mają swoje zdanie i wydaje się im, że wiedzą lepiej co klient potrzebuje...

dałem do wyceny do saint-gobain wełnę isovera, gościu mi mówi, że spoko, wyceni, ale lepsze ceny mają na URSE, mówię mu, że jak tak, to niech wyceni obydwie wełny... i co? i dostałem wycenę tylko na URSE, no szlag może trafić człowieka!

jeśli ktoś zainteresowany, to proszę:

Jako zamiennik dla uni maty proponuje URSA DF 39 SILVER

 

Gr. 12 cm - 9,57 zl/m2

Gr. 20 cm - 14,32 zł/m2

 

Jako zamiennuk dla super maty proponuje URSA DF 37 OPTIMUM

 

Gr. 18 cm - 15,50 zł/m2

 

Jako zamiennik dla uni płyty proponuje plyte URSA FKP 39

 

Gr. 5 - 3,99 zł/m2

 

Ceny netto loco magazyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak, nie irytuj się, nie warto. Mnie też wpychają Ursę często i gęsto. Tylko posłuchaj co mówią spece od zabudowy i ci, którzy Ursą nie handlują ... ;) Jeśli ktoś nie ma w hurtowni Isovera, ale Rockwool, nie powie, że Isover jest do bani. Natomiast ci, którzy Ursy nie mają, walą śmiało, co myślą na temat tej wełny. Z moich sondaży wynika, że Isover jest na polskim rynku najlepszy do ocieplania poddaszy, zaś sztywne płyty Rockwoola na elewację. Rockwoola do ocieplania poddaszy nie chcą fachowcy, bo bardziej gryzący (no i chyba jednak droższy od Isovera).

Wniosek: pozostaje szukać dobrej oferty na Allegro, choć i tutaj jedna firma zaproponowała mi "produkt analogiczny" - ... Ursę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich budujących.

 

Widzę, że większość z was juz dawno jest po etapie murów.

Czy możecie napisać jak kształtowały się ceny robocizny dla Poznania i okolic? Wiem, że każdy dom inny, dlatego jeśli to możliwe jaka cena za metr?

Ceny naszego majstra to:

28zl/m2 działówki

38zl/m2 ściany nośnej

55zl/mb wieńca

70zl/m2 stropu teriva

 

Dom z użytkowym poddaszem 120m2 + dobudowany garaż.

 

Ogółem z fundamentami które już stoją wyszło by około 32tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...