Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w temacie wełny

lion

ja zamawiam jednak u tego sprzedawcy z all unimatę 20 cm za 17,55 zł/m2.

Jeśli ktoś chętny do zamówienia ze mną to zapraszam, ale najpóźniej do poniedziałku, bo w poniedziałek zamawiam. Trzeba mieć zamówienie na pełne palety. Transport producenta i w jedno miejsce, więc o tyle średnio się kalkuluje dla współzmawiaczy, że trzeba by i tak odebrać ode mnie czyli z Szamotuł...

Chyba już nic taniej i szybciej nie znajdę, a nie chodzi mi już o 10 groszy na metrze.

Koszty transportu podałam na poprzedniej stronie. na każdej palecie musi być towar jednorodny, ale na poszczególnych paletach może być inny.

Termin realizacji - ok. 3- 4 dni roboczych od wpływu należności na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon

Nie wiem jak jest teraz ale jakiś czas temu firma Xella odbierała folie ze swoich palet z budowy ale może się to zmieniło.

Co do wrzucania śmieci do kontenerów to jestem jak najbardziej za też uważam, że jak płacę za śmieci i do tego je segreguję czego nie robi spora część osób to i tak w ogólnym rozrachunku wyrzucam mniej śmieci do ogólnego kosza. Problem jest z odpadami styropianu bo po elewacji mam 5 worków 160 l ale myślę że jakoś to zutylizuję. W przypadku styropianu myślałem o samodzielnym wywiezieniu na wysypisko miejskie ale tematu jeszcze nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie styropian jest największym problemem śmieciowym.. w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ja zamawiałam kontenery - jeśli śmieci są lekkie to opłaca się brać kontener na wagę:) za podstawienie konteneru płaciłam 90zł plus śmieci, wychodziło ok. 130zł za kontener.. ale i tak tego jest sporo i podobno tez nie jest to ok, bo za utylizacje styropianu płaci się osobno. Swoją drogą to skandal że nikt nie opracował normalnego systemu utylizacji tak aby ludzie nie musieli się uciekać do metod podrzucania czy palenia (tfu..) styropianu. W necie znalazłam takie firmy które odbierają styropian ale niestety nic w okolicach "porządnej" Wielkopolski.Z tego co wiem to na wysypisku śmieci nie przyjmują styropianu, jeśli znacie taki który przyjmuje dajcie znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEŁNA ISOVERA DO OCIEPLANIA PODDASZA.

 

Z ofert nadesłanych przez firmy handlujące Isoverem na Allegro skłonny jestem wybrać Henko z Radomska http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=7814576, przede wszystkim dlatego, że nie żądają wpłaty 100% należnej kwoty przed przywozem towaru, jak np. Metbud z Radomia. To w końcu duże ryzyko zapłacić komuś z Allegro 10 000 zł i czekać cierpliwie na towar. Wystarczy wpłata 1000 - 4000 zł, zależnie od wartości zamówienia.

 

Super Mata 18 cm - 26,49 zł/m2

1 rolka = 3,48 m2

1 paleta = 12 rolek, czyli 12 x 3,48 m2 = 41,76 m2

 

Uni Mata 12 cm - 12,59 zł/m2

1 rolka = 8,4 m2

1 paleta = 24 rolki, czyli 24 x 8,4 m2 = 201,6 m2

 

Aby uzyskać takie ceny i transport gratis, należy zamówić od 5 palet wzwyż (dotyczy całego transportu, a więc może być np. 4 palety Super Maty + 2 Uni Maty, byleby całość wyniosła powyżej 5 palet). Przywożą tylko zamówienia całopaletowe.

Zamawiam 7 palet Super Maty, co daje (7 x 41,76 m2) łącznie 292,32 m2. Tyle samo m2 potrzebowałbym Uni Maty 12 cm i tutaj zaczynają się schody, bo 1 paleta to 201,6 m2, a dwie dałyby już 403 m2. Pomyślałem, że można by jednak wspólnie zamówić i już na miejscu kierowca zrzuciłby np. połowę drugiej palety Uni Maty u mnie, a połowę u kogoś innego. Łatwo nad tym zapanować, bo operuje się konkretna liczbą rolek. Wtedy mielibyśmy po 300 m2. Z niewielkim nadmiarem wełny można sobie łatwo poradzić, docieplając dodatkowo strop za ścianą kolankową na poddaszu ;).

Ścianę kolankową można ocieplić Opti lub Uni Płytą Isovera, ewentualnie płytami Rocckwool'a.

Firma Henko ma tylko jedną niedogodność - nie mają HDS'a. Ale wynajęcie Cat'a na 30 minut, bo tyle zajmie operatorowi ściągnięcie z ciężarówki 8 palet, kosztuje 40-45 zł. Jeśli policzymy, że na całym transporcie można zaoszczędzić 2500-3000 zł, chyba warto.

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany wspólnym transportem, czekam na informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon

mnie się u Twojego dostawcy nie opłaca, bo mają o ponad 1 zł na metrze drożej (moją wełnę), a dodatkowo 5 palet nie potrzebuję. Potrzebuję tylko 2 palety, u "mojego" dostawcy za dowóz dwóch palet zapłacę 150 zł (więc jeszcze do przeżycia), a z kolei od Ciebie do siebie też musiałabym jakiś transport wynająć, co się już chyba nie kalkuluje...

A 12 uni maty niestety nie potrzebuję...

To jest właśnie upierdliwe z tymi pełnymi paletami, że trzeba się wstrzelić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon Kiedy chcesz zamawiać? Możesz poczekać do połowy tego tygodnia? Jutro mam wiedzieć ile będe potrzebować tej wełny (ma przyjść facet i wyliczyć dokładnie) a w poniedziałek daję do wyceny do osoby u której miałam jak na razie rewelacyjne rabaty. Do tego jest ona z Poznania i moze obędzie się bez kombinowania z transportem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monmark - jesteśmy na tym samym etapie:) na sufity dużo osób poleca i sprawdziliśmy w mieszkaniu - dekoral farba lateksowa (pomarańczowe wiaderko) - ekonomicznie i przyzwoicie ale luksus - PARA, na ściany.. w mieszkaniu mam farby PARA - super zmywalne i nie mają paskudnego kredowego wykończenia.. ale drogie, więc do domu szukam też tańszego rozwiązania.. na Duluxa dużo ludzi narzeka. Chyba całość pomaluję na biało bo nie mam kompletnie głowy do kolorów.. może za jakiś czas mnie oświeci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nietypowo.

 

Czy mogę do kogoś się udać na priv, do kogoś kto chociaż trochę zna się na budowaniu kominów: do kominka, do kotła i wentylacyjnych??

 

Mam parę podstawowych pytań i żadnej wiedzy na ten temat. Nie chcę pytać w wątku kominowym bo może się okazać że moje pytania są ekhm... żenujące:/

A tu się bardziej swojsko czuję i liczę że ktos mi rozjaśni.

Ale wstęp.

 

To zgłosi się jakiś odważny kto niewieście wytłumaczy?

 

ps. Gratuluję Wam dziewczyny Waszych ciąż i trzymam kciuki za ekspresowe (ale terminowe!!) rozwiązania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nietypowo.

 

Czy mogę do kogoś się udać na priv, do kogoś kto chociaż trochę zna się na budowaniu kominów: do kominka, do kotła i wentylacyjnych??

 

Mam parę podstawowych pytań i żadnej wiedzy na ten temat. Nie chcę pytać w wątku kominowym bo może się okazać że moje pytania są ekhm... żenujące:/

A tu się bardziej swojsko czuję i liczę że ktos mi rozjaśni.

Ale wstęp.

 

To zgłosi się jakiś odważny kto niewieście wytłumaczy?

 

ps. Gratuluję Wam dziewczyny Waszych ciąż i trzymam kciuki za ekspresowe (ale terminowe!!) rozwiązania:)

Pisz tutaj, coś się pewnie uda doradzić lub wytłumaczyć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz tutaj, coś się pewnie uda doradzić lub wytłumaczyć... ;)

 

To ja tez proszę byś pisała tutaj - sama z chęcią skorzystam z odpowiedzi bo sama mam właśnie dylemat kominowy.

 

I to taki, że właśnie wykonawca wylewa mi fundament pod komin w innym miejscu (pierwszy już wylany), bo by mi kocioł nie wszedł do kotłowni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaś polecam Tikkurile, szczególnie lateksową, pięknie kryje, dobrze się zmywa i jest bardzo wytrzymała...

 

Ja też mogę ją polecić - cały salon mam w Tikkurilli i jest super zmywalna i wytrzymała. Ale kosztuje więcej niż dulux.

 

A tak na przyszlość (do zapisania) co polecacie do łazienki ?? - gdzie wiadomo para i woda nieraz na farbie wyląduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...