Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

mikiadato próbuje wyczaić na jakim etapie jesteś i nie mogę. Ostatnio własnie przed rozpoczęciem inst. wew. jeździłam zgłosić zamiar rozpoczęcia prac i tam rzeczywiscie był potrzebny przegląd kominairski. Zastanawiam się o co chodzi z tą gazownią, skoro masz skrzynkę, to teraz tylko przyłącze...nie pamiętam, żebyśmy geodetę wzywali po coś...qrcze, pewnie mój małż będzie wiedział więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie dotyczące gazowni.

Projekt przyłącza od nitki gazowej w ulicy do budynku robi wykonawca przyłącza, który musi być na liście Gazowni (mam już tego fachmana). Wczoraj dowiedziałem się, że ci durnie z gazowni chcą jeszcze projektu przebiegu rurki w domu na odcinkach 2-3 m, po przebiciu ściany frontowej do kotła i kuchenki gazowej. Mam to rozprowadzenie w projekcie domu, ale na pozwoleniu na budowę mam napisane, że dotyczy ono domu i szamba. Czy teraz muszę mieć jeszcze projekt przebiegu rurki w pom. gospodarczym do kotła i na odcinku 150 cm do kuchenki? Może mam jeszcze występować o pozwolenie na budowę na to? Instalator od przyłącza sugeruje, że skoro w gotowym projekcie domu jest takie rozprowadzenie wyrysowane i opisane, wystarczy tylko adnotacja KierBuda o dokonanej zmianie/adaptacji. Może mnie ktoś oświeci w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon na gazową instalację wewnętrzną (czyli od skrzynki gazowej) potrzebny jest osobny projekt oraz zgłoszenie:

 

W przypadku budowy przyłączy elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych, inwestor ma prawo wyboru jednej z dwóch procedur:

  • budować na podstawie zgłoszenia (art. 29 ust. 1 pkt 20 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 1a ustawy - Prawo budowlane).
    Do zgłoszenia budowy przyłączy należy dodatkowo dołączyć projekt zagospodarowania działki lub terenu wraz z opisem technicznym instalacji, wykonany przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane
  • bez zgłoszenia (art. 29a ustawy - Prawo budowlane).
    W przypadku budowy bez zgłoszenia inwestor zobowiązany jest do sporządzenia planu sytuacyjnego przyłącza na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Do planu tego będą miały zastosowanie odpowiednie przepisy Prawa geodezyjnego i kartograficznego, a do wykonywania przyłączy - w zależności od rodzaju przyłącza - Prawa energetycznego bądź ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprawa z gazem wyglądała tak:

- z urzędu pozwolenie na budowę do którego potrzebny jest projekt wewnętrznej instalacji gazu (to ta od skrzynki do odbiorników końcowych)

- z otrzymanym pozwoleniem do gazowni dostałem umowę o przyłącze i czekałem na montaż szafki przyjechała ekipa 2 gości z łopatą i po 1,5 h było po sprawie (mam gazociąg po mojej stronie drogi) ten etap wykonuje podwykonawca gazowni można podobno mieć swojego wykonawcę ale trzeba to zgłosić do gazowni i czekać na ich decyzję oczywiście po wykonaniu przyłącza a przed zasypaniem przyjechała pani z gazowni i odebrała wykonane prace

- wykonanie wewnętrznej instalacji we własnym zakresie ale musi ona być odebrana przez gazownię przed rozpoczęciem użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gazem to jest coś namotane, ale u mnie jest tak:

- przyłącze zewnętrzne (od rury do skrzynki) leży po stronie gazowni: gazownia załatwia projekt, pozwolenie na budowę, wykonuje i odbiera;

- przyłącze wewnętrzne (od skrzynki do moich urządzeń odbiorczych -pieca) wykonuję ja w całości: wzięłam projektanta, kominiarza, zrobili projekt z projektem wystarałam się o PNB, czekam na uprawomocnienie i mój wykonawca wykonuje, po wykonaniu odbiór kominiarski i odbiór przez gazownię. Ja mam w umowie z gazownią zakreślony termin w jakim mam swoją część wykonać, oni to odbierają i dopiero przyjeżdżają zrobić swoją część i finalnie puścić ten upragniony gaz....

 

na razie mam PNB jak będzie dalej zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam ich w necie i nie wiem czy są wiarygodni - moze komuś się obiło: Roman Figlak PHU-ROMBUD???

Zrobili mi szambo i nikomu tej firmy nie polecę, tak nieszczelnego zbiornika nie ma na całym osiedlu, przy realizacji mnożyły się koszty, jakość usługi bardzo słaba - nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was jest może zainsteresowany podłogą z żywicy epoksydowej w garażu/kotłowni? Dostałam namiary od grupy warszawskiej na ekipę z Łodzi, która robi te posadzki w cenie 60zł/m2. Czekam od nich na ofertę, bo ja mam tylko 35m2 do zrobienia i nie wiem czy będą chcieli tylko do mnie przyjechać.. może ktoś jeszcze się na to pisze? Realizację planuję w czerwcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was jest może zainsteresowany podłogą z żywicy epoksydowej w garażu/kotłowni? Dostałam namiary od grupy warszawskiej na ekipę z Łodzi, która robi te posadzki w cenie 60zł/m2. Czekam od nich na ofertę, bo ja mam tylko 35m2 do zrobienia i nie wiem czy będą chcieli tylko do mnie przyjechać.. może ktoś jeszcze się na to pisze? Realizację planuję w czerwcu.

 

ja bym chciała w kuchni ;) choć jeszcze bardziej bym chciała szlifowany beton + żywica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...