Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja korzystałam z wykonawcy z białej listy wiec nikogo innego do tynków polecić nie mogę

 

zdecydowalismy sie na kuchnie z buku - są bardzo konkurencyjni cenowo i poleceni przez znajomych, zobaczymy

 

teraz rozglądam się za drzwiami przesuwnymi w płytach kg - macie jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystałam z wykonawcy z białej listy wiec nikogo innego do tynków polecić nie mogę

 

zdecydowalismy sie na kuchnie z buku - są bardzo konkurencyjni cenowo i poleceni przez znajomych, zobaczymy

 

teraz rozglądam się za drzwiami przesuwnymi w płytach kg - macie jakieś namiary?

 

Ja robiłem takie drzwi u siebie - co prawda tynkowane, ale zasada jest ta sama. Generalnie to montuje się kasetę do drzwi suwanych (ja kupiłem eclisse, to samo co porta, tylko czeka się 3 razy krócej). Najpierw trzeba zrobić pomiary itp., tu mogę polecić pana Andrzeja, który współpracuje z większością sklepów parkietowo drzwiowych 504070554

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze - nawet nie wiedzialam ze pomiar trzeba robić do drzwi , myslalam ze sie kupuje w sklepie i juz:)

a ile cie wyszły takie drzwi? u nas jedno skrzydło i musialoby miec 80 cm...

 

Hej, no niestety nie jest to tania zabawa, tu masz cennik http://www.eclisse.pl/files/cennik/16/cenniki%20eclisse%202011.pdf - w ogóle wejdź sobie na stronę eclisse, tam są wskazówki montażowe (normalnie krok po kroku). Ja za instalację 2 kaset zapłaciłem 500 zł oczywiście plus kasety. Można samemu zamontować aczkolwiek wolałem, żeby zrobił to ktoś, kto robił to już ileś pewnie dziesiąt razy wcześniej i wie o różnych "mykach". Z tym pomiarem to jest tak, że otwór nie może być za wysoki ani za niski, no i też nie może być za szeroki ani za wąski. Oczywiście można zrobić kasetę wyższą niż standard, ale na to się czeka, a potem trzeba mieć drzwi na zamówienie też wyższe niż standard. Generalnie polecam pana Andrzeja pomimo tego, że najtaniej nie jest, ale mam przynajmniej wrażenie, że jest bardzo dobrze. Oczywiście jak byście chcieli robić samemu chętnie przekażę uwagi, jakie usłyszałem podczas montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałam juz te drzwi tylko ze wogóle o nich nie słyszalam i niewiem czy to dobry system, czy nie lepszy np. porta. a gdzie konkretnie kupowales te drzwi?

mezulek sie uparł ze sam zamontuje - u nas w zasadzie otworu nie ma bo chodzi o zabudowanie przestrzeni pomiędzy sypialnią a łazienką wiec niezaleznie od wymiarów i tak trzeba zabudować te drzwi plytami kg

wskazówki jak najbardziej mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to jest dokładnie to samo, tylko na portę trzeba czekać dłużej. Ja kupiłem w salonie na św. Michała bo miałem mało czasu (na kasety czekałem 2,5 tyg). Też mam między sypialnią i garderobą i łaźienką:). U mnie robili te drzwi jeszcze przed tynkami (bo mam tynkowane CW), niestety nie mam zdjęć. Rzecz wydaje się bardzo prosta, najważniejszy jak wszędzie pion i poziom:). Na robione tynki i wylewane posadzki to byl prikaz, żeby zwrócić szczególną uwagę na pion, zeby czasem nic się nie uchyliło. Należy też dokładnie wszystko przemyśleć z wysokościami, bo pamiętaj, że te kasety montowane są tak naprawdę na posadzce, więc jak nie masz jeszcze posadzki to jest właśnie ten moment, kiedy należy pomyśleć. Różnica między portą a eclisse jest chyba jeszcze taka, ze portę trudniej przystosować do innych niż porta drzwi, a tak naprawdę ościeżnicy, ale ponieważ się na tym nie znam, dopiero będę to robiło za 2-3 miesiące (ościeżnice) i nie zgłębiłem jeszcze tematu, to tu Ci nie pomogę. Wiem tylko, że w przypadku niektórych ościeżnic taką informację należy podać przy zamawianiu kasety. btw to eclisse chyba wlasnie robi kasety dla porty.

 

Polecam Ci rozmowę z przedstawicielem eclisee na wielkopolskę, kontakt jest chyba na ich stronie i jeszcze mogę podpowiedzieć, że można z nim załatwić rabat (który jest realizowany podczas kupna w salonie). Pewnie podpowie też sporo na temat ościeżnic i producentów drzwi. No i pomyśl jeszcze o spowalniaczu, bo wydaje mi się, że to fajowa sprawa. Jakbyście chcieli zobaczyć jak to jest u nas zrobione to nie ma sprawy, problem jest tylko taki, że już jest wszystko otynkowane i z detali niewiele widać, ale widać jak powinno wyglądać. Niestety nie da się obejrzeć ich w stosunku do posadzki, bo właśnie mi w całym domu zrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara,

 

ile płacicie za szpachlowanie tynków. Pytam, bo mi tynkarz wspominał, że szpachlarze zdzierają niesłychanie a chciałem się przygotować psychicznie... ;)

 

:bye:

 

13 zł/m2 szpachlowanie gipsem NidaFinisz z maszynowym szlifowaniem na tynkach gipsowych Kanufa + malowanie gruntujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje za m2 zrobienie sufitów podwieszanych, czyli stelaż + płyta + szpachlowanie na łączeniach ?? W parterówce, wiec bez oprawy skosów, itp ??

I ile przykładowo za obudowę "geberita" ??

 

Jakoś te ceny u mnie kuleją w kosztorysie ...

 

Sufit podwieszany - 35 zł/m2 netto na gotowo. Geberity powinien oprawiać płytkarz, żeby dopasować do całej płytki. U mnie sam to zaproponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych proszę o odpowiedź. Każda mi się przyda, za każdą będę wdzięczna ;)

 

Mam 2 pytania. Należą raczej do tych "prywatnych" ale może ktoś odpowie przynajmniej na to drugie ;)

 

1. Ile zamierzacie wydać na budowę domu - by był w stanie "pod klucz" czyli kompletnie wykończony, z umywalkami, kibelkami, płytkami, tapetami, itp, ze zrobioną gotową elewacją.... ale bez mebli (to rzecz zupełnie indywidualna) i przy jakiej powierzchni użytkowej (+ lub - garaż)

 

2. Ile może kosztować postawienie do takiego stanu domu takiego jak mój - 186m2 pow. użytkowej + 40m2 garaż - parterówka. Mam zrobione przyłącza do działki więc ich nie liczę. I postawiony stan "0". Ile będzie kosztować reszta ??

 

Mam zrobiony kosztorys, ale wiadomo kosztorys kosztorysem, a życie i doświadczenie to inna sprawa.

 

Bardzo mi pomożecie w podjęciu decyzji, przy sprzedaży domu za kwotę niższą niż zakładaliśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...