Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Renatka

Recommended Posts

Witamy,

my również będziemy budować ten wspaniały dom Jak narazie wszystkie papiery mamy załatwione łącznie z pozwoleniem na budowę. Pierwsze prace budowlane mamy zamiar rozpocząć w marcu - o ile warunki atmosferyczne sprzyjają, bo póki co zima nie odpuszcza;) Cieszymy się bardzo, że coraz więcej osób decyduje się na budowę tego domu. My od kilku lat szukaliśmy tego wymarzonego projektu aż wkońcu natknęliśmy się na projekt domu ZENIT:) Oglądając Wasze zjęcia już gotowego domu, bądź tego w budowie aż serce się raduje - mamy nadzieję, że nasz ZENIT równie będzie piękny:)

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Renatko

Ja też zastanawiam się nad pompą ciepła - jakie koszty przewidujesz na zainstalowanie pompy dowiadywałaś się ile i jaką wybrać bo są różne. Ja pierwotnie myślałam tradycyjnie o węglu ale pompa mnie zaintrygowała (podobno to są bardzo duże koszty).

Jeszcze mam pytanie ile projektant adoptujący wziął za przeróbkę dachu kratownocowego ?

Przepraszam za tak szczegółowe pytania ale muszę dokładnie kalkulować koszty i wiedzić z kim na ile można się targować, bo przecież pieniądze nie leżą na ulicy :-?

 

Proponuje dobrze przemyslec zastosowanie pompy ciepla jako jedynego zrodla ciepla. Dobrze jest wesprzec sie kominkiem podlaczonym do centralnego ogrzewania. Moje obawy wynikaja z mozliwosci braku pradu, czego doswiadczaja nasi rodacy na poludniu Polski. Druga sprawa to licznik dwutaryfowy i akumulator ciepla min te 500L - w celu poprawy ekonomiki calego systemu grzewczego.

 

Proponowalbym rowniez sprawdzic/ zapytac jaka jest zywotnosc sprezarki/jaki koszt naprawy/jaki czas oczekiwania na naprawe. Moze sie okazac, ze w drogich zachodnich pompach, taka awaria moze bardzo drogo kosztowac i w efekcie cały efekt ekonomiczny jest marny. Widzialem wiele symulacji ekonomicznych zastosowania pomp, zaleznie kto przygotowywal ( producenci/ sprzedawcy/ konkurencja) oplacalnosc wygladala bardzo roznie. Generalnie sprzedawcy zapominaja o ryzyku naprawy ( kosztowne), zakladaja bardzo korzystne warunki gruntowe i 'cieple' zimy.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosialeczek, no po tak długim czasie trzymania nas w ciekawości, to ten skan projektu musi był ZŁOTY żeby nas obłaskawić :lol:

 

orchidea81, jak widzisz na zdjęciach ja zdecydowałam się na strop Ackermana, bo mnie przeraziła cena więźby kratownicowej prefabrykowanej. Moja ekipa od razu powiedziała, że kratownicowej nie bedą robić, a mnie nie chciało sie szukać cieśli, więc chciałam wejść w tę gotową. Szybciutko zrezygnowałam.

Wiesz co mnie jeszcze skłoniło do tradycyjnego stropu? Trąby powietrzne, które ostatnio zdarzają się aż nadto często w naszym kraju. Buduję dom mniej więcej 7-9 km od miejsc gdzie szalała trąba w 2008 roku. Gdyby coś takiego miało się znów zdarzyć, to przy stropie drewnianym zostaje się praktycznie pod gołym niebem.

Koszty wykonania tradycyjnego stropu i dachu u mnie: robocizna - strop 6tys., więźba 6,3 tys., dach 11 tys. cena za materiały: drewno na więźbę 10,8 m3 impregnacja zanurzeniowa ok 8tys , dachówka komplet z brzegowymi, kalenicowymi itp 13tys. + akcesoria typu rynny, mocowania itp ok 5,7tys. Nie znam kwoty materiału na strop Ackermana i ilości betonu, bo płacę wszystko razem z robocizną, a etap budowy obejmował szerszy zakres prac, więc nie wiem.

Orchidea, nie wiem na ile Ci pomogłam. Nie mam szczegółowych danych ile czego za ile. Powiem tylko, że wcale drożej nie wychodzi niż u tych inwestorów, którzy sami załatwiają najmniejszy nawet gwoździk. Nie dałabym rady tak budować. Jeśli chodzi o sam dach to dopiero przede mną, ale mam już zakupioną dachóweczkę bardzo śliczną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia i Marcin cieszę się ogromnie, że nas przybywa :D

 

devileczek dziękuje za dobre rady. Braku prądu obawiam się jak każdy. Pompa ma zasobnik 500 litrowy i planuję kominek z rozprowadzeniem ciepła. Pompa to Zirius M2-5 z firmy Thermogolv. Rozmawiałam z użytkownikami i chyba nie jest źle. Cenowo w porównaniu do innych też jest dobrze. Sprężarka scroll ma żywotność podobno ok 15-20 lat i nie jest to takie strasznie kosztowne.

Warunki gruntowe dobre - piaski gliniaste.

 

orchidea, nie czuję sie na siłach, aby wyjaśnić Ci jak zamieszczać zdjęcia w postach. Gdy znajdę, bo tu na forum było to wyjaśniane kilkakrotnie, to wkleję.

Link do swojego dziennika możesz wkleić zamieszczając jego adres w ustawieniach, które masz w profilu (u góry w lewym rogu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

orchidea81 robiłaś adaptacje projektu za 1200 zł , możesz podać namiary na tego projektanta. Sam szukam właśnie kogoś w Bydgoszczy kto taką adaptację zrobi ale narazie to do wszystkich co dzwonie wołają 2000 PLN netto.

Proponuje zajrzeć również do grupy bydgosko-toruńskiej: http://forum.muratordom.pl/grupa-bydgosko-torunska,t2106-13140.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosialeczek, no po tak długim czasie trzymania nas w ciekawości, to ten skan projektu musi był ZŁOTY żeby nas obłaskawić

 

 

 

 

 

Renatko ZŁOTY to mało powiedziane to PLATYNA - sama muszę go jeszcze dokładnie przestudiować czy wszystko zrobił tak jak ja chciałam czy nie popełnił jakiejś pomyłki bo przecież zmian bardzo dużo wprowadziłam : strop, dach, pokoje, kotłownia, salon, przedpokój ( zwiększyłam wnękę na szafę), garderoba z łazienką,garaż ....... ale się rozpędziłam uuulala 8)

 

 

Pozdrawiam wszystkich Zenitowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was kochani,

dołączam do was jako fanka cudownego ZENITU :D Od pewnego czasu szukam projektu domku na swoja dzialke i zawsze kazdy domek mial jakies ale a jak zobaczyłam wczoraj ZENITA po raz pierwszy to poprostu super domek! Jestem strasznie szczesliwa ze wkoncu znalazlam ten wymarzony 8)

Powiedzcie mi kochani jak z kosztami tego domku. Bo znajduje na necie ze cena wacha sie od 305 000 do 380 000 za stan z wykonczeniem. Jak to wygląda w praktyce. Jeszcze nie zdążyłam ogarnąc caleo forum bo późno ale jutro napewno przeczytam wszytsko:) Ja narazie jestem na etapie kupna dzialeczki. Ale projekty juz ogladam i wiem ze na tej dzialeczce bedzie stał ZENIT. Chce w nim wprowadzic pare zmian typu zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z garazu do pomieszczenia gosp i tam zostawic robiaz kotłownie w jadalni widzialam cudne okno ktoregos z forumowiczow takie prawie od ory do dolu super to rozwiazanie i ten braz tez super, w sypialni z wyjsciem na taras chce zrobic podwojne drzwi a łazieneczke i garderobe złączyc i zostawic 3metry na garderobe a reszte na lazienke. Napewno wyzuce ta mala toalete. A na zewnatrz nie chem komina od tarasu zastanawiam nawet sie czy nie przedłuzyc ciut tarasu. Co wy myślicie o tym. Ja jestem ze Szczecina czy tos w tamtym rejonie sie buduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Myszkab :D

Cieszę się, że dołączasz do nas.

Nie bardzo rozumiem, co chcesz zrobić z kotłownią i garażem. Napisz trochę jaśniej.

Mała toaleta przydaje się, aby goście za nadto nie buszowali po domu. Ja z niej zrezygnowałam z żalem i z konieczności.

 

Palisiu, te 2 tys. netto za adaptację to jest przeciętna cena. Jeśli architekt musiałby jeszcze przeliczać jakieś nośności to nawet powiedziałabym , że niezbyt wygórowana. Z tym jest trochę roboty. Każdą kreskę - zmianę, musi nanieść we wszystkich egzemplarzach projektu na czerwono. Jeden architekt powiedział mi, że woli robić cały projekt od nowa niż nanosić zmiany i chciał 3,5 tys. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszkab odnośnie Twoich zmian to podobnie jak Renatka nie do końca wiem co chiałabyś zrobić z pomieszczeniem gospodarczym i garażem. Co do małej toalety to my również z niej zrezygnowaliśmy, bo 3 toalety w domu to za dużo. I podobnie jak moja przedmówczyni uważam, że gdyby jednak ją zostawić to goście nie musieliby krążyć po domu, ale w końcu dom budujemy dla siebie :D My te dwa pomieszczenie chcemy połączyć i zrobić w nich pralnię no i oczywiście będzie tam stał piec na gaz. No i to tyle z naszych przeróbek :D

A co do kominka na tarasie to powiem szczerze, że właśnie dzięki niemu(oczywiście i nie tylko) zdecydowaliśmy się na ten projekt. Ale to jest kwestia gustu.

 

Pozdrawiamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak czytam te forum to juz chce natychmiast wszytstko naraz miec:) Kobitki chodzilo mi o to ze chce garaz totalnie usunac i zostanie mi wieksze pomieszczenie gospodarcze. Dziewczyny co do toalet to ja sie zgadzam jest super jak goscie maja ze tak powiem swoja toalete ale ja juz mam dosc 3toalet w domku:) Obecnie mieszkam w domku 150 m2 gdzie sa 3toalety jest to fajne bo fakt goscie maja swoja toalete i sie nie kreca ale kiedy mam dzien sprzatania tych toalet to mnie poprostu do szalu doprowadza :evil: Z tad moja niechec do tej toalety malej :)

Kochani mam nadzije ze temat ZENITEK bedzie caly czas aktualny bo przedemna jeszcze dluga droga:) Pozdrawiam wszytskich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej, hej!

Budzicie się już z zimowego snu?

 

U nas dzisiaj była odwilż już drugi dzień, może wiosna idzie .... ach!

 

Tak już bym chciała, żeby znów się coś działo na budowie. Do dachu nie mogę się doczekać :D

 

Myszkab, to pomieszczenie gospodarcze będziesz mieć wielkości salonu :roll: Może warto byłoby oddać parę metrów na pokój przylegający do garażu. Chyba, że jakąś działalność gospodarczą będziesz mieć w tym pomieszczeniu, to wiadomo, że każdy metr się przyda.

Z tymi trzema toaletami ... ach uśmiechnęłam się :lol: Myślałam, że od przybytku głowa nie boli :lol:

A zamknij przynajmniej jedna na klucz i każ domownikom korzystać tylko z dwóch, a jak goście przyjdą to dopiero otworzysz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dołączam się do przywoływania wiosny :D

U nas odwilż trwa 3 dni - ale śnieg bardzo powoli topnieje.

Renatko ty nie możesz doczekać się dachu a ja początku budowy :D Mam nadzieję, że już niedługo bądą mogły wjechać na działkę "maszyny ciężkie" i wkońcu zacznie powstawać nasz wymarzony domek :D

 

Pozdrawiam gorąco i oby jak najszybciej do wiosny!!! :D

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........

Ponadto obniżony garaż dołem a podniesiony górą, gdyby miał wyższy otwór na wjazd to optycznie nabrałby proporcji a jest niestety tak :

http://images41.fotosik.pl/238/75e7480573e6f179med.jpg

 

Chyba będzie poprawa, skuwanie i wylewanie na nowo. Mój kierownik nie widzi technicznych przeciwwskazań. Nic się nie zawali, czego ja nie-techniczna zupełnie kobieta obawiałam się najbardziej.

 

Hej Renatka!

Podczas skuwania weź poprawkę na wymiar bramy którą zamontujesz w tym otworze (garażowym). Za wymiar niestandardowy jest dopłata dość spora (wiem... bo płaciłem)

 

Pozdrawiamy forumowiczów i życzymy wytrwałości w budowie, żebyście następnej zimy mogli rozkoszować się ciepłem domowego ogniska siedząc przy kominku i popijając herbatkę tak jak my :-).

 

Darek i Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...