Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Renatka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 406
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Mixxer!

Gdzie się budujesz?

 

Natalia i Marcin Wasze drzwi będą bardzo ładne, ale przestałam widzieć cytowane wcześniej zdjęcie. Drewniane są najładniejsze. U mnie drewniane szybko uległyby deformacji, wejście od południa. Daszek jest na tyle mały, że dziś gdy padało drzwi były całe mokre, niewiele chroni.

 

Drzwi boczne prezentują się tak:

http://images38.fotosik.pl/342/c2220a4a23ab241dmed.jpg

 

Dziś przywieźli mi glazurę do pralni, łazienki i garażu. Zrobiło mi się taaak przyjemnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko drugie drzwi równie ładne, co poprzednie - ale u Ciebie robi się już tak po domowemu :) Jak będziesz miała położoną glazurę to koniecznie zrób zdjęcie i zamieść - jestem bardzo ciekawa jaką kolorystykę wybrałaś w łazience.

U nas od niedzieli ciagle pada, tak więc prace na zewnątrz nie bardzo posuwają się do przodu. Mój mąż zabija powoli wszystkie okna - trzeba przygotować się powoli do zimy :)

Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia wnętrza Twojego Zenitka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko aż Ci zazdroszczę - pozytywnie oczywiście :) Też bym chciała już oglądać takie efekty prac w moim domku - ale wszystko w swoim czasie :) No to teraz prace pójdą z kopyta, bo jak się widzi chociaż kawałeczek, to od razu ma się chęć zobaczyć całość :) Renatko napisz kiedy zamierzasz się wprowadzić.

Czekam z niecierpliwością na zdjątka Twojego Zenita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 6.10. minął rok od wbicia pierwszej łopaty.

Dziś mogę sie cieszyć domkiem, w którym już widać początek tej prawdziwej wykończeniówki. To pralnia/kotłownia.

http://images37.fotosik.pl/327/592ea525ca03c76dmed.jpg

 

A rok temu było tak, strasznie mnie wzięło na nostalgię :rolleyes:

http://images38.fotosik.pl/346/cacc8ab9cf7d5069med.jpg

 

Dziś zaczęły się też wstępne prace nad ociepleniem domku. Mam nadzieję, że zdążę do przymrozków, czasu jest niewiele.

 

Budujący Zenita co u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko ja ostatnio też oglądałam zdjęcia naszej działki, gdzie rosły tylko "chaszcze" :) Minęło tylko 7 miesięcy a domek już taki duży :) Fajnie sie patrzy na takie zmiany :) No a u Ciebie normalnie szaleją !!! :) Domek otynkowany będzie wyglądał zupełnie inaczej, nabierze charakteru i dopiero wtedy będzie widać jak piękny jest Zenitek :)

My w sobotę zajęliśmy się ogrodem - posprzątaliśmy przed zimą, był pług, brony i dzięki temu mamy ładnie wszystko wyrównane :) A najbardziej cieszy mnie fakt, że wzdłuż płotu z tyłu domu posadziliśmy 25 iglaczków i przed nimi 8 drzewek owocowych :) Wygląda to super :) Niech się zakorzeniają przez zimę a wiosną zobaczymy co z tego wyjdzie - oby większość się przyjęła ;)

A zima nadciąga wielkimi krokami - u nas dziś trzeba już było rano szkrabać szyby samochodów!!! Niestety zima zbliża się wielkimi krokami :(

A to nasz ogródek :)

http://images49.fotosik.pl/352/8046509f00f655acmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda to nasze forum lekko przygasza.Mysle ze towszystko wina prac na naszych budowach.Kazdy z nas pochloniety praca ,dopatrywaniem budowy i pilnowaniem naszych zlotych majstrow.Kazdy wpada tylko na forum aby sprawdzic co u innych a u siebie robia sie same zaleglosci.Ciezko pozniej siasc i nadrobic.My na ten rok zakonczylismy prace wiec teraz zajmiemy sie forum .Witamy nowych Zenitowiczow.Milo tez patrzec jak szybko rosna i dojrzewaja te nasze domki

 

http://images38.fotosik.pl/349/49466bcb150ece3fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalio i Marcinie my tez chcemy sie wprowadzic w przyszlym roku jednak ze wzgledu ze do kwietnia przebywamy za granica wprowadzac bedziemy sie na jesien.Mamy jednak zamowione juz okna z firmy m&s i jestesmy wstepnie umowieni na tynki,gipsy, sufity i posadzki.Mozna wiedziec o jakim ogrzewaniu mysleliscie?My bedziemy korzystac z gazu ziemnego myslalem wiec o ogrzewanu podlogowym w kuchni ,salonie, korytarzach,lazienkach w sypialniach grzejniki no imoze dodatkowo w salonie pod oknem.Nie wiem co z garazem gdyz jak bedzie wentylacja mechaniczna to moze wylot zuzytego powietrza wystarczy do ogrzania tego pomieszczenia.Jakie Wy plany macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchideo81 my także ogrzewanie będziemy mieli gazowe. Jednak zdecydowaliśmy sie na założenie w całym domu grzejników (no chyba, że coś się w trakcie urodzi, choć na 99% jesteśmy już zdecydownani). Co do garażu to pewnie też tam założymy grzejnik - tak na wszelki wypadek.

Cieszę się, że "powróciliście" na forum, no i że uzupełniacie swój dziennik budowy :)

Pozdrawiamy i czekamy na kolejne zdjęcia z poszczególnych etapów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Przyśpieszyłam przed zimą. Oby przyszła jak najpóźniej.

Korzystając ze słonecznej suchej pogody chłopaki się uwijają przy ociepleniu. Są bardzo dokładni. W trakcie wygląda to tak, powoli chowają się pomarańczowe cegły

http://images43.fotosik.pl/355/849e363607769f5fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku Renatko ale u Ciebie już fajnie :) Ja też tak chcę ;) a tu trzeba czekać do wiosny - no ale cóż prędzej czy później i u mnie znowu się zacznie :) A przez zimę koniecznie zamieszczaj nowe zdjęcia - super oglądać postępy prac:) No i powiem Ci, że teraz Zenit zdecydowanie lepiej wygląda niż w wersji "ceglanej";)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wielkie postępy na budowie:

- wywiozłam około 10 m3 śmieci i gruzu (co za ulga!)

- rozplantowałam górę humusu przy pomocy ciężkiego sprzętu

- kotłownia/pralnia ma kafeleczki i schodki na strych

- w garażu są kafelki na podłodze

- przypory wymurowane

- ocieplenie prawie ukończone, zostało tyle ile na zdjeciu

http://images45.fotosik.pl/360/58b42968d4f0e299med.jpg

w innych miejscach jest szaro:

http://images35.fotosik.pl/195/d7c8bab2854c8368med.jpg

 

- parapety wykonane, ale tylko jeden przymierzony aby inwestorka mogła nacieszyć oko :D

http://images41.fotosik.pl/354/99b2f381b5105169med.jpg

 

Czekam teraz na zainstalowanie kominka, który już jest u kominkarza i na pompę ciepła. Będzie cieplutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko ale Twoi pracownicy się uwijają!!! Dom od zewnątrz wygląda rewelacyjnie - robisz od razu elewację docelową czy czekasz z tym na wiosnę? I czy masz już wybraną kolorystykę? My chyba zdecydujemy się na podobną co w projekcie - bardzo nam się podoba zaproponowane zestawienie kolorów.

U nas w końcu - po wielu bojach i przede wszystkim miesiącach :/ skończony został dach - efekt zapiera dech w piersiach - nie żałuję, że wydaliśmy na niego tyle pieniędzy - jest poprostu wspaniały - ozdoba tak naprawdę całego domu.

Renatko czekam z niecierpliwośią na kolejne zdjęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia i Marcin, na tym etapie wykończenia zewnętrznego domek pozostanie do wiosny.

O kolorach tynku jeszcze nie postanowiłam na 100% . Skłaniam się do śmietankowej bieli (ecru) , a listwy wokół okien i drzwi w kolorze rynien. Cokół i przypory w kolorze parapetów, podobnie jak podbitka. Jak jednak będzie to przemyślę przez miesiące zimowe.

 

Dach w Zenicie ma piękny kształt i warto go pokryć odpowiednią dachówką. Ciesze sie, że jesteście zadowoleni ze swojego dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie !

Pojawiłam się na tym forum parę miesięcy temu, i wówczas byliśmy z mężem prawie na mecie z papierologią. W e wrześniu tuż przed obiecanym otrzymaniem pozwolenia na budowę swoje trzy grosze wtrącił konserwator i musieliśmy jeszcze sobie poczekać miesiąc. Także łopata została wbita tydzień temu, fundamenty zalane, ściany z bloczków pną się do góry, niestety przez pogodę, praca jest przerywana i boimy się czy śnieg i mróz im nie zaszkodzą . Oby udało się wygrać z ta mroźną jesienią i zasypać je do snu zimowego.

Z ostatnich wpisów wnioskuje, że większość Waszych Zenitków jest już na bardziej zaawansowanych etapach. Tylko pozazdrościć i pogratulować !

Ciesze się , że mogę korzystać z Waszych doświadczeń, Wam życzę radości za zamieszkałych wkrótce domków.

Proszę Was o podpowiedź w kwestii wentylacji domku (kuchnia, łazienka itp.), jakie rozwiązania polecacie, bo z tego co się orientuję to w projekcie nie ma wcale naniesionej wentylacji (tak uważa szef naszej ekipy).

Pozdrawiam Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie jest wentylacja standardowa grawitacyjna i niech bzdur nie opowiada.

W takich miejscach jak kotłownia, garaż, salon przy kominku, łazienki musi być wentylacja.

Ja zmieniłam wentylację grawitacyjną na mechaniczną z odzyskiem ciepła czyli z rekuperacją. Oprócz tej mechanicznej i tak mam pozostawionych kilka kratek w takich miejscach jak garaż, pralnia, pochłaniacz nad kuchenką i przy kominie spalinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...