Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Renatka

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 406
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj orchidea81!

Nie mam projektu wentylacji, bo firma weszła i rozłożyła przewody na strychu na podstawie ustaleń gdzie co będzie na parterze. Na przykład zażyczyłam sobie wentylowaną szafę-garderobę itp W zależność i od ustawienia mebli przewody nawiewne musiały się znaleźć w odpowiednim miejscu, podobnie jak wywiewne, ale tu decydowała głównie funkcja pomieszczenia. Będę też miała rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka przewodami od wentylacji.

Firma, która sie u mnie tym kompleksowo zajmuje to Aero System, a rekuperator to TCS. Koszt całkowity ma sie zamknąć kwotą 8-9 tys. Po brudnych pracach wykończeniowych zainstalują rekuperator i podłączą go w system przewodów, które już są rozprowadzone na strychu.

Pozdrawiam

 

Mój Zenitek w zimowej odsłonie

http://images46.fotosik.pl/450/0206cfbed971e927med.jpg

 

Pierwszy nie proszony gość w moim domu

http://images40.fotosik.pl/453/c366872dc4ccdcccmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko tak zimno na dworze więc nie dziwi, że nawet myszki się pchają do Twojego domku ;) A Zenit w wersji zimowej wygląda równie ładnie ;)

Wczoraj z mężem byliśmy zobaczyć naszego "śnieżnego" Zenitka - wygląda uroczo z tą bielą dookoła, jednak zdecydowanie wolę, gdy wokoło jest zielono ;) Było przerażająco mroźno - ja chcę już wiosnę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Renatko i wszystkich budujących zenitka:)

Kiedyś raz udzieliłam się na tym forum i nawet udało mi się zmieścić jakieś fotki ale teraz nie pamiętam jak to zrobiłam i wątpliwa sprawa czy coś się uda bo nie mam czasu na poduczenie się ale całymi siłami spróbuje coś zamieścić ze specjalną dedykacją dla "wrzosika" bo nasz portal extradom coś zeszfankował a wiem jak cenne jest podglądanie etapów końcowych u innych...

Mi samej takiej podglądanie bardzo ułatwiało zadanie - oczywiście jednych może coś zainspiruje a innym pomoże w wystrzeganiu się błędów tak czy inaczej zabieram się do prób zamieszczania kilku zdjęć:) Trzymajcie kciuki!!!!:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sylwia!

Jak miło, że tu też się udzielasz. Dla mnie to forum znaczyło bardzo wiele przed tą "wspaniałą" reformą. Teraz jest nie do zniesienia. Nic nie mogę tu znaleźć, ale wstawianie zdjęć jest prostsze niż przed reformą :cool:

Zdjęcie, które chcesz tu zamieścić musisz najpierw wstawić na jakiś portal typu Picasaweb czy Fotosik . Ja mam na Fotosiku. Po wstawieniu zdjęcia kopiuje się kod pełnowymiarowego zdjecia czy miniaturki (zaczyna się i kończy od liter URL) i po prostu wklejasz go w miejsce gdzie piszesz "odpowiedź w dyskusji" czyli na dole każdej strony. Po zatwierdzeniu odpowiedzi wyskakuje tekst ze zdjęciem. Możesz wcześniej swój post tzn tekst i zdjęcie zobaczyć w podglądzie zanim go zatwierdzisz.

 

Specjalna dedykacja dla "wrzosika" będzie miła sercu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
W Nowym 2011 Roku wszystkim budującym i zamierzającym budowę oraz mieszkającym w ślicznych Zenitach wszelkiej pomyślności i realizacji planów z serca życzę

 

Kochani Zenitowcy na poczatku chce wam pogratulowac slicznych domkow ,obecnie u mnie nie wyjasniona dzialki jeszcze ale mysle budowac zenita,sledze waszą grupe od dawna :) milo posluchac waszych dobrych rad ,pozdrawiam i zycze sukcesow ,ehhh ale bym na zywo obejzala jakiegos zenitka ,jest ktos moze okolice tarnobrzega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Zenitowcy na poczatku chce wam pogratulowac slicznych domkow ,obecnie u mnie nie wyjasniona dzialki jeszcze ale mysle budowac zenita,sledze waszą grupe od dawna :) milo posluchac waszych dobrych rad ,pozdrawiam i zycze sukcesow ,ehhh ale bym na zywo obejzala jakiegos zenitka ,jest ktos moze okolice tarnobrzega

 

pytanie do krys-ch ,czy mam szanse na zdjecia domu w srodku bo te wklejone wczesniej znikly :( a interesuje mnie przerobka holu,kuchni spizarka jakas tam jest z tego co wyczytalam jak cos to moj mail [email protected],dziekuje z gory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Janowscy witajcie w grupie i proszę nie zniknijcie jak to się zdarza ostatnio zbyt często :(

Z krys-ch będzie chyba trudny kontakt, bo on już nie pisze na forum od prawie dwóch lat.

 

U mnie z nowości to: garaż skończony prawie w całości - brakuje tylko parapetu i docelowego oświetlenia;

gipsówki skończone i zabudowa k-g sufitu u córci w pokoju, ale trzeba zmienić otwory na oświetlenie, bo są w złych miejscach;

działa mały wucecik przy gabinecie - zamieszczam zdjęcie, brakuje tu lustra, wykończenia ścian, pomalowania sufitu i oświetlenia .... no i drzwi oczywiście ;)

jest też gotowa podłoga w przedpokoju/wiatrołapie od bocznego wejścia

od 20.11. wygrzewam domek, działa podłogówka, która jest głównym źródłem ciepła (drewno się skończyło i finito z używaniem kominka :(

 

No na razie tyle :yes:

http://images40.fotosik.pl/636/f6752389a8a7e4a7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janowscy witajcie w grupie i proszę nie zniknijcie jak to się zdarza ostatnio zbyt często :(

Z krys-ch będzie chyba trudny kontakt, bo on już nie pisze na forum od prawie dwóch lat.

 

U mnie z nowości to: garaż skończony prawie w całości - brakuje tylko parapetu i docelowego oświetlenia;

gipsówki skończone i zabudowa k-g sufitu u córci w pokoju, ale trzeba zmienić otwory na oświetlenie, bo są w złych miejscach;

działa mały wucecik przy gabinecie - zamieszczam zdjęcie, brakuje tu lustra, wykończenia ścian, pomalowania sufitu i oświetlenia .... no i drzwi oczywiście ;)

jest też gotowa podłoga w przedpokoju/wiatrołapie od bocznego wejścia

od 20.11. wygrzewam domek, działa podłogówka, która jest głównym źródłem ciepła (drewno się skończyło i finito z używaniem kominka :(

 

No na razie tyle :yes:

http://images40.fotosik.pl/636/f6752389a8a7e4a7med.jpg

 

Renatko u Ciebie juz niedlugo koniec ,bardzo ci zazdroszcze:) a ja dalej marze o moim domku :)znowu w urzedzie powiedzieli ze z dzialka dopiero za 2 miesiace cos moze bedzie wiadomo :(ehh ,narazie siedze na forum u was czyli u,, grupy budujacej zenit'' i extradom.pl tam sa super zdjecia i zbieram inspiracje do mojego domku,pozdrawiam i czekam na jakis ruch tu na blogu buzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janowscy, nie wszyscy mają prostą i łatwą drogę do własnego, wymarzonego domku. Ja mogłabym chyba epopeję napisać.

O budowie marzyłam od 2001 roku, tak już widzisz, że to 10 lat. Miałam różne pomysły i wciąż szukałam. W 2004 kupiłam przepiękna działkę. W 2006 uzyskałam pozwolenie na budowę po przekształceniu działki z rolnej w budowlaną. Czekałam na sprzyjającą finansowo chwile rozpoczęcia budowy tamtego domku w tym cudnym miejscu. Wszystko sie zmieniło i działke wraz z projektem i pozwoleniem na budowę musiałam sprzedać. Możesz sprawdzić udzielałam sie w grupie budującej Diunę, bo taki projekt miałam i na taki pozwolenie na budowę. Kiedy już odpłakałam rozstanie się z tą śliczna działką kupiłam drugą, tańszą w innym zupełnie miejscu, zakupiłam już zupełnie inny projekt (Zenit) i tym razem zbudowałam błyskawicznie. Od zakupu działki do powstania murów bez dachu, bo zima mnie zastała minęło równo zaledwie 5 miesięcy. Myślę, że w drugą rocznicę zakupu działki uda mi sie wprowadzić.

To tak w błyskawicznym skrócie moja droga do domu. Piszę to po to abyś sie nie zniechęcała. Ja karmiłam sie forum Muratora i to dawało mi siłę. Buduję sama (tj. bez męża) metodą gospodarczą, czasem jest ciężko, a czasem radość serce rozsadza :) Jeszcze wiele przede mną, ale pewnie uda mi sie doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Cierpliwości życzę i powodzenia. Bądźmy w kontakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janowscy, nie wszyscy mają prostą i łatwą drogę do własnego, wymarzonego domku. Ja mogłabym chyba epopeję napisać.

O budowie marzyłam od 2001 roku, tak już widzisz, że to 10 lat. Miałam różne pomysły i wciąż szukałam. W 2004 kupiłam przepiękna działkę. W 2006 uzyskałam pozwolenie na budowę po przekształceniu działki z rolnej w budowlaną. Czekałam na sprzyjającą finansowo chwile rozpoczęcia budowy tamtego domku w tym cudnym miejscu. Wszystko sie zmieniło i działke wraz z projektem i pozwoleniem na budowę musiałam sprzedać. Możesz sprawdzić udzielałam sie w grupie budującej diunę, bo taki projekt miałam i na taki pozwolenie na budowę. Kiedy już odpłakałam rozstanie się z tą śliczna działką kupiłam drugą, tańszą w innym zupełnie miejscu, zakupiłam już zupełnie inny projekt (zenit) i tym razem zbudowałam błyskawicznie. Od zakupu działki do powstania murów bez dachu, bo zima mnie zastała minęło równo zaledwie 5 miesięcy. Myślę, że w drugą rocznicę zakupu działki uda mi sie wprowadzić.

To tak w błyskawicznym skrócie moja droga do domu. Piszę to po to abyś sie nie zniechęcała. Ja karmiłam sie forum muratora i to dawało mi siłę. Buduję sama (tj. Bez męża) metodą gospodarczą, czasem jest ciężko, a czasem radość serce rozsadza :) jeszcze wiele przede mną, ale pewnie uda mi sie doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Cierpliwości życzę i powodzenia. Bądźmy w kontakcie

 

ale mam wzrokowa pamiec wrzosiku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Janowscy, nie wszyscy mają prostą i łatwą drogę do własnego, wymarzonego domku. Ja mogłabym chyba epopeję napisać.

O budowie marzyłam od 2001 roku, tak już widzisz, że to 10 lat. Miałam różne pomysły i wciąż szukałam. W 2004 kupiłam przepiękna działkę. W 2006 uzyskałam pozwolenie na budowę po przekształceniu działki z rolnej w budowlaną. Czekałam na sprzyjającą finansowo chwile rozpoczęcia budowy tamtego domku w tym cudnym miejscu. Wszystko sie zmieniło i działke wraz z projektem i pozwoleniem na budowę musiałam sprzedać. Możesz sprawdzić udzielałam sie w grupie budującej Diunę, bo taki projekt miałam i na taki pozwolenie na budowę. Kiedy już odpłakałam rozstanie się z tą śliczna działką kupiłam drugą, tańszą w innym zupełnie miejscu, zakupiłam już zupełnie inny projekt (Zenit) i tym razem zbudowałam błyskawicznie. Od zakupu działki do powstania murów bez dachu, bo zima mnie zastała minęło równo zaledwie 5 miesięcy. Myślę, że w drugą rocznicę zakupu działki uda mi sie wprowadzić.

To tak w błyskawicznym skrócie moja droga do domu. Piszę to po to abyś sie nie zniechęcała. Ja karmiłam sie forum Muratora i to dawało mi siłę. Buduję sama (tj. bez męża) metodą gospodarczą, czasem jest ciężko, a czasem radość serce rozsadza :) Jeszcze wiele przede mną, ale pewnie uda mi sie doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Cierpliwości życzę i powodzenia. Bądźmy w kontakcie

 

no faktycznie dla ciebie Renatko zycie nie szczedzilo niepowodzen ,ale mimo wszytko gratuluje ci z calego serduszka pieknego domku,to naprawde super power ze tak szybko domek powstal ,gratuluje raz jeszcze ,a ja jak zwykle odpalam kompa i spaceruje po moim domku wirtualnie:)widze ze nikt tu nie zaglada ostatnio:(odwagi rodacy ,bardzo milo sie czyta jeszcze kogos :)pozdrawiam Renatko i do przeczytania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie na naszym forum CISZA :) Halo Zenitowcy czas się zbudzic ze snu zimowego ;) Co prawda ja tu tez dawno nie zaglądalam, bo czasu niestety coraz mniej, ale ciesze się ogromnie, że do naszego grona dołącza kolejny wielbiciel Zenita :) Janowsccy witajcie :) I mam nadzieje, że forum znowu ożyje :)

My z mężem od końca lutego wzięliśmy się ostro za prace budowlane - okna wstawione, brama garazowa tez, drzwi wejsciowe póki co zastepcze-docelowe wstawione zostana po tynkach. Od momentu "zamknięcia" domu ostro pracowali w nim instalatorzy i elektrycy. I tak mamy już skonczona elektryke oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Instalacja gazowa wykonana zostanie po tynkach. Na zewnatrz też sie sporo dzieje :) Ocieplamy nasz domek styropianem i musze się pochwalić, że już praktycznie cały połozony :) Zostanie położyć siatke i klej :)

Renatko idziesz jak torpeda - jeszcze niedawno same mury a tu prosze - wykonczeniowe prace postępuja bardzo szybko !!!!! Jak tak patrze na twoje zdjątka to od razu mi też chce się działać, żeby jak najszybciej móc wykańczać nasz dom :) W głowie już wszystko mam poukladane - jaka kolorystyka, jakie płytki, meble i sprzęt w kuchni, nawet lampy do salonu już wybrałam- i juz bym chciala widzieć to w realu ;) ale poki co moja wyobraźnia musi mi wystarczyć :)

Pozdrawiam Was bardzo gorąco - no i mam nadzieję na kolejne wpisy Zenitowców na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Renatko tak, jak obiecałam w końcu zamieszczam parę fotek naszego Zenitka :) Więcej w naszym dzienniku :)

Zenit przed tuningiem ;)

http://images46.fotosik.pl/746/340aa3d224a2f021med.jpg

 

I praktycznie już po pierwszym etapie tuningu :) Kolejny etap: klej i siatka :)

http://images50.fotosik.pl/786/3d987fb9b8093ef8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...