Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Renatka

Recommended Posts

Większe koszty ponieślibyście z pewnością przy domku z poddaszem użytkowym.

Tutaj w projekcie jest przewidziany strop drewniany, który w porównaniu z terivą jest tańszy. Poza tym dochodzi koszt schodów, okien do pomieszczeń na poddaszach. Kominów, które musiały by być wyższe.

Poza tym jest potrzebna znacznie większa ilość stali przy stropie teriva.

Nawet takie szczegóły jak ławy fundamentowe są w takim przypadku droższe (chodzi o szerokość - ilość betonu, ma tu znaczenie siła nacisku cięższego budynku.)

W Zenicie ilość tych ław jest taka sama jak przy domku z poddaszem uzytkowym o powierzchni 100m2.

Jest jeszcze pewnie sporo rzeczy które kształtują cenę...

Nie mniej jednak sami musicie zadecydować czego oczekujecie od swojego przyszłego domku.

 

My na 100% nie robimy poddasza użytkowego, ale chcemy wykorzystać tą niewielką przestrzeń na mały strych...

 

Mój mąż jako osoba, która zajmuje się budową domków jednorodzinnych stwierdził, że własnie ze względu na niższe koszty przy Zenicie absolutnie nie zgodzi się na inny projekt :roll:

I idąc na kompromis chcemy zrezygnować z garażu w bryle budynku na rzecz pralni z większym pomieszczeniem gospodarczym i małego gościnnego pokoiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Posłuchaj, namawiam Cię do tego projektu, jest naprawdę super. Koszt dachu wyceniony mam na około 40 tys. złotych, w tym robocizna- więźba dachowa i ułożenie dachówki to 10 tys. złotych. Zastanawiam się czy robić deskowanie i papę, czy dać folię. Mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie.

Pozdrawiam sympatyk forum

Obecnie rzadko wykonuje się deskowanie i papę.

Ponieważ jest to stary sposób na zadaszenie przed połozeniem dachówki (czasami długo trzeba było na nią czekać ;) )

Aktualnie folia jest wystarczającym zabezpieczeniem dachu.

Poza tym deski powinny być sezonowane (porządnie wysuszone) aby po ich nabiciu nie powstały szpary.

Podwyższa to też koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serdecznie

 

Fachowiec powiedział mi, że deskowanie jest droższe i wzmacnia więźbę dachową. Mój kolega dał folię i teraz przystępuje do oceplania dachu. Koszt ocieplenia jest dość drogi (ocieplenie ok. 25 zł/m2/ Już nie mogę doczekać się tego projektu, uważam że jest super. Wybierałem projekt domu przez ponad pół roku i uważam, że ten jest bardzo ekonomiczny. Poddasze będę miał nieużytkowe, częściowe podpiwniczenie rozwiąże mi problem z brakiem przestrzeni na pomieszczenia techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam

 

Kolega buduje dom MG Faworyt z użytkowym poddaszem. Podejrzewam, że strop będzie także ocieplał. Ja właśnie dzisiaj dowiedziałem się od żony, że mamy warunki zabudowy a w następnym tygodniu przyślą już projekt. Jeszcze tylko uzgodnienia z przyłączami i będę składał wniosek o pozwolenie na budowę. Już nie mogę doczekać się projektu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam. Dokładam swoje trzy grosze ponieważ właśnie jestem po wykonaniu stropu a w trakcie szalowania schodów . Ustalmy o jakim stropie drewnianym mówimy:1-ten z projektu typowego,gdzie dół wiązarów kratowych stanowi konstrukcje stropu? czy:2-strop z belek drownianych,a konstrukcja więżby jest tradycyjna,czli krokwiowa.W moim przypadku było tak:adaptując projekt zacząłem od zmiany konstrukcji więżby-zmieniłem kratownice na więżbe krokwiowo-płatwiową,to pciągnęlo za sobą zmianę konstrukcji stropu drewnianego(belki 14x22cm,dł.4,65m-5,45m),jak porównałem koszty tego stropu do TERIVY( WRZESIEŃ 2006) TO SZYBKO ZREZYGNOWAŁEM NA RZECZ TEGO OSTATNIEGO. jak pisałem wyżej jestem po stropie i chętnie porównałbym realne koszty z kimś kto już zrobił cały strop drewniany. A teraz schody : w moim przypadku dwozabiegowe,wylewane,oto koszty:1-deski do szlowania=280 PLN,2-stal =190PLN,3-cement=130PLN,4-robocizna=400PLN,RAZEM=1000 PLN.Kiedyś wykończe kaflami,albo drewnem.Pozdro :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi kolega zabił klina z tym stropem. Zapewniam, że jak tylko dostanę projekt to udam się do mojego kierownika budowy i będę wszystko wiedział. Podejrzewam, że doradzi mi pewne zmiany materiałowe i być może strop będzie wylewany. Poddasze będę miał nieużytkowe, więc będę musiał skoncentrować się na piwnicy. Jak dostanę projekt to postaram się założyć wirtualny dziennik budowy i powklejam trochę zdjęć z każdej fazy realizacji. Dla budujących Zenita pomoże to w udoskonalaniu wskazanych rozwiązań i modyfikacji.

 

Pozdrawiam serdecznie grupę budującą Zenit :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtam, też mam zamiar zbudować zenita czy ktoś może mi podać o ile zwiększa się wysokość domu przy zmianie kąta nachylenia dachu z 25% na 30% i -to pytanie do krysa -ch o ile wydłużyłeś garaż,bo ja mam zamiar o jakieś 2m, i zastanawiam sie jak to będzie wyglądało,a na Twoich zdjęciach jest OK! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam budujących.

 

Dzisiaj odebrałem uzgodnienia wody i kanalizacji. Mam już projekt, przekazałem go mojemu nadzorcy budowlanemu z prośbą o adaptację i wprowadzenie zmian. Mam zamiar zlikwidować okrągłe okienko w garażu oraz zewnętrzny kominek. Ponadto zastanawiam się, czy nie zostawić drewnianego stropu. Pustaki 24 cm załatwiłem po 8 złotych. Ceny zwariowały, u nas pustaki kosztują już 14 zł. za sztukę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/3/7/5/23210790_d.jpg

 

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/8/6/2/23210789_d.jpg

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/1/3/0/23210792_d.jpg

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/4/9/0/23210791_d.jpg

 

Dla wszystkich "fanów" Zenita wra z ze świątecznymi życzeniami najnowsze fotki z budowy

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Fanów Zenita!

Ja rówież do nich się zaliczam. Razem z żoną zakochaliśmy się w tym projekcie. I tak zamierzam rozpocząć budowe pod koniec kwietnia, czekam na pozwolenie. Kupiłem juz nawet pustaki 24cm za 10,50PLN. Ceny stale rosną teraz już podobno 13-14pln. Zmiany jakie wprowadzamy to piwnica pod garażem, strop teriva, więźba krokwiowa. Ogladając fotki serce mi się raduje, ale patrzac na koszty to już mniej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam patrząc na rosnący w oczach dom krysa aż chce się załatwiać te durne papierki.A oto planowane zmiany;

 

1.likwidacja kominka zewnętrznego

2,likwidacja drzwi balkonowych w sypialni, a powiększenie istniejącego okna

3.powiększenie łazieniki o garderobę

4.zamiana łazienki w sypialni na garderobę

5.powiększenie pokoju 7 kosztem 6.

6.powiększenie wiatrołapu kosztem wnęki kuchennej

7.wydłużenie garazu o jakieś 2m,aby uzyskać pomieszczenie gospodarcze gdzie planuję jakiś właz na strych

8.zmiana kąta nachylenia dachu z 25 na30 stponi

9.zastanawiam się nad przeniesieniem kominka wewnętrznego na środek domu,ciekawa jestem jak wygląda on od śroka u krysa

prosze o komentarze do zmian bardziej zaawansowanych w budowie

pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co z wami ? - spadliśmy na drugą strone(więc podciągam) :) Odpowiadając e-nicie w sprawie komina powiem tak:przeniosłem go na środek ze względów praktycznych-będzie wyższy i mam nadzieje ze lepszy "cug",nie będzie przemarzał,wychodzi nad szczytem dachu itd. Po rezygnacji z kominka zewnętrznego usytuowanie komina przy ścianie zewnętrznej moim zdaniem straciło uzasadnienie,taki komin trzeba wysoko wymurować nad połać dachu(co chyba wyglądałoby niezbyt ładnie) a poza tym cegła klinkierowa troche kosztuje.Co do innych zmian to ja mam prawie takie same i jestem zadowolony.Pozdrawiam.Jak zrobię fotke komina w środku to wkleję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

 

Krys-ch mam pewien problem. Mój adaptator projektu nie może wymyśleć i zaprojektować zejścia do piwnicy. Doradził mi, że można to zrobić kosztem garażu. Trochę mnie to martwi, nie chcę mieć garażu zbyt krótkiego. Proszę doradź mi, czy mogę wydłużyć garaż np. o jedem metr bez uzyskiwania dodatkowej zgody twórcy projektu. Nic mi innego nie przychodzi do głowy, a piwnicę muszę mieć. Dostęp także chciałbym mieć od wewnątrz. Likwiduję okrągłe okienko w garażu i postanowiłem połaczyć dwie łazienki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich.Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie typowym to o wszystkim decyduje inwestor i architekt,który dokonuje adaptacji,on się pod tym projektem podpisuje i bierze za niego odpowiedzialność(musi posiadać odpowiednie uprawnienia),i defakto on jest "autorem"projektu który idzie do starostwa,a potem do realizacji.Myślę więc że śmiało możesz wydłużać garaż oraz dokonywać innych zmian,w końcu to Ty za wszystko płacisz.A stare przysłowie mówi:kto płaci,ten zamawia muzyke. :wink: Ja wydłużyłem garaż o prawie 2m.Artek,to ma być twój dom i ty najlepiej wiesz jaki ma być.Pozdrawiam i życze jak najlepszych pomysłów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

"

Mój adaptator projektu nie może wymyśleć i zaprojektować zejścia do piwnicy."
Atrek681- ja wymysliłem zejście do garażu przy ścianie z okrągłym oknem. wedlug projektu w tym miejscu są pólki czy szafy na narzędzia. Schody maja szerokość 80cm. W ten sposób nie musisz wydłużać garażu, co prawda będzie węższy, ale tylko tyle co zajęlyby zaprojektowane pólki czy szafki. w sumie garaż będzie miał szerokośc 3 metry. Zejście zaczyna się od pomieszczenia gospodarcego. może ten pomysł nie jest najlepszy, a ja nie chciałem zmieniac proporcji budynku. podoba mi się taki jaki jest. Moj projektant naniósł te zmiany bez problemów. Także jest to wykonalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...