Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Renatka

Recommended Posts

Witam :D ,

zapuszczam nowy temat: Grupa budująca Zenita z Domusa :D .

Do szanownego Forum Muratora dołączyłam w 2005, wtedy to właśnie zaczełam poszukiwania wszystkich tych, którzy budowali ten domek. Niestety nie znalazłam ani jednej osoby. BYŁAM PIERWSZA!!!

Po prawie 1,5 roku zauważyłam tendencję wzrostową jeżeli chodzi o zainteresowanie tym domkiem. Mam nadzieję, że będą się tu wpisywali Ci wszyscy, którzy zamierzają, budują lub wybudowali ten śliczny domek. Liczę na wasze komentarze, zmiany, problemy i takie tam........

 

http://www.dobredomy.pl/images/030_3d_f_s.jpg

http://www.dobredomy.pl/images/030_02_w_s.jpg

 

http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/3697/parter_me.gif

 

 

Pozdrawiam

nika.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A oto zmiany jakie my dokonaliśmy:

 

1. zlikwidowaliśmy kominek zewnętrzny, stwierdziliśmy że nie będzie nam potrzebny a jest kosztowny

2. Zlikwidowaliśmy wyjście bezpośrednie na taraz z naszej sypialni a powiększyliśmy okno na dwu-skrzydłowe (było jedno). Pomyśleliśmy sobie, że rownież duży koszt a aż takich luksusów nie musimy mieć. Zresztą denerwowało mnie te małe okienko w sypialni.

3. Powiększyliśmy sypialnię nr 7 kosztem sypialni nr 6. Teraz 7 ma prawie 12 m2. To będzie sypialnia naszej corki.

4. Zmieniliśmy strop na monolityczny - ze względu na dostęp do tańszych materiałów i własną robociznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich dudowniczych Zenita(również tych przyszłych).W listopadzie wykonałem fundament ,rozprowadziłem kanalizacje i zasypałem(trwało to trzy tygodnie).Następnie zarządziłem "przerwe zimową",ale teraz żałuje,bo zima trwała u nas jak dotąd tylko trzy dni.(dzś+8).W projekcie mam podobne zmiany co Nika.Mam pytanko: czy poddasze będzie użytkowe?,jaśli tak,to gdzie zaprojektowałaś schody.Przyznam, że długo się zastanowiałem,ale w końcu rozwiązanie zaproponował mój archtekt.Kominek zew.również zlikwidowałem,a wewnętrzny został przeniesiony na środek domku.Strop-będzie TERIVA.Poddasze do adaptacji w drudim etapie(a może w drugim pokoleniu?).Pozdro dla wszystkich zainteresowanych liczę na c.d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na razie teoretyzujemy...bo projekt jeszcze nie kupiony, na razie mamy pole rolne i musimy skupić się na nim...by zdatne było do postawienia Zenitka :)

 

Ale oprócz podobnych zmian jakie wprowadza Nika, czyli rezygnacja z kominka i drzwi z sypialni na taras...zrezygnujemy chyba z garażu na rzecz pomieszczenia gospodarczego wraz z pralnią, suszarnią...i powiększenia dwóch pokoików...ponieważ w ciągu najbliższych dwóch lat planujemy rodzeństwo dla Maciusia :)

A garaż wolnostojący zmieścimy na naszym poletku :)

 

Poddasze użytkowe nas nie interesuje, niesie to za sobą koszty jeśli chodzi o strop...a wybierając Zenita interesował nas domek praterowy.

 

To tyle teorii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów zainteresowanych projektem Zenita.Od ponad roku mieliśmy zaplanowany zakup projektu domu Karmen z Archipelagu.Wydawał nam sie idealny .Póki nie weszłam przez zupełny przypadek na strone z projektem Zenit.Narodziła sie miłośc od pierwszego wejrzenia.Dom idealnie spełnia nasze wymagania.Mamy wąska działke i dlatego szukalismy wąskiego domku.W rachube nie wchodził dom ze schodami -głównym załozeniem było ze domek ma byc parterowy :D .W nastepnym tygodniu planuje zakup w/w projektu.Bez zmian sie nie obejdzie -z tego co widze to na ban trzeba bedzie zmienić kat nachylenia.Dom bedzie stał w Bielsku-Białej-gdzie zwykle pada duzo sniegu.

 

Ciesz sie ze wpadłam na to forum.Bede uwaznie śledzic wszystkie pomysły i dzielic sie bede swoimi spostrzeżeniami.Pozdrawiam wszystkich :wink: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lucyne1 i wszystkich pozostałych fanów tego uroczego domku. Będę śledziła wszystkie budowy Zenita jakie tu się pojawiają. Wszystkie pomysły, uwagi na pewno nam się przydadzą, może mniej błędów popełnimy. Ja też będę zamieszczała zdjęcia ale najpierw mój mąż musi mi zdjąć filtr, przez który nie mogę zamieszczać zdjęć w internecie.

Pozdrawiam

Nika.j

 

Witam wszystkich forumowiczów zainteresowanych projektem Zenita.Od ponad roku mieliśmy zaplanowany zakup projektu domu Karmen z Archipelagu.Wydawał nam sie idealny .Póki nie weszłam przez zupełny przypadek na strone z projektem Zenit.Narodziła sie miłośc od pierwszego wejrzenia.Dom idealnie spełnia nasze wymagania.Mamy wąska działke i dlatego szukalismy wąskiego domku.W rachube nie wchodził dom ze schodami -głównym załozeniem było ze domek ma byc parterowy :D .W nastepnym tygodniu planuje zakup w/w projektu.Bez zmian sie nie obejdzie -z tego co widze to na ban trzeba bedzie zmienić kat nachylenia.Dom bedzie stał w Bielsku-Białej-gdzie zwykle pada duzo sniegu.

 

Ciesz sie ze wpadłam na to forum.Bede uwaznie śledzic wszystkie pomysły i dzielic sie bede swoimi spostrzeżeniami.Pozdrawiam wszystkich :wink: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

My obecnie jeszcze czekamy na warunki zabudowy działki.

Lecz z pierwszych przeciewków juz wiemy, ze mozemy mieć problem otrzymania zgody na budowe naszego Zenita. Powierzchnia zabudowy ma 170m 2 a nasza działka ma 8 arów.Ponoc za mała działka w stosunku do wielkości domu.Spodziewałam sie róznych cudów ale czegos takiego sie nie spodziewałam. Narazie czekamy cierpliwie na oficjalną decyzje. Jesli odpowiedź bedzie negatywna bedziemy musieli poszukać całkiem innego projektu. Aby zmniejszyc powierzchnie zabudowy, to musimy byc dom pietrowy ,w ten sposób runą nasze marzenia o domku parterowym :cry: .

Ale badźmy dobrej mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przepraszam, że się wcinam. Będziemy budowali Zenita, ale zupełnie innego. Dom parterowy Zenit z Pracowni Architektonicznej Domowe Klimaty.

 

Też parterówka.

życzę powodzenia

 

Marta, oglądałam Wasz domek jakiś czas temu...sama nazwa mnie nakierowała na stronę Domowych Klimatów :)

I wzajemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, podobieństwo uderzające.

W Karmen coś nie wyszedł daszek nad wejściem, słup przechodzący przez dach - przekombinowane.

 

Z szybkiego porównania rzutu parteru

- Zenit ma szerszy garaż, ale wąski i kiszkowaty wiatrołap

- Karmen, garaż zbuforowany łazienką i pomieszczeniem gospodarczym, nie przylega bezpośrednio do sypialni jak w Zenicie.

 

Obydwa projekt są odpowiednie na wąskie działki. Jak jeszcze strony świata są korzystne, to naprawdę fajny domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie -Zenit bardzo fajny domek. Karmen także jest fajny, ale byłby super gdyby był o 1m szerszy.

Znam jeszcze kilka projektów o bardzo podobnym klimacie.

Jesli chodzi o wymiary naszej działki to: 20 m szer i 40 m długa. Zenit idealnie na nia pasuje.Ale niedawno wszedł przepi, ze dom moze zabierać góra 15% miejsca na działce, nasz zabiera ponad 20% . Zenita juz pokochalismy wszyscy, juz prawie po nim spacerowalismy a tutaj taka niemiła wiadomość.Narazie czekamy na oficjalną odpowiedź z urzedu miasta:cry:.Jesli bedzie negatywna ,spróbujemy sie odwoływac. Jak juz nic nie pomoze to bede prosić forumowiczów o propozycje projektów domków z poddaszem.

Poprostu trzymajcie kciuki za nas żeby wszystko sie fajnie poukładało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niedawno wszedł przepi, ze dom moze zabierać góra 15% miejsca na działce, nasz zabiera ponad 20% .

Wiesz, ja nigdy nie słyszałam o podobnym przepisie...mój mąż, który pracuje w branży budowlanej również...może to jakiś Wasz regionalny przepis??

A co w takim przypadku z szeregówkami??

Wydaje mi się, że najważniejsze jest zachowanie odległości od granic działki.

A co komu do tego ile procent działki będziesz miała więcej czy mniej??

Mocno trzymam kciuki za powodzenie!!

 

Też znalazłam kilka projektów ;)

Ala i Blanka z Domusa, i wiele wiele innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nigdy nie słyszałam o podobnym przepisie...mój mąż, który pracuje w branży budowlanej również...może to jakiś Wasz regionalny przepis??

A co w takim przypadku z szeregówkami??

Wydaje mi się, że najważniejsze jest zachowanie odległości od granic działki.

A co komu do tego ile procent działki będziesz miała więcej czy mniej??

Mocno trzymam kciuki za powodzenie!!

 

 

Michałki

Dokładnie tak,to jest nasz regionalny przepis obowiazyjacy od stycznia 2003 roku, uchwalony został przez rade naszego miasta (Bielsko-biała).Dotyczy konkretnie naszej dzielnicy.I jak tu nie mówic o pechu :)

Byłam przekonana ze jeżeli wszystkie przepisowe odległosci od drogi i sasiadów mamy zachowane to nie bedzie problemów. Az tu nagle zimny prysznic na głowe.....dobrze ze sie wstrzymałam z zakupem projektu, bo bym narobiła niepotrzebnych kosztów.

 

Jestem młoda forumowiczką podpowiedz mi jak sie to robi zeby czyjs cytat pojawił sie na szarym tle? :D

Dziekuję za wysłuchanie moich problemów-lżej mi sie na duszy wtedy robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cytować

Proszę bardzo, można to zrobić na dwa sposoby:

1. Jeśli chcesz zacytować jakiś post trzeba kliknąć w kwadracik CYTUJ, znajdujący się nad interesującym Cię postem. Otworzy się wtedy okienko tak jakbyś wybrała opcję ODPOWIEDZ. W okienku do wpisywania będzie już tekst cytowanego postu.

Twoim zadaniem jest dopisanie wypowiedzi. Jeśli cytowany tekst jest za długi lub chcesz ustosunkować się tylko do części wypowiedzi, możesz wykasować niepotrzebne fragmenty tekstu. Uważaj, żeby nie skasować tagów HTML.

 

2. Lub: zaznaczasz sobie odpowiedni fragment tekstu z czyjegoś postu, bierzesz w pamięć Ctrl-C. Klikasz ODPOWIEDZ i używając Ctrl-V wstawiasz tekst. Zaznaczasz go sobie i klikasz o opcję CYTUJ z menu nad okienkiem do pisania wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub: zaznaczasz sobie odpowiedni fragment tekstu z czyjegoś postu, bierzesz w pamięć Ctrl-C. Klikasz ODPOWIEDZ i używając Ctrl-V wstawiasz tekst. Zaznaczasz go sobie i klikasz o opcję CYTUJ z menu nad okienkiem do pisania wiadomości.

 

 

uwaga próbuje-byc moze mi sie uda :lol:

Lucyna

 

Lucyna prawie Ci się udało :)

Jeszcze możesz ręcznie wpisywać znaczniki - [qoute] na początku cytatu i z kreseczką na końcu cytatu [/quote]

Cytowany tekst oczywiście należy skopiować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...