Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka - polecane usługi i produkty


Recommended Posts

Dziękuje bardzo, już podzwoniłem i załatwiłem sobie wszystko.

Po nowym roku będę się z Tobą umawiał na wycenę posadzek, ale to dopiero po instalacjach. Pozdrawiam

 

Jak coś dzwoń 723 338 141. Umówimy się na budowie sprawdzimy poziomy i ustalimy szczegóły. Jeżeli nie masz jeszcze okien tarasowych a masz ich kilka na poziomie mogę podjechać zaznaczę poziom wylewek przy oknach tarasowych. Ważne jest też okno w kuchni, jeżeli bedzie blat wsuwał się pod okno trzeba już o tym pomyśleć i zaznaczyć tam poziom. Jeżeli masz wylane schody betonowe w domu to od nich bierzemy poziom, uwzględniamy drzwi wejściowe oraz w środku. I należy sprawdzić jaka jest odchyłka na stropie/podbetonie (na dole).

 

Jak coś dzwoń.

Zapraszam na http://www.posglanc.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałbym polecić sprawdzonego fachowca (hydraulika) do instalacji grzewczych, sanitarnych, wod-kan. Widziałem jego prace bardzo solidny i uczciwy wykonawca zasługuje na dalsze polecanie. Stasiak Przemysław 668 503 325 więcej informacji na http://www.baza-firm.com.pl/instalacje-grzewcze-i-ogrzewanie/czarnocin/stasiak-przemys%C5%82aw/pl/94280.html

 

Zajmuję się budownictwem energooszczędnym. Projekty, opracowania, realizacja, wykonastwo.obór i montaż ogrzewania energooszczędnego płaszczyznowe; podłogowe, ścienne, sufitowe. Chłodzenie pasywne płaszczyznowe. Montaż kotłów, pieców gazowych, elektrycznych, węglowych. Montaż oczyszczalni ścieków, odkurzaczy centralnych.

 

Zapraszam do współpracy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich, to mój pierwszy post, więc najpierw się przywitam.

Budujemy dom parterowy ok. 140 m2 i w tej chwili mamy SSO z gotowym dachem.

 

W tej chwili szukam kolejnych ekip do poszczególnych prac, większość dzięki temu forum już mam umówionych, jednak co do paru prac potrzebuję pomocy.

 

Jeśli ktoś może polecić to potrzebuję ekipę do:

 

  • wykonania ocieplenia i elewacji zewnętrznej wraz z podbitką (do zrobienia styro plus wełna pod deskami oraz gdzieniegdzie płytki klinkier)
  • wykonania ocieplenia stropu wełną 30 cm, w której będą szły rury od rekuperacji, do tego zrobienie komunikacji na OSB na ruszcie.
  • wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków
  • wykonania instalacji gazowej zewn i wewn.

 

 

Mam też prośbę o rzeczową opinię na temat osoby znanej jako doradcastasiak. Osoba ta zajmuje się ogólnie ogrzewaniem, reku i wod-kan.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić do elewacji (ocieplenie + tynki) Pana Mariusza Chojnackiego z Rawy Mazowieckiej tel. 603 302 505.

Fachowo, szybko, czysto i konkurencyjnie cenowo w stosunku do łódzkich firm.

Nie było problemu z odległością, Panowie dojeżdzali codziennie do nas pod Łódź.

 

Witam,

czy ten kontakt jest na pewno ok ? Bo pod tym nr telefonu odzywa się osoba z innym nazwiskiem, reprezentująca firme F.H.U TERMAR ze Skierniewic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ze swojej strony mogę polecić Dagart ze Rzgowa. Budowę domu córki zakończyłem w zeszłym roku, ale dach wykonany perfekcyjnie, a wiem o czym mówię bo to nie pierwsza budowa :yes:

Fajnie, że całością zajmują się kompleksowo - wszystko przejrzyście i uczciwie. Na dach wybrałem dachówkę ceramiczną Rubin 9 matową firmy Braas – wygląda niesamowicie :)

Fajnie, że Dagart przejmuje całą odpowiedzialność więc po rozmowie i negocjacjach, gdzie wybraliśmy całość materiału ( trzeba przyznać, że Pan Artur ma świetne ceny i niesamowitą wiedzę o materiałach na dach z czym nie spotkałem się szukając dachówek w innych miejscach) dostałem propozycję wykonania dachu przez jednego z ich dekarzy.

Dagart dostarczył mi materiał i wykonał dach- szybko i profesjonalnie. Drugi rok się zaczyna, nic nie cieknie i wygląda idealnie. Wiem, że wielu znajomych miało sporo problemów z dobraniem odpowiednich materiałów do dachówki i ze znalezieniem solidnego wykonawcy. Pan Artur doradził nam co do akcesoriów, pomógł wybrać okna dachowe i fajnie zachował się na koniec.

Mogę ich polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić Dagart ze Rzgowa. Budowę domu córki zakończyłem w zeszłym roku, ale dach wykonany perfekcyjnie, a wiem o czym mówię bo to nie pierwsza budowa :yes:

Fajnie, że całością zajmują się kompleksowo - wszystko przejrzyście i uczciwie. Na dach wybrałem dachówkę ceramiczną Rubin 9 matową firmy Braas – wygląda niesamowicie :)

Fajnie, że Dagart przejmuje całą odpowiedzialność więc po rozmowie i negocjacjach, gdzie wybraliśmy całość materiału ( trzeba przyznać, że Pan Artur ma świetne ceny i niesamowitą wiedzę o materiałach na dach z czym nie spotkałem się szukając dachówek w innych miejscach) dostałem propozycję wykonania dachu przez jednego z ich dekarzy.

Dagart dostarczył mi materiał i wykonał dach- szybko i profesjonalnie. Drugi rok się zaczyna, nic nie cieknie i wygląda idealnie. Wiem, że wielu znajomych miało sporo problemów z dobraniem odpowiednich materiałów do dachówki i ze znalezieniem solidnego wykonawcy. Pan Artur doradził nam co do akcesoriów, pomógł wybrać okna dachowe i fajnie zachował się na koniec.

Mogę ich polecić z czystym sumieniem.

 

Fajnie, że pojawił się ktoś z okolic :D

Kilka pytań dotyczących dachu i firmy Dagart bo latem chce startować z budową.

Dagart to ta firma co jest obok Hibet ? Dostarczali bloczki, nadproża i strop do mojego sąsiada ? Bardzo sobie chwalił ceny i ostatnio też mówił o dachu od nich.

 

Dagart ma swoich dekarzy ? Jak to wyglądało u Ciebie ?

 

Jak jest z tymi zwrotami ? Jedni piszą, że przyjmują, inni, że nie przyjmują. Jak to było u Ciebie ?

 

Dzisiaj z wykonawcami to trochę problem jak się okazuje bo ogłoszeń jest sporo. Z którym bym nie rozmawiał jednak to pcha do innej hurtowni ( pewnie nie za darmo hihihi) i tak powoli jestem skołowany- każdy mówi inaczej, każdy radzi inną dachówkę i zazwyczaj tą, która jest akurat w tej hurtowni w promocji. Robią trochę w handlu i boję się tych wszystkich promocyjnych akcji.

 

Jak się sprawuje Braas Rubin ? Zastanawiałem się właśnie nad Rubinem 9 i Rubinem 13 w antracycie. Ktoś też polecał mi Tytanię Creatona, ale kilka osób mnie przed nią ostrzegało.

 

AJk wygląda sprawa z deskowaniem ? Deskowałeś dach i papa, czy sama folia ? Różnie też o dachówkach słyszałem bo co dekarz to inna teoria.

Murarza mam już umówionego, ścianki i zabudowy będę robił własnymi siłami, komin za namową sąsiada w Hibecie, ale z dachem mam problem więc będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że pojawił się ktoś z okolic :D

Kilka pytań dotyczących dachu i firmy Dagart bo latem chce startować z budową.

Dagart to ta firma co jest obok Hibet ? Dostarczali bloczki, nadproża i strop do mojego sąsiada ? Bardzo sobie chwalił ceny i ostatnio też mówił o dachu od nich.

 

Dagart ma swoich dekarzy ? Jak to wyglądało u Ciebie ?

 

Jak jest z tymi zwrotami ? Jedni piszą, że przyjmują, inni, że nie przyjmują. Jak to było u Ciebie ?

 

Dzisiaj z wykonawcami to trochę problem jak się okazuje bo ogłoszeń jest sporo. Z którym bym nie rozmawiał jednak to pcha do innej hurtowni ( pewnie nie za darmo hihihi) i tak powoli jestem skołowany- każdy mówi inaczej, każdy radzi inną dachówkę i zazwyczaj tą, która jest akurat w tej hurtowni w promocji. Robią trochę w handlu i boję się tych wszystkich promocyjnych akcji.

 

Jak się sprawuje Braas Rubin ? Zastanawiałem się właśnie nad Rubinem 9 i Rubinem 13 w antracycie. Ktoś też polecał mi Tytanię Creatona, ale kilka osób mnie przed nią ostrzegało.

 

AJk wygląda sprawa z deskowaniem ? Deskowałeś dach i papa, czy sama folia ? Różnie też o dachówkach słyszałem bo co dekarz to inna teoria.

Murarza mam już umówionego, ścianki i zabudowy będę robił własnymi siłami, komin za namową sąsiada w Hibecie, ale z dachem mam problem więc będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Dagart jest dokładnie w tym samym miejscu co Hibet – to chyba rodzinna firma jest. Też poszedłem tam kupić strop..i wylądowałem z dachem :D Hibet polecił mi mój murarz, który współpracuje z nimi i właśnie z firmą Dagart.

 

Co do dekarzy to sprawa wygląda tak, że Dagart ma podpisane umowy z dekarzami i dla każdego dachu dobiera ekipę. Mi dach robił dekarz z certyfikatem Braas-a więc mięliśmy pewność, że jest to robione solidnie, a na kilka rzeczy przez to mamy dłuższą gwarancję. Na robociznę Dagart udzielił 5 lat pisemnej gwarancji i co było dla nas bardzo ważne.

I tu bardzo duży plus dla nich Dagart opiekował się całą budową od początku do końca. Robili odbiory, dostarczali materiał, na koniec zabrali to co zostało. Tu polecam bo pełny profesjonalizm w porównaniu do opowieści innych.

 

Jeśli chodzi o zwroty to firma Dagart przyjęła ode mnie wszystkie materiały oprócz ceramiki i tego co było pocięte. I w sumie dobrze bo przy umowie pokazali bardzo fajną rzecz- jak ktoś przyjmuje zwrot to musi go komuś opędzlować, więc prędzej, czy później jak nie ty to ktoś inny dostanie resztki z czyjegoś dachu. Tak miałem pewność że dostałem to co zamówiłem z fabryki, nowe i to za co płaciłem, a nie jakieś resztki i zwroty. Pozatym policzyli tak, że zostało mi raptem z 20 dachówek i 2 gąsiory.

 

Rubin wygląda pięknie i nie zamienił bym go na inną dachówkę. Kwestia tego co się komuś podoba. Jakościowo miał bardzo dobre parametry, dodatkowo jest zabarwiony w masie samej dachówki co dla mnie było ważne bo nie widać tego czerwonego tam, gdzie było cięte. Co do Titania to też różnie słyszałem. Tańsza trochę, ale nie wiem, nie chciałem ryzykować. Poza tym Braas mi się najbardziej podobał. Do tego cały system do dachu z Braas i nie muszę się przejmować, że będzie coś nie tak.

 

Ja miałem deskowany dach, a na to membranę też Braasa. Dach oddycha i takie rozwiązanie polecił mi dekarz i sprzedawca. Membrana z gwarancją, szczelna i wyglądała pancernie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 4 months później...
  • 1 month później...
  • 3 months później...
Ktoś pytał o materiały budowlane- polecam zajechać do Ozorkowa do Centro-Budu, tam mają wszystkie potrzebne do budowy materiały, a przy okazji oferują dowóz, rozładunek (mają wozy HDS) i przyjmują ewentualne niewykorzystane materiały. Na bieżąco dowożą materiały na budowę co jest fajne, bo nie robi ci się bałagan w miejscu budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Poszukuję dobrego architekta z niezbędnymi uprawnieniami do adaptacji projektu gotowego i ustawienia domu na działce:

- zmiana materiału ścian (pustaki porotherm -> bloczki silikatowe),

- zmiana fundamentu (klasyczne ławy -> izolowana płyta fundamentowa),

- zmiana stropu nad parterem (teriva -> strop monolityczny),

- zmiana stropu nad piętrem (drewniany -> teriva lub monolityczny),

- prawdopodobnie poszerzenie części garażowej dolnej kondygnacji o 1-1.5 metra żeby zmieścić w kotłowni silos na pellet z podajnikiem pneumatycznym),

- zmiana układu garderoby i łazienki.

 

oraz godnego zaufania i sprawdzonego inspektora nadzoru inwestorskiego. Fajnie by było "2w1" architekt i inspektor.

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi lub podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...