Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka - polecane usługi i produkty


Recommended Posts

Witam

 

Po skończonym stanie surowym, mogę spokojnie polecić dwie ekipy. Obydwie już wcześniej polecane na tablicy.

Murarka - głównie gazobeton, ale nie tylko - p. Janusz spod Zduńskiej Woli tel. 661 117 278

Więźba i dach -p. Adam - 505 068 767

 

Tak przy okazji mam do sprzedania ok. 300 stempli 2,5-2,7 oraz niedługo RBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam na forum,

 

właśnie rozpoczynamy budowę w Rokicinach ok 25 km pod łodzią.

 

Na razie mamy podpisane 3 umowy :

1) z ekipą budowlaną do stanu surowego - BUDOMAX Waldemar Sójka z Bukowca, firmę polecił znajomy bardzo z nich zadowolony, firma nie jest tania - w sumie najdroższa z kilku o których dostaliśmy wycenę, ale p. Waldek zrobił na nas najlepsze wrażenie. Pomógł nam w doborze materiałów i podsunął adresy składów z dobrymi cenami.

 

2) na wykonanie więźby dachowej i pokrycia dachówką ceramiczną - Pan Adam Fiks z Wiśniowej Góry firma OSKAR, polecony przez w/w budowlańca p. Sójkę

 

3) na okna z firmą ABATEX z Łodzi - róg uniwersyteckiej i wierzbowej

 

Szukalam na forum info o w/w firmach, ale nic nie widzę - czy ktos z Was moze ma jakies doświadczenia z tymi firmami ?

 

Pozdrawiam

 

Magdalena

 

PS. jutro zaczyna się kopanie fundamentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Do sprzedania WC drewniane na budowę lub działkę , ma rok i było używane tylko na naszej budowie. 250 Zł

Płytki opoczno inwencja 20x20cm - 14 m2 po 12 zl/m = 168 zł kolor granatowoniebieski

 

 

Odbiór osobisty - Gałków Mały.

 

Tel. 606518533

 

Do tego za darmo odddam:

3 belki stropowe Teriva

ok. 12 pustaków Porotherm (duże)

ok. 15 pustaków stropowych Teriva (częściowo zadeklowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) na wykonanie więźby dachowej i pokrycia dachówką ceramiczną - Pan Adam Fiks z Wiśniowej Góry firma OSKAR, polecony przez w/w budowlańca p. Sójkę

 

Szukalam na forum info o w/w firmach, ale nic nie widzę - czy ktos z Was moze ma jakies doświadczenia z tymi firmami ?

 

Firma p. Adama często przewija się na forum. Ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam firme Nast Bud z Gospodarza, swietny beton, dobre ceny, mozliwosc negocjacji, terminowo, bralam tez od nich stropy i bloczki fundamnetowe.

 

Na razie hurtownia Sai Pol ze Rzgowa, kompetentni, terminowi, i cenowo atrkcyjni. Maja najtanszy Wienerberger porotherm.

 

Geodeta - Pan Marcin, oferowany juz na tym forum, naprawde godny polecenia.

 

Stal - Piomar na ul. Kolumny, tansi niz reklamowany Centrozlom na Brukowej.

 

Mam pytanie, czym obkladacie kominy? I ile to moze kosztowac, musze sie dogadac z moimi murarzami odnosnie ceny, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam do sprzedania pozostale po budowie:

-porotherm 25 oryginalny 12palet (blad w obliczeniach architekta) ; transport na terenie Lodzi gratis

-deski do szalowania- ok. 7m3 (różnej dlugosci i grubosci),

-plyty OSB do szalowania,

-pustaki stropowe z Czamaninka ok. 2palety

-stemple ok 50szt. , ponad 3-metrowe

Prosze o kontakt na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Szukam pustaków Pototherm 25-3750 szt , Porotherm 11,5-400 szt oraz cegły drobnej palonej 4000 szt.

 

Obdzwaniam różne składy ceny dość porównywalne. Czy ktoś ostatnio trafił gdzieś w łdzkiem na jakąś dobracenę (zwłąszcza poro25 z uwagi na ilość robi znaczną kwotę). Materiał potrzebuję wraz z transportem do okolic Brzezin.

Ja kupiłem odpowiednik Porotherm z Cegielni Stopka (http://www.cegielniastopka.pl/1,14,Pustak_250_P_W_238.html). Polecił mi mój murarz. Jestem zadowolony. Bardzo dobra cena i jakość (twarde). Na żywo możesz sobie obejrzeć w Pabianicach (http://gspabianice.pl/nowa/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=69). Na Priv mogę ci dać tel do handlowca z którym wszystko załatwiałem. Transport miałem w cenie.

 

PS. Gdybyś zdecydował się na zamówienie, to może zrobili byśmy zakupy jednym transportem - potrzebuję jeszcze pustak wentylacyjny.

 

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kontakt. Niestety przedstawiciel i sama ceglarnia odsyłają do swich hurtowni które ponoć maja lepsze ceny niz sama ceglarnia. W hurtowni natomiast PW 25 wychodzi 5 zł czyli bez rewelacji. Tani maja Max po 2,95 ale 18 cm szerokosci więc wyjdzie 2 razy tyle co 15PW.

Na razie najkozystniejszą ofertę mam na Termoton 25 P+W: 3,69 zl brutto/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam do odsprzedaży pozostałości po budowaniu:

 

1. Pustaki MAX z Winerbergera - 4 palety (ok. 400 sztuk)

2.Cegły zwykłe ok - 4 palety

3. Bloczki betonowe - 4 palety

 

Wszystko w Dobrej k.Strykowa. Co do cen to myślę, że się dogadamy ;)

 

 

Pytanie dodatkowe: Macie może godnego polecenia i z dobrą ceną wykonawcę ogrodzenia frontowego (furtki, bramy i takie tam...)?

 

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Piotr

jakby co to walcie na priva... lub tel. 668 459 237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś ma może namiar na ludzi którzy wywożą ziemię z róznych wykopów i nie mają co z nią zrobić? Bo ja chętnie bym przyjął trochę ziemi do wyrównania działeczki.

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek namiary

 

My również byśmy przyjęli troszkę ziemi. Jesteśmy z okolic Zgierza (Glinnik, Janów), jeśli ktoś ma za dużo prosimy o priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyszedł czas na mnie, ponieważ forum pomogło mi wybrać niektórych wykonawców, więc chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami:

POLECAM

+ Geodeta -Rafał 694732431 - tutaj zaczęła sie moja przygoda z budową - sprawnie szybko, dobre ceny

 

+Oczyszczalnia - KB Instalcja 607 443 816 - sprawnie, szybki montaż wraz z wykonaniem projektu, konkurencyjne ceny - duża firma, dobrze przygotowana do roboty

+Brama garażowa - CTA 42 674 54 55 - po wykonaniu dogłębnega badania rynku - sprawnie, szybko i w bardzo dobrej cenie

+Szybka - szklane drzwi do brodzika - 502 530 232 - mała obsuwa w terminie, ale za to drzwi szklane wyglądają bajka :)

+Glazura - Profiglaz - 781290490 - wykonanie profesjonalne (chłopaki robią wystawy w salonach płytek oraz na targach), zgodnie z terminem, tylko przestrzegam aby ustalić ceną wykonania za całość a nie za m2 , bo czasami jest to znaczna różnica.

 

ODRADZAM na ten moment

- Avante okna - co do wykonania ciężko mi powiedzieć bo w końcu nie skorzystałem z ich usług ale główny minus za zachowanie - podawanie moich danych osobowych (nr telefonu) bez moje wiedzy i zgody (chodzi o jednego handlowca ) osobom trzecim !!

 

ODRADZAM - PO CZASIE

PRZESTRZEGAM przed Panem Tomasz Jędrasik 511 505 088 w trakcie prac jeszcze go polecałem, po zakończeniu prac gdy pojawiły się poblemy (przecieka np. woda z rury!!!, oraz konieczność dokupienia prycisku do zestwu podtynkowego) BRAK KONTAKTU!!! NIE ODBIRA TELEFONÓW. ODRADZAM. OSOBA BARDZO NIEPOWAŻNA. Nie wiem a jakim stanie jest pozostała częśc instalacji!!!. Na szczescie mam fakture za usługe więc oprzę się o wymiar sprawiedliwości

http://odradzam.2b3.eu/20110725171.jpg

http://odradzam.2b3.eu/20110725170.jpg

http://odradzam.2b3.eu/20110715152.jpg

http://odradzam.2b3.eu/20110715153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie

 

Jeszcze się chwilę wstrzymam z osądem, ale tak do połowy czerwca maks.

Rok temu nie poddałam ocenie głównego wykonawcy (w temacie posta), po tym roku po zimie okazało się, że mamy problem z ogrzaniem domu - maks temperatura przy jednoczesnym grzaniu piecem i kominkiem, to 20,5 st. w zimie, a dom ma 15cm otynkowanego styropianu na ścianach i 20cm wełny w dachu. Rachunek za prąd w zimie - 3 tys. zł, za drewno/brykiet 1 tys zł.

A jako gratis przecieka nam w kilku miejscach dach, co zgłosiłam w październiku ub. r.

 

Chcą nam usunąć te usterki, tylko coś zwlekają. Jeszcze dam im szansę zanim wyleję swoje żale za całą budowę wstecz. Bo generalnie z p. Jolą porozumieć się można. P. Lipskiego jednak, tak czy inaczej, nie polecam. Wg mnie stan jego zdrowia (wieczne badania, lekarze, szpitale) nie pozwalają na wywiązywanie się ze swoich obowiązków wobec inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...