Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka - polecane usługi i produkty


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ODRADZAM - PO CZASIE

PRZESTRZEGAM przed Panem Tomasz Jędrasik 511 505 088 w trakcie prac jeszcze go polecałem, po zakończeniu prac hydraulicznych i CO gdy pojawiły się poblemy (przecieka np. woda z rury!!!, oraz konieczność dokupienia prycisku do zestwu podtynkowego) BRAK KONTAKTU!!! NIE ODBIRA TELEFONÓW. ODRADZAM. OSOBA BARDZO NIEPOWAŻNA. Nie wiem a jakim stanie jest pozostała częśc instalacji!!!. Na szczescie mam fakture za usługe więc oprzę się o wymiar sprawiedliwości

http://odradzam.2b3.eu/20110725171.jpg

http://odradzam.2b3.eu/20110725170.jpg

http://odradzam.2b3.eu/20110715152.jpg

http://odradzam.2b3.eu/20110715153.jpg

 

A co się stało z przyciskiem podtynkowym? Doświadczenia mamy bardzo różne jak na razie. Mam instalację wod-kan przez pana Tomka rozłożoną i żadnych komplikacji. Odbiera telefony, oddzwania, jest, kiedy ma być. Rury rozłożone szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, a ja polecam Wam jedyną firmę w naszym województwie, a kto wie czy nie w kraju, która dzięki swojemu 20-sto letniemu doświadczeniu potrafi poprawnie zamontować okna. U mnie chłopaki będąc w trójkę uwinęli się w 10-ęć godzin z jednym oknem. Robota cud-miód, palce lizać. Na wasze szczęście nie jestem egoistą i dzielę się z Wami tą bezcenną informacją. Firma, o której piszę to Debastor z Ksawerowa i prawdziwy i jedyny w naszym kraju guru od okien pan Marek Pawlak. Zdjęcia z tego prawdziwego arcydzieła, możecie oglądać na tym forum w wątku pt. " szukam dobrych okien" Serdecznie polecam, będziecie zachwyceni i wniebowzięci, a i po sądzie dla zdrowia sobie pochodzicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum, jesteśmy z żonką przed budową wymarzonego domku, mamy już pozwolenie na budowę. Jesienią chcemy zrobić fundamenty a od wiosny ruszyć z resztą. Budowa będzie w Zgierzu.

Mamy już murarzy, dekarzy. Teraz jesteśmy na etapie szukania wykonawcy między innymi hydrauliki, c.o. z podłogówką. Nasz domek ma 90mkw + garaż. Ogrzwanie możemy mieć na ekogroszek. Jak dotąd dwie firmy do których się zgłosiłem z prośbą o ofertę wyceniły nas na ok. 50 000 za całość. Wydaje mi sie to kosmiczna kwota !!!.

Proszę was o opinię i informację ile was kosztowała taka instalacja i ewentualnie jej specyfikację oraz sprawdzonego wykonawcę oraz jaki kupić piec na ekogroszek z podajnikiem (sprawdzona firma) ?.

Okna myslimy o M&S Okna z ul. Kopernika

Drzwi zewn. Gerda Star S

 

[email protected]

 

Z góry bardzo dziekuję z informację

Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem połowicznie na to pytanie. U mnie instalacja CO robiona była ładnych kilka lat wstecz więc nie znam aktualnych stawek. Co do źródła zasilania to polecić mogę kotły ze sterownikiem E-Coal oraz palnikiem II generacji które prócz groszku radzą sobie doskonale z miałem a nawet owsem w odpowiednich proporcjach. Po prostu zasypujesz paliwo a reszty pilnuje sterownik U mnie pracuje Ponar Zywiec, ale są jeszcze Ogniwo, Tilgner, Kotstal oraz Instalco. Zapraszam na odpowiednie wątki jak np ten np: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal

Sam piec kupiłem w firmie Carbon z ul. Węglowej wraz z usługą wykonania kotłowni. Jestem zadowolony z całości montażu, choć wiem, że można było wykonać to pewnie taniej kupując piec przez internet i szukając samemu hydraulika. Jednak naprawdę polecam, bo nie spotkałem jeszcze takiej osoby, jak pan Suski (właściciel firmy) służący swoim klientom wiedzą praktycznie 24h przez 7 dni w tygodniu. Podejrzewam, że są w stanie wykonać kompleksowo całą instalację CO. Telefonu nie podaję bo łatwo na nich trafić w sieci wpisując Carbon Łódź Węglowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak sebsa wybrałem kocioł ze sterownikiem eCoal (m.in. sterowanie kotłem przez internet) - Ogniwo Eko Plus. Ze względu na wysokie ceny u dystrybutorów kupuję w innym źródle.

Byłem również u p. Suskiego (Carbon) w sprawie kompleksowej usługi. Co do uzbrojenia kotłowni i samej wiedzy na temat kotłów - jak najbardziej podzielam zdanie 'przedpiszącego'. Co do reszty (rozłożenie wod, kan, co) - niestety nie przekonał mnie do swojej firmy.

Wybrałem innego wykonawcę, który zajmuje się całością prac. W tej chwili jesteśmy już po pierwszym etapie i czekamy na dostawę pieca i zakończenie prac.

 

PS. Poszukuję jakiegoś sprawdzonego dostawcy ekogroszku workowanego. Ma ktoś doświadczenie w tym zakresie? Możecie jakiś skład polecić? Wdzięczny będę za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak sebsa wybrałem kocioł ze sterownikiem eCoal (m.in. sterowanie kotłem przez internet) - Ogniwo Eko Plus. Ze względu na wysokie ceny u dystrybutorów kupuję w innym źródle.

Byłem również u p. Suskiego (Carbon) w sprawie kompleksowej usługi. Co do uzbrojenia kotłowni i samej wiedzy na temat kotłów - jak najbardziej podzielam zdanie 'przedpiszącego'. Co do reszty (rozłożenie wod, kan, co) - niestety nie przekonał mnie do swojej firmy.

Wybrałem innego wykonawcę, który zajmuje się całością prac. W tej chwili jesteśmy już po pierwszym etapie i czekamy na dostawę pieca i zakończenie prac.

 

PS. Poszukuję jakiegoś sprawdzonego dostawcy ekogroszku workowanego. Ma ktoś doświadczenie w tym zakresie? Możecie jakiś skład polecić? Wdzięczny będę za wszelkie info.

 

Dziękuję z informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak sebsa wybrałem kocioł ze sterownikiem eCoal (m.in. sterowanie kotłem przez internet) - Ogniwo Eko Plus. Ze względu na wysokie ceny u dystrybutorów kupuję w innym źródle.

Byłem również u p. Suskiego (Carbon) w sprawie kompleksowej usługi. Co do uzbrojenia kotłowni i samej wiedzy na temat kotłów - jak najbardziej podzielam zdanie 'przedpiszącego'. Co do reszty (rozłożenie wod, kan, co) - niestety nie przekonał mnie do swojej firmy.

Wybrałem innego wykonawcę, który zajmuje się całością prac. W tej chwili jesteśmy już po pierwszym etapie i czekamy na dostawę pieca i zakończenie prac.

 

PS. Poszukuję jakiegoś sprawdzonego dostawcy ekogroszku workowanego. Ma ktoś doświadczenie w tym zakresie? Możecie jakiś skład polecić? Wdzięczny będę za wszelkie info.

 

SEBAN - jakiej powierzchni masz domek ? i jakiej mocy piec ?.

Mi wycenili na Węglowej koszt kompletnej instalacji ogrzewanie i hydraulikę na 51000. Cena kosmos, PRAWDA ?!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEBAN - jakiej powierzchni masz domek ? i jakiej mocy piec ?.

Mi wycenili na Węglowej koszt kompletnej instalacji ogrzewanie i hydraulikę na 51000. Cena kosmos, PRAWDA ?!.

 

180m2 po całości, w tym 40m2 - pomieszczenia gospodarcze (garaż i kotłownia). Zdecydowaliśmy się na 16kW.

Co do ceny za całość - kwota nie jest niska, ale wszystko zależy od indywidualnych rozwiązań (czy obwodowo, czy kazdy odbiór bezpośrednio z rozdzielacza, ile podłogówki, czy są grzejniki kanałowe, czy cyrkulacja cw, etc. etc.)

Może warto zrobić mały 'casting', przedstawiając do skosztorysowania te same warunki brzegowe i wymagania materiałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem połowicznie na to pytanie. U mnie instalacja CO robiona była ładnych kilka lat wstecz więc nie znam aktualnych stawek. Co do źródła zasilania to polecić mogę kotły ze sterownikiem E-Coal oraz palnikiem II generacji które prócz groszku radzą sobie doskonale z miałem a nawet owsem w odpowiednich proporcjach. Po prostu zasypujesz paliwo a reszty pilnuje sterownik U mnie pracuje Ponar Zywiec, ale są jeszcze Ogniwo, Tilgner, Kotstal oraz Instalco. Zapraszam na odpowiednie wątki jak np ten np: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal

Sam piec kupiłem w firmie Carbon z ul. Węglowej wraz z usługą wykonania kotłowni. Jestem zadowolony z całości montażu, choć wiem, że można było wykonać to pewnie taniej kupując piec przez internet i szukając samemu hydraulika. Jednak naprawdę polecam, bo nie spotkałem jeszcze takiej osoby, jak pan Suski (właściciel firmy) służący swoim klientom wiedzą praktycznie 24h przez 7 dni w tygodniu. Podejrzewam, że są w stanie wykonać kompleksowo całą instalację CO. Telefonu nie podaję bo łatwo na nich trafić w sieci wpisując Carbon Łódź Węglowa.

 

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem że po tych kilku latach urzywania pieca PONAR jesteś zadowolony?

Jakiej mocy masz piec przy jakiej pow. domku ?

A gdzie kupujesz ekogroszek, bo zapewne też masz sprawdzone miejsce ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180m2 po całości, w tym 40m2 - pomieszczenia gospodarcze (garaż i kotłownia). Zdecydowaliśmy się na 16kW.

Co do ceny za całość - kwota nie jest niska, ale wszystko zależy od indywidualnych rozwiązań (czy obwodowo, czy kazdy odbiór bezpośrednio z rozdzielacza, ile podłogówki, czy są grzejniki kanałowe, czy cyrkulacja cw, etc. etc.)

Może warto zrobić mały 'casting', przedstawiając do skosztorysowania te same warunki brzegowe i wymagania materiałowe.

 

a czemu zdecydowałeś się na OGNIWO EKO PLUS a nie PONAR EKO ? I gdzie kupiłeś swój piec , jeśli to nie tajemnica ?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180m2 po całości, w tym 40m2 - pomieszczenia gospodarcze (garaż i kotłownia). Zdecydowaliśmy się na 16kW.

Co do ceny za całość - kwota nie jest niska, ale wszystko zależy od indywidualnych rozwiązań (czy obwodowo, czy kazdy odbiór bezpośrednio z rozdzielacza, ile podłogówki, czy są grzejniki kanałowe, czy cyrkulacja cw, etc. etc.)

Może warto zrobić mały 'casting', przedstawiając do skosztorysowania te same warunki brzegowe i wymagania materiałowe.

 

A czemu wybrałeś OGNIWO EKO PLUS a nie PONARA EKO ???

I jeśli to mozliwe napisz gdzie zakupiłeś swój piec ?

 

pozdrawiam:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piecyk chodzi tylko rok. Sama konstrukcja ma dopiero najwyżej 2 lata, więc jest stosunkowo młoda. Ogniwo Eko PLUS jest w oficjalnej sprzedaży ok 10 m-cy. Generalnie jestem zadowolony pomimo paru "przygód". Seban co do zaufanego dostawcy eko to chyba nie ma takiego. Ale napiszę jedno. W ubiegłym roku wraz z piecem kupiłem z Carbonu 1 tonę Pieklorza. Kolejne zakupy robiłem na składach u siebie w Rzgowie i było od razu widać bez porównania większą ilość spieków oraz mniejszą kaloryczność opału. W tym roku zamierzam kupić u Suskiego większą ilość groszku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie by z tego wątku nie uczynić miejsca dyskusji o kotłach. Napiszę tylko, iż wg twórcy palnika Brucer dr Jacka Zawistowskiego vel ZAWIJANA nr 3 to stare Ogniwo Eko, nr 2 Ponar Żywiec, nr 1 Ogniwo Eko Plus jako wynik zebranych doświadczeń z nowym ulepszonym palnikiem Burner-S. Niestety w ubiegłym roku ten model nie był jeszcze dostępny, a i tak nie występuje w mocy która mnie interesuje. To tyle w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...