Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka - polecane usługi i produkty


Recommended Posts

Mój dom również budowała ta ekipa. I podobnie jak ProStaś uczulam na szczegóły. Między innymi: ustalanie ceny za wykonywane czynności, których nie ma w planie. U mnie Panowie nie wykonali schodów, które były w planie (zdecydowałam się na schody ażurowe drewniane) ale za wykonanie spadków na tarasie i stopień przed wejściem zażyczyli sobie ekstra dopłatę.

Poza tym panowie nie są gospodarni. Raz użyte drewno w/g nich już do niczego się nie nadawało. Po budowie mamy go całe tony.

 

pozdrawiam

 

Zakończyliśmy na ten rok współpracę z p. Marianem i teraz już mogę na pewno powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni. Fachowość i uczciwość niekwestionowane. Wiele nam p. Marian dodatkowo podpowiedział. Zgrzytów żadnych nie mieliśmy. Zdążyli na czas również z więźbą. W tej chwili już działają dekarze. Policzył nam za dodatkowe prace, może nawet i niemało..., ale robota jest wykonana dobrze i wszystko tak jak chcieliśmy, że uważamy, że warto było. Planujemy dalszą współpracę jeśli tylko będą po obydwu stronach sprzyjające okoliczności. Mogę zdecydowanie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zakończyliśmy na ten rok współpracę z p. Marianem i teraz już mogę na pewno powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni. Fachowość i uczciwość niekwestionowane. Wiele nam p. Marian dodatkowo podpowiedział. Zgrzytów żadnych nie mieliśmy. Zdążyli na czas również z więźbą. W tej chwili już działają dekarze. Policzył nam za dodatkowe prace, może nawet i niemało..., ale robota jest wykonana dobrze i wszystko tak jak chcieliśmy, że uważamy, że warto było. Planujemy dalszą współpracę jeśli tylko będą po obydwu stronach sprzyjające okoliczności. Mogę zdecydowanie polecić.

 

Żeby była jasność w temacie :-).

 

Co do fachowości nie mam, żadnych uwag i myślę, że lepiej trafić nie mogliśmy. Dom jest wybudowany równo, solidnie, to samo dotyczy więźby. Stawiam 5 z plusem, ale co do uczciwości to już nie bardzo. Bo nie mówi się klientowi o tym ile ma zapłacić po wykonanej robocie. Uczciwość nakazuje zrobić to przed, tak aby inwestor miał wybór, robić czy nie. Moją winą jest to, że nie zapytałam czy to będzie dodatkowo kosztować ale skąd miałam przypuszczać, skoro wykonawca nie odliczył sobie z wypłaty kwoty za niewykonane b. trudne schody?

Dlatego współpracę z p. Marianem polecam ale uczulam na ustalanie szczegółów przed a nie po fakcie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność w temacie :-).

 

Co do fachowości nie mam, żadnych uwag i myślę, że lepiej trafić nie mogliśmy. Dom jest wybudowany równo, solidnie, to samo dotyczy więźby. Stawiam 5 z plusem, ale co do uczciwości to już nie bardzo. Bo nie mówi się klientowi o tym ile ma zapłacić po wykonanej robocie. Uczciwość nakazuje zrobić to przed, tak aby inwestor miał wybór, robić czy nie. Moją winą jest to, że nie zapytałam czy to będzie dodatkowo kosztować ale skąd miałam przypuszczać, skoro wykonawca nie odliczył sobie z wypłaty kwoty za niewykonane b. trudne schody?

Dlatego współpracę z p. Marianem polecam ale uczulam na ustalanie szczegółów przed a nie po fakcie.

 

pozdrawiam

 

Dokładnie tak to zrozumieliśmy i dziękujemy za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj w STALBORZE na Wycieczkowej. Dobra cena do jakości.

 

ps. Po wielu telefonach może do końca tego tygodnia Twoi dekarze będą diagnozować obróbkę okien dachowych. Rzeczywiście są chłopaki zapracowani ale dali mi nadzieję więc tego się trzymam :-).

 

Dziękuję

 

oby pomogli!

a parapety wzięłam klinkierowe jednak, własnie się kładą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność w temacie :-).

 

Co do fachowości nie mam, żadnych uwag i myślę, że lepiej trafić nie mogliśmy. Dom jest wybudowany równo, solidnie, to samo dotyczy więźby. Stawiam 5 z plusem, ale co do uczciwości to już nie bardzo. Bo nie mówi się klientowi o tym ile ma zapłacić po wykonanej robocie. Uczciwość nakazuje zrobić to przed, tak aby inwestor miał wybór, robić czy nie. Moją winą jest to, że nie zapytałam czy to będzie dodatkowo kosztować ale skąd miałam przypuszczać, skoro wykonawca nie odliczył sobie z wypłaty kwoty za niewykonane b. trudne schody?

Dlatego współpracę z p. Marianem polecam ale uczulam na ustalanie szczegółów przed a nie po fakcie.

 

pozdrawiam

 

To nie temat do tego typu rozważań, ale skoro przeżywam swoistego rodzaju deja vu, to napiszę:

ja - p. Stanisławie (wspólnik p. Mariana) trzeba zrobić taras

p. Stanisław - dobrze

ja - a ile to ma kosztować ?

p. Stanisław - a co Pan robi z tym blaszanym garażem, bo komuś w rodzinie by się przydał na samochód

ja - no nic, a może się rozliczymy za taras ?

p. Stanisław - zgoda

 

Kilka miesięcy później, taras robił mi p. Marian

ja - dziękuję za robotę

p. Marian - co do rozliczenia, to niech pan się skontaktuję z p. Stanisławem

ja - hę ??

p. Marian - no za taras

ja - ale miało być za garaż !

p. Marian - ja nie wiem, ale za taras ma być 1500 zł.

ja (w myślach) - o fuck, k..wa, ja pier...lę

 

Dwa dni później, spotkanie z p. Stanisławem:

ja - no to jak z tym rozliczeniem za taras

p. Stanisław - no 1500 zł.

ja - ale miało być za garaż !!!

p. Stanisław - kuzyn się rozmyślił.........

 

Zapłaciłem, choć mogłem znaleźć innego wykonawcę, niesmak pozostał.

 

Uczulam i zgadzam się z tym co napisał bes.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie temat do tego typu rozważań, ale skoro przeżywam swoistego rodzaju deja vu, to napiszę:

ja - p. Stanisławie (wspólnik p. Mariana) trzeba zrobić taras

p. Stanisław - dobrze

ja - a ile to ma kosztować ?

p. Stanisław - a co Pan robi z tym blaszanym garażem, bo komuś w rodzinie by się przydał na samochód

ja - no nic, a może się rozliczymy za taras ?

p. Stanisław - zgoda

 

Kilka miesięcy później, taras robił mi p. Marian

ja - dziękuję za robotę

p. Marian - co do rozliczenia, to niech pan się skontaktuję z p. Stanisławem

ja - hę ??

p. Marian - no za taras

ja - ale miało być za garaż !

p. Marian - ja nie wiem, ale za taras ma być 1500 zł.

ja (w myślach) - o fuck, k..wa, ja pier...lę

 

Dwa dni później, spotkanie z p. Stanisławem:

ja - no to jak z tym rozliczeniem za taras

p. Stanisław - no 1500 zł.

ja - ale miało być za garaż !!!

p. Stanisław - kuzyn się rozmyślił.........

 

Zapłaciłem, choć mogłem znaleźć innego wykonawcę, niesmak pozostał.

 

Uczulam i zgadzam się z tym co napisał bes.

 

pzdr

 

No to trochę niefajnie to wyszło... My od początku do końca działaliśmy z p. Marianem i na szczęście takich sytuacji nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym polecić moich dotychczasowych wykonawców: murarza i cieślę . To dwie różne ekipy, ale współpracują ze sobą. Ma to dobre strony,sami ustalają między sobą, kiedy może wejść np.cieśla , albo kiedy murarz żeby podmurować szczyty. Jest to ważne , gdy chcemy uniknąć przestojów.

Namiary podam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kogo polecacie w temacie pompy ciepła ?? Oprócz Sapro, bo ten namiar już sprawdzam.

 

Po mojemu:

1. weź normalnego hydraulika, który robił kiedyś ogrzewanie podłogowe

2. kup mu na aledrogo rurki (markowe polskie) w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu na ciepło (dla PC może przyjąć rozstaw co 10 cm - masz pewność, że będzie działać ok)

3. niech wyceni rozłożenie podłogówki z Twoimi materiałami (po jego stronie rozdzielacz, zawory, odpowietrzniki, nabicie inst. i zrobienie próby ciśnieniowej)

5. niech zamontuje zasobnik na CWU

4. skontaktuj się z przedstawicielem na łódzkie polskiego producenta PC np. Ecopower, niech Ci dobierze urządzenie grzewcze oraz ilość i rozłożenie kolektora (odwiertów),

6. wynajmij koparkę (wiertniczych) i rozłóż kolektor samemu lub z pomocą przedstawiciela Ecopower

7. instalacje i uruchomienie samego urządzenia niech przeprowadzi ktoś autoryzowany przez producenta pompy

 

Hydraulikowi nie mów, że montujesz PC, bo jakoś wszyscy jak usłyszą, że chodzi o PC to cena x 2 lub 3.

 

Opisany powyżej sposób może Ci oszczędzić 20-25.000 zł, z tych 60.000 zł.

 

Innymi słowy z dala od firm, które zajmują się tym "kompleksowo". No chyba, że komuś nie zależy na pieniądzach.

Przed tymi zabiegami poczytać forum, o PC.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy z czystym sercem polecić firmę Eko-Centrum z Łodzi ul. Polskich Kolei Państwowych 6. Wczoraj zamontowali nam Biologiczną Oczyszczalnię Eko-Pol. Świetny kontakt, pełen profesjonalizm, bardzo dobrzy instalatorzy, fachowe doradztwo,godni polecenia!!!!!, wszystko zamontowane zgodnie z projektem w niecały 1 dzień. Pan Krzysztof W. bardzo elastyczny, ugodowy i cierpliwy człowiek, doradzi, co mówił i obiecywał tak się stało. Mamy bardzo dobrze, dokładnie zamontowana oczyszczalnie w super cenie, oraz pięknie zostawione podwórko po całej instalacji, wyrównany teren...Super!!!!!

p.s. I do tego wszyscy punktualni jak w zegarku :)

Już dawno nie mieliśmy tak dobrej ekipy na naszej budowie. POLECAM!!!!!!!!!!

Nr kontaktowy do Pana Krzysztofa Woydy - 509700471.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny wystawiam "5" dla APK na Brzezińskiej. Panowie ściągnęli mi (a juz myslałem, że zapomnieli;)) śliczne (bezobsługowe w okresie conajmniej 30 lat) sztachety na bramę i furtkę- obustronnie cynkowane i malowane na brązowo po 6 zł z VAT/mb- produkt BUDMATU z Płocka (robią też blachodachówkę). Po raz kolejny nie zawiedli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nie polecam uslug dekarskich p. Waldemara Błaszczyka z Maszkowic k.Ozorkowa, który reklamuje się jako Dekarz Jakości Mayerholsen

 

Wykonawca jest bardzo niesłowny, po zainkasowaniu nalezności nie wywiązuje się z wykonania poprawek, wielokrotnie umawia się na spotkania a następnie nie przyjeżdża w umówionym terminie i nie odbiera telefonów. Gdy po pewnym czasie w końcu "przez nieuwagę" odbierze telefon, wtedy tłumaczy się ile to ma pracy i ze "jest taki zarobiony, ze nawet dla rodziny nie ma czasu". Jednym słowem kłamca, który lekceważy inwestorów. Współpraca z tym panem to strata czasu i zszarpane nerwy. Niejeden dał się już nabrać na jego "gładką gadkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...