Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka - polecane usługi i produkty


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Szanowni,

moje wielkie obawy przed rozpoczęciem inwestycji dotyczące trudów budowy odeszły w niepamięć wraz z zatrudnieniem do wybudowania domu w stanie surowym Firmy JAKAR -Jarosław Karp http://www.jakar-budowy.pl tel. 605 046563 Wszystkim polecam ekipę p.Jarka. Pomimo, że do dzisiaj na mojej budowie pojawiło się kilku wykonawców, żaden z nich zaangażowaniem, fachowością, pracowitością i jakością wykonanych prac nie był w stanie dorównać Jakarowi. Troska i przejęcie budową Pana Jarka, właściciela i pracownika, jest wręcz imponujące. Dodatkowo Pan Jarek daje dobry przykład podwładnym, którzy i bez niego są wyjątkowo zorganizowaną i fachową ekipą. Każdemu, kto chce bezstresowo, w bardzo dobrej cenie i z najwyższą jakością postawić mury gorąco polecam usługi Firmy Jakar. Potwierdzeniem mojej opinii dotyczącej jakości są kolejne osoby odwiedzające budowę zachwycone efektem prac murarskich. Ponadto bardzo cenię dotychczasową współpracę z Panem Jarosławem Karpiem za bezinteresowną pomoc i doradztwo na każdym etapie budowy. Dzięki temu mogłem spokojnie spać i pracować gdy mój dom sprawnie wzrastał, a niezależny Kierownik Budowy chwalił wykonawstwo.

 

Ja niestety nie polecam p. Jarka, miałem wątpliwą przyjemność powierzyć Mu swoją budowę. pan Jarek okazał sie bardzo niesolidnym fachowcem. Pracował na kilku budowach jednocześnie. Kilka razy porzucał pracę. Nie znosi gdy pokazuje Mu się, że popełnił błąd (nie naprawia błędów tylko brnie dalej). Współpraca trwała kilka miesięcy i był to bardzo nerwowy i trudny okres. Następna ekipa miała sporo pracy aby wyprowadzić budowę. Zdecydowanie nie polecam współpracy z p. Jarosławem Karpiem i firmą Jakar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie polecam p. Jarka, miałem wątpliwą przyjemność powierzyć Mu swoją budowę. pan Jarek okazał sie bardzo niesolidnym fachowcem. Pracował na kilku budowach jednocześnie. Kilka razy porzucał pracę. Nie znosi gdy pokazuje Mu się, że popełnił błąd (nie naprawia błędów tylko brnie dalej). Współpraca trwała kilka miesięcy i był to bardzo nerwowy i trudny okres. Następna ekipa miała sporo pracy aby wyprowadzić budowę. Zdecydowanie nie polecam współpracy z p. Jarosławem Karpiem i firmą Jakar

 

Miałem nieprzyjemność pracować na budowie w Łodzi przy ul. Tabelowej u inwestora podpisującego się jako aslam Jest to człowiek konfliktowy, przesadnie pedantyczny, grymaśny, niezdecydowany, wprowadzający ciągłe zmiany w czasie trwania budowy i szukający dziury w całym. Nie można było z nim podpisać umowy na wykonanie prac ponieważ nigdy nie wiedział (prawdopodobnie ze względu na finanse) kiedy i do którego momentu mają być prowadzone prace. Tak niezdecydowany klient stanowi problem, ponieważ wprowadzanie poważnych zmian w trakcie budowy wydłuża czas realizacji poszczególnych etapów inwestycji a to skutkuje niedotrzymaniem terminów realizacji prac u innych moich klientów. Dlatego w pewnym momencie zrezygnowałem ze współpracy z tym człowiekiem. Po jakimś czasie za usilną namową kierownika budowy wróciłem do wykonywania prac przy tej inwestycji. Problem w tym, że facet ten myśli, iż może mieć wszystko i wszystkich na żądanie a wpis o kilkukrotnym porzuceniu robót jest jedynie potwierdzeniem tego, że należy on do osób niewidzących nic poza czubkiem własnego nosa.

Rozumiem, że każdy inwestor może coś zmienić w trakcie trwania inwestycji ale człowiek ten miał wyjątkową wielką wenę twórczą. Ciągle dokonywał zmian i przeróbek podczas trwania budowy. Wyznawał zasadę „każdy projekt jest zły i należy go poprawiać”. Nakazał np. zostawić otwory okienne, które po pewnym czasie zamurowywaliśmy bo przestały mu się podobać. Zdarzało się, że rozbieraliśmy wcześniej zrobione szalunki „ze względów wizualnych” bo ten czy inny podciąg był zaprojektowany za mały a on w tym miejscu widział by grubszy, itp. Ja na podstawie projektu wykonuję kosztorys i kalkuluję czas wykonania prac. Realizacja zachcianek ww. klienta dezorganizowała i wydłużała czas trwania robót.

Skoro według tego pana popełniałem tak wiele błędów to dlaczego nie zrezygnował ze współpracy z moją firmą, a po mojej rezygnacji usilnie zabiegał o to żebym kontynuował prace budowlane? Nadmieniam, że nad prawidłowością prac czuwał kierownik budowy, który często tam bywał. Nie zgłaszał on żadnych uwag do prowadzonych robót co potwierdzone jest wpisami do dziennika budowy.

 

Inwestor ten poróżnił się nie tylko ze mną ale także między innymi z:

- dostawcą betonu „Cemex” (dostarczony beton był najpierw zbyt rzadki a następnie za gęsty; na końcu facet zrobił awanturę o to, że ciężarówki z betonem zniszczyły mu drogę – nadmieniam, że droga dojazdowa do budowy to tylko dwie piaszczyste koleiny);

- dostawcą materiałów budowlanych firmą „Zając” z Kraszewa (facet chciał przyjechać na skład przebierać cegłę zwykłą pełną na palecie, a gdy sprzedawca nie wyraził na to zgody to postanowił robić to u siebie na budowie, następnie okazywał niezadowolenie z odcienia cegły);

- z firmą prowadzącą prace ziemne „MET-KON” z Łodzi (podczas prowadzenia wykopów zażyczył sobie aby piasek z wykopu ten mniej żółty wysypać na jedną pryzmę, bardziej żółty na inną a jeszcze w innym miejscu zmagazynować piasek z iłem – nie będę wspominał o tym, że według zlecenia firma miała wykonać zwykły wykop);

- firmą GO-TRAKT dostarczającą beton (firma musiała zawrócić „gruszki” z betonem ponieważ inwestor nieprzygotował drogi wjazdowej, w związku z czym betonowozy nie były one w stanie dojechać do wykopu - za „pusty przebieg” naliczono opłatę co było przyczyną konfliktu).

Na koniec wspomnę tylko, że wszystkie opisane powyżej fakty posiadam świadków. Nikomu nie życzę współpracy z tak konfliktową osobą.

 

Z poważaniem

 

Jarosław KARP „JAKAR”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM:

 

Kierownik budowy Konrad Nowowiejski 501-781-490

 

Hurtownia Budowlana BUDOM 024-254-95-55 Kutno

 

Geodeci: http://www.geodezja-benedykcinscy.pl

 

Instalacje wod-kan i co: Zagórowski Janusz 603-809-716 - jak dla mnie słowny i rzeczowy

 

Przyłącze wod-kan: Powietrzyński Jan 024-254-50-65

 

Dach konstrukcja i pokrycie oraz obróbki: Strębski Stanisław 602-539-890

 

Wycinka drzew: 509-295-454

 

Piasek P. Gorący niestety, zagubiłem nr tel.

 

Mieszane uczucia:

 

Przyłącze i instalacja gazowa: Strzałkowscy bo jak nie pilnujesz to robią co chcą, wprawdzie instalacja dobrze zrobiona, ale ostatni zawór założony odwrotnie, pomalowane na odwal się i przedstawiciele strasznie niesympatyni i aroganncy.

 

Firma tynkarska z Włocławka, grupa z majstrem był Edmund Matyjaszyk. Widziałem prace tej firmy ale innej grupy to świetna robota, ale z tym majstrem to tylko mierna.

 

NIE POLECAM:

 

Hurtownia instalacyjna Ekspertcenowy Tomasz Kłobuszewski Konstantynów Łodzki - termin oczekiwania na grzejniki 3 miesiące !!!! a miało być max. 10 dni

 

Tynki maszynowe Eurodom Andrzej Kaczorowski Ostrowy - tynki rzucane na 1 raz popekały, zrobiła się pajęńczyna, brud i smród na budowie.

 

 

 

Na tym etapie to tyle. CZekam na inst odkurzacza od Jaciubków oraz posadzki z Tuliszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić glazurnika, Pana Zbyszka. Kładł mi na podłogę gres i płytki wielkoformatowe przy kominku.

Z jego usług jestem zadowolona, sumienny, terminowy, do wykonanych prac nie miałam uwag,a ceny w normie.

Skorzystałam z polecenia forumowiczów (dom w Grotnikach) Pan Zbyszek tel: 514 114 225

 

 

 

Witam!

Chcialabym przeprowadzic remont mieszkania na Balutach i poszukuje rzetelnego glazurnika, hydraulika i kogos wyspecjalizowanego w wymianie okien. Czy mozecie mi Panstwo polecic sumiennych specjalistow z tych branz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz :-)

Ceny w normie? Tego akurat sie nie spodziewalam :-). Tez znalazlam p. Zbyszka na tym forum i zajrzalam na jego strone, na ktorej zostaly zamieszczone zdjecia ukladanej przez niego glazury. Oniesmielily mnie te bardzo eleganckie pomieszczenia i jednoczesnie zniechecily do kontaktu z tym panem, bo podejrzewalam, ze ceny za jego uslugi sa adekwatne do lokali w jakich pracuje. Z braku informacji o innych specjalistach w tej branzy powrocilam do pierwotnego zamierzenia samodzielnego ukladania glazury. Klamka zapadla i szkola mnie teraz panowie-forumowiecze w sekcji Zrob to sam. Jestem pelna wiary, ze sprostam wytyczonemu sobie zadaniu. Gdyby jednak moje zamierzenia sie nie powidly, skontaktuje sie juz bez oporow z p. Zbyszkiem.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje za szczere checi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz :-)

Ceny w normie? Tego akurat sie nie spodziewalam :-). Tez znalazlam p. Zbyszka na tym forum i zajrzalam na jego strone, na ktorej zostaly zamieszczone zdjecia ukladanej przez niego glazury. Oniesmielily mnie te bardzo eleganckie pomieszczenia i jednoczesnie zniechecily do kontaktu z tym panem, bo podejrzewalam, ze ceny za jego uslugi sa adekwatne do lokali w jakich pracuje. Z braku informacji o innych specjalistach w tej branzy powrocilam do pierwotnego zamierzenia samodzielnego ukladania glazury. Klamka zapadla i szkola mnie teraz panowie-forumowiecze w sekcji Zrob to sam. Jestem pelna wiary, ze sprostam wytyczonemu sobie zadaniu. Gdyby jednak moje zamierzenia sie nie powidly, skontaktuje sie juz bez oporow z p. Zbyszkiem.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje za szczere checi

 

Jeśli mogę coś doradzić, to myślę, że warto najpierw zadzwonić do Pana Zbyszka i spytać się o wycenę, przecież to nic nie kosztuje. Jest sympatycznym człowiekiem. Ładne położenie płytek to wyzwanie, może więc lepiej zdać się na fachowca. A ceny naprawdę przystępne. To, że ktoś buduje dom nie znaczy,

że nie liczy się z kosztami.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...