Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka - polecane usługi i produkty


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

 

Planuje rozpoczęcie budowy domu na wiosnę tego roku.

Poszukuje sprawdzonej, rzetelnej ekipy która postawi SSO z porothermu.

W miarę postępujących prac będę sporządzał listę wykonawców, którą na koniec opublikuję wraz z opiniami :)

 

Podaje namiar na dwie firmy które budują domy, zobacz ich prace albo niech podadzą gdzie robili zapytasz inwestora. Ja osobiście widziałem nie raz ich prace wszystko dobrze, inwestor był zadowolony dlatego polecam. Ale jak chcesz sprawdź sobie ich. Kwiatkowski 509-796-295 , Darek 693-420-235

 

możesz powiedzić że numer masz od Glanca - od posadzek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To mój pierwszy post, którym spłacam dług wobec forum ;-) Mam obecnie SSZ + instalacje i wylewki. Czas na pierwsze podsumowanie:

Budowę zacząłem rok temu w Konstantynowie Łódzkim (2.01.2014 weszła koparka). I tak, od początku:

 

Zmiany w projekcie i adaptację robili architekci gdzieś spod Poznania Stefan Tomkowiak i Bartosz Konowalski - duużo tańsi od okolicznych, z którymi się kontaktowałem ale skopali parę rzeczy, co kosztowało mnie trochę nerwów i sporo czasu. Ogólnie NIE POLECAM

Notariusz: w Łodzi polecam p. Przemysława Milo (duży upust na miejscu), podobnie (trochę wbrew moim obawom) u jedynego notariusza w Kansas. Obu POLECAM

 

Geodeta: Rafał Szałwiński 694-732-431 również POLECAM

 

Budowa SSO wraz z dachem - Albud (Sebastian Dubla). Tu trochę szerzej: p. Sebastian ma kilka ekip, które sprawnie przerzuca między budowami i każda godzina jest dla niego cenna. Skutkiem tego budowa idzie błyskawicznie. Dlatego dobrze mieć wcześniej przemyślane różne zmiany, bo w trakcie może się okazać, że jest za późno (ja tak miałem). Ogólnie jednak robią bardzo solidnie, czego świadomości nie miałem, dopóki nie wszedłem do sąsiedniego domu, budowanego przez inną ekpię. Na pewno nie są tani i (UWAGA!) zupełnie nie zwracają uwagi na ceny materiałów, jeżeli zostawić im to. Dla zwracających uwagę na koszty: trzeba trzymać rękę na pulsie, porównywać z własnymi źródłami. To rzekłszy, p. Sebastian ma jednak dobre ulgi w różnych miejscach, z któych można skorzystać - np. więźby, dachówka.

Ogólnie, pomimo kilku malutkich potknięć, POLECAM. U mnie budował głównie zespół p. Konrada Romana.

 

Materiały prawie wszystkie do SSO brałem z Centrobud Ozorków - tanio, transport gratis, czasem ciężko się dodzwonić. Ale ogólnie jak najbardziej POLECAM

 

Więźba dachowa - korzystałem ze sprawdzonego źródła p. Dubli - firma Dziki z Kraszewa. Bardzo dobrze zaimpregnowana i, co mnie zaskoczyło, najtańsza. A więc http://www.dziki.com.pl/ POLECAM, przynajmniej jeśli chodzi o więźbę.

 

Kolejny kontakt od p. Dubli - strop teriva - p. Łągwa, Karlin tel. 44 646 12 68. Mega profesjonalista, b. dobra relacja ceny do wartości, szczerze POLECAM.

 

Dachy - wiele ofert miałem (ostatecznie braas), różnice cen minimalne w Łodzi. Zdecydowaliśmy się na DAGART. Właściciel w pierwszym kontakcie b. sympatyczny, sprawny handlowiec, ceny trochę niższe niż w Łodzi i niby wszystko OK. Jedyny zgrzyt to odbiór nadprogramowych dachówek. Niestety pomimo zapewnień przed zakupem niepotrzebne dachówki leżą na działce już prawie pół roku i coś czuję, że się nie doproszę o zabranie. To powoduje, że uzyskana korzyść w cenie została zaprzepaszczona i moja rekomendacja jest Neutralna.

 

Okna+rolety zespolone. Osobny wątek mógłby powstać na ten temat, ale z braku czasu "Okna story" nie będzie. Na początku miała być firma KMM Okno, ale z takim traktowaniem "z buta", olewaniem klienta itp nigdy się nie spotkałem, więc ostatecznie pomimo dobrej ceny i akceptowalnie ładnych profili, odpuściliśmy. A więc NIE POLECAM. Potem miał być Budwar z Łagiewnickiej - właściciel z dużą wiedzą, chyba b. uczciwy, również dobra cena, ale żonie nie podobały się profile :-/

No to, korzystając z niniejszego forum, udaliśmy się do firmy MS Okna http://www.oknams.pl/. Tu wszystkie problemy się skończyły. Na pomiarze nam szczęka opadła - pełen profesjonalizm, kilka ważnych uwag i rad co do rzeczy, które powinny być zmienione przed wstawieniem okien dla ogólnej poprawy funkcjonalności (o których wcześniejsi się nie zająknęli), mała korekta "poziomu zero". Potem też wszystko ok, chociaż... w jednym miejscu jest nieszczelność. Trzeba dopiankować. Ogólnie jednak zdecydowanie POLECAM

 

Elektryk - p. Robert Solarski, polecany przez forumowiczów. Kilka w sumie niedużych problemów natury komunikacyjnej, natomiast robota pod względem jakości i ceny bardzo dobrze. POLECAM!

 

Hydraulik - p. Sławomir Sowiak z Buczku (podaję tel, bo chyba nie było: 661-958-182). RE-WE-LA-CJA! Przesympatyczny człowiek, bardzo solidna robota i bardzo przyzwoite ceny POLECAM!

 

No i wylewki - tu bez emocji. Oczywiście POSGLANC. Miało być idealnie i w rozsądnej cenie i tak było. W każdym razie moi rodzice, którzy budowali dom kilka lat wcześniej po oględzinach byli w szoku, że tak równo się w ogóle DA :-) Chłopaki nawet poradzili sobie z brakiem wody po przybyciu na miejsce (ha ha, teraz mnie pewnie łatwo zidentyfikują). Jakoś oni nie dopytali, ja nie wiedziałem, że oni nie wiedzą (przy oględzinach przed robotą mnie nie było), ale dali radę. W każdym razie bardzo POLECAM!

 

I to tyle na razie. W miarę postępów lub gdy coś mi się przypomni albo będą wychodzić jakieś kwiatki - będę dodawał opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, już mi się przypomniało!

 

Ogrodzenie. Na początku miało być palisadowe, szukaliśmy najtańszego wykonawcy. Znaleźliśmy niejakiego p. Olczyka, który jest chyba gdzieś z kieleckiego (sądząc po rejestracji), ale dużo prac (przynajmniej tak twierdzi) robi w okolicach Łodzi. Dogadaliśmy się, ale niestety nie udało nam się skłonić go do pracy. Obiecywał, obiecywał, umawiał się, przekładał terminy rozpoczęcia, aż w końcu przestał odbierać telefony. NIE POLECAM. Ogrodzenie to było zresztą dziwne doświadczenie - wysłaliśmy prośbę o wycenę do ok 9-10 wykonawców, z czego 6 nas całkowicie olało, a siódmy odpisał po 4(!) miesiącach. Z kolei np. firma IGEL obiecywała, że już następnego dnia będzie pomiar a chwilę później wycena...i też olewka, brak jakiegokolwiek kontaktu zwrotnego.

 

Ostatecznie ogrodzenie (jednak panelowe) robił p. Arek (ArBo) 661-834-135. Do jakości nie mam zastrzeżeń, cena atrakcyjna, p. Arek sympatyczny, więc oczywiście POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gavroche

 

Dziękuje za opinie, robię wielu klientów z forum ale nie liczni dodają opinie, już tak jest zrobisz 100 domów będzie dobrze nikt nie napisze, zrób 1 źle od razu człowiek pisze ( w sumie to zrozumiałe rozładowuje złość :) ). Zapraszam wszystkich na stronę http://www.posglanc.pl

 

W razie pytań proszę dzwonić, życzę wszystkiego dobrego.

 

Pozdrawiam Glanc Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, bardzo fajny temat dzięki któremu uzbierałem niezłą ilośc kontaktów do potencjalnych wykonawców, ale generalnie widzę problem z kierownikami budowy. Nikt nie zwraca uwagi na tą ważną postać na budowie? Brakuje opinii pozytywnych jak i negatywnych. Podzielcie się kontaktami do kierowników :).

Zaczynam budowę od lipca i chciałbym na początku znaleźć kompetentną osobę na to ważne miejsce na mojej budowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...