Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Ożarowska ( Ożarów Mazowiecki)


Recommended Posts

Gość Pyrekcb
z tego co pamiętam u mnie to szło w ustawowym czasie

 

Na to chyba nie ma ustawowego czasu - jak znajda błedy w operacie, to oddaja do poprawki.

Załatwiałem ten temat prawie dwa miesiące, bo mapkę robiła mi znajoma "spoza układu"... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Pyrekcb
Witam wzystkich po długiej nieobecości.

Odezijcie się bo widzę, że forum zamiera i powstaje lista ogłoszeń co kto ma do sprzedania.

Może wrócimy do pomysłu spotkani naszej grupy? :lol:

 

Więc sie odzywam... :lol:

Witałem sie w wątku do przywitań, a teraz odnalazłem "moją" grupę.

Nie mam za bardzo czasu na forum, ale od czasu do czasu coś tam przeczytam i skrobnę... :wink:

 

A co do inwestycji - czekam na wyłączenie z produkcji rolnej i składam papiery o pozwolenie. Może w tym roku uda się zrobic chociaż "zerówkę"... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrekcb
A co do inwestycji - czekam na wyłączenie z produkcji rolnej i składam papiery o pozwolenie. Może w tym roku uda się zrobic chociaż "zerówkę"... :p

 

Ile już czekasz na wyłączenie i gdzie sie budujesz?

 

Składałem 23 maja - kazali podjechac za 30 dni, czyli jeszcze dwa tygodnie czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do inwestycji - czekam na wyłączenie z produkcji rolnej i składam papiery o pozwolenie. Może w tym roku uda się zrobic chociaż "zerówkę"... :p

 

Ile już czekasz na wyłączenie i gdzie sie budujesz?

 

Składałem 23 maja - kazali podjechac za 30 dni, czyli jeszcze dwa tygodnie czekania.

 

Daj znać jak Ci wydadzą papier.

Przy okazji - zgodnie z KPA urząd ma obowiązek wydać decyzję niezwłocznie, więc jeżeli tego ni erobi to możnaby wnieść skarge na bezczynność urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrekcb
Daj znać jak Ci wydadzą papier.

Przy okazji - zgodnie z KPA urząd ma obowiązek wydać decyzję niezwłocznie, więc jeżeli tego ni erobi to możnaby wnieść skarge na bezczynność urzędu.

 

Szczerze mówiąc - nie znam się na tym.

Przy składaniu wniosku otrzymałem informację 30 dni - ani dłużej, ani krócej.

Pytałem się, czy można się wcześniej dowiedziec, a dziewczyna odpowiedziała mi, że nie - po prostu przyjechac za 30 dni bez dowiadywania się.

Może chcą po prostu uniknąć telefonów z pytaniami...? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak Ci wydadzą papier.

Przy okazji - zgodnie z KPA urząd ma obowiązek wydać decyzję niezwłocznie, więc jeżeli tego ni erobi to możnaby wnieść skarge na bezczynność urzędu.

 

Szczerze mówiąc - nie znam się na tym.

Przy składaniu wniosku otrzymałem informację 30 dni - ani dłużej, ani krócej.

Pytałem się, czy można się wcześniej dowiedziec, a dziewczyna odpowiedziała mi, że nie - po prostu przyjechac za 30 dni bez dowiadywania się.

Może chcą po prostu uniknąć telefonów z pytaniami...? :wink:

 

Pewnie tak jak mówisz - chą uniknąć telefonów. Nie mniej nie mają prawa występować z takimi żądaniami do petenta.

Ogólnie w tym urzędzie wszystko jest jakieś "na łaskę" i niemiłe. Dziwię się staroście, że to toleruje, bo złość ludzi może się na nim skupić...

Ja już czekam 2 tygodnie i dzisiaj zamierzqam do nich dzwonić. Nie wiem czy będę składał skargę na bezczynność urzędu - musze najperw pogadać z kierolem, czy wszystkie inne dokumenty mamy gotowe.

BTW, czy kazali Ci przynieść wypis z rejestru gruntów i wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Gość Pyrekcb
Pewnie tak jak mówisz - chą uniknąć telefonów. Nie mniej nie mają prawa występować z takimi żądaniami do petenta.

 

Już nie pamiętam, czy odpisywałem na privie... :oops:

"Papier" dali równo po 30 dniach - pojechałem, "pani z okienka" upewniła się, że minęło 30 dni ( :o ), po czym wydała papir.

 

Ogólnie w tym urzędzie wszystko jest jakieś "na łaskę" i niemiłe. Dziwię się staroście, że to toleruje, bo złość ludzi może się na nim skupić...

 

Tu się zgodzę - złożyłem kpl dopkuemtów do PNB, po 30 dniach mniej więcej pisemko, żeby uzupełnić (takie pierdoły, że śmiech na sali :-? ), pojechałem i chciałem się dowiedzieć konkretnie, jak mam zrobić te poprawki, a pani naczelnik (podpisana na pisemku) stwierdziła, że nie jest geodetą i nie wie... :o

Odesłała mnie do pokoju obok, gdzie wszyscy wchodzili sobie bez kolejki, a ja musiałem czekac. Wreszcie "zlitowała się" nade mną i wysłała do jeszcze innego pokoju. Tak "mlaskająca" jedzeniem pani z łaską wytłumaczyła mi, OCB... :-? Komuna "pełnom gembom"... :evil:

 

Ja już czekam 2 tygodnie i dzisiaj zamierzqam do nich dzwonić. Nie wiem czy będę składał skargę na bezczynność urzędu - musze najperw pogadać z kierolem, czy wszystkie inne dokumenty mamy gotowe.

 

Mój architekt tez się chciał z nimi "boksować", ale z racji tego, że On w lato siedzi na rancho kilkadziesiąt km od W-wy, a ja się guzik znam na tym wszystkim - odpuścilismy. :-?

 

BTW, czy kazali Ci przynieść wypis z rejestru gruntów i wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego?

 

Z tego, co pamiętam, to tak.

 

 

A tak na marginesie - pewnie powyższe info już Cię nie interesuje, bo minęło sporo czasu... :lol:

Ale tak jakoś nie zaglądałem do "grup budujących", a nasza ożarowska "spadła" gdzies w odmęty internetu... :D

 

Jeszcze jedno - musze zrobić przyłącze prundu i wody - mam wstępne warunki, jak teraz dalej zadziałać?

Znacie może kogoś, kto to zrobi fachowo, w miarę sprawnie i w ludzkich pieniądzach? :roll:

 

No i na koniec - może ktoś poleci "koparkowego" oraz "studniowego"...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czegoś... Czy w pisemku, które dostałeś po 30 dniach nie było napisane co należy zmienić i przede wszystkim na jakiej podstawie prawnej?? Ja chyba w takiej sytuacji odpowiedziałbym pismem, że wezwanie jest bezzasadne i wzywam do przywrócenia terminów ustawowych.

 

Ehhhhh. niedługo będę składał o PNB....

 

Z drugiej strony to trochę ryzykownie walczyć, jeżeli jeszcze będzie trzeba załatwić odbiór domu, a tu jak wiadomo nigdy nic nie jest super idealnie....

 

Wyłączenie odebrałem po 3-ech tygodniach, ale co ciekawe podpisane było już" po 10 dniach. Trzeba dzwonić i rozmawiać z panem Michałem.

 

Żądanie wypisu z ewidencji gruntów jest całkowicie nielegalne - rejestr ten jest prowadzony przez wydział wydający decyzje o wyłączeniu.

Żądanie wypisu z MZP jest też nielegalne - MZP jest aktem prawa miejscowego i winien być znany urzędowi. To tak jakby (odpukać) Ciebie okradli, a policja odmówiła przyjęcia zgłoszenia do czasu dostarczenia przez Ciebie Kodeksu karnego.

 

---

 

W sprawie wodociągu zadzwoń do CEWOK - może oni kogoś poradzą.

 

Też zauważyłem że grupa Ożarowska spada i spada.... No xóż... Przeprowadzamy się do gminy mocno geriatrycznej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrekcb
Nie rozumiem czegoś... Czy w pisemku, które dostałeś po 30 dniach nie było napisane co należy zmienić i przede wszystkim na jakiej podstawie prawnej?? Ja chyba w takiej sytuacji odpowiedziałbym pismem, że wezwanie jest bezzasadne i wzywam do przywrócenia terminów ustawowych.

 

Było napisane, co zmenić, ale bez podstawy - takie pierdoły, jak zła numeracja stron (nie może być podziału na częsci: opis, rysunki, konstrukcję i załączniki, tylko wszystko ciurkiem), czy wyznaczenie miejsc parkingowych na działce (dom z garażem ~50 m :-? ). Nam się nie spieszy, więc nie walczyłem o terminy.

 

Ehhhhh. niedługo będę składał o PNB....

 

Z drugiej strony to trochę ryzykownie walczyć, jeżeli jeszcze będzie trzeba załatwić odbiór domu, a tu jak wiadomo nigdy nic nie jest super idealnie....

 

Bardzo nietypowa dla mnie sprawa, bo ja lubiłem się poboksować czasem dla zasady - z racji wykonywanego zawodu mam ciągle styczność z różnego rodzaju urzedami. :D

Ale tu się nie znam za bardzo, a dodatkowo nie chcę, by mnie "zapamiętano" w urzędzie. :wink:

 

Wyłączenie odebrałem po 3-ech tygodniach, ale co ciekawe podpisane było już" po 10 dniach. Trzeba dzwonić i rozmawiać z panem Michałem.

Żądanie wypisu z ewidencji gruntów jest całkowicie nielegalne - rejestr ten jest prowadzony przez wydział wydający decyzje o wyłączeniu.

Żądanie wypisu z MZP jest też nielegalne - MZP jest aktem prawa miejscowego i winien być znany urzędowi. To tak jakby (odpukać) Ciebie okradli, a policja odmówiła przyjęcia zgłoszenia do czasu dostarczenia przez Ciebie Kodeksu karnego.

 

To trzeba było łazić z dyktafonem i nagrywać, co panienki mówią. Ja kupiłem u nich jakąś mapkę, która (rzekomo) miała być potrzebna do tego wyłączenia. Specjalnie pytałem, żeby potem mieć kpl dokumentów. A jak skąłdałem wniosek, to koleżanka stwierdziła, że to niepotrzebne. :evil:

Flaszka poszła w niepotrzebny papier. :cry:

-

 

W sprawie wodociągu zadzwoń do CEWOK - może oni kogoś poradzą.

OK. :)

 

Też zauważyłem że grupa Ożarowska spada i spada.... No xóż... Przeprowadzamy się do gminy mocno geriatrycznej :-)

 

Jak JW zrealizuje swoje szalone plany osiedla w burakach (czyt. Kręczkach Kaputach) na kilkanaście tys. mieszkań, to jeszcze zatęskisz za geriatrycznymi czasami... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czegoś... Czy w pisemku, które dostałeś po 30 dniach nie było napisane co należy zmienić i przede wszystkim na jakiej podstawie prawnej?? Ja chyba w takiej sytuacji odpowiedziałbym pismem, że wezwanie jest bezzasadne i wzywam do przywrócenia terminów ustawowych.

 

Było napisane, co zmenić, ale bez podstawy - takie pierdoły, jak zła numeracja stron (nie może być podziału na częsci: opis, rysunki, konstrukcję i załączniki, tylko wszystko ciurkiem), czy wyznaczenie miejsc parkingowych na działce (dom z garażem ~50 m :-? ).

 

OOO!!! TO cenne info. Ja nie mam ciurkiem. Na niektórych dokumentach mam taką konstrukcję:

s. 26

s. 27 1/2

s. 27 2/2

s. 28

 

na 27 jest jeden dokument dwustronicowy...

 

Miałeś coś takiego?

Jak poprawiałeś? Korektorem?

 

 

 

Jak JW zrealizuje swoje szalone plany osiedla w burakach (czyt. Kręczkach Kaputach) na kilkanaście tys. mieszkań, to jeszcze zatęskisz za geriatrycznymi czasami... :lol:

 

JW? A co to :roll:

Gdzie będziesz się stawiać? GRATULUJE PNB 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak JW zrealizuje swoje szalone plany osiedla w burakach (czyt. Kręczkach Kaputach) na kilkanaście tys. mieszkań, to jeszcze zatęskisz za geriatrycznymi czasami... :lol:

 

JW? A co to :roll:

 

Oj, kolego, no nie uwierze normalnie, ze nie slyszales jeszcze o tej inwestycji jednego z wiekszych deweloperow??? :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrekcb
OOO!!! TO cenne info. Ja nie mam ciurkiem. Na niektórych dokumentach mam taką konstrukcję:

s. 26

s. 27 1/2

s. 27 2/2

s. 28

 

na 27 jest jeden dokument dwustronicowy...

 

Miałeś coś takiego?

Jak poprawiałeś? Korektorem?

 

Ja wtedy byłem - delikatnie mówiąc - lekko zdenerwowany, więc nic nie korektorowałem, tylko zrobiłem od nowa numerację na środku strony (na dole) i nowy spis treści.

 

JW? A co to :roll:

 

http://www.jwconstruction.pl/pl/dla_klientow/inwestycje/art14.html

 

Gdzie będziesz się stawiać? GRATULUJE PNB 8) 8)

Dzięki! Pisałem Ci kiedyś priv. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrekcb
Pyrekcb to zazdroszczę, choć mam nadzieję, że ja w przyszłym tygodniu odbiorę. A kiedy chcesz zacząć stawiać i gdzie?

To już zależy od ekipy - może uda się w tym roku.

Mieszkać mamy gdzie, więc nie mamy cisnienia.

3 km od Lazurowej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrekcb
Dzięki! Pisałem Ci kiedyś priv. :wink:

 

Faktycznie :oops:

Co do JW to o inwestycji nie słyszałem... Ten link, który dałeś to do tej inwestycji?

 

Tak. Jak zwykle bajerują "kameralnym osiedlem", ale jak wynika z ich planów, docelowo ma być prawie 3 tysiące mieszkań, co = +/- 10 tys. mieszkańców.

Biorąc pod uwagę, że obecnie Ożarów zamieszkuje ok. 8 tys. mieszkańców, mozna sobie wyobrazic, jak to wszystko będzie wyglądać... :x

 

http://www.ozarow.maz.pl/index.php?option=content&task=view&id=895&Itemid=167&nonews=1&limit=1&limitstart=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...