Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Błonie koło W-wy


Recommended Posts

Mineralna, na oko isover (na oko - podobna do tego, co mam teraz na dachu). za darmo, trzeba ją tylko ode mnie zabrać. ok, niech będzie 2L Cola :)

 

Super, da rade to przetransportowac kombiakiem? robimy teraz tynki wiec moglibysmy odebrac za jakies 2-3 tygodnie. chyba ze ci zalezy na czasie to gdzies to zmagazynujemy.

ile tego jest? jak jest zapakowane bo nie wiem czy damy rade naszym kombi czy cos wiekszego kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cyt. "Tak. Solid - przeczytaj dokładnie umowę. Ja przeczytałem i okazało się, że nie mogę z moim własnym alarmem (własnym, wykonanym za moje pieniądze i przez mojego wykonawcę, vide niżej) nic zrobić bez łaskawego pozwolenia firmy Solid. Proponuję takiej umowy nie podpisywać, bo się ubezwłasnowolnisz de facto ale oni dopuszczają możliwość negocjacji dot. treści umowy. Poza tym weź pod uwagę, że masz max. 2 nieuzasadnione wezwania w miesiącu w cenie. Za każde kolejne trzeba płacić. A na początku takich wezwań może być kilka na dzień.

Z kolei Snajper (z tymi już mam podpisaną umowę) to mniejsza firma, nie ma dodatkowej opłaty za kolejne wyjazdy interwencji, za to pewnie mają mniejsze ubezpieczenie niż Solid.U mnie też p. Robert z arm.pl, polecam."

 

Przeczytałem umowę z SS i nie znalazłem takiego zapisu, może już jest usunięty? Jak wygląda w praktyce działanie Snajpera (faktyczny czas przyjazdu w dzień i w nocy - która część miasta, reklamacje itp)

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem umowę z SS i nie znalazłem takiego zapisu, może już jest usunięty? Jak wygląda w praktyce działanie Snajpera (faktyczny czas przyjazdu w dzień i w nocy - która część miasta, reklamacje itp) Pozdrawiam Krzysztof
Solid - a masz w umowie zapis, że jeśli chcesz coś grzebać w alarmie, musisz ich prosić o zezwolenie? tak tak - prosić. Nie informować. A jak nie to... i tu wyliczenie. Snajper - szybkość w miarę. Jestem poza Błoniem, po 2-giej stronie przejazdu w bieniewicach, za każdym razem jak ich "testowałem" (zwykle niechcący alarm włączyłem albo ktoś z moich wykonawców :) ) czas był faktycznie do 15min zdaje się, czyli zgodnie z umową (jeden raz celowo, z pomiarem - wtedy było ok).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solid - a masz w umowie zapis, że jeśli chcesz coś grzebać w alarmie, musisz ich prosić o zezwolenie? tak tak - prosić. Nie informować. A jak nie to... i tu wyliczenie. Snajper - szybkość w miarę. Jestem poza Błoniem, po 2-giej stronie przejazdu w bieniewicach, za każdym razem jak ich "testowałem" (zwykle niechcący alarm włączyłem albo ktoś z moich wykonawców :) ) czas był faktycznie do 15min zdaje się, czyli zgodnie z umową (jeden raz celowo, z pomiarem - wtedy było ok).

 

Nie zdecydowałem się jeszcze na którąś z firm, analizuję ich umowy. Przeanalizowałem jeszcze raz dokładnie wzór umowy SS na monitoring i jest taki zapis w par. 5 " (...) Zleceniodawca nie jest uprawniony do samodzielnego demontażu nadajnika (dot. nadajnika sygnałów alarmowych zainstalowanego przez SS) , bez uprzedniego zgłoszenia takiej potrzeby Zleceniobiorcy w formie pisemnej i uzyskania od Zleceniobiorcy pisemnej zgody". Natomiast w umowie na montaż systemu w par. 2 jest zapis ust. 2.3 "utrata gwarancji następuje w przypadku (...) wykrycia wszelkich przeróbek i napraw przez osoby nieupoważnione". Nic innego nie znalazlem, a staram się czytać ze zrozumieniem bo taką mam pracę - może jednak tym razem coś przeoczyłem, jeśli tak to proszę o wskazanie gdzie.

Wzór umowy z S+ zawiera wg mnie zastanawiające klauzule: par. 1 ust. 6 "Interwencje uzasadnione są bezpłatne" par. 2 ust 6. "W przypadku nieuzasadnionego uruchomienia lokalnego systemu alarmowego (...) powodującego przyjazd załogi interwencyjnej (...) w przypadku braku odwołania alarm zostanie uznany za nieuzasadniony, a Zleceniodawca zobowiązany będzie do zapłaty kwoty umownej (...) za każdy wywołany alarm" ust. 9 cyt. dosł. "Zleceniobiorcy przysługuje dwa razy w miesiącu kontrolne wywołanie sygnały włamania lub napadu - nieodpłatne /po uzgodnieniu z centrum monitorowania/" - jak to się ma do obietnic przedstawicieli S+, że wszystkie przyjazdy załóg są bezpłatne (bez względu na ilość i powód) a może umowa sobie a praktyka sobie. Nie zachwyca mnie również konieczność pisemnego uzgadniania z S+ "wszystkich zmian wystroju wewnętrznego obiektu (...) w zakresie prawidłowego funkcjonowania systemu alarmowego. Uzgodnienia powyższe poczynione będą w formie pisemnej " (par. 2 ust. 1 i 2) ale rozumiem, że to dla mojego dobra. Jeszcze par. 3 ust. 2 "Zlecenodawca zobowiązuje się do wykonywania przeglądów konserwacyjnych (...) systemu (...) na zasadach i warunkach określonych w odrębnej umowie /zawartej z firmą instalującą system (...)" - a jeśli zawrę umowę z innym uprawnionym instalatorem bo będzie tańszy? Na plus S+ należy skomentować brak kar umownych, ktore w SS dotyczą kwestii samodzielnego demontażu lub uniemożliwienia demontażu przez SS nadajnika SA (od 500 od 750 PLN).

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mamy do sprzedania 3 działki budowlane.

Jedna 1300 m2, dwie po 2000 m2, w przystępnej cenie:))

Działki położone są w Dębówce/Bramek, przedłużenie ul. Kościelnej.

Do działek prowadzi utwardzona droga, w drodze gminnej wszystkie media.

Póki co my z mężem się budujemy, ale mamy nadzieję na miłe sąsiedztwo:))

Zainteresowanych proszę o kontakt na pw.

Pozdrawiam

Miranka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A do przyłącza polecam p. Henryka 606-117-707 - u mnie i kolegi w 2tyg. doprowadził prąd do skrzynki (jak już skrzynka była), co jest moim zdaniem niezłym wynikiem :) jest na bieżąco, zna "lokalne pruszkowskie uwarunkowania", pomoże w wypełnieniu dokumentów i jest niedrogi (w porównaniu choćby do tego, co trzeba samemu rejonowi energet. zapłacić). Poza tym jest z Pruszkowa - nie trzeba jeździć do niego i rejonu oddzielnie, można za jednym zamachem :)

Również polecam, co prawda nie w zakresie przyłącza, tylko "odbioru budynku" przez PGE Pruszków. Ten pan ma odpowiednie uprawnienia budowlane i opłaca składkę w izbie inżynierów co jest wymagana przez PGE. Szybko załatwił sprawę w PGE i był tańszy niż inna oferta, którą dostałem "po znajomości"....

Kuriozalne jest to że elektryk, który miał w moim przypadku odpowiednie uprawnienia aby sporządzić odpowiedni protokół do odbioru budynku w PNiB nie ma odpowiednich uprawnień aby odebrać instalację na potrzeby PGE - także uważajcie na to dogadując się ze swoimi elektrykami co do zakresu usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z piecem..

Zakupiłem piec DEFRO Komfort eco 12kw z podajnikiem.

Piecyk fajny tylko nie umiem go obsłużyć.

Hydraulik co mi podłaczał i robił instalacje, odpalił go, i pwiedział że musze sam dojśc jakie ustawienia zastosować. Mniejwiecej rozgryzłem go trochę, ale i tak coś jest nie tak, jak podaje mi ciepła wode na grzejniki, to temp. na piecu wychładza się o 10 stopni, pompka przestaje pompować wode na grzejniki, piec znów musi dogrzewać te 10 stopni, potem znów pompka zaąłcza sie, podaje wode na grzejniki, piec znów sie wychładza o 10 stopni i tak w kółko.

Może znacie jakiegoś speca od piecy na ekogroszek? Bo ja już nie mam siły z tym walczyc sam.

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grajczarek poczytaj http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2672&gmid=1131534#gmessage1131534

 

lub może popytaj tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal lub tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus .

Co prawda to inne piece, ale znakomity support od strony użytkowników, sprzedawców i monterów. Może oni coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz ustawioną dużą histerezę, spróbuj przestawić, a jak nie to

na piecu masz telefon do wsparcia technicznego, przeprowadzą cię krok po kroku

pozdrkolo12

(też mam defro)

Problem z piecem..

Zakupiłem piec DEFRO Komfort eco 12kw z podajnikiem.

Piecyk fajny tylko nie umiem go obsłużyć.

Hydraulik co mi podłaczał i robił instalacje, odpalił go, i pwiedział że musze sam dojśc jakie ustawienia zastosować. Mniejwiecej rozgryzłem go trochę, ale i tak coś jest nie tak, jak podaje mi ciepła wode na grzejniki, to temp. na piecu wychładza się o 10 stopni, pompka przestaje pompować wode na grzejniki, piec znów musi dogrzewać te 10 stopni, potem znów pompka zaąłcza sie, podaje wode na grzejniki, piec znów sie wychładza o 10 stopni i tak w kółko.

Może znacie jakiegoś speca od piecy na ekogroszek? Bo ja już nie mam siły z tym walczyc sam.

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świadectwo energetyczne już mam, jeszcze potrzebuję kominiarza, może ktoś mógłby podesłać namiar

pozdr kolo12

 

Spróbuj z tym się skontaktować 602343491, ale ja nie mam komina więc tematem głęboko się nie interesowałem i nie wiem czy on jest konkurencyjny cenowo oraz czy jest ew. dobrym fachowcem od kominów, jest z okolic Sochaczewa, ma uprawnienia potrzebne do odbioru w starostwie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie moze naiary na kogos solidnego od balustrad zewnetrznych i wewnetrznych?

 

 

Na marginesie - mam okazyjnie do sprzedania balustradę zewnętrzną (metalowa) w kształcie trapezu - rozmiary około 1,8m-2,8m-1,8m

Likwidowałem balkon nad wykuszem i balustrada się ostała. Dla kogoś, kto umie trochę spawać przerobienie jej na wymiar nie powinno być większym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd w grodzisku.. to jakaś żenada..

ale dopełnilismy formalnosci wiec jak do nas sie kiedys o takie cos zwrócą to powiemy ze wszystko mają u siebie bo odsyłalismy wszystko i informowalismy zgodnie z ich pismami :)

 

 

 

nieznajomość prawa nie zwalnia od jego stosowania. Nie musisz wiedzieć jak toto wygląda, tak jak budujesz dom, nikt nie wymaga od Ciebie abys znał się na budowie.

Poza tym w jednym z punktów decyzji o pozwoleniu na usunięcie drenowania masz następujący zapis :

http://img831.imageshack.us/img831/7826/pozwodpraw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...