Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Błonie koło W-wy


Recommended Posts

Witam,

chciałbym przestrzec wszystkich przed firmą KIEL-BRUK z Bieniewic. Mając wątpliwą przyjemność korzystać z usług tejże firmy mogę stwierdzić iż Pan Arek posiadający bardzo niską kulturę osobistą oszukał mnie. Firma KIELBRUK wykonywała prace okołodomowe (bruk, odwodnienie) nie wywiązywał się z terminów, zażądał dużo wyższej kwoty niż przy wstępnej wycenie, a całą prace po prostu spartaczył. Do tej pory brak kontaktu.

ZDECYDOWANIE ODRADZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Diablo jest niezły.
Dzięki. faktycznie jest super i bardzo miły. 28.11 zaczeli a 6.12 skończyli 280m2 dachówka, rynny i pełne obróbki blacharskie + okna połaciowe.

Namiary sa gdzies tu w postach. Szukać Dachlux , Michał Dąbrowicz (to od materiałów)

Zamówiłem u nich kompleksowo materiały z robocizną. Sami sobie dowożą z magazynu tyle ile potrzeba i ile sie zamówiło, nawet jak cos zapomną albo zabraknie, to sobie dowożą. Dowóz w cenie.

 

A Diablo ma na imię Janusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym przestrzec wszystkich przed firmą KIEL-BRUK z Bieniewic. Mając wątpliwą przyjemność korzystać z usług tejże firmy mogę stwierdzić iż Pan Arek posiadający bardzo niską kulturę osobistą oszukał mnie. Firma KIELBRUK wykonywała prace okołodomowe (bruk, odwodnienie) nie wywiązywał się z terminów, zażądał dużo wyższej kwoty niż przy wstępnej wycenie, a całą prace po prostu spartaczył. Do tej pory brak kontaktu.

ZDECYDOWANIE ODRADZAM

 

Współczuję (zakładam że post jest w dobrej wierze i faktycznie zostałeś oszukany). Dobrze że ostrzegasz innych potencjalnych klientów. U mnie nie robili, bo nie byli w stanie zapewnić, że będą mieli czas (jak widać miałem szczęście). A 2 osoby z Bieniewic mi ich polecały, ale to może ze względu na znajomość... Niestety czasem z tymi poleceniami tak bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.

Czy nie przeraża Was koszt wywozu śmieci jaki planuje Gmina od przyszłego roku?

20zł od mieszkańca miesięcznie:o

...

 

Jest to wyższa stawka niż w tej chwili za kosz 120l. Koszty rosną, ale czy aż tak - nie wiem, ale mam wątpliwości. A zbiórka selektywna wcale nie tak dużo tańsza. Myślę, że nowa ustawa śmieciowa może ograniczyć faktyczny rozmiar selektywnej zbiórki odpadów, pożyjemy, zobaczymy - obym się mylił. Z drugiej strony gmina musiała ustalić jakąś stawkę do końca roku (tak nakazuje ustawa) nie mogąc wcześniej ogłosić przetargu - także być może jest w tej cenie jakaś "górka" na wszelki wypadek. Nie wiem tylko czy są jakieś prawne możliwości aby tą "górkę" zmniejszyć/zrekompensować. Z drugiej strony jeśli w tej chwili ZUK radzi sobie z odbiorem śmieci przy niższych kosztach (niż 20PLN/pojemnikk 120l), to dlaczego miałby nie radzić sobie w przyszłym roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tynkowania tynkiem silikonowym?

 

Co do tynku silikonowego - mam taki, osobiście z perspektywy czasu gdyby ktoś mnie o to pytał to doradziłbym dobry tynk mineralny + dobra farba silikonowa. Jest to mniej wygodne dla ekipy, dlatego ekipy wolą od razu tynk silikonowy, ale jest to rozwiązanie pewniejsze, bo gdy zdarzy się, że położony tynk dostanie lekkich rys skurczowych, to farba elewacyjna je zasklepi. U mnie na 2 ścianach są właśnie takie ryski skurczowe - akurat na tych ścianach tynk był kładziony gdy był za duży wiatr - niestety panom w mojej ekipie nie przyszło do głowy, że jak nie ma słońca, ale jest duży wiatr to też nie powinno się tynkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję ziemi,piasku do podniesienia terenu, jeżeli macie namiary na jakąś firmę (osobę) co może dostarczyć mi taki materiał proszę o info.(okolice Błonia)

Potrzebuję także jakiegoś kruszywa na utwardzenie drogi (niedrogo)

Dzięki

Piasek, pospółkę wozi np. pan Gumiński z Bożej Woli, namiary są gdzieś na forum albo na naszej grupie albo na grupie Sochaczew lub Grodzisk, jest też skład budowlany Autopol w Błoniu, który wozi piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam projektanta do wykonania projektu zjazdu z działki na drogę gminną. czy może ktoś polecić kogoś rzetelnego.

 

Witam, ja aktualnie jestem na etapie wykonywania projektu zjazdu z działki ale na droge wojewódzka ;/ o zgrozo, drogi projekt. a tu masz namiary na biuro projektowe bardzo rzetelnie podchodzi do projektu i załatwia wszystko az do pozwolenia na budowe Michał Napora tel. 515844859

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na wiosnę czekają mnie porządki na działce, wyrównanie terenu i ogólne przygotowanie pod trawę. Czy ktoś mógłby mi polecić kogoś do tego typu prac kto nie zedrze ze mnie ostatniej koszuli? Nie chodzi mi o profesjonalną firnę ogrodniczą tylko raczej męski biceps który poradzi sobie z glebogryzarką plus grabiami i walcem ;).

 

A skoro już o ogrodzie zaczęłam potrzebuję niedrogiego dostawcę torfu, kamyków ogrodowych itp ktoś ma jakieś sprawdzone namiary?

 

Ps. jak znajdę książkę adresową grupy? Gdzies wyczytałam o takowej tylko nie wiem jak dotrzeć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na wiosnę czekają mnie porządki na działce, wyrównanie terenu i ogólne przygotowanie pod trawę. Czy ktoś mógłby mi polecić kogoś do tego typu prac kto nie zedrze ze mnie ostatniej koszuli? Nie chodzi mi o profesjonalną firnę ogrodniczą tylko raczej męski biceps który poradzi sobie z glebogryzarką plus grabiami i walcem ;).

 

A skoro już o ogrodzie zaczęłam potrzebuję niedrogiego dostawcę torfu, kamyków ogrodowych itp ktoś ma jakieś sprawdzone namiary?

 

Ps. jak znajdę książkę adresową grupy? Gdzies wyczytałam o takowej tylko nie wiem jak dotrzeć :(

Tu masz książkę adresową

 

http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2970

 

a jeśli znajdziesz kogoś do urządzenia ogrodu i dostarczenia ziemi/torfu to też daj znać na grupie lub na priv bo ja też tym będę zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... to farba elewacyjna je zasklepi. U mnie na 2 ścianach są właśnie takie ryski skurczowe -

 

Ale większość tynków mineralnych schnąć dostaje mikro-rysek, których farba nie kryje, a przy usłudze minerał + farba trzeba za malowanie ponieść większe koszty, to wtedy inwestorom się nie chce. Jeśli wykonawca wykonał źle usługę trzeba było mu nie zapłacić/ nie dopłacić -słońce deszcz czy wiatr, to odwieczni wrogowie prac na jakimkolwiek typie elewacji, jak tego nie wiedzieli, to małą praktykę mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale większość tynków mineralnych schnąć dostaje mikro-rysek, których farba nie kryje, a przy usłudze minerał + farba trzeba za malowanie ponieść większe koszty, to wtedy inwestorom się nie chce. Jeśli wykonawca wykonał źle usługę trzeba było mu nie zapłacić/ nie dopłacić -słońce deszcz czy wiatr, to odwieczni wrogowie prac na jakimkolwiek typie elewacji, jak tego nie wiedzieli, to małą praktykę mieli.

 

Jak robiłem wyceny to tynk mineralny + farba silikonowa było rozwiązaniem tańszym niż tynk silikonowy (wliczając różnicę w robociźnie). Pisałem - _dobry_ tynk mineralny, więc pewnie nie taki z "większości" o której piszesz.

Nie prosiłem Cię o radę jak mam postępować z wykonawcą. Skąd wiesz że mieli małą praktykę, może ich zastraszyłem, że nie obchodzi mnie zła pogoda i jak nie zrobią na umówiony termin to nie zapłacę - i dlatego się pospieszyli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma m najmniejszego zamiaru Cię pouczać, ale pozwolę sobie zauważyć, iż przy pracach zewnętrznych powinno się zastrzec w umowie warunki pogodowe i wtedy straszenie terminem nie ma podstaw- siła wyższa, Mało prawdopodobne coby mierał+farba silikatowa+ robocizna<silikon- najgorsza ta przerwa pomiędzy schnięciem tynku i malowaniem, której nikt nie stosuje/kosztorysuje. Nie chodzi mi o skupianie się nad twoją elewacją tylko, że malowane minerały mają wiele wad o których w pierwszym poście nie wspomniałeś, mniejsza wytrzymałość, częste pajączki, długi czas pracy gotowy silikon to b.dobre rozwiązanie.

 

Ps.zawsze silikon można przemalować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem wyceny to tynk mineralny + farba silikonowa było rozwiązaniem tańszym niż tynk silikonowy (wliczając różnicę w robociźnie). Pisałem - _dobry_ tynk mineralny, więc pewnie nie taki z "większości" o której piszesz.

Nie prosiłem Cię o radę jak mam postępować z wykonawcą. Skąd wiesz że mieli małą praktykę, może ich zastraszyłem, że nie obchodzi mnie zła pogoda i jak nie zrobią na umówiony termin to nie zapłacę - i dlatego się pospieszyli ?

Radek, nie unoś się, bo o jakąś okoliczną linię WN zawadzisz :)

(edit - kto post widział: ustalenia z wykonawcą in progress)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...