Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Błonie koło W-wy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich i samych najlepszości w tym rozpoczętym roku życzę.

Mam do Was pytanie.

Czy znacie może jakiegoś pana "Janka", mieszkającego w okolicy, który miałby: obycie w urzedach, czas, samozaparcie i ochotę aby zająć się załatwieniem pozwolenia na budowę?

Jeśli tak to proszę o namiary.

 

pozdrawiam,

R.

 

A jakie to masz problemy z załatwieniem papierów. Nie wszędzie wyślesz obcą osobę aby załatwić sprawy, bo tylko ty wiesz jaki chcesz mieć dom oraz otoczenie wokół niego, po drugie musisz udzielić notarialnego pełnomocnictwa ( to kosztuje ) do reprezentowania Was w urzędach, firmach np. prąd, gaz. A i tak musisz wszystkie dokumenty, papiery sam podpisać; nieraz załatwiasz to od ręki w urzędzie. A poza tym to najlepsza frajda walczyć i wykłucać się z niedouczonymi urzędnikami o swoje prawa i swoją własność. Nie ma sensu wynajmować kogoś tylko po to, aby zawieść papiery do urzędu. Tego się nie załatwi w dwa dni. Do pozwolenia na budowę domu potrzeba około kilkunastu dokumentów; np. jeden dokument jest potrzebny do załatwienia następnego dokumentu - a to wymaga czasu ( czyli odleżenia się wniosku w urzędzie ) Na przykład odrolnienie czyli wyłączenie z produkcji rolnej potrzebne jest do pozwolenia na budowę; to samo odrolnienie potrzebne do melioracji jeśli w tym miejscu przechodzą przez waszą działkę drerny; jeśli tak - to potem do zmiany drenażu rolniczego, jeśli tak - do projektu zmiany drenażu, a potem do pozwolenia wodnoprawnego, bez którego nie możesz przebudować drenów i co ważniejsze rozpocząć budowy. Zobacz, że tylko taka jedna pierduła a ile załatwiania. I jeszcze w niektórych wydziałach urzędach za każdym razem musisz oświadczać, że posiadasz prawo do nieruchomości - obca osoba za Ciebie tego nie załatwi. Tak więc weż się w garść i samemu załatwiaj. DO BOJU !!!! Nie straszę tylko opisuję prawdę. U mnie trwało to wszystko od 9 marca, kiedy to podpisałem u notariusza akt kupna działki- tego samego dnia złożyłem wniosek o wypis i wyrys z MPZP - przez 8 miesięcy załatwianie sterty dokumentów - aż do 4 grudnia, kiedy to uprawomocniło się pozwolenie na budowę domu, a więc 9 miesięcy. Przypomina się słynny cytat "jak żyć proszę pana, jak żyć?" DO WALKI ! POWODZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam.

Gdzie jest ta książka adresowa grupy, bo nie mogę znaleźć?

 

Zapytaj w Adamexie w tej szopie przy bramie, kiedys rozmawiałem tam z młodym chłopakiem i kogos mi polecał.

Saiad polecał mi swoich dekarzy, ale tylko do momentu, jak chciał wyjść na dach wyłazem dachowym i okazało się, że nie da rady... takze ich nie polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Adamexie w tej szopie przy bramie, kiedys rozmawiałem tam z młodym chłopakiem i kogos mi polecał.

Saiad polecał mi swoich dekarzy, ale tylko do momentu, jak chciał wyjść na dach wyłazem dachowym i okazało się, że nie da rady... takze ich nie polecam :-)

Ok, juz mam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...